МЕДИЙНИ БЕЗОБРАЗИЯ НА ВЛАСТИМАЩИ, на техни повелители и на техни лакеи

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср дек 11, 2019 1:24 pm

Доц. Градинаров: Журналистиката трябва да намери противодействие на „опитомяването“
11.12.19 в 12:55
„Журналистиката се развива и тя би трябвало да намери някакъв изход, някакво противодействие на това, което се случва“, заяви пред БНР доц. Борислав Градинаров, един от съставителите на сборника „Медиите - между пазара и контрола“.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср яну 22, 2020 3:36 pm

СЕМ избра Андон Балтаков за генерален директор на БНР
22.01.20 в 05:16 | обновено на 22.01.20 в 13:36
Съветът за електронни медии (СЕМ) избра днес Андон Балтаков за нов генерален директор на БНР. Това стана с 4 гласа "за" и един "въздържал се" при второто гласуване за деня на медийния регулатор. На първия вот никой от шестимата кандидати не успя да събере необходимия брой три гласа.

Андон Балтаков: Приемете ме като гарант за редакционната независимост на БНР
Новият генерален директор ще разчита на диалогичността в работата си
22.01.20 в 13:57

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет яну 30, 2020 12:47 am

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » ср фев 05, 2020 5:33 pm

Борисов сравни журналистките с мисирки....

https://www.dnevnik.bg/video/boiko_bori ... s_misirki/

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет фев 07, 2020 12:04 pm

АЕЖ: Важно е в България да има журналисти, които не търпят да ги наричат "мисирки"
07.02.20 в 08:38
"Вярваме, че е необходима солидарност. Точно затова дадохме пример с британските колеги и с тяхната реакция. Важно е в България да има журналисти, които не търпят да бъдат квалифицирани по този начин и вярват в достойнството на професията. Именно нашата вяра в това, че има нужда от журналистика, ни дава ни дава основание да правим това, което правим".

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт фев 11, 2020 7:16 pm

Симеонов: Защо Хекимян и Венелин Петков са мълчали за престъпната схема на Божков
Лидерът на НФСБ отправи обвинения за корупция и заяви, че би пратил прокуратурата да ги разпита
11 февруари 2020 09:53

:hmm:

туш-02-11-2020

Изображение

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » ср фев 12, 2020 12:14 am

Много хубав пример е дал! Може да е л@йно, обаче е прав!
Синджира си иде, козъта ги нема

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб фев 15, 2020 11:35 am

"Репортери без граници": Спрете да сплашвате журналисти в България
Обръщение към премиера Борисов, главния прокурор Иван Гешев и Валери Симеонов
14.02, 13:39 ч.
...
В позицията си организацията посочва три примера.

Първият е свързан с премиера Бойко Борисов, който "оприличи журналисти - по-специално жени журналисти, на пуйки по време на пресконференция, а след това в сюрреалистичен опит да се подиграе с тях, се опита да имитира звуци на пуйка в продължение на няколко секудни, игнорирайки протестите на журналистите".
...
Вторият случай, който е притеснил "Репортери без граници", стана буквално на следващия ден в Брюксел. Тогава главният прокурор Иван Гешев се обърна към главния редактор на "Биволъ" Атанас Чобанов с "Как е времето в Москва?" (въпросът беше повторен няколко пъти), без да обръща внимание на питанията на журналиста.

"Гешев започна да задава въпроси на Чобанов, които показваха, че явно има информация за личния му живот."

