ФУТБОЛНИ квалификации за ЕВРО 2020

Тъй като, както се оказва, има доста футболни запалянковци тук, явно е добре да има отделен раздел за целта...

Модератор: Radoslav Petkov

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт окт 15, 2019 10:44 pm

Не само в британската, всички медии в Германия в основна новина са раздули скандала с расистките провокации в София вчера. Днес колеги ме питаха какво става при вас. Да се излагам и да ме е срам, че съм българин. Учудих се откъде знаят, като проверих в интернет - пълно и на снимката, която е постната има предимно цигани. :| :evil:
Поне половината от тези приличат на мангали, включително и жената.
Изображение

Ето какво написах в търсачката на немски Rassismus и веднага ми излезе в комбинация с Bulgarien и безброй статии от всяка медия "расистки скандал в България".
https://www.google.com/search?q=rassism ... e&ie=UTF-8
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » вт окт 15, 2019 11:28 pm

Хайде да не се престарават много. Покажи им това: https://mobile.sportal.bg/bnt/ln/ln_news.php?id=804539
Един от тея коректните се самоуби в София с алкохол, като преди да хвърли топа, безчинства в Пирогов. Други изпотрошили заведение и се били. Случайно ли е, че където са тия албионци и навсякъде има проблеми, не мисля.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » ср окт 16, 2019 12:08 am

A най-тъпото е, че няма как да се обясни на ингилизите, че снощните (добре дирижирани предварително) провокации всъщност имат за цел нещо съвсем различно.

Който може да връща на повторение ТВ или пък в нета, да види гостуването на Батков и Вуцата при Цветанка Ризова привечер. Батков ясно си каза как същите лепилари - в случая от "София-Лапат" - се използват и за нефутболни цели. Публична тайна е, че тези подчовеци - едните от сектор "Б", а другите от сектор "Г" са били основни "остриета" в съответно протестите и контра-протестите за/срещу Гешев.

Същите тези от снимката по-горе се изнесоха на почивката на мача снощи. Защо? Ми защото си изиграха постановката и отидоха да си вземат парите. Показателно е, че днес цял ден се говори за Перуката, за БФС, за Боко, но никой дума не каза дали някой е бил разпознат и арестуван, а е истина, че тия утайки, до един, са известни на куките поименно.

На клубно ниво пък всеки знае, че тези лепилари, чрез т.нар си "фенство", носейки сини или червени шалчета, си заработват джобни пари, рекетирайки клубовете да им плащат за съпорта и любовта. Проста математика:
хвърляш 5 бона на 50 идиота да те "подкрепят" и да крещят на стадиона и работата чиста. В противен случай, ако не им дадеш, същите 50 идиота ще изпотрошат пейки, ще палят димки, ще хвърлят бомбички, ще правят мизерии извън стадиона и в крайна сметка клубът ще плати едни грешни 50 бона глоба дисциплинарно на БФС, демек ще се набута десетократно повече.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 16, 2019 1:46 am

Въпрос 1: Защо изобщо трябва да се опитва да се обяснява на англичаните нещо такова, кое го предполага и какво би променило то? :-? Въпрос 2: Кой е виновен за съществуването на всичко това, за което говориш? (Може би редовите запалянковци? Или може би такива като мен, които грам не се интересуват от футбол, но се интересуват много силно от някои други неща, които стават на Територията? :dontknow: ) Особено въпрос 2 е силно риторичен, макар и не напълно - той съдържа и намек за по-сериозно замисляне, а не просто търсене на повърхностни оправдания, имащи много прилики с "кой Му с*а в..." :) ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 16, 2019 7:47 pm

И като продължение на горната ми идея :) ...

https://www.facebook.com/bivolnews/post ... 6007783498
Биволъ:
7 hrs

В помощ на издирвачите от ГДБОП...

Дневник: "На една от снимките на "Ройтерс" се виждат две от популярните лица сред феновете на "Левски" – ММА боецът Георги Валентинов и Тодор Грудов, наричан Теди Хитлера, който е сред лидерите в агитката на сините и често разпява феновете по време на мачове.

