КАК СЕ ОТСЛАБВА ЗДРАВОСЛОВНО (Вредните диети)

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт сеп 11, 2018 11:30 pm

Blondelady написа:Интересни неща пускате тук)
Попаднах на една статия, в която става въпрос за хранителен режим в зависимост от лунния цикъл https://www.khoroskop.com/khranene-v-so ... a-kalendar Основната идея е, че в различните етапи от лунния цикъл тялото има различни възможности за детокс и трябва да се съобразяваме с това при храненето. Някой да е пробвал това?
Значи, да кажа веднага, че имам твърде влошено мнение за астрологията, така че за нея няма да говоря нищо повече :) . За фазите на Луната обаче... не знам... :hmm: Факт е, че Луната упражнява и най-различни, напълно видими и измерими влияния върху Земята (например морските приливи и отливи ;) ). Също така много хора усещат съвсем отчетливо (сега доколко са съвсем реални и доколко - под влияние на разни внушения, не мога да отсея) влиянието на фазите на Луната върху настроението си. В частност, например, имам една приятелка, която твърди, че около Пълнолуние не може да спи изобщо и става неспокойна и нервна :hmm: . Значи, лично на мен Луната не ми влияе особено много, мммай, но някои хора, подобно на моята приятелка, които са по-чувствителни към разни "нетрадиционни" сили и полета, може и да усещат някакво влияние, не знам :dontknow: . Относно диетите и фазите, също е възможно да има някаква логика в тези неща, особено ако се допусне, че на част от хората фазите на Луната оказват доста силно влияние. За последното би могло да има даже и чисто физични обяснения, например това, че около Пълнолуние и Новолуние приливно-отливните сили са най-големи (хм, така ли беше, май е логично точно при Новолуние да са най-големи, защото тогава Луната и Слънцето "дърпат" от една и съща посока? :hmm: ), което със сигурност би могло да влияе и пряко върху хората по най-различни начини :dontknow: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед дек 30, 2018 2:19 pm

Немски учени откриха причината за лакомията

Резултатите показват, че колкото по-вкусна е храната, толкова по-малко заситени се чувстваме

Е, да бяха ме попитали и без да хабят пари за това изследване :laughm: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт яну 28, 2020 10:36 am

Кетогенната диета води до затлъстяване
28.01.20 в 10:07
Учени от Йейлския университет в САЩ установиха, че популярната кетогенна диета, в която 99 процента от калориите се осигуряват от протеини и мазнините, носи единствено краткосрочна полза, съобщи сайтът MedicalXpress, цитиран от БТА.

Кетогенната диета започва да представлява риск за здравето и да има отрицателен ефект върху организма след няколкоседмично придържане към нея.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 20, 2020 4:56 pm

Английската закуска излиза доста полезна
20.02.20 в 09:52
Английската закуска може да е ключът към сваляне на излишните килограми. Хората, които похапват солидно след сутрешното ставане от леглото, изгарят 2,5 пъти повече калории, сочат резултатите от ново изследване, цитирани от "Мирър". Консумацията на голяма сутрешна закуска усилва метаболизма, отключвайки процес, известен като диетично индуцирана термогенеза и свързан с генериране на топлина в организма.

:hmm:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср мар 04, 2020 12:24 pm

Двама на всеки трима българи имат наднормено тегло
04.03.20 в 10:28
Около 62 на сто от българите имат повишено тегло. През последните четиресет години в категорията на хората с наднормени килограми са влезли три пъти повече сънародници. Тези данни изнесе ендокринологът проф. Здравко Каменов по повод на днешния Световен ден за борба със затлъстяването.

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пет мар 06, 2020 10:13 am

Кетонната диета е супер начин за отслабване. Но трябва да бъде последвана от доживотна диета с намалени въглехидрати в полза на плодове и зеленчуци и чисто месо. Иначе става обратното даже - заради спецификата на диетата (подпомага се последващата функция на панкреаса, тъй като по време на кетонна диета той си почива), става още по-лесно да се тлъстее от консумация на въглехидрати, особено след дълги цикли кетоза. А за фитнесджийте които искат да им личат плочките винаги кетонната диета е доживот на ротационен принцип - месец кетоза, месец нормално хранене (горе-долу). Така че няма една диета. Има комбинации от диети за различни ефекти и според различни здравословни състояния. Аз например съм в постоянна полукетоза. Тоест ям храна с повишено количество мазнини и протеини и много малко въглехидрати (почти изцяло идващи от плодове, които консумирам заедно с филтрите) почти постоянно и да ви кажа съм единствен на 30, който се събира в дрехите си от абитуриентския бал от всички които познавам (и това при 20 кила отгоре, но тайната е че тия 20 кила са 95% мускул). А още повече - единственият съм който ВЪВ ВСЕКИ ЕДИН МОМЕНТ от бала насам е могъл да се събере в тези дрехи ;)
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

