Актуални политически събития у нас (разни)

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?

Модератори: Weatherman, doncho

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » ср окт 30, 2019 9:32 am

Абе хора, оставете Стринг да диша. Това не беше ли личен избор? Дали ще гласува за червени или сини си е негов избор и защо трябва да е изрод, ненормалник и тн. Същото както и със сексуалността. Дали някой си там ще си вкарва хуя в путка или в задник, вас това какво толкова ву засяга. Доста конкретен бях, мисля.
Ей такива мега не толерантни едно време са били наши знаете кои? Да не се засегнете ся...
Аз също ще гласувам за ГЕРБ в Русе на балотажа. По ред причини. Не че е най-доброто, но сякаш е най- близкото до "нещо" и сякаш е по- добро наистина от другото "добро".
Гледам сега, че в Русе води БСП. Трагедия...
Дори тая овца от ГЕРБ да не я харесвам грам, пак ще гласувам за нея, пред човека от БСП.
И това е, защото просто не кметът, а партията ще убие градът ни.
Както е ставало и едно време. Защото общо взето кво е тва кмет...то конците се дърпат от много по- високо.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 30, 2019 9:50 am

4uk написа:
ср окт 30, 2019 4:33 am
При тази преса и лаене до задавяне, които му упражняват и от ляво и от дясно геополитическите центрове, е чудо, че ББ оцелява и развива успешно държавата.
Българският народ се оказа доста мъдър щом успява да държи точно него на власт, толкова дълго време! :thumbup:
Не че няма по-красиво, по-умно, по-социално и по-национално говорещи, ... основно говорещи! Някои, с доказани провали в практиката на държавното управление! Други,.... с невъзможност да съберат повече от 1-2% народна симпатия на нац избори, без която няма как управляваш! Когато казваш, че народа не те разбира и оценява правилно, то това всъщност означава, че ти не го разбираш. Човек не трябва да се занимава с неща, които не разбира, камо ли да прави професия от тях !?
Някои обаче учудващо дълго крепят фалиралите си политически предприятия с дотации от услужливи порочни чичковци от "по света и у нас". :hmm1: :nono:
:-? :hmm:
4uk, би ли декларирал тук политическите си членства и/или директни обвързаности, защото си прекалено съмнителен с този патос? :hmm: :dontknow: Не знам за теб, но аз съм живял 17 и половина години и по времето на соц-а и твърде добре си спомням този вид патос от тогава, нали се сещаш... :laughm:

nakata_georgiev
Регистриран: нед авг 26, 2018 7:40 pm

Мнение от nakata_georgiev » ср окт 30, 2019 9:53 am

Да съгласен съм с Камбуров ,че в градовете където са кметове от ГЕРБ се дават повече поръчки и градовете нямат такъв застой ...
Пак зависи и от кмета де ,но откакто ГЕРБ са на власт в Бургас,пооправиха града , сигурно и са прибирали комисионни и работят с техни фирми ,има и доста кусури ,но като цяло града ни се трансформира и продължават проектите .Нашия кмет има добър екип и печелят Евро проекти и финансиране .Във Варна май с предния им кмет града имаше застой около 10-15 години и хубаво ,че го разкараха сегашния им кмет Портних от ГЕРБ за един мандат Варна е дръпнала ,естествено че не става с магическа пръчка ,защото Варна е по-голям град и ще трябва доста време да наваксва .
Стара Загора също процъфтява ,заради кмета от ГЕРБ ,даже го преизбраха ,там дори доходите са по-високи от тези в Бургас,но там и повече предприятия ,при нас закриха доста и сега работят по проекти да се изграждат нови :)
Метеостанция от Бургас 17м http://vzk-burgas.com/pws
село Факия
https://www.wunderground.com/dashboard/ ... wx_pwsdash
Камера от Бургаския залив
https://surfshopburgas.com/camera

