ПРОТЕСТИТЕ СРЕЩУ КОРУПЦИЯТА В УПРАВЛЕНИЕТО и за оставка на правителството и главния прокурор

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » съб юли 25, 2020 11:01 am

stratega написа:
съб юли 25, 2020 10:56 am
doncho написа:
съб юли 25, 2020 10:47 am
Тия наивни младежи по нищо не се различават от наивните млади комйунсити от преди сто години.
Същите наивни младежи бяхме само преди години при протестите срещу Орешарски, уви. Кой да знае тогава, че докарваме на власт марионетката на Пеевски за премиер :(. Всъщност имаше и тогава хора, които ги говореха тея неща, ама кой да чуе.
Бтв, Дончо къде се изгуби, от централата са те пренасочили към по-големи сайтове :lol:, тук идваш в почивния ден.
:thumbup: :grin1:

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » съб юли 25, 2020 11:36 am

stratega написа:
съб юли 25, 2020 10:56 am
doncho написа:
съб юли 25, 2020 10:47 am
Тия наивни младежи по нищо не се различават от наивните млади комйунсити от преди сто години.
Същите наивни младежи бяхме само преди години при протестите срещу Орешарски, уви. Кой да знае тогава, че докарваме на власт марионетката на Пеевски за премиер :(. Всъщност имаше и тогава хора, които ги говореха тея неща, ама кой да чуе.
Бтв, Дончо къде се изгуби, от централата са те пренасочили към по-големи сайтове :lol:, тук идваш в почивния ден.
За това са виновни точно вашите любимци, начело с главния им идеолог Костов, които упорито в продължение на десетилетия успяха да унищожат изцяло старата десница и да я превърнат в тази пародия. За това и Баце е техен продукт, а преди това и завръщането на комунистите само 8 години след ВИденовата зима.
В този смисъл по същия начин Костов беше изметен от царя и тогава пак едни младежи, завърнали се от чужбина прокарваха същите идеи и лозунги, но реално свършиха мръсната работа на бившите комунисти. Ако Костов и десницата бяха продължили да управляват, въпреки всичко около приватизацията, сега щяхме да сме много по-напред.

Наистина бих препоръчал на всички протестиращи младежи подробно да изучат цялата история на прехода и добре да осмислят нещата. Тогава нека преценят кое е най-добре и дали не вършат отново нечия черна работа.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юли 25, 2020 11:48 am

raptor написа:
съб юли 25, 2020 11:36 am
...
В този смисъл по същия начин Костов беше изметен от царя и тогава пак едни младежи, завърнали се от чужбина прокарваха същите идеи и лозунги, но реално свършиха мръсната работа на бившите комунисти. Ако Костов и десницата бяха продължили да управляват, въпреки всичко около приватизацията, сега щяхме да сме много по-напред.

Наистина бих препоръчал на всички протестиращи младежи подробно да изучат цялата история на прехода и добре да осмислят нещата. Тогава нека преценят кое е най-добре и дали не вършат отново нечия черна работа.
Не знам кои младежи са свършили мръсна работа, но аз за себе си мога да кажа, че 17.06.2001г., когато царят вкара точно 120 депутата, аз гласувах за Костов. :deal: А иначе, по мое скромно, ама много скромно мнение, основният електорат на царя тогава се състоеше от същия типаж хора, които после, след N на брой години, след голямото си "разочарование" от царя, започнаха неистово да подкрепят оставането на Мутрата на власт на всяка цена. Е, рабира се през 2001г. за царя гласуваха и много от по-заблудените фенове на почти всички останали партии (без ДПС). :dontknow:

Още си спомням като вчера с какво прискърбие и изненада посрещнах пред НДК новината за грандиозните проценти, постигнати от царя. Те бяха даже над предварителните прогнози, нищо чудно да са били постигнати в някаква степен и с манипулации, но едва ли, по-скоро стадото наистина беше му повярвало прекалено много :? ...