imanolov
Регистриран: чет май 07, 2020 6:27 pm

Мнение от imanolov » ср май 20, 2020 12:01 pm

Здравейте, както вероятно почти всеки един от нас нас, аз също бях в периода където се замислях да отслабване, но тогава цялостната ми идея за диетите и тн не беше адекватно изградена, нито пък положително настроена. Отне ми известно време и няколко опита да стигна до заключението, че когато става въпрос за започване на диета, говорим за промяна на начина си на живот, а не просто период от няколко месеца ограничения и след това за продължим с тъпченето на каквото видим. Позволете ми да оставя една наистина много полезна (поне за мен) връзка покриваща важните неща когато трябва да се заемем със свалянето на килограми - https://www.forlife.bg/otslabvane-metodi
Разбира се не всичко посечено ми допада, но най- много ми харесва това че се набляга на факта, че е наложително да има промяна отношението и виждането на диетите като цяло. Просто не е логично да ненавиждаш нещо, и да го правиш наистина качествено за дълго време.
Това са моите възгледи накратно, готов съм за всякаква критика и мнения :|

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » ср май 20, 2020 10:07 pm

Добре започна, но ме изгуби на детокса с чайове.
Повечето от нас свързват спорта с прекалена физическа натовареност, изморителни часове във фитнеса и десетки избягани километри. Това обаче съвсем не е нужно, за да бъдете в добра форма. Достатъчни са двучасови разходки в парка с умерено темпо, лека сутрешна гимнастика и колело, с което да се предвижвате в квартала. Тази формула е доказан и изпитан метод за немалко изгорени калории.
С това също не съм съгласен. От разходки в парка може да отслабнеш, но трудно ще влезеш в добра форма. Хората с наднормено тегло имат и повече мускулна маса. Точно от изморителни часове във фитнеса имат нужда, за да не я загубят с прекалени кардио активности. Отделно, че ползите от базовите многоставни упражнения(клек, мъртва тяга, гребане, вдигане от тилен лег, раменна преса и набирания) са далеч по-големи от кардио тренировките.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » ср май 20, 2020 10:30 pm

Windy написа:
пет мар 06, 2020 10:13 am
Кетонната диета е супер начин за отслабване. Но трябва да бъде последвана от доживотна диета с намалени въглехидрати в полза на плодове и зеленчуци и чисто месо. Иначе става обратното даже - заради спецификата на диетата (подпомага се последващата функция на панкреаса, тъй като по време на кетонна диета той си почива)...
Принципно си прав, наистина се отслабва по този начин. Но не е здравословно това да продължава дълго, защото докато панкреасът си "почива", то бъбреците и черния дроб се претоварват и токсикират тройно. Отделно, че може да стане ацидоза от натрупване на кетони, състояние подобно при декомпенсация на диабет. Като цяло за трениращи е добре за приемат 1 и повече грама протеини на кг тегло на ден, но без крайности.
Като ще се отслабва е по-добре да е балансирано с обикновен калориен дефицит - около 500ккал/ден, съчетан с физическа активно и достатъчен белтъчен прием. :wink:
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср май 20, 2020 11:01 pm

Без спортуване няма да стане отслабване. Благодарение на диетата съчетана с фитнеса си поддържам без проблем свалените през последната година 10 кг. Купих си такъв практичен лост, който се поставя на касата на вратата и издържа всякакво тегло. Набираш се просто вкъщи безусилно, без да губиш време и пари за фитнес студио. Лостът се развива от средата, за да се удължи според касата на вратата и после го затягаш здраво и не мърда. Не се пробиват никакви стени. Хит е в амазон. И наистина ям това, което ми се яде. Ключовото е, че вредни неща като чипс и сладки неща не ми се ядат. :wink:
Изображение
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”