Снимката на Валентинов стана много обсъждана във вторник в социалните мрежи заради друг негов кадър във "Фейсбук". През май тази година, две седмици преди изборите за Европейския парламент, той публикува в профила си снимка, на която е с тениска с лика на премиера Борисов. "Някои ще ме упрекнат за тази снимка, други ще ме похвалят, а за мен най-важното е ,че имам ясна позиция и я отстоявам. В своя избор аз виждам сила, воля, добри решения и решителност за по-добър живот! В своя избор виждам бъдеще в България!", пише той над кадъра."

https://www.dnevnik.bg/sport/2019/10/15 ... kciiata_na

Позицията е ясна и последователна. Тук можете да видите Валентинов на среща с кмета на Стара Загора Живко Тодоров, който финансира ММА-турнири от общинския бюджет.

http://previous.starazagora.bg/novini/i ... valentinov

Преди да коментирате, моля разгледайте снимките една по една...
Petko Petkov:
22 hrs

Кажи ми какви са приятелите ти, за да ти кажа какъв си.

Потребителски аватар
Leberkez
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » ср окт 16, 2019 8:23 pm

Стринг,

твоето трябва да е някаква наистина извратена форма на култ към личността. :grin1: Създал си си 100 политически теми в политическата секция, където всеки ден лягаш и ставаш с пяна на устата по Баце, сега за финал дойде и във футболната секция да политиканстваш, при все че сам си казваш, че дори не те вълнува футболът и не го разбираш като цяло, демек е силно вероятно едва вчера или оня ден да си научил, че БФС не са подчинени по никакъв начин на властта, а на УЕФА и ФИФА.

Спокойно, Стринг. До година-две Баце ще сгъне цирка и тогава на бял кон ще дойде някой измежду Ристю, Рада Дълбоката или ДъБъ и ще управят нещата. Само търпение имай! :cool:

А явно според теб Баце трябва да си седи вкъщи изолиран от света и да не му стъпва кракът на тротоара, защото може да вземе да се снима с някой и този някой да тръгне да прави мизерии, за които Баце трябва да бъде държан отговорен, понеже се бил снимал веднъж с него. Може би Баце трябва да си води персонална картотека на всеки татуиран, анаболен дебил, който крещи по стадиона или се е напил и направил скандал в дискотеката, само защото същият е фен на ГЕРБ. Logic much? :lol:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 16, 2019 11:54 pm

:crazy: Както винаги, цяла плеяда неадекватни доводи. Но да, съвсем очевидно е всеки ден, че Баце сам си иска да е Всьо и Вся на Територията, така че номерът с "кой ми с*а..." трудно ще мине :) . Като не заивиси (официално) нищо във футбола от него, защо си превиши така правата (за хиляден път)? :hmm: Иначе да, в нормалните държави има реално разделение на властите и отговорностите, взаимен контрол на различните власти и на институциите в границите на една власт и т.н., все неща в полза на демокрацията и по-логичното и гладко развитие на нещата. Ама у нас такива неща в момента... нъцка. Има само неофициален контрол на официалната власт (на Баце :) ) от задкулисието, но... това е един друг вид контрол :laughm: ...

А за футбола, явно си си направил прекалено грешни изводи от едно отделно мое изказване. Ти не знам дали си бил роден и ако да, на колко си бил през 1994г. :) , но аз тогава бях студент и съм гледал мачовете на националния и даже съм излизал да викам по площадите :laughm: . Да, гледал съм също и мача на 17.11.1993г. на "Парк де Пренс", след който също имаше разни митинги на радост по площадите, въпреки мммай... доста студеното време :grin1: . Така че, малко по-внимателно с изводите. Но иначе да, от година на година нещата в спорта се опорочават, бавно но упорито, особено у нас, но не само, като футболът е от по-засегнатите му сектори, така че става все по-безсмислено да му се отделя каквото и да било внимание. :dontknow: Това обаче, както и много други неща, в частност прехласването по времето :) , си е въпрос на личен вкус и светоусещане, така че... ;)

P.S.: И между другото, отрезвяването ми по отношение на фенството ми към българския футбол почти приключи още след резила на Евро 1996, като беше започнало още след последната ни загуба през 1994г. от Швеция в мача за третото място на световното. Имаше и някои други знакови фактори, които доубиха ентусиазма ми, като изцепката на Любо Пенев ("Супата" :grin1: ) при завръщането от точно същото злополучно европейско... който Пенев не гласят ли сега за мястото на Михайлов? :laughm:

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » чет окт 17, 2019 11:47 am

Планината неадекватни доводи са твой патент, Стринги.

