ЖИВОТЪТ В РАЗЛИЧНИТЕ ЧАСТИ НА СТРАНАТА

...

Модератор: Weatherman

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » нед ное 03, 2019 10:04 am

Преди няколко месеца минах през Шумен и ми направи впечатление хубавата спортна зала.
А В Бургас съм бил на няколко пъти и ме впечатли моркската градина, красиво и има много хубава гледка. :thumbup:
Докато бях предимно в София в Русе също се направиха много места. Чух някъде информация, че последните години в града са влези половин милиард лева европейски пари. Наиситна сериозна сума. Центърът е рашири на запад и стана приказно там, в момента се работи по крайбрежната зона и също изглежда добре, източната част на Младежкия парк е с нов облик, Спортната зала най-после се направи, както и кръговото и стана с нов облик този район. В момента се асфалтират масово улици и тротоари в града. Започва програма по подмяна на цялото осветление с ЛЕД - до края на другата година абсолютно цялото градско осветление трябва да е такова. Вече има по големите булеварди и наистина свети много добре, представям си при снеговалеж как ще е гледката. :) И ще е 50% по-икономично. Скоро ще пристигнат и електроавтобуси и тролеи, чисто нови. Има забележки по фирмите и качеството на ремонтите, много се е отркаднало няма спор, но все пак разликата е видима. Основни проблеми на града си остават мръсния въздух, масовото изселване на младите и ниските доходи като цяло. Като гледам сега кандидат кметовете не съм обнанедежден и днеска май няма да гласувам защото не мога да преценя кое е по-малкото зло - кмета от БСП с дядо убиец или кметица, видимо без кой знае какви качества и доверен човек на Ковачки... :dontknow:
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед ное 03, 2019 12:38 pm

Всъщност, двете най-важни словосъчетания от мнението ти са "с европейски пари" и "много се е откраднало" :) . Много подобни неща за "оправяне" на града мога да кажа и за Търговище, примерно, но за съжаление пари, налети и похарчени по подобен начин, явно не успяват да раздвижат особено забележимо икономиката, не и у нас при този начин на управление :dontknow: , с изключение на "икономиката" на самите участвали в дейностите фирми, разбира се :laughm: , както и на "икономиката" на властимащите, осигурили тази работа на точно тези фирми :grin1: :deal: . Моля, това да се приеме и като изборна агитация в самия изборен ден. :buble:

P.S.: И ми е много интересно защо и в този програмен период усвояването на евросредства у нас се бави, нали уж ГЕРБ били много добри поне в "усвояването"? :dontknow: Да не би вече да не са останали села с под 100 жители без стадиони? :laughm:

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » нед ное 03, 2019 1:44 pm

Нищо не се откраднало, не го слушай Стринг.

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » нед ное 03, 2019 1:50 pm

Ааа... откраднало се е, щом Стринги така казва вЕрвай му. Он плюе най-добре.
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

quittr

Мнение от quittr » нед ное 03, 2019 2:13 pm

Аз имах половинчасов разговор с кандиадата за кмет на ГЕРБ, която днес ще загуби балотажа най-вероятно. Дори тя ми каза, че като вътрешен човек няма никакъв достъп до прозрачен отчет за дейностите и е огорчена от това и каза, че ще работи това вече да не е така. Е, щом тя косвено признава, че е крадено, не знам как може някой да мисли, че не е. :) Друг е въпросът, че сегашняит кмет е от хората на Цветанов... Затова и не е кандидата той, иначе щеше да спечели избори според мен.
И все пак при Божидар Йотов ремонта на центъра за 10 милиона, при който извадиха плочките и ги поставиха наново беше върха на краденето. :laughm:

Потребителски аватар
itmpm

Мнение от itmpm » нед ное 03, 2019 4:18 pm

Е, щом тя косвено признава, че е крадено, не знам как може някой да мисли, че не е.
Не знам, има нещо много жалко така да се разсъждава ,... :thumbdn:

quittr

Мнение от quittr » нед ное 03, 2019 5:14 pm

Просто е жалка политическата ситуация в България. Ремонтите определно не са достатъчно качествени, бавят се доста и ги извършват определени фирми, познайте кои... Това са половин милиард, много пари са за град като Русе. И докато няма някъде достъпна за гражданите информация какви пари за какво и как са похарчени, аз съм си в правото да твърдя ,че голяма част е открадната. Защото тия пари Европа ги дава за всички нас, не само за джобовете на "богоизбраните"!

