СПОНСОРСТВО за нова автоматична станция в ИВАЙЛОВГРАД?

Всичко около разполагането, инсталирането, поддръжката и онлайн-визуализацията на любителските автоматични станции...

Модератори: angilari, Бял облак, alexander

veni_rb
Регистриран: чет юли 12, 2007 12:01 am

Мнение от veni_rb » пет ное 01, 2019 8:38 pm

Дали и за нас с Линукс има надежда? :scratch:

Потребителски аватар
zack
Регистриран: вт юли 24, 2012 12:49 pm
Контакти:

Мнение от zack » пет ное 01, 2019 9:11 pm

И аз ги качвам в WeatherUndergroud. Предполгам лесно ще се вадят периодично със скрипт от SQL-а под Linux, ще се валидират и форматират подходящо :dontknow: Отделно гледам, че това качва данните на FTP-то дори в XML формат за RSS-а, което прави задачата още по-лесна. Варианти има доста, ама трябва да зная какво е нужно да се публикува и къде. :dontknow:

P.S. Явно има и други ентусиасти, които ползват Linux :beer:

--------------------------------------------------------------

Ивайловградска чукча явно не е читател :grin1: :grin1: Пиша и след това чета. Май няма да има проблеми :beer:

http://www.weewx.com/docs/customizing.h ... _templates

Потребителски аватар
zack
Контакти:

Мнение от zack » пет ное 01, 2019 10:23 pm

Някой може ли да ми даде един текстов файл, който ползвате да качвате данни на сайта, за да видя формата и да пробвам да направя нещо? :roll: Или каквото там ползвате за качване на данните? И също така да ми кажете по какъв начин ги качвате? FTP? Някакъв WEB API? Може ли някакво инфо? :roll: И преди съм питал, ама така и никой не ми даде информация :dontknow:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет ное 01, 2019 10:28 pm

Един примерен, най-простия от всичките, които се качват, съдържа реално всичките данни, от които правя 5-минутните отрези:
https://stringmeteo.com/stations/ela/clientraw.txt

А тук го има и "буквара":
https://stringmeteo.com/stations/WDL-text_file-Expl.htm

Изобщо не е задължително твоят да е точно с такъв вид, но може би е добре да се разберем да съдържа поне елементите, които реално извличам от целия файл и да имам все пак някакъв "буквар" :hmm: ...

veni_rb
Регистриран: чет юли 12, 2007 12:01 am

Мнение от veni_rb » пет ное 01, 2019 11:35 pm

weewx има плъгин който генерира clientraw.txt файла.

Потребителски аватар
zack
Контакти:

Мнение от zack » пет ное 01, 2019 11:38 pm

Супер. Т.е. трябва да генерирам clientraw.txt в четим от Weather Display формат. Ще си поиграя, да видим какво ще се получи. Като гледам, има дори написани плъгин-и за различни Linux системи, които генерират clientraw.txt файлове. Дори май има и плъгин за Wordpress, който го прави :grin1:

Имам няколко бързи въпроса:
- аз ли трябва да го качвам някъде, или някой скрипт от сайта stringmeteo го чете?
- на какъв интервал трябва да се обновява?
- какви данни като минимум трябва да пълня във файла? :beer:

Вероятно трябва да изглежда така, както в тоя парсър. Като гледам, прилично е парснато.
https://saratoga-weather.org/wdparser/i ... mit=Submit
veni_rb написа:
пет ное 01, 2019 11:35 pm
weewx има плъгин който генерира clientraw.txt файла.
Изпревари ме :beer: :lol:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет ное 01, 2019 11:55 pm

По принцип всяка станция от тези, които се визуализират тук, има отделен ftp-акаунт (с потребителско име и парола) и съответна директория и изпраща по ftp целия набор от файлове периодично в този акаунт/директория. Няма ограничение за честотата, освен че е добре да е поне веднъж на 5 минути, но и не е добре да е прекалено често, особено ако няма смисъл (преди често ми правеха забележки от хостинга, че ftp-то се задръства от прекалено много станции, изпращащи прекалено често :) ). Не знам в случая дали ще има смисъл, но ако се генерират и изпращат тук всичките 4 текстови файла (и евентуално няколко картинки, които не знам дали ще могат да се генерират :hmm: ), теоретично може да се направи същата флаш-визуализация с Weather Display Live като на другите станции (и евентуално и визуализацията с основния html-файл - като тази, ако се генерират съответните картинки и основният html-файл). Иначе, както вече казах, за моите видове визуализации и за архивите (срочните и 5-минутните) може би ще е напълно достатъчен и само най-простият текстов файл (който да се изпраща поне веднъж на 5 минути) :hmm: ...

Отговори

Върни се в “Автоматични станции”