България - Македония

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет окт 11, 2019 11:32 am

Македония: Според България няма македонски език или малцинство
11 октомври 2019, 10:12
Всички "червени линии" на България трябва да се разгледат сериозно, казва проф. Денко Малески

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » пет окт 18, 2019 3:37 pm

Бастунът Ръдан с ново прозрение. От всичко разбира туй мунче.

Управлението на България се провали в отношенията с Македония

https://www.dnevnik.bg/analizi/2019/10/ ... comment-82
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

doncho

Мнение от doncho » пет ное 22, 2019 12:48 pm

И Мицкоски в Македония лъже едно, в чужбина друго. Ама каквото си надробиш, това ще сърбаш. С тоя македонизъм са осъдени вечно на увъртания и проблеми.

https://darikradio.bg/sresta-na-borisov ... donia.html

doncho

Мнение от doncho » нед дек 15, 2019 11:24 am

Андрей Ковачев: В Македония аргументират сегашните реалности с фалшифициране на историята

"И аз бих призовал господин Заев не да казва България да преодолее, а те да преодолеят тази анти българска нагласа, която е била налагана първо с терор от титовите комунисти и след това е преподавана обилно и напоително в бивша Югославия и след това в независимата Република Македония, и сега продължава в Северна Македония. Това е много жалко. Аз не го казвам това с голямо удоволствие, но това са засега реалностите. Ако трябва някъде да се срещнем е точно в това – признаването на реалностите сега и признаването на истината за историята. Ние сме най-добрите им техни приятели, най-близки, ние им помагаме наистина с всичко каквото досега сме правили и на българското председателство, и на всички форуми казваме, колко е важно Македония да бъде част от ЕС и колко е важно по пътя на тази интеграция да се преодолее омразата и това, което ни е разделяло. Затова ни е много тъжно и печално някой път, когато слушаме от другата страна едно неразбиране на основния проблем. Който не е сегашните реалности пак да кажа, защото знам, че от македонска страна доста ме следят какво говоря и после ме цитират в техните медии. Няма проблем със сегашните реалности. Проблемът е, че вие ги аргументирате с фалшифициране на историята. Това е проблемът."

http://focus-news.net/opinion/2019/12/1 ... iyata.html

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » нед дек 15, 2019 10:38 pm

Ще изчезнат от българския политически живот партията и политиците, които биха пуснали Северна Македония в ЕС с тази антибългарска фалшива история, преподавана и в училище и пропагандирана в медиите. Значи може да има в Македония 20 сръбски телевизии и 20 сръбски вестника, а една българска не може!? Мисля, че още на следващите ни парламентарни избори трябва ясно да се декларират позициите на всяка партия по този въпрос! Като храниш куче, което си има друг господар, то не ти става приятел, а ще те ухапе когато господарят му каже! Айде чиба сръбски мастии, гризайте си албанския бахур!
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб яну 11, 2020 3:26 pm

Ангел Димитров: Работата на българо-македонската комисията е прекратена от Скопие

Работата на българо-македонската комисията не е „замразена“, а фактически прекратена едностранно от Скопие, заяви пред БНР проф. Ангел Димитров – съпредседател на двустранната историческа комисия между България и Северна Македония.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юни 20, 2020 10:56 am

Проф. Фръчковски: Споровете със София няма да са в центъра на изборите
20.06.20 в 10:15
Спорове за исторически личности между София и Скопие, които през последните седмици са попаднали в центъра на общественото внимание, няма да бъдат в центъра на предизборната кампания в Северна Македония. Това каза пред БНР юристът проф. Любомир Фръчковски, който е бивш външен министър на съседката ни.

Отговори

Върни се в “Политика”