Отоплителни несгоди

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб апр 27, 2019 8:15 pm

Снощи в стаята ми стигна 25гр вече за сефте тази година. Разбира се за кратко. Днес постижението е повторено. Още 1-2 градуса нагоре и ще е пак за без дрехи. Ама така си е то, от май до септември, дрехите са изслишни. :)
За щасти евсе още комари не съм виждал. Само отделни мухи, бръмбъри.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » нед апр 28, 2019 2:57 am

Аз в нас вече седмица съм без дрехи през деня хахах
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
Mavrud
Регистриран: ср дек 28, 2011 10:53 am
Контакти:

Мнение от Mavrud » вт ное 05, 2019 1:32 pm

Топлофикация София пускат парното. При абсолютно неспазени условия за това ! Да не би да имат прогнози за застудяване, които ние нямаме ?
София, кв. Горна баня - 700 м. н.в.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » вт ное 05, 2019 1:38 pm

Шегуваш ли се?
Надявам се - да!)
Или не, в магическата топлофикация имат мистични карти, които нито ГФС, нито ЕС притежават.
Това ми напомня за сляпата вяра на криочелядта, демонстрирана по време на гранични обстановки, когато НИМХ даде някоя снежинка в повече - ау, тайните модели. А всъщност - обикновена рутина и нежелание за задълбаване извън вероятната им методика.
Тук е още по прозаично:
Топлофикация пуска ПАРНОТО, ЗАЩОТО ГУБЯТ много пари, ТЪЙ КАТО, АКО СПАЗЯТ СОБСТВЕНИТЕ СИ УСЛОВИЯ не се вижда кога трябва да го пуснат.
Топлото време е чиста печалба и за икономиката (не броим снобарчетата-скиори и мафиотчетата-собственици на хотели), от здраве, от отопление, от по-евтин транзпорт и всички квичежи няма как да променят това.
Да си пожелаем топла есен до Ивановден и ранна пролет след това 8-)

Потребителски аватар
Mavrud
Регистриран: ср дек 28, 2011 10:53 am
Контакти:

Мнение от Mavrud » вт ное 05, 2019 1:59 pm

София, кв. Горна баня - 700 м. н.в.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » вт ное 05, 2019 2:37 pm

Честито та софиянци, изборите минаха..... :grin1:

Потребителски аватар
zaples14
Регистриран: нед юни 20, 2010 9:11 am

Мнение от zaples14 » вт ное 05, 2019 2:38 pm

Ноември попада в отоплителния сезон, така че е добре да има парно. Отделно имахме 4 последователни дни със средна денонощна под 10℃. В апартамента ми температурата падна на 14℃.

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » вт ное 05, 2019 2:39 pm

Да, колега ми каза, че в тях са го пуснали вече. Дори у нас, много топъл вътрешен, югоизточен ап.,вече е хладно, малко над 22гр. Просто сградите вече изстинаха от 4 дневното застудяване, общо 6 дена под 12 гр среднодневна. Може би за 2-3 дена затопляне ще се стоплят отново апартаментите, но от недля пак ще паднат температурите, та не знам, няма за кога вече.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

gugun4u
Регистриран: ср апр 30, 2014 1:18 pm

Мнение от gugun4u » вт ное 05, 2019 3:02 pm

Ако трябва да сме честни, тези които разчитат на ТЕЦ, вече има сериозен шанс да им трябва. Колкото и да е наднормено, деня е доста къс, а вечер в никакъв случай не е жега. В нас климатиците са пуснати от седмица, а съм с южно изложение. Да, ОК, през деня едва ли си дават много зор, но миналата вечер пробвах да го спра в хола, да видя как е реално положението, на сутринта беше паднало от 24 на 20 градуса в стаята, после като се прибрах от работа беше 19, ако не го бях пуснал отново, най - вероятно тази сутрин щеше да е 17-18. А ако народа си набие разните му конвектори вместо парно, за да крепи положението, после ще има награда изненада с тока в края на месеца.

quittr

Мнение от quittr » вт ное 05, 2019 3:33 pm

В Русе го пуснаха още миналата сряда. Ще ни трябва, че ще измръзнем при това слънце и 25 градуса... :) Ковачки (собственика на ТЕЦ-а ни) и той е човек, трябва и той да яде. :lol:

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » вт ное 05, 2019 4:34 pm

Mavrud написа:
вт ное 05, 2019 1:59 pm
Не се шегувам. https://stolica.bg/biznes/toplofikatsiy ... GBtDUrZlbc
Не за новината, а за тайния модел.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт ное 05, 2019 6:39 pm

"Топлофикация София" започва общо включване на отоплението
05.11.19 в 11:59
„Топлофикация София” стартира общото включване на отоплението в столицата. Поетапно ще бъдат включени първо детските градини, учебните и здравните заведения, след това жилищните сгради във всички райони и накрая административните сгради и стопанските потребители.

Иначе, честно казано, малко излезе от комфорта температурата в новия ми апартамент/квартира без отопление предните дни, стана някъде 18-19℃, което е направо шок, защото по време на октомврийското лято се беше залепила на 25℃ и не мръдна изобщо над 2 седмици :laughm: ...

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » ср ное 06, 2019 10:31 am

При мен е ОК, но аз имам общо 5 стаи с южно изложение и дори без външна изолация, само с трислоен стъклопакет е съвсем ОК. В стаите с хладилник и фризер явно отпадъчната топлина е достатъчна и Т след двата хладни дни не можа да падне под 20. Преди да пуснат парното вечер беше 22 без 1-2 десети (вчера след пускането, макар при напълно спряни навсякъде радиатори мина 23 и 2-3 десети).
Вс епак, в северните стаи си е лек бахър, в единия необитаем там апартамент.
В южните му, където имам няколко ултратропични растения в саксии (никаква среднодневна под 20!!) растенията, макар неохотно, растат.

Все пак, затова и не споря, ако разположението е дори само И или З вероятно става неприятно хладно. Тъй че е ОК че пуснаха парното. макар че не виждам да пусна и на минимум радиаторите в следващите 10ина дни.

на село, обаче, като отивам за уикенда, Т в СИ стая, предпочитана от мен лятото, е 17-18 градуса, което по английските стандарти може да е ОК, но за мен е неприятно студено. камината на макс и докато не стане 28 няма спиране. :buble:
Животът е твърде кратък, за да ходим облечени с ямурлуци в собствените си домове.

quittr

Мнение от quittr » ср ное 06, 2019 11:56 am

У нас се затопля, в хола беше паднала Т на 16,5-17гр, вече е 18,5, а в стаята ми вариара около 21-22 и разбира се държа отворено цял ден, както лятото.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » чет ное 07, 2019 12:26 am

Същото е и при мен. 1 към 1 както при Сашо.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”