КОЛОЕЗДЕНЕ (спортно, планинско или транспортно)

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет мар 05, 2020 11:35 pm

geoge написа:
чет мар 05, 2020 11:26 pm
Geogri Zahariev написа:
чет мар 05, 2020 9:08 pm
Пак ще въртиш педалите, а?
Ама, не педалите, а колело, де! :oops:
А, кога ще има "пляс-пляс педалите, водно колело"? :laughm:
Само да не ги изкъртя, че на два пъти ми се е случвало :lol: :lol: :lol:

Изображение

За водно колело... Неудобен въпрос! :lol:
Ами явно китайският метал прекалено бързо се "уморява" :laughm: , к'о да пра'йш, икономически "прогрес" :dontknow: ...

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » пет мар 06, 2020 3:28 am

И интересното е, че беше при спускане към Велико Търново, след изкачването на Шипка миналата година за 3-ти март :shock: Нагоре нямаше проблеми, а се строши на равното :-? :dontknow:
Синджира си иде, козъта ги нема

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » пет мар 06, 2020 6:21 am

Дошло му е времето и добре, че е било на равното, че е можело да се прибиеш.
А и е направен, като гледам счупеното, от някаква евтина сплав, с малко желязо. :(

Потребителски аватар
geoge

Мнение от geoge » пет мар 06, 2020 6:06 pm

Geogri Zahariev написа:
пет мар 06, 2020 6:21 am
Дошло му е времето и добре, че е било на равното, че е можело да се прибиеш.
А и е направен, като гледам счупеното, от някаква евтина сплав, с малко желязо. :(
Два месеца и половина по-рано огънах другия курбел по баира от Кюлевча към Кривня/Равна/Провадия и един пич от ловната дружинка в селото ме закара до Мадарския конник, откъдето се спуснах към Каспичан по инерция, за да си хвана влака за Варна :lol: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
geoge

Мнение от geoge » съб апр 18, 2020 12:31 pm

naftalinov написа:
съб апр 18, 2020 11:40 am
едит: Ех, как и на мен ми се кара бревет - ама само съм чел за тях по разни велофоруми, защото по мед. причини не мога да упражнявам какъвто и да било състезателен спорт. А това да карам 200-300-400-600, да не говорим за 1200 км за ограничено време, за моите възможности е всичко друго, но не и туристическа разходчица... но мислено съм с теб. Давай смело напред и попътен вятър ти желая! И дано нямаш по пътя си КПП-та и разправии с разни полицаи. :) :thumbup:
Е то не е с цел състезание... Състезаваш се със себе си общо-взето. Много жалко, че не можеш да спортуваш активно :( Аз ако не карам, мускулите на краката ми започват да атрофират и почвам да усещам болка :( Засега нямам проблеми по КПП-та. В началото колеги казваха, че ги пускат да минават, но аз предпочитам да ги заобикалям, както беше вчера край Силистра и миналата седмица - в Разград :)) По-добре да не ни се засичат погледите :)

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » съб апр 18, 2020 12:55 pm

Жоже, след Силистра, как се прибра до Варна - с влака ли? Питам, понеже и аз ги правя едни такива, само, че тук до Пирдоп, Мездра и т.н., но се ограничавам до 100 км. Скоро мисля и повече, а някой ден да стигна за дав дена от София до плажа. :grin1: И аз съм със Спринт, ама е по-стар модел моя. :thumbup:

Потребителски аватар
geoge

Мнение от geoge » съб апр 18, 2020 1:42 pm

simovremeto написа:
съб апр 18, 2020 12:55 pm
Жоже, след Силистра, как се прибра до Варна - с влака ли? Питам, понеже и аз ги правя едни такива, само, че тук до Пирдоп, Мездра и т.н., но се ограничавам до 100 км. Скоро мисля и повече, а някой ден да стигна за дав дена от София до плажа. :grin1: И аз съм със Спринт, ама е по-стар модел моя. :thumbup:
До Исперих на ход, това беше маршрута. И сутрин от там до Варна с трена :headbang: Мислих си да ги прецакам през промишлената зона на влизане, а на излизане през Калипетрово, ама викам, айде, щом "организатора" позволява да се заобиколи... И компенсирах с влизане в Тутракан :thumbup:

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » съб апр 18, 2020 3:39 pm

Т.е. спал си някъде в Исперих ли, или си гепил нощен влак, че не разбрах? :oops:

Потребителски аватар
geoge

Мнение от geoge » съб апр 18, 2020 11:02 pm

simovremeto написа:
съб апр 18, 2020 3:39 pm
Т.е. спал си някъде в Исперих ли, или си гепил нощен влак, че не разбрах? :oops:
Спя в Исперих :) 21:44 пристига от Самуил/Варна и 06:44 към Самуил/Варна :)

naftalinov
Регистриран: нед окт 21, 2012 7:11 pm

Мнение от naftalinov » нед апр 19, 2020 10:36 am

geoge написа:
съб апр 18, 2020 12:31 pm
naftalinov написа:
съб апр 18, 2020 11:40 am
едит: Ех, как и на мен ми се кара бревет - ама само съм чел за тях по разни велофоруми, защото по мед. причини не мога да упражнявам какъвто и да било състезателен спорт. А това да карам 200-300-400-600, да не говорим за 1200 км за ограничено време, за моите възможности е всичко друго, но не и туристическа разходчица... но мислено съм с теб. Давай смело напред и попътен вятър ти желая! И дано нямаш по пътя си КПП-та и разправии с разни полицаи. :) :thumbup:
Е то не е с цел състезание... Състезаваш се със себе си общо-взето. Много жалко, че не можеш да спортуваш активно :( Аз ако не карам, мускулите на краката ми започват да атрофират и почвам да усещам болка :( Засега нямам проблеми по КПП-та. В началото колеги казваха, че ги пускат да минават, но аз предпочитам да ги заобикалям, както беше вчера край Силистра и миналата седмица - в Разград :)) По-добре да не ни се засичат погледите :)
На мен не че ми е забранено изобщо, не че и не мога - два пъти съм правил Варна-Добрич-Варна за 9 часа (единия път без 5, другия път без 10 минути). Но дотам. Едно че самата средна скорост е 11-12 км/ч, второ... не си представям след като завърша такава една врътка, веднага да тръгна наобратно, да направя още една, при това и двете общо за 13 часа. :grin1: :thumbdn: Но иначе си карам ей така... то май се води минибревет или полубревет ли го наричаха(такъв неофициален) петдесятката и стотачката. Бях си измислил една обиколка точно 60 км от нас (близо до Мартини-бар) заобикалям Спортната зала от север и излизам на Княз Борис 1, оттам покрай ВИНС-а надолу, по Приморски покрай Басейна, той прелива в крайезерния път (ул. Девня) и така до края му близо до град Девня се влива в стария път за София чрез едно Т-образно. Там надясно и обратно към Варна баира през гората (където и магистралата прави 2 големи завоя), надолу покрай "чучарките" :roll: :grin1: :laughm: :twisted:, побитите камъни, покрай село Тополи и по Владислав към нас. Спортната я заобилям от север, за да може да се получат точно 60 км. Ако мина отпред, покрай Димят, то са по-малко. :) Да, отвреме-навреме има по някой трък, ама, като цяло, трафикът е спокоен. Близо до кв. Повеляново и Агрополихим има(ше) една малка, крайпътна чешмичка. Там отдих на сянка... ох, размечтах се. Да му се невиди и короната... :thumbdn: :evil: :lol:

Потребителски аватар
geoge

Мнение от geoge » нед апр 19, 2020 12:43 pm

naftalinov написа:
нед апр 19, 2020 10:36 am
На мен не че ми е забранено изобщо, не че и не мога - два пъти съм правил Варна-Добрич-Варна за 9 часа (единия път без 5, другия път без 10 минути). Но дотам. Едно че самата средна скорост е 11-12 км/ч, второ... не си представям след като завърша такава една врътка, веднага да тръгна наобратно, да направя още една, при това и двете общо за 13 часа. :grin1: :thumbdn: Но иначе си карам ей така... то май се води минибревет или полубревет ли го наричаха(такъв неофициален) петдесятката и стотачката. Бях си измислил една обиколка точно 60 км от нас (близо до Мартини-бар) заобикалям Спортната зала от север и излизам на Княз Борис 1, оттам покрай ВИНС-а надолу, по Приморски покрай Басейна, той прелива в крайезерния път (ул. Девня) и така до края му близо до град Девня се влива в стария път за София чрез едно Т-образно. Там надясно и обратно към Варна баира през гората (където и магистралата прави 2 големи завоя), надолу покрай "чучарките" :roll: :grin1: :laughm: :twisted:, побитите камъни, покрай село Тополи и по Владислав към нас. Спортната я заобилям от север, за да може да се получат точно 60 км. Ако мина отпред, покрай Димят, то са по-малко. :) Да, отвреме-навреме има по някой трък, ама, като цяло, трафикът е спокоен. Близо до кв. Повеляново и Агрополихим има(ше) една малка, крайпътна чешмичка. Там отдих на сянка... ох, размечтах се. Да му се невиди и короната... :thumbdn: :evil: :lol:
Чешма знам само между Белослав и промишлената зона на Девня да има, може да не е същата :hmm: Ами хайде някой хубав ден да покараме? :hmm: :drunk:

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”