Отоплителни несгоди

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед дек 01, 2019 11:30 pm

Stringmeteo написа:
нед дек 01, 2019 2:59 pm
Може и да е малко бахърляво и с жулещ зимен вятър в София днес, но пък е идеално слънчево и май напълно безоблачно (идеално за кратки разходни в центъра с добра зимна опаковка :grin1: ). Отдааавна чакам такъв ден, за да вдигна малко температурния "стандарт" в квартирата, засега карам на косъм все над 18,0℃ без отопление, но в такива слънчеви или почти слънчеви дни отлепям нагоре с поне градус и нещо, които се връщат изцяло към "критичната" граница едва след нови 1-2 облачни дни :laughm: ...
...
nikolai kamburov написа:
нед дек 01, 2019 3:30 pm
Хубав ти е апартаментът значи! При мен във Варна зимата няма грам слънце и градусите паадат падаат. Сутрин е даже 16гр, денем с климатика се стопля веднага.
...
Това само доказва една моя теза колко е важно за енергийната ефективност да се започва с правилното проектиране и ориентиране на сградите. В моя случай трябва да отбележа и това, че блокът няма никаква външна изолация и май е обикновена панелка. Ако имаше изолация, в момента, без никакво допълнително отопление - подчертавам пак - при мен щеше да е 100% сигурно стабилно над 20℃. Да, все пак минават няколко голи тръби от парно, които май топлят най-много в банята (затова и държа редовно вратата й широко отворена :laughm: ) и вероятно някои от съседите ме топлят доста през стените :grin1: , за което аз си плащам де (прословутите и толкова спорни "такса мощност" или "сградна инсталация"), но... това май по никакъв начин не променя тезата ми. Особено пък след като отбележа, че подобна идеална ориентировка на сградите осигурява и доста поносими летни температури (и това документирах вече през лятото ;) ) и пълна независимост от (ненужност на) охлаждане с климатици на практика в целия подобен блок ;) ...

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пон дек 02, 2019 1:07 am

Наистина супер! :thumbup:
В момента във Варна, не знам как се казва кварталът, строят нови сгради буквално през 10 метра. И то някви модерни такива, якички. Все едно гледам макет за някакъв проект за училище. Как изобщо ще дишат тези хора и ще виждат слънце, не знам? Намира се над Гранд мола на север от него. Има една сграда "Лабиринтът". За варненци пиша това, понеже не знам квартала.
Та 21 век сме, вместо да се правят сгради като тази на Стринг, то ко става...паприкаш. :dontknow:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » пон дек 02, 2019 1:41 am

Комплекс Лабиринт е в квартал Победа, а на изток от него е квартал Конфуто. Вероятно за него говориш.
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон дек 02, 2019 2:06 am

В момента, въпреки почти -5℃ навън, вътре е около 20℃ и само в тази стая, в която стоя основно (и спя), за която писах по-горе и която реално е най-студената част от апартамента (малшанс :laughm: ), се опитва да падне до 19℃, но все още е над, да видим утре дали ще има поне малко слънце, за да опитам да задържа "стандарта" :laughm: ...

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пон дек 02, 2019 9:15 am

Окт и ноември направо разказаха играта на Топлофикация. както и да го таманят (то е ясно, че лелите пак ще пищят от високи сметки), топлото си е топло. 4-5 градуса отгоре са си 4-5 градуса отгоре.
А бакалъм и Януари :buble:
Да си пожелаем топла есен до Ивановден и ранна пролет след това 8-)

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”