ЕПИГНОЗИ (анализи, обсъждания, спорове постфактум) - ДЪЛГОСРОЧНИ (2019-...)

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Killerbeast, angilari, Бял облак, ncuxap

PETAR_YANKOV
Регистриран: чет мар 27, 2014 8:25 pm
Местоположение: в.з. Осеново, Варненско -302м.н.в./с.Левски - Варненско- 328м.н.в./гр.Варна, кв.Левски 77м.н.в.

Мнение от PETAR_YANKOV » съб фев 08, 2020 10:38 pm

Какво махаш ве :flourish:, всички виждат.
Това не пречи да ти влязат темп с под - 15С утре сутрин.

mnn
Регистриран: чет дек 16, 2010 12:02 am

Мнение от mnn » съб фев 08, 2020 10:43 pm

Това не е нищо интересно. Инверсионните места на север имат такива темпуратури почти всяка зима, а средно през няколко зими в места като Кнежа се отбелязва поне 1 ден с под -20℃ /там са към 30 дни за този век до момента т.е. средният резултат е над 1 ден/. Зимният сезон е 90 дни /този с 1 ден бонус/. Не са достатъчни при наличие на толкова топли удари с двуцифрени максимални от декември насам по 2-3 по-отчетливо студени сутрини за 3-те месеца.

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » съб фев 08, 2020 10:54 pm

*
Последна промяна от itmpm на съб фев 08, 2020 11:12 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » съб фев 08, 2020 11:00 pm

Аз се чудя къде се покри Mнн при хубавите снегове на места и не ги отбеляза по никакъв начин. Все пак претендираш за обективност, а имаше интересни покривки, които на фона на тая слаба зима бяха за отчитане, а и по принцип :wink:
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

mnn

Мнение от mnn » съб фев 08, 2020 11:05 pm

Тогава следва да не четеш тази тема, а да се прехвърлиш към темата за желанията /за този от Пловдив/. Написах нещо, което е реално за тази зима. Нямаме трайност. Всичко е за 2-3-5 дни.
Нали всичко се вижда. Мисля, че предостатъчно се писа /70 страници имаме в темата за фактически, като по-малко се писа за аномалиите от 12-13 градуса на север, а сега аномалиите са в основните най-студени места -7, -8 градуса /гара Разград/ т.е. нямаме 0/0 за топло/студ, както писах по-рано/, но то се бърза, защото е краткотрайно . Смятам, че отбелязах за София. Плюс това от София имаше за пореден път предостатъчно постове и вероятно някои не са видяли забележката на Стринг за чата. Това, че нямаше нищо не означава, че трябва да се раздуват няколко дни /същото беше за 2017-та и 2018-та- дебели снегове и на СЗ, но накрая на сезона и част от климатичната пролет обаче краен резултат малко над 50-60% покритие на дните за зимния сезон, което не е достатъчно за съответните места в крайният СЗ, а сега за там могат да се преценят нещата с един поглед/. Аз съм на този принцип. Цялостните неща къде какво според постиженията за съответното място ще се видят след 29-ти февруари първо аномално извън емоциите, които и за часове вземат връх. Това е видно.
Плюс това за пореден път съм казвал, ако някой има забележки към обобщенията, които правя, да допълва. Включвал съм основни показатели за съответните пунктове, като брой зимни дни, ледени дни, дни със СП, ексремни минимални и максимални, височина на СП и съответно нормите им за сезона, за където има съответните данни. Няма да бъде по-различно и за тази зима, а постоянно последните зими допълвам, каквото смятам, че пропускам, като допълнението за слънчевото греене, което е по-второстепенно, защото никой не взима инициатива. Затова сметка на мен няма как да ми се търси.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед фев 09, 2020 12:37 am

Пфф, кой те чете вече бе човек? Явно има още няколко будали, които не подминават мненията ти. Скоро и те.
Аз лично от няколко месеца и едно твое изречение не съм прочел...въпреки че ги "виждам". :wink:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

mnn

Мнение от mnn » нед фев 09, 2020 1:04 am

Ако ми е пукало от мненията на другите, да съм умрял досега. Чувствах се длъжен да отговоря на поредните безпочвени нападки. Мисля, че подобаващо отговорих защо са такива. В крайна сметка и човек да не пише понякога или да не играе в някой турнир /просто примери/, не означава, че нищо не е имало.
Отделно забравих да спомена за Черноморието- Варна върви с по-висока зимна средна на текуща сезонна база от Одрин т.е. към момента може да се каже, че средните зимни са сравними там със северна Турция и Гърция.

mnn

Мнение от mnn » вт фев 25, 2020 10:05 pm

Картината вече се избисря на сезонна база и Предбалканът излиза най-аномален. И сега задържа високи текущи стойности по синопи. https://www.stringmeteo.com/synop/temp_ ... %D0%98#sel
От основните станции Ловеч е видим, но Западният Предбалкан /Враца например/ също може да е над 4℃ на сезонна база.
Варна още по-настойчиво минава Одрин на сезонна база и средната от 3-те месеца няма как да не бие на очи за северно място, но скоро по-подробно.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » ср мар 25, 2020 10:07 am

Поздравления за НИМХ и Акуто за мартенската прогноза.Казаха си хората сняг около Първа пролет и познаха.При положение,че март е преходен и труден за прогноза :!: :thumbup:

Отговори

Върни се в “Прогнози за времето”