Потребителски аватар
itmpm

Мнение от itmpm » нед ное 03, 2019 5:17 pm

Не мисля... Но всеки има право да си мисли каквото си иска...

Нищо жалко няма, жалки са такива като теб, дето все са недоволни и реват, без да имат достатъчно информация, а карат на слухове.

Ей така се крадат половин милиард ли каза. СИгурно и ти вярваш, че Бойко има къща в БарцИлоната и пари в в офшорки. Контрол има достатъчен. Кои фирми трябва да спечелят? Те като са спечелили, са платили на работниците и са посторили нещо. Ако беше спечелила от твоите фирми, те щяха да вземат парите, е и? Много знаеш ти кой печели и кой не печели. Все някой печели. Те парите са за тва, за да се въртят.

quittr

Мнение от quittr » нед ное 03, 2019 6:03 pm

Смятам да не влизам в люти спорове с хора, които или не са запознати или са пристрастни и облагодетлствани от положението в момента. Ще дам само един пример - с ремонта на градския стадион. Спечели го фирма, която не беше строила стадиони никога. Освен, че ремонтът се забавли с половин година и сме пътували до Раздргад за всеки мач, още при първият дъжд се видяха, че дренажът е направен по безумен начин.

Потребителски аватар
itmpm

Мнение от itmpm » нед ное 03, 2019 6:46 pm

С нишо не съм облагодетлстван, момченцеее, мери си приказките. Това показва колко ти си пристрастен, ти си едно докторче, и толкова.
Това, че Стринг си позволява да говори глупости, ма явно има кой да му вярва.

Ти сигурно взимаш допълнително парички на пациентите, за да ги лекуваш, няма как да е иначе, всички крадат.

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » нед ное 03, 2019 7:22 pm

Остави го, кво се занимаваш. Половин милиард са откраднати, няма начин. При това само за стадиона. Иначе някъде към 55 милиарда са откраднати, а Боко има цял квартал в БарЦИлона и към 12000 милиарда в офшорки.
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » нед ное 03, 2019 7:59 pm

Честито на софиянци по-добрата кметица от двете възможни! :thumbup:
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » нед ное 03, 2019 8:20 pm

quittr написа:
нед ное 03, 2019 5:14 pm
Просто е жалка политическата ситуация в България. Ремонтите определно не са достатъчно качествени, бавят се доста и ги извършват определени фирми, познайте кои... Това са половин милиард, много пари са за град като Русе. И докато няма някъде достъпна за гражданите информация какви пари за какво и как са похарчени, аз съм си в правото да твърдя ,че голяма част е открадната. Защото тия пари Европа ги дава за всички нас, не само за джобовете на "богоизбраните"!
Не обръщай внимание на пловдивския гербер. Няма как половин милиард да се изхарчат в град като Русе и да няма драстично подобрение в инфраструктурата. То Дунав мост 2 на Видин-Калафат струва толкова (256 млн. евро). 2км мост! С такива пари от бетон трябва да са ви булевардите на града, не от асфалт.

Потребителски аватар
itmpm

Мнение от itmpm » нед ное 03, 2019 8:22 pm

:buble: Да, истина ти казва! А, ама аз има половин милиард по мойта сметка, откъде ли са дошли. ГЕРберите само с милиарди си играем, по-на дребно не си заслужава... :cool:

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » нед ное 03, 2019 9:15 pm

4uk написа:
нед ное 03, 2019 7:59 pm
Честито на софиянци по-добрата кметица от двете възможни! :thumbup:
Честито на софиянци. :thumbup:
Въпреки злобата и усилията на ДъСъБето и кенефната им коалиция, разума надделя при софиянци. :thumbup:
П.С: ГЕОРГИ ХАРИЗАНОВ по Нова ТВ направо ги разби горепосочените кенефи. :roll2:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Отговори

Върни се в “Икономика”