АНАЛИЗИ около актуалната вътрешнополитическа ситуация

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » съб авг 01, 2020 4:56 pm

Изображение

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » съб авг 01, 2020 5:11 pm

weather_master написа:
съб авг 01, 2020 8:35 am
Добре нека да си представим, че ГЕРБ не съществуват. Кой тогава да е на власт? Коя партия или партии ще поемат тази отговорност?
Много сте ми интересни вие от СИ-тока. 2012-та протестирайте яко за тока, свалихте ГЕРБ. Тогава беше ясно, че всичко беше от БСП изцинирано. После протестирайте и срещу БСП и пак си избрахте ГЕРБ. :lol:
Лично за мен хора, които казват ще им дам шанс на тези и ще видим, е безотговорно поведение. И според мен тези са истинските "кухари". За 4 години може яко поразии да се направят. През 2001-ва, като дадохте шанс на червеният проект НДСВ, сега десетилетия ще сърбаме попарата на скъпият ток от тяхните договори.
Прав си пич, аз затова казах - жалко е че най-доброто което можем да излъчим като народ е бай Тошо 2.Ще го преизбираме тоя необразован пожарникар още 10 пъти като Руснаците , защото сме дебили , а пък министрите му на всеки е ясно , че преобладащо са пълни безхаберници без позиция и мнение.Просто ми е смешно как тия добронамерени протестиращи в София си мислят , че наистина могат да променят нещо 😆 Не говоря за платените провокатори и малоумници.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед авг 02, 2020 9:50 am

Над 60 % от българите подкрепят протестите (и още нагласи за случващото се)
01 / 08 / 2020

https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2020/08/0 ... e_i_oshte/

"...
Малко над 60 % от българите подкрепят протестите от последните седмици. Това показват данните от национално представително проучване на "Алфа рисърч" по поръчка на "Дневник"*. Почти 50 % подкрепят и акцията на Христо Иванов пред лятната резиденция на почетния председател на ДПС Ахмед Доган в Росенец.

Исканията на протестиращите за оставка на премиера Бойко Борисов и на главния прокурор Иван Гешев получават одобрение между 45 % и 43 %.

Президентът Румен Радев е подкрепен категорично в конфликта с Гешев - от 45 % от българите спрямо 11 % за главния прокурор (36.8% не подкрепят нито единия, нито другия). В конфликта с Борисов Радев получава 43.9 % подкрепа спрямо 23.2% за премиера (28.8% не застават на ничия страна).
..."

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » нед авг 02, 2020 10:08 am

На изборите ще се види кой кого подкрепя :laughm: В моето обкръжение от приятели , роднини и колеги няма нито един подкрепящ кретените търкалящи се по улицата.
Няма нищо по-хубаво от дъждовна пролет, кратко лято, топла есен и снежна зима :D

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » нед авг 02, 2020 10:47 am

Тези протести са като магнит за психически нестабилни хора. Направо изпадат в еуфория, че са в среда, в която законите и правилата не важат и те за пръв път са важни едва ли не всесилни... и ги дават по телевизията. Като не можеш да градиш, можеш поне да палиш и разрушаваш живота на другите. Това гарантирано влиза в новините. Вземаш си едно сгъваемо столче и затваряш едно кръстовище по желание, може и магистрала!? Тогава 2млн. души са в подчинение и зависимост от теб - да си вдигна ли столчето или да го разпъна на шезлонг. Нерон и Наполеон ряпа да ядат - те са рискували някой да ги убие или отрови,а тук BG-полицията те пази, да не изядеш някой бабешки бастун!
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » нед авг 02, 2020 10:48 am