От "Репортери без граници" припомнят, че "Биволъ" публикува редица материали, които показват, че главният прокурор вероятно е участвал в съмнителни сделки.
...
Според организацията третият случай, който е опасен за журналистите в България, е изказване на заместник-председателя на Народното събрание Валери Симеонов. На 11 февруари той беше гост в сутрешния блок на БНТ и от ефира на националната телевизия обвини в корупция двама от журналистите в бТВ - водещия Антон Хекимян и шефа на новините Венелин Петков. Без да приведе каквито и да било доказателства. Телевизията категорично защити своите служители, а те двамата заявиха, че ще заведат частни дела срещу Симеонов. Реакция имаше и от журналистите на БНТ. Което пък предизвика нов гневен отговор на лидера на НФСБ - този път към обществената медия. Според него там журналистите нямали право на мнение.
...
В края на своята позиция от организацията обръщат внимание, че България "преживява сериозна медийна криза през последното десетилетие, защото много медии са собственост само на няколко олигарси, а журналистите са подложени на тормоз.

Оттам припомнят и че България е една от страните с най-сериозен срив в свободата на словото в годишната класация на "Фрийдъм Хаус" - от 35-о място в класацията през 2006 г. до 111-о през 2019 г. - най-ниското от всички страни в Европейския съюз.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср фев 19, 2020 5:20 pm

След България и Румъния
Радио „Свободна Европа“ се завръща и в Унгария
19.02.20 в 14:26

Как ще ни стигнат... унгарците :laughm: ...
...
„Искаме да покриваме теми, които са неглижирани от съществуващите медии, може би по политически причини, но също…в някои от тези страни, тъй като независимите медии чувстват, че не са достатъчно силни да се заемат с политически чувствителни въпроси без потенциални последици“, заявява Флай пред „Политико“.

От завръщането си ефектът от радиото се усети най-вече в България, в която според „Репортери без граници“ „корупцията и сговорът между медии, политици и олигарси са широко разпространени“.
...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 20, 2020 5:19 pm

Комисията по казуса "БНР": Има индикации за политически натиск, няма доказателства
Генералният директор отговорен за спирането на сигнала за пет часа
публикувано на 20.02.20 в 07:43 | обновено на 20.02.20 в 16:56

Да, нещо като "синджирът се връща, кучето го няма" :laughm: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 20, 2020 5:55 pm

Нова тв сваля от екран Антоанета Николова след отразяването на Гешев в Брюксел
от Георги Готев и Красен Николов | EURACTIV BULGARIA
13:59 (осъвременено: 17:00)

Журналистката Антоанета Николова няма да отразява започващата днес (20 февруари) среща на върха на ЕС за Нова телевизия. Въпреки че не е уведомена официално, тя е научила, че сътрудничеството й с медията на Кирил и Георги Домусчиеви е прекратено най-вероятно заради присъствието й сред групата журналисти, отразявали двете посещения на главния прокурор Иван Гешев в Брюксел.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб фев 29, 2020 7:56 am

Стоян Тончев: Погнусен и омерзен съм от българската полиция и прокуратура
24.02.2020
Днес разбрах и осъзнах какви прости хора има! Очаквали те да ме пребият както през 2016 г., да съм на косъм от смъртта, за да реагират! За колеги става въпрос.
Ако някой още не е разбрал, отново има поръчка да бъда убит (но да изглежда като побой по хулигански подбуди и смърт след усложнения!), която бе осуетене от мен преди две седмици. Бях гонен около колите пред блока, в който живея, от непознато лице, което носеше телескопична палка в ръкава на якето си. Сценката се разигра пред полицай, който не предприе никакви действията, пред майка ми и комшии, които са гледали през прозорците, пред двама мои авери, благодарение на които лицето, което ме нападна, бе възпрепятствано. Каза ми: "Ще те очистя!". (Преди това, в продължение на седмица, бях следен от лица външни за моя град Поморие.) Полицаят от Поморие не извика подкрепление, не арестува похитителя. Случилото се отсъства от рапорта му за нощното дежурство пред дома ми. Пусна го да си ходи!
...
Това е днешна България! Българията на Бойко Борисов, в която полицията отвлича журналисти, за да ги изкара луди, поради това, че пишат и говорят истината, а прокуратурата дава напоителни пресконференции и орезилява напълно здрав психически журналист (мен), за да не му вярват хората!