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 30, 2019 10:36 am

Той и Търговище "дръпна" - оправиха центъра преди няколко години за не знам колко милиона (със сигурност - няколко пъти над реалната цена :grin1: ), но градът си е все същото блато като цяло, никой не иска да живе там и се спасява при първа възможност :dontknow: . Не става така с наливане (и крадене) на европейски пари. Да, парите са много, казвал съм го неведнъж и са "манна небесна" такива харизани пари. Но за съжаление се "усвояват" главно от "верни" на властта (а всъщност - верни основно на парите :) ) субекти. Само че тези пари не оправят нещата, ако няма и истинска политика и визия. Те и много села се сдобиха със стадиони и много "верни" на ГЕРБ и ДПС "кадри" захлебиха с къщи за... тъщи :grin1: (да не отварям и темата за "санирането"), ама... това ли е новата визия за развитието на страната? :dontknow:

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » ср окт 30, 2019 10:40 am

Коментар на Ицо Хазарта, по повод всичките помии излети срещу него от представители на ДБ, с което се отрича от тях.

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgari ... iya-909354
Наистина ли точно тези, на които най-много помогнах, сега седят и ме плюят с такова вдъхновение? Пичове, ако бях на мястото на Бойко Борисов – милиони бих ви давал, за да продължите да сте такива, каквито сте, и да играете ролята на опозиция. Аз, гласувайки за вас, ви давам моята подкрепа – да разпределите данъците ми, да водите България напред, и да пазите моя интерес пред хищници като Ердоган или Путин. Как точно ще ми пазите интереса пред хора от тоя калибър, като за най – дребни неща не умеете да се разберете помежду си, и все някой друг ви е виновен.
Сега Борис Бонев ви е виновен, а не това, че издигнахте три месеца преди изборите един човек очевидно способен, но тотално непознат на хората в нашия град. В политиката вие от години сте това, което е "Гошо от Почивка" в моята сфера. Една десета от провала ви през тия години да имах – бих запалил с триста към някое село и не бих се показал никога повече. На хора, които искат по-високи доходи, по-добри пътища и по-малко празни приказки – вие им говорите за Истанбулската конвенция, за тротинетки и за права на гейовете
Признал съм го отдавна, че е истински умен и мислещ човек, за разлика от много други. Между другото казва неща, които повтарям до затъпяване на Стринг от много време, с които обяснявам защо умно-красивите не стават за нищо, освен за креслива опозиция.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 30, 2019 10:44 am

doncho написа:
вт окт 29, 2019 4:22 pm
България изгони руски дипломат за шпионаж. А Стринги не спира да пее за "руския слуга Боко"

https://www.dnevnik.bg/sviat/2019/10/29 ... _main_news
https://www.facebook.com/daniela.gortch ... 9252216429
Yanko Yanev Възниква друг въпрос обаче. Събирал е секретна информация за ЕС и НАТО от високопоставени служители, като е предлагал подкупи. Какво казва прокуратурата по отношение на тези високопоставени служители. Държавната измяна да не би да не е наказуема???
Стефан Димитров По "теорията на конспирацията" изгонването на руският дипломат е съгласувано мероприятие с руското посолство с което се цели :
1. Да се прикрие скандала с пропускането на руските самолети, преносящи комплексите С-400 за Сърбия.
2. Да се спечели част от десния електорат за балотажа в полза на Фандъкова.
Daniela Gortcheva Ха, цацаратурата не се занимава с такива "дреболии" като държавна измяна и пр. Гледат по на -едро. Ей го Цацаров сега е много зает да преследва Тома Белев заради употребата на черен хумор, че знае ли се докъде ще я докара със сарказма си. Днес тъй, утре току-виж иронизирал самия Цацаров или даже Гешев. Ето това са престъпления! Мани ти държавната измяна. Само хуморът и иронията ги плашат, та нощем се мяткат в креватите си.
Не, не съм чак такъв фен на теорията на конспирацията, но тези неща изобщо не са конспуирация, твърде прозрачни и близки до ума са :dontknow: ...

