'Банки и мухи се убиват с вестник' (около аферите 'КТБ', 'ПИБ' и сие)

...

Модератор: Weatherman

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Re: 'Банки и мухи се убиват с вестник' (около аферите 'КТБ', 'ПИБ' и сие)

Мнение от Stringmeteo » пет авг 23, 2019 12:58 am

Как България умишлено дезинформира за резултата от делото срещу Оманския фонд
22.08.2019
Слeд oфициaлнитe пyблиĸaции нa oфициaлнитe инcтитyции ĸaĸ Oмaнcĸият фoнд e изгyбил дeлoтo пpeд Meждyнapoдния инвecтициoнeн apбитpaж във Baшингтoн oчaĸвaмe oфициaлнитe бългapcĸи влacти oфициaлнo дa oбяcнят иcтинaтa зa финaлa нa apбитpaжнoтo дeлo, зaвъpшилo във Baшнигтoнcĸия apбитpaж пo иcĸa нa Oмaнcĸия фoнд.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон окт 14, 2019 5:39 pm

ББР е единствената банка без публикуван годишен отчет за 2018 г.
13 окт 2019, 13:34
От държавната институция не обясниха на какво се дължи забавянето

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет яну 30, 2020 8:34 pm

Милиони на вложителите в КТБ са финансирали медии, любими на властта и прокуратурата
30 януари 2020 в 12:35
Десетки милиони левове на вложителите в КТБ са се разходили до офшорни сметки на островите Ангила и Малта, а след това са се върнали обратно в България, за да финансират медии близки до управляващите.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт фев 11, 2020 11:27 pm

Как ПИБ се готви за поправителен изпит
7 фев 2020
"С.Г. груп" е новият собственик на над 0.5 млрд. лв. лоши кредити на банката, като сделката вероятно е на надпазарни нива

Опит за замазвация на полуизточеното (към "приятели" или просто към собствениците :) ) състояние на ПИБ, да видим :hmm: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон мар 02, 2020 7:01 pm

Ще платим ли 113 млн лева заради Пеевски по иск по закона РИКО в САЩ?
02.03.2020
На 24.02.2020 деловодството на СГС регистрира с № 23856 искова молба. Това разбира се не е новина. Новината е, че ответниците по този иск са българската държава и Върховния касационен съд на Република България. Новина е също, че тези ответници, според ищеца, трябва да платят 113 милиона лева.
...
Новият иск, предявен в СГС от Синдика на американската „Еър Лоджистикс Лимитед“ Инк, хвърля светлина върху ролята на държавата и съда в разграбването на КТБ. Нито повече, нито по-малко, според исковата молба, в случая става дума за пълното потъпкване на заложените от ЕС стандарти за демократично общество – Върховенство на закона, независим и справедлив съд, и правна сигурност. Пак, според исковата молба, тези стандарти се оказват привилегия, на която се радват единствено носителите на икономическите интереси, в чиято полза КТБ е била унищожена, за да бъдат заграбени финансираните от нея бизнеси и депозитите на нейните вложители.
...

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » пон мар 02, 2020 9:06 pm

И защо ответник да е България?
Така е по-лесно.
КТБ е била юридическо лице с ясни собственици!?!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет мар 19, 2020 5:43 pm

Съдът на ЕС потвърди за конфискацията на имуществото на Цветан Василев
Гражданската конфискация не зависи от наказателния процес, категорични са съдиите в Люксембург
19 март 2020, 12:48

:hmm:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет мар 26, 2020 6:24 pm

Бойко Атанасов пред Фрог: В прокуратурата ме питаха кои са свидетелите по делото „РИКО“. Искат да ги притиснат
25.03.2020
Бях привикан в прокуратурата днес, за да ме дисциплинират да не свидетелствам по делото „РИКО“ и да разберат кои са другите участници в съдебния процес, за да могат да окажат натиск срещу всички. Това каза пред Фрог нюз следователят от СГП Бойко Атанасов.

:hmm1:
...
В крайна сметка излезе, че ме е извикал, за да ме пита кои са хората по делото „Рико“. Интересуваше се дали са фирми, дали са хора. Това се интересуваше. Искаше да разбере какво пише в тази декларация и кои са участници в този процес. Казах, че за информацията, която иска, трябва да даде разрешение съдията в САЩ. И евентуално тя да бъде изискана оттам. Има и нещо също много интересно. Държавният обвинител настоя да му кажа кои са хората, които са ми помогнали и съдействали за написването на декларацията по делото "РИКО".

Аз нямам разрешение да коментирам по това дело каквото и да е. И за мен е странно подобно поведение. Казах, че това е опит да ми се повлияе какви показания да дам в процес, който се води в САЩ. Емил Иванов ми обясни, че се интересува кои са хората, които участват в този процес и дали съм подписал декларация. Започна да ми чете вестник „Монитор“ за това, че в тази декларация аз съм написал как в България имало корупция.

Отговорих, че такива изявления съм правил многократно, включително и пред ВСС на конкурсите, на които съм се кандидатирал, както и по отношение на Иван Гешев, когато е имало основание за това. Попитах дали сигнала на ПИК срещу мен е писан с помощта на ръководството на прокуратурата, защото до мен достигна такава информация. Но нищо не ми бе отговорено. Допускам , че срещу мен ще има образувано дисциплинарно производство. Мисля, че искат да ме дисциплинират да не свидетелствам по делото „РИКО“ и да разберат кои са другите участници в съдебния процес, за да могат да окажат натиск срещу всички. За мен е това. Очевидно е едно срастване на Делян Пеевски с ръководството на прокуратурата", допълни Бойко Атанасов.

Отговори

Върни се в “Икономика”