Тоталитарна и пост-тоталитарна история (сенките на комунизма и ДС)

...

Модератор: mmirro

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » вт дек 17, 2019 1:31 am

Съвсем съм сериозен като казвам, че ако тази партия няма сили, самосъзнание и чувство за вина за да се саморазпусне, то трябва дружно българският народ да я принуди. Няма почти никаква разлика в практиките на фашизма(национал-социализъм) и т.н. източноевропейски социализъм(комунизъм), дори източноевропейският е бил по-жесток със собствените си народи, особено елита му. Германският фашизъм правил повече жестокости навън, във военно време, отколкото вътре в Германия, изключая евреите. В Германия обаче национал-социалистическата партия е забранена и никой германец не се гордее с фашисткото минало на дедите си.
Срамен е факта, че в България комунистическата партия продължава да си съществува, макар и преименувана. Половината й членове се гордеят с "героичното" й престъно минало, а за другата половина то е морално приемливо.
Това е екзестенциален проблем за българската държава, защото означава, че в българското общество има група хора, която споделя, величае и легитимира идеята за един тоталитарен строй. Това е обида към българския народ и демокрация, която трябва да се наказва Вероятно могат да се намерят и текстове в конституцията, които да помогнат за това? :deal:
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср дек 18, 2019 10:28 pm

Ерол от „Уикеда“: Комунизмът е ненаказан фашизъм, още плащаме дълговете на Тодор Живков, уплашени сме от свободата
14 AUG 2019
Ако трябваше да напиша песен за Путин, щеше да се казва „Аз знам всичко“

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » чет дек 19, 2019 8:54 am

Комунизма(социализма) е идеология на масата примати, които не могат да разберат и приемат, че е нормално някои хора да са по-умни, по-инициативни и по-богати от тях. Това е строй на злобатата и е квинтесценция на шопската поговорка -"Аз не искам аз да съм добре, аз искам на Вуте да му е зле". Едни хитреци експлоатират злобата на примата и му обещават, е ще накажата Вуте за труда и инициативността му. И недай се боже да дойдат на власт, наистина наказват богатите, които дават работа на бедните ...и всички дружно стават по-бедни.
Но откъде толкова акъл у простия човек да разбере, че идеологии и партии работни места не създават и заплати не плащат. Най-доброто което могат да направят партиите е да не пречат на тези, които искат да създават работа на другите, ...защото няма кой друг. Работните места(и заплати) създавани от държавата са всъщност нетен разход за всеки данъкоплатец. Чист приход за обществото генерират само работните места създадени от частниците. :deal:
А социалистическата икономика си беше, чисто държавна, така че нямаше как да не фалира и да не генерира дефицити и мизерия. Е никой не умираше от глад, но толкова. Маратонки=лукс! Вносни дънки=суперлукс! Портокали=Коледен лукс!На море в Гърция-абсолютно забранено,за всички. Заповядайте в дървени бунгала в Ахтопол-баня и тоалетна в двора. Дааа, така беше! Кой разказва вицове, че през социализма било хубаво ...да му разбия мръсната уста. Че то това е по-обидно от това да те напсуват на майка!
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт яну 28, 2020 12:49 pm

1953: Пианисти и балерини бъркат бетон за язовир "Студена". Взривяват и църква

Чаушеску с военен самолет докарал карпатска мечка, за да зарадва Тато. Няколко души умират при непосилните условия на труд и минусовите температури, две села остават под водата

Изображение

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » чет яну 30, 2020 3:27 pm

Колективизацията – най-голямото престъпление на комунизма в България

https://www.dnevnik.bg/analizi/2020/01/ ... me_analizi
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » чет яну 30, 2020 8:33 pm

Властолюбие. Да смачкаш собствения си народ, за да се подмажеш на силния да те държи на власт. От селския кмет до генералния секретар на партията.
Продължава и до днес в по-мек вариант. С умишленото ни държане в енергийна зависимост от Русия например.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет яну 31, 2020 12:00 pm

Два вида комунисти спорят за... комунизма :grin1: ...

Депутати от ГЕРБ и БСП в спор за комунизма
31.01.20 в 10:26
Декларация от името ГЕРБ по повод утрешния 1 февруари, който е Ден на почит на признателност и почит към жертвите на комунизма, прерасна в обвинения към БСП за икономически и екологични кризи в страната.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср фев 05, 2020 12:45 am

Избити без съд и присъда
"ИСТОРИЯ.BG" - 03.02.2020
„Нима за престъпленията на едни трябва да се отплаща с престъпленията на други?!“ - Стойчо Мошанов.

Народен или „Партиен съд“ да наречем съдебните процеси срещу елита на Царство България, проведени със съмнителна законност от БКП през 1944/1945 г?

Доколко са легитимни решенията на Народния съд? За това разговаряме с нашите гости:

Ивайла Александрова, автор на романа "Горещо червено" - художествено-документален разказ за съдбата на българската интелигенция в периода 1935-1965 г.

Проф. Ивайло Знеполски - изп. директор на Института за изследване на близкото минало

Историците доц. Даниел Вачков - директор на Института за исторически изследвания при БАН и доц. Михаил Груев - председател на Държавна агенция "Архиви"

Д-р Тони Николов - философ и публицист

Чудовищното зверство „Народен съд”
30 януари 2015
Навършват се 70 години от най-голямата касапница на политици и интелектуалци в Европа! Нашенският „Народен съд”. Предлагам ви част от книгата ми „Родът Сталийски – жестокото усилие да оцеляваш”. В нея се разказва за злокобния ден на комунистическия терор – нощта на 1 срещу 2 февруари 1945 г. Претендирам, че съм първия човек, който изчете от кора до кора заседанията на първи състав на Народния съд, че съм единствения, който в началото на 90-те години записа разговора си с Цеко Алексиев – началник на служба „Паркове и градини” на Централните софийски гробища през 1945 г. Той е единственият извън партийните другари, който присъства на екзекуцията от първата до последната минута. Бе с бистра памет и пазеше много подробности за жестоката вечер. Започнеше ли да разказва сълзите му потичаха и ръцете му трепереха. Интересувах се за убийството на Александър Цанов Сталийски – министър на правосъдието в правителството на Иван Багрянов, адвокат, публицист, герой от войните, интелектуалец, но се получи панорама на жестокостта в оная страшна вечер…
...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср фев 05, 2020 12:50 am

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 06, 2020 11:55 pm

Anselmo
Регистриран: чет дек 12, 2019 11:26 am

Мнение от Anselmo » пет фев 07, 2020 7:08 pm

Може би е време за друг тип каскетаджийство :laughm:

Изображение

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт фев 25, 2020 11:15 am

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб фев 29, 2020 8:42 am

Ако някой случайно не е чел този (полу)майтап, съдържащ обаче твърде много истина в себе си ;) ...

Защо не успя социализма ?!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет мар 05, 2020 1:05 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон мар 23, 2020 11:07 am

Отговори