Полети с дрон

Ами то май е ясно...

Модератори: Radoslav Petkov, ASENOV

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » ср фев 22, 2017 12:28 pm

Бай_Иван написа:В общи линии са скъпи тези играчки.Аз се бях ориентирал към един DJi за около 1500 лв. До тук добре! Да , но като излезна да снимам , обикновено отделям по цял ден за това , така , значи дрона , чанта , поне една батерия резервна , даже две , зарядно за колата и прочие..... Сумата стана около 2500лв.... Ами предпочитам да додам още 1000лв да си взема фулл-фрейм тяло . :D
Какво трябва да значи това фулл фрейм тяло?

Потребителски аватар
Бай_Иван
Регистриран: вт ное 10, 2009 11:35 am

Мнение от Бай_Иван » чет фев 23, 2017 7:38 am

SKYLINE написа:
Бай_Иван написа:В общи линии са скъпи тези играчки.Аз се бях ориентирал към един DJi за около 1500 лв. До тук добре! Да , но като излезна да снимам , обикновено отделям по цял ден за това , така , значи дрона , чанта , поне една батерия резервна , даже две , зарядно за колата и прочие..... Сумата стана около 2500лв.... Ами предпочитам да додам още 1000лв да си взема фулл-фрейм тяло . :D
Какво трябва да значи това фулл фрейм тяло?
Нали темата е за фотография!? :D
Тяло с размер на сензора 36 на 24 мм.. В момента изпозлвам кропка с размер на сензора 23,4 на 15,4 мм. :)
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...
Изображение

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » чет фев 23, 2017 7:15 pm

Предположих ама защото нали говорим и за дронове , там също е един вид тяло и има такива , които се сглобяват - баш баш професионалните.Та колкото и да дадеш за DSLR , според мен нищо не може да се сравни с кадрите , които могат да се снимат от горе от всякакви ъгли и гледната точка , която получаваш , възможностите там са наистина безкрайни :D

Потребителски аватар
Бай_Иван
Регистриран: вт ное 10, 2009 11:35 am

Мнение от Бай_Иван » пет фев 24, 2017 6:13 am

Тъй е , за кадрите говоря , но не съм си надвил на масрафа , за да хвърля толкова пари за дрон.Да не говорим , че доста лесно мога да му видя сметката. :D
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...
Изображение

Отговори

Върни се в “Хоби - музика, градина, фотография...”