ЗЪБИ

Предполагам всички са чували нещо по темата за световната конспирация на фармацевтичните компании по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести :) ...

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет авг 27, 2015 9:37 pm

Нова технология ще може да възстанови зъбите в устата ви (видео)

Разработена е нова стоматологична технология, с помощта на която върху зъбите, директно в устата на пациента, с помощта на електрически импулси ще се възстановява емайла и така ще ни се спестят интервенции с машинки и други "страховити" преживявания в зъболекарския кабинет.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед авг 30, 2015 1:34 pm

Японски учен сложи край на зъбните пломби

Революционно откритие в областта на личната хигиена направи японския учен Казуе Ямагаши. За него съобщават от "Адме".

Хм, това дали е пореден кьорфишееек :hmm: ... по принцип споменатият източник е един леко съмнителен (меко казано :grin1: ) руски сайт :dontknow: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон сеп 11, 2017 5:48 pm

Аспиринът може да поправи кариес, показва изследване

Изследователи от Кралския Университет в Белфаст са открили, че аспиринът може да противодейства на ефектите на кариеса, което ще доведе до намаляване нуждата от пломби, съобщи МedicalХpress.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет авг 24, 2018 11:15 am

5 вредни навика, от които зъбите пожълтяват

И кои храни да избягвате, ако искате да имате красиви и бели зъби

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед фев 17, 2019 2:44 pm

Здравословните храни, които вредят на зъбите

Има много храни, които иначе са здравословни и се препоръчва да влязат в диетата ви, за които трябва да знаете, че при консумация могат да навредят на усмивката ви

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср окт 02, 2019 9:59 pm

Налегнаха ме зъбни проблеми. И така след като още от лятото един зъб ме наболяваше, дори по няколко дни нон стоп. Но зъболекарят нищо не откриваше, тази седмица към този зъб се прибави още един с болки от другата страна. Болки при почукване, напрежение в зъба и подутина на венеца. А другия остри болки от пиене на вода, дори на стайна температура, които слагаха началото на продължителни болки. Последните три дни бях на ибупрофен.
Вчера бях на зъболекар. На рентгеновата снимка, ксе вижда възпалението около корена на пети долен ляв зъб. Би ми две упойки по една от двете страни за двата проблемни зъба и започна. Сряза със скалпел подутината, за да изтече гнойта, каза, че много гной е изтекла. Предложи ми резекция на кореновия връх. Казах му, че това е неприятна процедура, той каза, че другия вариант е вадене. Попитах го дали не може да се излекува през канала на зъба. Каза, че възпалението е голямо и не се наема. Препрати ме на ендодонт-специалист. Ще отида да видим дали ще се съгласи да го лекува през канала. Това е зъбът с гранулома. За пръв път ми се поражда такова животно.
Изображение

Другия зъб е тук горе ренгенова снимка. Много дълбоко и подло разяден под стара пломба. Между другото нямам ни един кътник, свободен от пломби, а четири от зъбите са с коронки. Старост-нерадост. И лоши гени :grin1:
Изображение
Зъболекарят мислеше, че е пулпит, както и аз така мислех, но явно извадих късмет. Каза, че под старата пломба имало кариес, било много дълбоко, много близо до нерва, но не е засегнат. Изчисти го до здраво и го запълни. Сложи му пломба и каза да се моля и да благодаря на Бог. До две седмици можело да имам болки още, после трябвало да мине. Ако се усилят значи все пак е пулпит. Но след като го е изчистил до здраво и не е стигнал до нерва, едва ли вече може да бъде засегнат. Днес постепенно болките намаляха и изчезнаха. Надявам се повече да не се появят
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед дек 01, 2019 1:35 am