Срамувам се и ми е обидно, най-вече заради пасивността на българите и моите колеги журналисти срещу престъпленията и нередностите, извършени от длъжностни лица.

P. S. Снимките са от 2016 г., когато маскирани, криминално проявени и осъждани лица от Поморие се опитаха да ме убият от бой по политическа поръчка, заради журналистическите ми разкрития. Техните имена са известни на полиция и прокуратура, но са ненаказани от закона, непривлечени като обвиняеми и до днес!
Изображение

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет мар 05, 2020 5:55 pm

Иван Радев: Остава въпросът за евентуален политически натиск над БНР
05.03.20 в 15:01
В днешния доклад за спирането на сигнала на програма „Хоризонт“ на 13 септември не се съдържат отговори, които не бяха вече известни на обществото, заяви пред БНР Иван Радев от Асоциацията на европейските журналисти.

Окончателно: Спирането на "Хоризонт" е в резултат на изрично решение, взето вътре в радиото
НС прие окончателния доклад за спирането на сигнала на програма "Хоризонт"
05.03.20 в 14:06

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср мар 18, 2020 10:20 am

Пребиха журналиста Слави Ангелов
Главният редактор на в. "168 часа" е бил нападнат пред дома му
17 март 2020, 22:27, oбновена на 18 март 2020, 08:22

Ами "нормално", един от единиците, творящи мааалко по-свестни неща, поне от време на време (може и да е чисто поръчково-пиарско, за поизмиване на очи на тези издания :dontknow: , все пак говорим за главен редактор :dontknow: , но все тая) за иначе полупарцалите, но верни стражи на статуквото и настоящото управление (любовта на Дончо прекрасно доказва тази ми теза ;) ) "24 часа" и "168 часа" :dontknow: ... И разбира се, подобни побои над журналисти в Мутристан винаги остават "неразкрити" и ненаказани, което е почти железен довод за това, кой ги поръчва (мафията около настоящото "чисто" и "прогресивно" управление, разбира се) :dontknow: ...

Ето и от "Свободна Европа":

Главният редактор на в. "168 часа" Слави Ангелов е пребит до дома си в София

И още малко информация:

За побоя над журналиста Слави Ангелов: Жестоко посегателство
Най-вероятно става въпрос за дадена поръчка за покушение, коментира главният секретар на МВР
18 март 2020, 09:37

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет мар 19, 2020 12:37 pm

Stringmeteo написа:
ср мар 18, 2020 10:20 am
Пребиха журналиста Слави Ангелов
Главният редактор на в. "168 часа" е бил нападнат пред дома му
17 март 2020, 22:27, oбновена на 18 март 2020, 08:22

Ами "нормално", един от единиците, творящи мааалко по-свестни неща, поне от време на време (може и да е чисто поръчково-пиарско, за поизмиване на очи на тези издания :dontknow: , все пак говорим за главен редактор :dontknow: , но все тая) за иначе полупарцалите, но верни стражи на статуквото и настоящото управление (любовта на Дончо прекрасно доказва тази ми теза ;) ) "24 часа" и "168 часа" :dontknow: ... И разбира се, подобни побои над журналисти в Мутристан винаги остават "неразкрити" и ненаказани, което е почти железен довод за това, кой ги поръчва (мафията около настоящото "чисто" и "прогресивно" управление, разбира се) :dontknow: ...

Ето и от "Свободна Европа":

Главният редактор на в. "168 часа" Слави Ангелов е пребит до дома си в София

И още малко информация:

За побоя над журналиста Слави Ангелов: Жестоко посегателство
Най-вероятно става въпрос за дадена поръчка за покушение, коментира главният секретар на МВР
18 март 2020, 09:37
Кой и защо преби журналиста Слави Ангелов?
Коментар на издателя на в. "24 часа" и в. "168 часа" Венелина Гочева
19 март 2020, 10:45

Отговори

Върни се в “Политика”