Неадекватен като Слатински например, който вчера писа, че Боко пратил ГДБОП в БФС, защото Боби Михайлов се дърпал и не давал оставка. Даже не е смешно, а си е само жалко.

СРС-та хванаха съдии да уреждат мачове

https://www.24chasa.bg/novini/article/7713530
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет окт 17, 2019 2:31 pm

Сашо Диков: Оставката на Боби Михайлов закъсня, отдавна трябваше да бъде разследван
публикувано на 17.10.19 в 13:03
„Оставката на Борислав Михайлов трябваше да бъде поискана преди много години. Много отдавна той трябваше да бъде разследван“. Това каза пред БНР журналистът Сашо Диков.

По думите му Михайлов е бил най-удобният президент на БФС и за членовете на Съюза, и за футболните президенти:

„Никакви правила, всякакви комбинации и мошеничества се ширят от край време в нашия футбол. И никой не взима мерки, и то съвсем умишлено… Ние сме царе във всякакви световни приноси в антиборбата с уродливите явления във футбола“.
...

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » чет окт 17, 2019 11:01 pm

Stringmeteo написа:
ср окт 16, 2019 11:54 pm

Като не заивиси (официално) нищо във футбола от него, защо си превиши така правата (за хиляден път)? :hmm:
Ама ти сериозно ли? Случайно да ти е минало през главата, че това, което се случи на стадиона с това (очевадно) скалъпено фарсче - още същата вечер - надскочи пределите на чисто спортната проява? Случайно да си погледнал във вторник сутринта всички британски, френски, италиански, испански, немски и пр. медии как едва ли не изкарват "територията" някакво гнездо на радикален фашизъм и расизъм? Щото аз четох английски, италиански, испански и френски вестници и това в София беше сред водещите заглавия на абсолютно всички мащабни издания, включително и не само спортните такива. Още след края на мача, някъде към 00:20, докато превъртах каналите, преди да заспя, бяхме цъфнали по CNN, където в спортния им блок бяха включили бившия футболист Дарън Бент (чернокож, разбира се), който се изявява като някакъв пундит, доколкото знам и който намилаше типичните опорки и наливаше масло в огъня.

Може би Баце трябваше да се прави, че този мач не се е играл, а? Аз пък съм убеден, че ако точно Баце беше скипнал този случай и не беше коментирал грам нищо по темата, ти щеше да си първа писта как премиерът ни позволява да ни чернят в световен мащаб и не взима никакво отношение по темата, която вече е прерастнала в много повече от чисто футболна проява.

Stringmeteo написа:
ср окт 16, 2019 11:54 pm
P.S.: И между другото, отрезвяването ми по отношение на фенството ми към българския футбол почти приключи още след резила на Евро 1996, като беше започнало още след последната ни загуба през 1994г. от Швеция в мача за третото място на световното. Имаше и някои други знакови фактори, които доубиха ентусиазма ми, като изцепката на Любо Пенев ("Супата" :grin1: ) при завръщането от точно същото злополучно европейско... който Пенев не гласят ли сега за мястото на Михайлов? :laughm:
Между другото, да те светна, че това да се интересуваш (или както е при теб, в минало време) от футбол, далеч не значи да си пускаш БНТ, само когато има мач на националите ни. Означава да следиш нещата като цяло, да гледаш други първенства, да си в час с нещата, в сегашно или минало време. Ако беше така, щеше да знаеш, че именно Ънглия има огромни проблеми с расизма и реши да хване България за канарче в този случай, за да си изнесе вътрешните проблеми на друго място. Три в едно, като се замислиш:
1) Разгромна победа над слаб съперник;
2) Поне един ден, в който Брекзит няма да бъде водеща тема в медиите (нещо, което разделя британското общество като цяло);
3) Поне един случай, в който ще се заглушат до известна степен репортите и видеата на поредните издевателства на опиканите, осрани и оповръщани английски подчовеци, наречени фенове, които са налазили поредния европейски град и му ломят центъра. ;)

Другото, което щеше да знаеш е, че футболът се явява отдушник за най-различни пластове на обществото и подобни крайни прояви далеч не са изключение, без значение какви крайни мерки се взимат от власт и държава. Щеше да знаеш, че в една Аржентина почти не минава дерби между Бока и Ривър (тамошните Левски и ЦСКА :grin1: ), след което да няма един рейс хора настанени по болниците, често пъти и директно заклани и смъртни случаи.

