ПРОБЛЕМИ ОКОЛО ПОСТВАНЕ НА МНЕНИЯ И ОТВАРЯНЕ НА НОВИ ТЕМИ

Този подфорум е най-вече за по-глобални проблеми около форумите и целия сайт, свързани с цялостната атмосфера, поведението на потребителите, сигурността и др...
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт фев 04, 2020 9:22 pm

Вярно, че тази зима беше доста постна досега, но... това означава ли, че трябва да се пишат глупости и да се нарушават правилата на форума през глава при първата по-интересна обстановка?! :hmm1: :hmm1: :hmm1:

ПРАВИЛА 1, 2 И 2* :!: :!: :!:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 06, 2020 11:30 am

Генерална редакция на ТОЧКА 5 ОТ ПРАВИЛАТА, отнасяща се визуализацията на снимки в мненията! :deal: :!:
5. При добавяне на снимки към мненията, най-легалният и препоръчителен начин е снимките предварително да се качат на съответен сайт/сървър за лични снимки, след което да се пуснат линкове към тях в мнението или пък сниките директно да се зареждат в мнението, чрез съответната съществуваща опция (добавяни тагове) при пускане на мнение. По-свободно могат да се показват повече снимки директно в мненията само в подходящите (специалните) за целта теми ("лични снимки и клипове...", "туризъм" и др.).

ВНИМАНИЕ! Към момента използването на опцията за директно прикачване на снимки към дадено мнение е силно непрепоръчително! Ограниченията за обема на дисковото пространство, налагани от страна на хостинг-компанията, са много стриктни и всяко допълнително разточителство (в случая - откъм обема на заеманото пространство) се заплаща допълнително на ежемесечна база. Поне към момента сайтът все още не е достатъчно комерсиален, за да може да си позволи допълнителното товарене на обема (и съответните разходи по поддръжка) И по този начин. Точно поради това е въведен и сравнително нисък лимит за общия обем на качените снимки точно по този метод и също така авторът на сайта не дава никакви гаранции за продължително съществуване на сървъра (и визуализация на съответните места във форума) на качените по този метод снимки!
:!:

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » чет фев 06, 2020 11:51 am

Стринг, аз знам ревността ти, но пак да си кажа.
Можеш да отвориш една сметка или микросметка (еба ли го, варианти има), в която ЖЕЛАЕЩИТЕ анонимно и без никакви последващи привилегии за себе си, да пускат някакви суми, които да ти помагат именно с тези разходи. Знам, това съм ти го предлагал още навремето и ти категорично отказваше поне 2 пъти (толкова помня! :grin1: ).

Никой няма да ти се меси по управлението на сайта ти, просто малка отплата за усилята, които полагаш! Това - едно. Две - въпросните усилия, макар да не се случва да ти напомням често, не остават незабелязани и неоценени, поне от мен. Плачевните ти и необясними червени политически пристрастия не омаловажават и на йота тоя факт - приноса ти! :grin1:

Имаше и трето, ама забравих деба...
Ааа! За снимките. На твое място просто бих премахнал самата опция за прикачване с използване на твое хостинг - пространство! Какво, по дяволите - всички тук са достатъчно образовани (? :grin1: ) да ползват външен хост.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 06, 2020 12:19 pm

Това за премахването на опцията и аз го обмислях на 3-4 пъти :laughm: , но се отказах, засега. Иначе идеалният вариант, разбира се, е да оставя сравнително нисък лимит и да се качват така само наистина ценни и смислени снимки. Обаче нали се сещаш колко относително е последното, а и колко ефективни биха били методите за осигуряване на спазването му :laughm: ... Така че, не знам.

Абе, засега ще оставя опцията. Достатъчно нисък лимит за обема на единична снимка съм сложил (256к), за да бъде тя не особено привлекателна поначало, съжалявам. :) Всъщност... снимките май се смаляват автоматично при качването :hmm: ...