raptor

Мнение от raptor » съб юли 25, 2020 12:51 pm

Юпитата, Българския Великден, лозунгите "срам ни е от вас" и така нататък. Това пак бяха успели млади хора на запад, които се върнаха с царя уж да оправят България, всички знаем как завърши. На тези избори аз също гласувах за Костов (първите избори след като навърших 18 месец по-рано), също цялото ми семейство с мъка гледахме резултатите.
Според мен царя беше довлечен и подтикнат от бившите комунисти (БСП) и кръговете около тях, защото нямаше начин да се намърдат отново във властта след Виденовата зима. В крайна сметка успяха, десните се разцепиха на хиляда партийки (изборите през 2005-та 4 партийки взеха по около 5 % и това беше края на десницата), дойде тройната коалиция, после Баце да ни спасява от тях. Стара комунистичекса и болшевишка практика е да се използват други хора да свършат черната работа или да отклонят вниманието, след това да се възползват нашите хора и да вземат властта.
Също подценявате първите години на прехода (периода 89-та-97-ма), когато всичко беше осрано здраво.
Ще направя една съпоставка с Венецуела сега- въпреки огромните петролни залежи, световно известни експерти в областта на финансите дават оценки, че ако към настоящия момент започнат да работят в правилната посока, ще са необходими десетилетия страната да бъде възстановена до нивото преди Уго Чавес и модерния комунизъм. При това с всички приходи от петрола, които не са никак малки. България беше в това положение през 97-ма, без петрол и с периодично осиране от страна на управляващи след 97-ма.
Пример за влиянието на комунизма може да се даде и с Германия, скоро гледах една картинка с водещите големи германски фирми- топ 40 или нещо от сорта- само 2 или 3 бяха на територията на бившата ГДР, да не говорим за доходи, стандарт на живот и производителност. Това при положение, че 30 години вече са обединени, огромни финансови средства се наливат всеки ден от едната в другата част и все още не може да бъде стигнат стандарта на западната част.
За това казвам, нека всички младежи, недоволни от сегашното положение (едва ли има много доволни като цяло, но някои като мене виждаме нещата малко по по-различен начин), нека хубаво да изучават прехода, преди това комунизма и нека хубаво да осмислят нещата.
С лозунги и добри намерения определено не се получават нужните резултати.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юли 25, 2020 1:11 pm

raptor написа:
съб юли 25, 2020 12:51 pm
...
Прав си, но със залягане над масата и клавиатурата - още по-малко. Просто ще трябва доста повече внимание и мисъл, с обецата и на горчивия опит от 30 години... "преход"...

Иначе с голяма част от написаното съм съгласен, но то все пак си остава по-скоро като доводи на човек, който иска да каже "по-добре стойте мирно и търпете, за да... не стане по-лошо" :) ...

ПП: Струва ми се, че най-големите провали на Костов са провала му във визионерството и... отказът му даже и само да опита да направи лустрация...

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб юли 25, 2020 1:34 pm

Да се сипят оправдания, че сме сле защото 89-97 било "осрано" няма да мине номерът. Времето от 1997 до сега е достатъчно голямо, за да се оправят нещата ако не се крадеше и нямаше корупция :deal: И кой управлява от 1992 до 1994 не беше ли СДС-то ако не се лъжа? И защо не "оправи" тогава дъравата ами дори не можа да изкара пълен мандат и се провали? Да ти опресня малко паметта, че май си ходел прав под масата тогава още. :dontknow:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юли 25, 2020 1:55 pm

wilkosz написа:
съб юли 25, 2020 1:34 pm
...
И кой управлява от 1992 до 1994 не беше ли СДС-то ако не се лъжа? И защо не "оправи" тогава дъравата ами дори не можа да изкара пълен мандат и се провали? Да ти опресня малко паметта, че май си ходел прав под масата тогава още. :dontknow:
Мммне, тогава управляваше ДПС през "Мултигруп", Любен Беров беше тогавашната кукла-премиер и точно тогава беше извършена първата част от опустошението :? ... То беше довършено после при Жан Виденов...

raptor

Мнение от raptor » съб юли 25, 2020 2:03 pm

Stringmeteo написа:
съб юли 25, 2020 1:11 pm
raptor написа:
съб юли 25, 2020 12:51 pm
...
Прав си, но със залягане над масата и клавиатурата - още по-малко. Просто ще трябва доста повече внимание и мисъл, с обецата и на горчивия опит от 30 години... "преход"...

Иначе с голяма част от написаното съм съгласен, но то все пак си остава по-скоро като доводи на човек, който иска да каже "по-добре стойте мирно и търпете, за да... не стане по-лошо" :) ...

