ДОБРИЯТ ПРИМЕР (случаи на проява на етика, морал, човечност, смелост...)

Името е достатъчно красноречиво...

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

ДОБРИЯТ ПРИМЕР (случаи на проява на етика, морал, човечност, смелост...)

Мнение от Stringmeteo » нед май 03, 2015 1:34 pm

Нова тема ;) , мисля, че по-скоро няма подобна...
Последна промяна от Stringmeteo на нед апр 24, 2016 11:27 pm, променено общо 1 път.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср юни 17, 2015 3:53 pm

Две бездомни кучета спасиха гардже, паднало от гнездото на улица

Свидетел на невероятната история е шуменката Веска Пейчева.

Това в рамките на шегата в тази тема... отчасти :) ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед авг 02, 2015 9:24 pm

Деца намериха плик с пари и го предадоха в полицията в Търговище

Децата не се поколебали нито за миг, че трябва да тръгнат към полицията

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср яну 20, 2016 5:51 pm

Непознати спасиха сляп бездомник - дадоха му дом и му върнаха зрението

Напълно непознати хора спасиха бездомник в Карлово. Мъжът бил сляп, спял пред джамията. Един ден ден преди няколко месеца го среща Ивайло - млад мъж от града. 54-годишният Минчо, само с едно бастунче, пресичал улица, но се блъснал с стълб. Точно когато щял да падне, Иво го хваща и така започва приятелството им, разказва Нова тв.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед апр 24, 2016 11:28 pm

16-годишният спасител: Всичките големи мъже стояха отстрани и пушеха

Всичките големи мъже стоят отстрани и пушат цигари. Така образно и точно 16-годишният Ивайло Томанов, който спаси в петък тираджията, блъснал се в бензиностанция, описа ситуацията, за щастие, разминала се без жертви.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 18, 2017 10:19 am

Похвално слово за Кристиан Таков

В памет на юриста, преподавател и човек на справедливостта – доц. д-р Кристиан Таков
...
Докато започваме да осъзнаваме тази загуба, вървят празненствата по повод на 180 годишнината от рождението на Левски. Да, Левски е уникална и неповторима фигура за България изобщо и завинаги. Но докато го честваме, няма как да не си зададем един въпрос. Не е ли добре да започнем най-сетне да откриваме и почитаме героите на нашето време? И да осъзнаем, че трябва да го правим някак по спешност, за да не се наложи някой да трябва да пише съвременна „Епопея на забравените”?

Кристиан Таков е уникална фигура за нашето съвремие. Той може да бъде и съвременния пример за саможертва. Но малцина го осъзнават. Сигурно на пръв поглед подобно изказване изглежда в крайна степен бомбастично. Но ако спрем и помислим, ще си дадем сметка, че този човек знаеше, че ще умре. Какво бихме направили на негово място? Най-вероятно бихме прекарали последните месеци от живота си в компанията на семействата си и любимите си хора.

А какво направи той? Хвърли адски много време и усилия в това да се бори за идеите си. Да отстоява позициите си докрай. Да воюва за каузите си. Дори участва на изборите… Знаейки, че ще умре… Защо няма повече българи като него? Но всъщност той е напълно достатъчен. Стига по стара българска традиция след неговата смърт да проумеем какво сме имали в ръцете си и какво сме загубили.

А ако някой се колебае в тези думи, нека да прочете и няколко негови изказвания. И да си помисли… Кой българин днес би могъл с такава прецизност да формулира проблемите, които отравят обществото ни и настоящето ни? Не вярвам, че има много такива.

Затова и благодарим, Кристиане. Вчера те погребахме, но вечно ще те помним!
...
„На българското училище отгоре над входа на ниската му врата е пишело: „Помогни ми да те возвися”. В днешно време това училище ражда уродства. В днешно време тая образователна система, говоря и за университета, не само за училище, произвежда безропотни консуматори на сутрешни блокове. Произвежда безпаметно гласуващи на славеви референдуми, смисълът на чиито въпроси въобще не разбирам. Води до празни погледи на нещастни хора, които в безнадеждността си търкат билетчета на национални лотарии. Тая образователна система произвежда тъпота с нарастваща мощ. Тя произвежда избиратели на системните партии, скъпи приятели.”
...
„Тъй като някой със сигурност ще поиска да знае аз ляв ли съм, по средата, либерал или какъв съм, ще отговоря – на сложните въпроси няма прости отговори, това е ясно: по отношение на семейните ценности аз съм консерва, по отношение на личните свободи аз съм либертарианец, по отношение на културата аз съм левичар, а по отношение на морала съм екстремист“.
...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср юли 26, 2017 8:54 pm

Майката на Кристиан Таков: Искам хората да го познават не само като общественик, а и като личност, която води и убеждава

"Като малък, когато се събуждаше, първо се усмихваше и тогава отваряше очи. Това отношение в живота му остана докрай" - сподели майката на покойния доц. Таков, оперната певица Галя Йончева

13-минутно видео...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон сеп 02, 2019 5:55 pm

Мануел, който сам спря цял трамвай, за да спаси хора
август 29, 2019
Горещ августовски следобед в началото на седмицата. Докато чака трамвая на “Попа”, Мануел не подозира, че малко по-късно ще стане герой в новините...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет ное 29, 2019 9:24 am

Спасителят на намушканото момиче от влака: Страхувах се само за съпругата си и детето

Освен, че е обезвредил и задържал нападателя, той е пренесъл младата жена на ръце до линейката

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет ное 29, 2019 9:27 am

МЕДИЦИНСКО ЧУДО: Върнаха към живота мъж след два часа в клинична смърт
27 ноември 2019 14:38
От направената кардиограма станало ясно, че мъжът е с масиран инфаркт

Отговори

Върни се в “Човешките взаимоотношения. Успехът в живота”