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » ср окт 30, 2019 12:17 pm

Stringmeteo написа:
ср окт 30, 2019 10:44 am
Стефан Димитров По "теорията на конспирацията" изгонването на руският дипломат е съгласувано мероприятие с руското посолство с което се цели :
1. Да се прикрие скандала с пропускането на руските самолети, преносящи комплексите С-400 за Сърбия.
2. Да се спечели част от десния електорат за балотажа в полза на Фандъкова.
Daniela Gortcheva Ха, цацаратурата не се занимава с такива "дреболии" като държавна измяна и пр. Гледат по на -едро. Ей го Цацаров сега е много зает да преследва Тома Белев заради употребата на черен хумор, че знае ли се докъде ще я докара със сарказма си. Днес тъй, утре току-виж иронизирал самия Цацаров или даже Гешев. Ето това са престъпления! Мани ти държавната измяна. Само хуморът и иронията ги плашат, та нощем се мяткат в креватите си.
Не, не съм чак такъв фен на теорията на конспирацията, но тези неща изобщо не са конспуирация, твърде прозрачни и близки до ума са :dontknow: ...
Явно и САЩ са в конспирацията.

САЩ подкрепиха България за това, че не се поддава на зловредни влияния (допълнена)

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2019/10 ... e_poddava/

Некои индивиди като почнат да плямпат глупости и конспирации, та чак се осират.
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 30, 2019 12:29 pm

Ако искаш, дай някой проправителствен, от любимите ти, като например "24 часа", че тук от дипломатически заврънтулки не мога да разбера за какво се пенявиш чак толкова :dontknow: :grin1: . А иначе, разбирам напълно склонността на герберопоклонниците да се хващат като удавник за сламка за всеки подобен случай. Ама не е хубаво все пак заради такива (фалшиви?) сламки да се губи общата картина около невъзможните шпагати на Борисов, а тя изобщо, ама изобщо не е толкова розова - който разбрал, разбрал ;) ...

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » ср окт 30, 2019 12:47 pm

Разбирам, че пак се правиш на луд и носиш е десет кладенеца вода да се изкараш прав. Кво стана след толкова ялова агитация ще ти спрат ли парите, че врещиш толкова???

Ето ти и 24 часа щом толкова настояваш. По другите сайтове ще прочетеш същото ама нали МНОГО ИСКАШ :laughm:

Руското посолство: Наш дипломат е обявен за "персона нон грата" от МВнР

Копирано от https://www.24chasa.bg/novini/article/7737144 © www.24chasa.bg

Еййй, то бива конспирация и пунтове ама тия не си полюват :grin1:
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 30, 2019 1:17 pm

Добре, а я си представи, че при подобно съвместно разкритие на службите на няколко страни, Борисов изведнъж се запъне и каже "не, няма да го изгоня, това ще развали отношенията ни с Русия!". А, според теб дали изобщо ще има такава опция и дали наистина точно Борисов ще има смелостта да я използва? Със Скрипал може и да е прозрял някаква мъждукаща такава опция и, разбира се, веднага я използва. :) Ама в случай като настоящия дали може да има, а? :hmm: Особено пък ако и американците са участвали в разкриването, нъл' съ сещъш дали има мърдане този път на световния "балансьор" Борисов?

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » ср окт 30, 2019 1:39 pm

Я си представи сега, че Манолова е министър-председател(щото вие скоро може да я изстреляте на тази позиция). Шъ изгони ли някой. :grin1:

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » пон ное 04, 2019 11:05 pm

Това не е истина, но е:
Медицинска сестра удря дете в ясла: Мръсницо, животно мръсно!

https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/medits ... tno-mrasno

На година и нещо е детето, още не говори ..., но им се повишават възнагражденията "заслужено!"

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » съб ное 09, 2019 3:51 pm

Плевнелиев: Основната функция на Костов през последните 20 години е да разделя дясното

Дай да плюем по Костов, щото е най-лесно. Той от сума време няма нищо общо с политиката, но продължавал да разделя дясното. :palm1:
От цялото интервю една дума не се чу за Русия да каже. А точно сега има нужда да си каже позицията за прелитането на руска военна техника през България за Сърбия. Нещо, което Иван Костов нямаше да допусне. :deal:

Отговори

Върни се в “Политика”