Това на 1та снимка е най- гадното. Зъболекарката ми ме лекува около 2 месеца по каналчето с десетки препарати. Болките бяха най-вече в началото като започна да го лекува. Много химия ми изля ей...
Запечата го и ми каза след 6 месеца да й кажа какво става с него. Цяла година не го усетих, обаче от 2 3 месеца като тичам и го усещам в дълбочина с много лека тъпа болка. Също и нощем при определена захапка като направя пак се усеща една неопределена тъпа болка. Много ме е яд. Явно не се е излекувал, ама ще си потрая...може сам да се оправи. :grin1:
Обаче...от разраняванията на лигавицата на бузата ми от машинките, уредите, супер многото химия и облъчването ми се появиха едни неща като екземи по лигавицата. Много време без да могат да ми определят лекарите какво е. Притесних се да не е сифилис или нещо подобно, но не е. Появяваха ми се почти постоянно малки мехурчета с вода по вътрешната част на бузата. Отново без особено обяснение от страна на частни лекари в тази област. С времето започнаха да изчезват тези петна и сега лигавицата ми е окей. Но друго почва... От около месец "месото" под езика ми...там където се захваща езика е станало много голямо и подуто, доста странно нещо като все едно ще имам 2ри език и се тревожа да не е нещо злокачествено. Ще отида на преглед.
Тези работи със зъбите и устната кухина не са никак за подценяване...особено ако гените не са добри.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед дек 01, 2019 10:08 am

Трябваше да те прати на ендодонт. Те са специалисти точно по грануломите, разполагат със скъпа техника и ги оправят за две посещения. Аз ходих само веднъж досега, лечението продължи един час и беше напълно безболезнено. Отказах упойка и беше правилното решение. Дори като го отвори видя, че има и абсцес. Изчисти го. През цялото време имаше камера която снимаше всичко в корена и зъболекарят гледаше на монитор. Виждат всичко и успяват да го изчистят напълно. Нямаше никакво облъчване, нито ми е била наранявана лигавицата. След като стигна до върха на корена и изчисти всичко, сложи лекарство, което да действа 6 седмици и го затвори. Напрежението веднага след като си тръгнах изчезна. Ям си през всичките тези седмици нормално с този зъб. Сега изтича последната седмица след три дни имам час за второто последно посещение за окончателно затваряне. Само половин час е планиран. Подутината на венеца си изчезна през тези 6 седмици. Абе човекът има златни ръце и техника. Това е най-добрият ендодонт в Хамбург и не работи със здравната каса. Сметката ми е 912 Евро, но лесно си спасих зъба.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед дек 01, 2019 1:00 pm

E, работата при вас е на друго ниво просто. Но е и много скъпо. На мен ми излезе 100 200лв. А и с тия неща в корена никога няма гаранция, че ще се излекува напълно. Може след години пак да започне да дълбае.
А иначе аз ходих поне 10 пъти. Освен многото химия все ми светеше с едни УВ лампи или не знам какво беше. Това май е някакво облъчване. Не съм запознат...
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед дек 01, 2019 2:45 pm

Ако е проведено лечение както трябва от ендодонт с опит и техника, а коренът е прав и проходим, успеваемостта на лечението е 99%. Винаги има някаква несигурност, но при тези предпоставки е минимална. Иначе мазалото е пълно. Ето защо тук зъболекарите не лекуват грануломи, а те пращат на специалист. Защото при него шансът е много по-голям. Също така не вадят зъби, пращат в лицево-челюстна хирургия. За 5 минути ми извадиха там пролетта един мъдрец. В България зъболекарите се бутат да правят всичко, а и работата е често немърлива. Грануломите стават точно поради недостатъчно изчистени канали при пулпитно лечение. И моят гранулом е следствие на немарливо лечение на пулпит от България, видя се, че каналът не е бил добре запълнен. Айде да не е от бай Тошово време, ама от 1995-98 г най-късно е бил правен този зъб и чак сега се разбра, че има гранулом.

wilkosz

Мнение от wilkosz » пет дек 06, 2019 6:03 pm

Преди 2 дни мина втория и последен час за оправяне на гранулома. Както и очаквах всичко мина леко и бързо за 25 минути. Отвори го, извади лекарството, видя че няма остатъчна инфекция, всичко е изчистено и го запълни окончателно. Но накрая каза, че вероятността да се счупи при хранне е много по-голяма, отколкото да не заздравее възпалението на костта, ето защо успехът се смята за сигурен и сега ще правя корона. А след 1 година снимка за контрол дали грануомът е резорбиран от организма и намалял на път към изчезване.
Сега си чакам сметката. :grin1: Тук те дерат културно, като ходиш нито дума за плащане не става. Накрая ти пращат честитка по пощата да превеждаш сумата.

Отговори

Върни се в “Кой има интерес от 'лекуването' с лекарства”