Аз съм на мнение , че няма смисъл от протести камоли точно в момента, след 6-7 месеца са изборите , отделно с тоя ковид и трудната ситуация в Европа и целия свят трябва да се взимат важни решения от работещо правителство , колкото и да е жалко.Така или иначе пак ще преизберем Тиквоча ясно е на 100 процента , дали сега или след 6 месеца......няма значение.Толкова ни е капацитета на обществото.Като тръгнем отдолу - обикновен работник гледа да се подпира цял ден и ако може да гепа нещо.И което е най-важното тотално незаинтересовани за общите неща , града , държавата им, екология , каквото и да е Пълно с измамници и далавераджии на дребно.От там почваме че най-големите профани и връзкари се издигат на управленски позиции по държавните структури още от комунизма.Сериозния бизнес и групировките същата работа доло горе.Почти няма интелигентни и способни хора , които да развият международен бизнес да буустне икономиката нагоре.Логично правителството , което ще се структурира в тая джунгла да е такова и то.Аз съм бил в над 50 държави и винаги като съм си говорил с 5-10 случайни човека на улицата или в бара , интелекта и морала им винаги е отговарял много точно на това в какво състояние е държавата , без никакви изключения.Нещата са много прости и явни не знам защо дъвчем 50 теми по 500 страници в политика.Не сме японци или норвежци да очакваме да се промени нещо.И като цяло сме некадърни, манталитет тип руснаци и украинци , можем всичко да правим по-малко , но реално нищо икономически конкурентно 😀 посредствена история

4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » нед авг 02, 2020 10:57 am

Stringmeteo написа:
нед авг 02, 2020 9:50 am
Над 60 % от българите подкрепят протестите (и още нагласи за случващото се)
01 / 08 / 2020

https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2020/08/0 ... e_i_oshte/

"...
Малко над 60 % от българите подкрепят протестите от последните седмици. Това показват данните от национално представително проучване на "Алфа рисърч" по поръчка на "Дневник"*. Почти 50 % подкрепят и акцията на Христо Иванов пред лятната резиденция на почетния председател на ДПС Ахмед Доган в Росенец.

Исканията на протестиращите за оставка на премиера Бойко Борисов и на главния прокурор Иван Гешев получават одобрение между 45 % и 43 %.

Президентът Румен Радев е подкрепен категорично в конфликта с Гешев - от 45 % от българите спрямо 11 % за главния прокурор (36.8% не подкрепят нито единия, нито другия). В конфликта с Борисов Радев получава 43.9 % подкрепа спрямо 23.2% за премиера (28.8% не застават на ничия страна).
..."
Прави впечатление това
Или са питали някакви червени бабички основно или въпросното проучване е изцяло фалшифицирано. 45% подкрепяли руският агент Радев смях :lol:

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » нед авг 02, 2020 11:10 am

SKYLINE написа:
нед авг 02, 2020 10:48 am
Аз съм на мнение , че няма смисъл от протести камоли точно в момента, след 6-7 месеца са изборите , отделно с тоя ковид и трудната ситуация в Европа и целия свят трябва да се взимат важни решения от работещо правителство , колкото и да е жалко.Така или иначе пак ще преизберем Тиквоча ясно е на 100 процента , дали сега или след 6 месеца......няма значение.Толкова ни е капацитета на обществото.Като тръгнем отдолу - обикновен работник гледа да се подпира цял ден и ако може да гепа нещо.И което е най-важното тотално незаинтересовани за общите неща , града , държавата им, екология , каквото и да е Пълно с измамници и далавераджии на дребно.От там почваме че най-големите профани и връзкари се издигат на управленски позиции по държавните структури още от комунизма.Сериозния бизнес и групировките същата работа доло горе.Почти няма интелигентни и способни хора , които да развият международен бизнес да буустне икономиката нагоре.Логично правителството , което ще се структурира в тая джунгла да е такова и то.Аз съм бил в над 50 държави и винаги като съм си говорил с 5-10 случайни човека на улицата или в бара , интелекта и морала им винаги е отговарял много точно на това в какво състояние е държавата , без никакви изключения.Нещата са много прости и явни не знам защо дъвчем 50 теми по 500 страници в политика.Не сме японци или норвежци да очакваме да се промени нещо.И като цяло сме некадърни, манталитет тип руснаци и украинци , можем всичко да правим по-малко , но реално нищо икономически конкурентно 😀 посредствена история
Като цяло съм съгласен и затова бях вметнал още преди към романтика Стринг, че тука манаталитета на българина е такъв, че не трябва да очаква съществена промяна поне още 2-3 поколения докато се изредят - другото е бягане от реалноста и губене на съществено време в глупости и празни надежди.
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » нед авг 02, 2020 11:12 am

Слаклайн :thumbup: Иначе гледах интервю с този Октай, който уж бил прогнозирал протестите от преди няколко месеца. Той твърди, че проблемът на Борисов е друг, а не протестите. Той твърди, че хората, които са го издигнали през 2009-та, сега искат вече да го детронират. Това, ако е вярно е още едно голямо доказателство за олигархията по високите етажи на властта и това е много лошо. Но това, което ме притеснява е, че явно тези същите хора си имат вече нова пионка и нов проект. Та въпроса е кой е той? Накрая ще се окаже, че протестите ще са за едно нищо. :lol:

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед авг 02, 2020 5:41 pm

Манолова яхна майките, обижда медии, а после ходи по студиата
И докато голяма част от протестиращите срещу Борисов и ГЕРБ се отдръпнаха от блокадите на движението и "Орлов мост", а дори БСП елегантно се измъкнаха от подобни радикални действия в посока Бузлуджа, то бившата им съпартийка Мая няма спирка, окрилена, че е дошъл звездният й час на протеста. Успя да засенчи и "Отровното трио". Метаморфозата на бившата омбудсманка и кандидат-кметица на София, юристката с адвокатски стаж зад гърба си, която брани закона, стигна до барикада на движението пред Софийския университет.
В новото си амплоа Манолова не спря да разговаря с гражданин, който нарече нея и сподвижниците й "лузъри", след като спряха движението и по бул. "Васил Левски". Така щеше да направи като омбудсман и депутат - поне да го изслуша. Помним как през 2014 Манолова обираше гнева на протестиращите и срещу нея, когато беше зам.-председател на парламента и такситата отказваха да я качат. В новото си амплоа тя вече е протестър и крещи по журналистите "фалшиви новини", докато обичайно флиртува с медиите и обикаля неуморно студиата им. Сега избута за знаме един бял бус на нещастни жени, наказани от съдбата, и се скри зад тях.
Maнолова е ясна. Тя и през трупове ще гази, ако трябва, само за да си вдигне акциите. Разбира се, няма как да не отбележим, че и другият политически непрокопсаник - Ицето Бойкикев - не пропусна да се появи на мястото на събитието и да влезе още един път в обективите.

Интересно още колко арсенал за подобни пърформънси имат в ръкава си протестърската клика, че да захранват ежеднежно иначе скучния августовски ефир. :grin1:

Сега са се разположили и гледам опънали две тенти на кръстовището на Ректората и утре ще е даже още по-голям мазаляк трафикът.

И се правят на онеправдани майките, че просто искали да идат на къмпинга на Орлов Мост, но полицията им направила сечено и ги прихванала на университета. Е, хубу де, като искаш да идеш да подкрепиш тези на Орлов Мост, кому е нужно да го правиш с микробус? Иди пеша! За мен на немалко от тези майки хич не им е чиста работата, особено лидерката им Вера Иванова. :thumbdn:

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » пон авг 03, 2020 12:48 pm

Важно!
Съобщение от щаба:
Епидемичната обстановка в България се усложнява - вчера(01.08) новозаразените с covid в малка България бяха толкова колкото и в Германия, и в Италия. Трябва да вземат спешни мерки: Да се забранят всички масови събирания на открито с повече от 50 души,...освен протестите против Правителството. Протестите в защита на Правителството са забранени! Така ще постигнем демокрацията и справедливостта , за която ние протестърите мечтаем. Посланието ни към вас е : "Ние сме хитри, подли и нагли, а вие сте търпеливи и снизходителни, затова ще ви се качим на главата,.. ще мълчите, ще се съгласявате и ще изпълнявате! Малчать, не гаварить! Олигарсите и престъпниците и агентите около Резидента(и вътре в него) трябва да бъдат спасени от разследванията на Гешев и справедливия затвор, който ги грози! Те са престъпници, но са наши престъпници, а нашите престъпници не носят отговорност от 1944г. насам. Още Сталин ни го е обещал... и досега спазва обещанието си. Нито един комунист, не беше наказан за десетките хиляди убийства без съд и присъда, по дерета и трудови лагери! Затова, докато има престъпници, винаги ще има и комунисти, които да ги защитават и споделят заграбеното. Панятна!"
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон авг 03, 2020 4:17 pm

Източник!?!! :hmm1: :hmm1: :hmm1:

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пон авг 03, 2020 6:37 pm

"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон авг 03, 2020 9:44 pm

Иван Костов: Всеки управляващ да знае, че не може да оставя държавата пленена
03.08.20 в 12:55

https://bnr.bg/post/101320247/ivan-kost ... ta-plenena

Stringmeteo
Site Admin