За това когато нямаш по-добра алтернатива, си стоиш на г*за и не правиш глупости. Промяната с царя не беше към по-добро, февруарските протести 13-та не доведоха до по-добро, същото ще бъде и сега. Много пъти вкл. и тук задавам въпросът как ще бъде предотвратено завръщането на бсп и компания във властта, когато някой все пак даде смислен отговор, той е "ще протестираме и тогава".... Еми сори, ама така няма да стане.

Макси, кажи за Германия, така ли или не, както написах?
Да точно така е, зле сме защото всичко беше осрано, разграбено, унищожено до 97-ма. Парите се обезцениха хиляди пъти, индустрията и икономиката унищожена. 23 години и лошо управление през тях не са достатъчни, за да стигнем средно европейското ниво. Кое точно не вдяваш тук?

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » съб юли 25, 2020 2:18 pm

+1000000 :thumbup: Напълно съм съгласен с горното мнение! За няколко години или да го кажем десетилетие, бившите комунисти разсипаха държавата. Историята ще го докаже това след години, но просто беше уникално крадене. Активи за милиарди изчезваха. Ето тогава трябваше да се протестира, ама май пак щеше да е все тая. След протестите Костов разсипа още повече държавата. Спомням си как продадоха Нефтохим Бургас на безценица и сега защо имало монопол на Лукойл. Ами те го създадоха този монопол....

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб юли 25, 2020 2:41 pm

Малка справка СДС-то на Филип Димитров управлява от 1991 до 1992 г.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1 ... 0%BE%D0%B2
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

raptor

Мнение от raptor » съб юли 25, 2020 2:47 pm

wilkosz написа:
съб юли 25, 2020 1:34 pm
Да се сипят оправдания, че сме сле защото 89-97 било "осрано" няма да мине номерът. Времето от 1997 до сега е достатъчно голямо, за да се оправят нещата ако не се крадеше и нямаше корупция :deal: И кой управлява от 1992 до 1994 не беше ли СДС-то ако не се лъжа? И защо не "оправи" тогава дъравата ами дори не можа да изкара пълен мандат и се провали? Да ти опресня малко паметта, че май си ходел прав под масата тогава още. :dontknow:
Макси, специално ще ти отговоря на коментара.
Не знам кой е ходил прав под масата, обаче ти лъжеш най-нагло, Филип Димитров беше премиер само 7 или 9 месеца, през цялото това време беше заложник на Доган, заради който и падна правителството му. След него дойде правителството на Беров и започнаха най-мрачните мутренски години на прехода, тогава зад Беров се криеха бившите комунисти преименувани на БСП. Тогава започна разграбването на държавата, галопиращата инфлация, наливането на огромни финансови средства в губещи соц. предприятия, пирамидите, източването на предприятията. СЛед него бсп официално спечели изборите и избраха ВИденов за премиер, всичко това продължи в пълна сила до 97-ма, масовата приватизация, фалирането на банковия сектор и куп други все хубави неща.

Така че не се прави на ощипан, типично в твой стил.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » съб юли 25, 2020 2:57 pm

+10000000 :thumbup:

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб юли 25, 2020 3:09 pm

Някъде по ТВ чух една много кратка и точна мисъл: „Системата в България е разбирането на Държавна сигурност за демокрация.” Половината герберски министри са полуидиоти, все едно от някое училище за бавноразвиващи се. Фаворити са Барни и Ангелкова. Карикатурата - съгражданин Каракачонов, ако някой може да ми обясни каква компетентност има ще съм благодарен. Валери пък е толкова нагъл, алчен и тъп, че е октовено противен за неутралните. За председателят на НС разбреахме от Бойко какъв е, тя го подкепя очевидно, че е проста п.....Ясно е защо са такива, за да може „геният” охранител, който я е чел, я не, една книга през живота си диктатор-тарикат да налага волята си. Тя неговата е воля е волята на едни други, което е още по-жалко... Да се махат на секундата!
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » съб юли 25, 2020 5:52 pm

Stringmeteo написа:
съб юли 25, 2020 1:11 pm

ПП: Струва ми се, че най-големите провали на Костов са провала му във визионерството и... отказът му даже и само да опита да направи лустрация...
Kак се предполага, че някой ще лустрира същите тези, които са го създали и хвърлили в голямата игра? :grin1:
Всъщност, Костовото правителство мисля, че държи абсолютния рекорд за най-много десарски кадри в кабинета, парламента, дипломацията и цялата ОДС администрация. Даже твоят любимец, агент "Сашо", по него време беше посланик в Могучая, а днес е пръв русофоб. :grin1:

Иначе за Костов се знае, че още след свалянето на бай Тошо се е точил да влиза в БКП, но Луканов го е отсвирил и го е поставил в "Б" отбора на компартията - СДС, където голяма част от тези автентично сини люде бяха прясно пребоядисани комунисти.

