Новият главен прокурор Гешев се развихри...

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 13, 2020 11:06 am

Адвокат Михаил Екимджиев:
Проверката на приватизационните сделки е популистка пушилка
Юристът препоръча прокуратурата да разследва управляващите по казусите "Божков" и "Василев"
13.02.20 в 10:23

В интервюто явно е ставало дума основно за други неща около нашето сбъркано правосъдие, но така или иначе частта за последните напъни на Гешев от вчера е интересна ;) :
...
Акцията на прокуратурата за проверка на приватизационните сделки

„Аз съм против един огромен финансов и организационен ресурс на прокуратурата да отива в свирката на влака, за да разследва неща, от които е очевидно, че нищо няма да излезе, /…/ вместо за разследва сегашните управляващи“. Така Екимджиев коментира инициативата на държавното обвинение, което възложи на ДАНС да провери приватизационните сделки.

Заради изтеклите давностни срокове „шансът да се намери престъпление, което да може да бъде ефективно наказано, престъпление свързано с приватизацията, е теоретичен“ смята Екимджиев. Според него проверката е по-скоро пропаганден ход

„Това е димка, една популистка пушилка, която прокуратурата пуска, за да ръкопляска народът и да не задава въпроси. Защо вместо да се връщаме 30 години назад, където нищо не можем да открием и да накажем, защо не разследваме чадъра над Васил Божков в последните 5 години, защо не разследваме чадъра над Цветан Василев в последните 10 години, а трябва да се връщаме 30 години назад“.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 13, 2020 1:27 pm

Явно неслучайно са го нарочили за луд този, държеше се направо... :laughm:

Проф. Филчев: Управлението на Костов е катастрофа и хищническо разграбване
13.02.20 в 13:00

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » чет фев 13, 2020 4:01 pm

Руснаци са се застъпили пред властите в ОАЕ за пускането на Васил Божков от ареста, твърди БНТ

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020/02 ... ome_layer2
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб фев 15, 2020 11:16 am

Д-р Тренчев: Приватизацията в България бе бандитска и дивашка
14.02.2020 | 18:40
Едва ли има друга организация, освен КТ "Подкрепа", която да е скачала толкова срещу дивашката приватизация в България. На Иван Татарчев носих папките със сигнали за нередности при приватизацията с пикап, на Никола Филчев ги носих на ръка, при Борис Велчев спрях, защото вече нямаше смисъл.
...
... "... Хубавото е, че може да излезе истината и да кажем - ето ги престъпниците. Народът се чувства ограбен от тази приватизация. Надявам се да има някакво възмездие, но като цяло съм скептично настроен", прогнозира д-р Тренчев.

"Аз познавам всички големи сделки в България. Има доста успешни, но те са почти изцяло осъществени от западни фирми. Има и няколко успешни български сделки. Тук приватизацията бе извършена бандитски. Хората са се примирали и с масовата приватизация, защото и там бяха измамени. Те си казват - е нищо, не е за първи път. Включително и аз имам бонова книжка, но нито се интересувам, нито някой ме е информирал", разкри почетният президент на КТ "Подкрепа".

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб фев 15, 2020 5:42 pm

:deal:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб фев 15, 2020 5:53 pm

Да пусна и това с 3 дни закъснение, защото е важно (поне като най-обща идея) ;) . Въпреки че Бацето на няколко пъти в трите дни се опитва нескопосано да вкарва "защитни тези" по негов повод. Иначе и кокошките би трябвало да са съвсем наясно отдавна, че поначало не тая особени симпатии към 'резидента :) . Също така да вметна и че далече не с всичко, казано от него (и изведено в публикацията), съм съгласен ;) ...

Държавният глава: Първият и най-важен според мен въпрос е връзката "премиер - главен прокурор"
Либерта | 12.02.2020 14:19

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » съб фев 15, 2020 5:57 pm

Добре, но бъди честен пред себе си, ако Гешев беше подкрепен от партия, на която ти симпатизираш, щеше ли да го осмиваш сега?

На мен ми допадат действията му!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб фев 15, 2020 6:11 pm

Ако случйно не си чувал - пилците се броят наесен, след разсейването на пушилката ;) . Това първо. Второ, така или иначе, целият този екшън-театър не е лично негова самоинициатива и има тотално омесване на всички власти у нас, което нещо по правило в крайна сметка води до тотална диктатура и пълно беззакопние. Може днес да се чувстваш в безопасност и да се кефиш на "шоуто", но утре, ако случайно напълно поръчковата и безпринципна "бухалка" на Гешев те засегне по някакъв начин? :hmm: Трето, какво правеха всичките тези "принципни" борци за справедливост само допреди месец и нещо, може би смяташ, че възкачването на Гешев ги е вдъхновило по някакъв начин да преживеят катарзис? :laughm: Та нали и предишният "герой" Цацаров беше точно от същото котило? :dontknow: Или ако не са преживели катарзис, какво точно ги е накарало да се задействат? Мда...