P.S.: Интересното е, че преди 10-15 години снимка с обем 50-100к можеше да мине за (и да изглежда като) доста качествена (и в много случаи наистина беше такава). И наистина продължавам да не разбирам съвременната шльокава цифромания откъм обем на снимките. :dontknow: Може би телефонните "фотоапарати" с кофти оптика и матрици сега най-много "развалят дисциплината" в това отношение, заемайки мястото на евтините цифрови фотоапарати с претенции (без покритие) от миналите години? :hmm:

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » чет фев 06, 2020 1:28 pm

Има нов рекорд от вчера :

Most users ever online was 97 on Wed Feb 05, 2020 6:02 pm :grin1:
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » чет фев 06, 2020 1:31 pm

Stringmeteo написа:
вт фев 04, 2020 9:22 pm
Вярно, че тази зима беше доста постна досега, но... това означава ли, че трябва да се пишат глупости и да се нарушават правилата на форума през глава при първата по-интересна обстановка?! :hmm1: :hmm1: :hmm1:

ПРАВИЛА 1, 2 И 2* :!: :!: :!:
:thumbup: :thumbup:
В тази връзка, ми хрумна следното - не е ли добре ако малко ъпгрейднем форума и да лимитираме мненията на всеки потребител до максимум 10 броя в тема на ден?
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 06, 2020 1:33 pm

lancelot написа:
чет фев 06, 2020 1:28 pm
Има нов рекорд от вчера :

Most users ever online was 97 on Wed Feb 05, 2020 6:02 pm :grin1:
Неее, тези рекорди са шльокава работа, нещо не работи добре броячът на този форум, за разлика от на стария :laughm: . Вчера или предната вечер нулирах предишното показание (302), което май беше доста нереално. Сега това колко е реално за след нулирането... нямам особена идея, но... :dontknow:

blue написа:
чет фев 06, 2020 1:31 pm
...
В тази връзка, ми хрумна следното - не е ли добре ако малко ъпгрейднем форума и да лимитираме мненията на всеки потребител до максимум 10 броя в тема на ден?
Неее, не работят смислено такива неща. :nono: Нали се сещаш, че 10 безсмислени мнения нямат нищо общо с 10 смислени мнения :laughm: . Също така и 10 мнения в напълно безинтересен метеорологично ден по никакъв начин не могат да се сравняват (и ще са си почти пълноправен спам :laughm: ) с 10 мнения в дни като вчера и днес. Не стават толкова лесно тези регулации, за съжаление :) ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср мар 18, 2020 7:28 pm

Geogri Zahariev написа:
ср мар 18, 2020 7:20 pm
Слушам, Админ,
Кое е в разрез с правилата?
Че флудиш в темата, пускайки пред 5 минути две неща, които имат връзка едно с друго, реално са две точки от една и съща твоя теза или пък два довода към твоя теза :dontknow: ...

Точка 2 от ПРАВИЛАТА :deal: :
2. Да не се пишат няколко последователни отговора (от по половин изречение или малко повече), в интервал от няколко минути - това все пак не е чат! Мнението на всеки е добре дошло, но е добре все пак и да се поддържа някаква прегледност. Ако все пак се наложи да се добави нещо след няколко минути, да се прави в режим на "редакция" (бутона с молив горе вдясно в карето на всяко мнение)... в краен случай и администраторът и модераторите може да оправят нещата, но... това изобщо не е желателно и е предпоставка за скорошно предупреждение. Просто обмисляйте добре каквото точно смятате да кажете и едва след това започвайте да го пишете. В случай на кратко мнение, съдържащо само един или няколко линка, е силно препоръчително да се добави и някакъв коментар, от който да става ясно предварително долу-горе за какво се отнасят линковете, без да се налага първо да се зареждат от останалите потребители (виж и т. 6 по-долу).

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » нед мар 22, 2020 10:16 am

Стринг, ще издържи ли форума на напъна тея дни :grin1:
Всички са си по домовете и с тоя силен сняг, който се очаква, ще стане лудница тук :laughm:

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » нед мар 22, 2020 10:07 pm

Ами в последната половин година най-активният във форума си ти, lancelot. Нз дали си забелязал. И не че нещо, нищо лично - просто констатация :wink: :flourish:
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » нед мар 22, 2020 10:19 pm

Не знаех, че има такава класация :grin1:
Иначе ми е интересно тук и вид хоби. Ако Стринг каже, че има проблем ще се коригирам, ама в профила ми пише, че имам по две мнения средно на ден, въпреки че сега с тая карантина е по-натоварено във форума.
Много хора пишат по политически теми, а мен лично ме интересуват фактически, прогнози и снимки от планини и лични репортажи :)

Отговори

Върни се в “Проблеми около форумите и сайта изобщо”