В заключение ще кажа, че този призив на Баце, макар и не особено издържан, в чисто юридическо отношение, беше по-скоро правилен, отколкото грешен ход, понеже пияната Перука така се е окопал във властта последните 14 години, че с кран не можеш да го извадиш. И ако не беше му подвикнал Бойко, онзи грам нямаше да реагира по никакъв начин. Отделно, че щом Борето Джонсън си позволи да вземе отношение по темата покрай мача, не виждам причина защо нашият трябва да си остави магарето в калта.

P.S Единият чернокож национал - Рахийм Стърлинг - публично похвали Бойко в туитъра си, защото е поискал оставката на Перуци. Ама сигурно Стърлинг и той е некой тъп гербер. :lol:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет окт 17, 2019 11:11 pm

На 17 ноември 1993 г. не само си беше прилично студено, ами направо си беше дълбоко зимно. В Шумен снегът тъкмо беше спрял, след като беше натрупал много добре и беше -6 градуса през въпросната велика българска вечер.
А Борислав Михайлов е пиянка, престъпник и с нищо не допринесе за развитието на българския футбол и трябваше отдавна да се махне от този пост.
Нито един от великите ни футболисти не стана човек. Всичките кой от кой по-големи боклуци. Лечков отдавна си е за затвора. Балъков се славеше с по-добро име като характер, но изказванията му, че англичаните били по-големи расисти вместо да разкритикува сурово българските такива го принизява до нивото на останалите бивши футболни звезди като Стоичков, Пенев и Ко. На Костадинов му създаваха скромен имидж докато не си показа рогата показвайки среден пръст на публиката в мача с Албания през 1995 г.
Докато Хаджи в Констанца създаде футболна школа, възпитаниците му са гръбнака на юношеския национален отбор на Румъния, който играе успешно на европейски първенства в тази възраст, а и националният им отбор има реални шансове за класиране ако бият у дома Швеция.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет окт 18, 2019 5:30 pm

Расизмът като политическа практика
публикувано на 18.10.19 в 13:00
Цветанка Андреева и Манол Пейков пред БНР

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб окт 19, 2019 10:07 am

Агент на ДС и кредитен длъжник оглави Българския футболен съюз
Петък, 18 Октомври 2019 18:13
Досегашният вицепрезидент на Българския футболен съюз (БФС) Михаил Касабов оглави съюза днес до насрочването на нов конгрес.

Медиите обаче пропуснаха да отбележат, че Касабов е разкрит като агент на бившата Държавна сигурност.

Неговата агентурна принадлежност е оповестена от Комисията по досиетата при проверката на кредитните длъжници към „Банка за земеделски кредит” (БЗК) през септември 2016 г.

Според огласените данни Михаил Касабов е вербуван като агент от Второ главно управление на ДС (контраразузнаването) под псевдонима „ИВАН” през 1986 г.

Той е сътрудничил на 03 отдел „ФРГ, Австрия, Франция” във ВГУ по линия на Западна Германия.
...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед ное 24, 2019 8:56 pm

Ето И заради такива корупционно-криминални далавери българският футбол е на умирачка:

Петър Нанев: 250 000 лева дължи дружеството "Белал Сохайб" на България към 31 октомври
24 ноември 2019
Това показва справка на сайта на НАП, съобщи в предаването "120 минути" журналистът

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт ное 26, 2019 2:33 pm

Екипи на МВР влязоха в сградата на БФС в "Бояна"
26.11.19 в 13:57
По информация на БНР разследването, по което се работи, е свързано със съмнения за злоупотреби при изразходване на публични средства, свързани с детския футбол - при наемането на спортни бази и закупуването на екипи за детски футболни отбори.

Отговори

Върни се в “Футбол, спорт изобщо”