И все пак, въпреки всички негативи, не бива да се отричат и добрите неща, които синьото правителство направи и факта, че съживи една напълно съсипана държава, след управлението на комунистите. Явно обаче кукловодите се уплашиха и решиха, че Костов ще набере твърде голяма енергия, та затова решиха да извадят от нафталина мадридския комарджия Симо ментата. Не мисля, че в най-новата история на България има по-мащабен проект на задкулисието от него.

Самото НДСВ пък беше про-форма параван на Д(п)С. Тогава всъщност Меди Доган дръпна с материала доста сериозно. Тогава някъде, на само 21-22 годишна възраст, влезе в политиката и Делян Пеевски, а основен финансов благодетел на предизборната кампания беше Илия Павлов, който при Костов беше заврян в миша дупка. Тогава някъде започна да влиза в политиката и самата Тиква, който първоначално развозваше и охраняваше Симо при завръщането му, а после беше награден с пост на глав-сек на МВР и така започна еманципацията му от Бай Миле и Маджо. :grin1:

Върхът на гнусотията беше, когато през 2005-а година, Симо ментата, вече официално, се прегърна и целуна в устата с тези, които убиха баща му и го изгониха в странство на невръстна детска възраст. Толкова за този адски гнусен субект.

Тези неща, както и другите, които raptor писа, не съм убеден, че огромната част от беге мамите и умнокрасавците на площада ги знаят и изобщо са си правили труда да се информират.

Та, аз също съм на мнение, че е хубаво да се поназнайва, малко от малко поне, историята и процесите на прехода, преди да се бърза към поредния протест на центъра.

Изображение

А тези, които облайват, е хубаво да не забравят какви са били преди време.
Изображение

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юли 25, 2020 6:03 pm

Ами... прав си за повечето неща вероятно. Но това по какъв начин намалява смисъла да се опита нещо, точно сега, било то и чак сега? Или викаш, да си кютаме още 20-30 години, докато и "поколението на прехода" остарее, пък току-виж някое съвсееем ново поколение, което пък съвсем няма да има от къде да има идея за всичките тези неща, изведнъж се почеше по главата и си каже: "абе що не вемем да пробваме нещо различно?". :dontknow: Наистина не разбирам по никакъв начин идеята "хайде да си държим тези отявлени отрепки и всеки да се оправя сам, щото така ще има мир и няма да има рискови промени". :dontknow: Ама гнилата картинка, която ти описа много добре, е наистина толкова гнила по същността си, че аз наистина не виждам начин да стане по-лошо от това. Най-много да стане само малко по-добре в най-лошия случай, но и това ще е нещо, вместо... Или ти смяташ, че Мутрата е направил много, за да намали влиянието на цялата тази гнилоч? Не усещам такова нещо по абсолютно никакъв начин, сори. И едва ли кой да е начетен авторитет, с обективен поглед върху нещата и намиращ се извън тази гнилоч, усеща. Точно като най-обикновен дървен философ изглеждаш с тези си писания и исторически подробности :dontknow: ...

P.S.: По принцип от много време избягвам да задълбавам в подбни исторически подробности за прехода, по простата причина, че те не ми дават нищо за настоящия момент, а най-много да ме обезсърчат и депресират. Какво ме интересува, че разни лайна (без извинение), с корени още от соца, са превърнали страната в своя бащиния, с какво това ще помогне на идеята ми, че всичко това трябва да се промени радикално, по един или друг начин, но радикално? Виждам много добре какво е положението в момента и грам не ме интересува по какъв точно начин се е стигнало до него. Какво, всички тези исторически справки трябва да изиграят ролята на някаква индулгенция за настоящите двигатели на тази помия, заради тях аз трябва да третирам отрепките по-мило, да бъда по-снизходителен към тях или...? :-? :dontknow:

Отговори

Върни се в “Политика”