Иначе и аз не бих имал нищо против всичко това да е искрено и истинско, мнооого ми се иска. Само че не вярвам грам в катарзиса на мафията, не и на целокупната такава, като система. Не е възможно такова нещо, ако разбираш какво искам да кажа :dontknow: ... Но... ОК, нека да понаблюдаваме шоуто :popc: , може пък поне този, който ги е накарал да действат така, да е подкрепен от мощни добри сили с много сериозни, добри намерения. И барабар с подгонените престъпници, в крайна сметка и 2/3 от мафиотите у нас да се окажат в затвора... Мдааа, блажени са верующите :laughm: ...

P.S.: Едно време учехме (май) в училище, че мафия = сливане на организираната престъпност с държавата. Даже и не ме е еня сега какво е официалното определение, това си ми харесва и ми изглежда достатъчно добро :thumbup: ;) ... Та, дали има мафия у нас? :hmm:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб фев 15, 2020 6:27 pm

Вчера пропуснах да уважа празника :oops: , но ето, днес си поправям грешката :grin1: :

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » нед фев 16, 2020 1:02 am

Забелязал съм, че когато нямаш желязни аргументи, ставаш много словоохотлив (многопишещ).
Et tu Brute? Е на френски.
Шекспир не беше ли британец?
Заяждам се! :laughm:
Мафия = Ma fia или "Дъщеря ми!" викала майка в Сицилия, чиято дъщеря окупаторите французи убили. Въстават сицилянците и крещят Ma fia, но и още Morte Alla Francia Italia Anela или Италия копнее за смъртта на Франция.
:flourish:
Ще видим и вероятно ще си прав, за жалост.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед фев 16, 2020 12:11 pm

Атанас Атанасов: Проверката на приватизацията е политическа инициатива
16.02.20 в 11:58
„Възложената на ДАНС пълна проверка на целия приватизационен процес и на последващия контрол от отговарящите за това министерства, агенции и други държавни ведомства е политическа инициатива с цел да бъдат омаскарени политически противници и предизборно обещание на Иван Гешев. Това е политически капан за отклоняване на вниманието от съществените проблеми“. Това подчерта пред БНР председател на ДСБ и съпредседател на „Демократична България“ ген. Атанас Атанасов.

Абе... сигурно Атанасов можеше да бъде и с една идея още по-убедителен, но... да не бъдем прекалено придирчиви :laughm: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед фев 16, 2020 6:43 pm

Руси Статков за сделките и загубите с много нули
16 февруари 2020
Бандитска, грабителска и дори противоконституционна - така експертът определя приватизацията, съпътствала българския преход. Факти, сделки - на тъмно и на светло, загуби с много нули - възможна ли е справедливостта след ревизията на прехода?

Малко левичарска необективност прозира от тезите му май :hmm: , но... не че не сме се наслушали напоследък и на десничарска необективност :laughm: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед фев 16, 2020 8:41 pm

Васил Божков бил освободен от ареста в ОАЕ
От МВнР заявяват, че не са уведомени за това
16 февруари 2020, 15:46

:tv: :popc:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон фев 17, 2020 6:25 pm

Президентът продължава да е убеден, че е подслушван със знанието на премиера
17.02.20 в 13:07
Президентът Румен Радев продължава да е убеден, че е подслушван със знанието на министър-председателя Бойко Борисов, който отрече това твърдение в края на миналата седмица. Пред журналисти държавният глава заяви:

"Той се опитва да прехвърли отговорността за подслушването на друг, ако може да скрие и този скандал в зайчарника, в който вече не остана място от скандали.

Очевидно е, че господин Борисов използва службите за свои политически цели, указва на прокуратурата кого да размаже. Дори полицията е ангажирана и впрегната да респектира несъгласните българи.

Затова трябва да отстояваме правата и да не допускаме България да се управлява с копойски методи".

Държавният глава заяви още, че в безсилието си премиерът Борисов атакувал неговото семейство, като посочи:

"Методите на министър-председателя издават битието му от началото на прехода, но драмата на господин Борисов е, че осъзнава факта, че този път номерът с пречистване чрез подаване на оставка най-вероятно няма да мине, защото го чака служебен кабинет, който е не по-малко опасен от ежедневната деградация на управлението".
...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон фев 17, 2020 10:33 pm

Какво ще се случи с печалбите от Националната лотария
Адв. Валя Гигова: Големият въпрос е дали промяната на закона изключва отговорността на Националната лотария
17.02.20 в 09:21

Проф. Чуков: Случаят „Божков“ няма да е за сметка на брилянтните ни отношения с ОАЕ
17.02.20 в 12:43

Отговори

Върни се в “Политика”