НАЙ-ЛЮБИМОТО МИ ВРЕМЕ (Искам времето да бъде...) (2018-...)

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » вт юли 16, 2019 1:28 pm

quittr написа:Така е, няма и изгледи засега за екстремни жеги, поне до края на юли. :buble:
Не ни и трябват освен за да чупим жегави рекорди.
Повтарял съм го десетки пъти +30+35 градуса интервал максимални плюс тропични нощи са перфектните летни температури. Гарнирани с безоблачно и сухо време разбира се! :thumbup: :thumbup:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » ср юли 17, 2019 4:03 pm

Аз като софийски жител от 35 години вече бих казал 27-32 градуса и сухо време е топ лятото. Разбира се София 27, най-топлите места 32-33.
Хладните утрини в котловината ми влияят идеално, защото тялото почива от топлото.
Рядко обаче се случва така.

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » вт юли 23, 2019 9:13 pm

Никога няма да забравя това нахлуване в края на февруари миналата година 2018. Беше бруталия отсякъде... -10 през деня и то почти март месец.. :D Снега се набиваше по дупките на улиците и го вееше и ставаха мини преспи при -9 -10. Дано тази зима да е поне малко по-свестна от миналата !!
Изображение

Потребителски аватар
DANNIS

Мнение от DANNIS » нед авг 11, 2019 2:39 pm

Случайно за кеф гледах CFS дългосрочния модел и видях 2 интересни неща за продстоящата зима.
:lol:
Първото е за кеф на топломаните. Лято през февруари
Изображение

И втората е за нас зимоманите. Зима и сняг през май. :laughm:
Изображение

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пет авг 30, 2019 10:08 am

Не съм активен напоследък във форума - причината е прекрасното време този август !
Безоблачни дни, слънце, предсказуемост на времето и идеално за планина, море, спорт, разходки, басейни.
Много съм доволен ! :flourish:
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » пет сеп 06, 2019 2:37 pm

ASENOV написа:
пет сеп 06, 2019 1:51 pm
Смело мога да заявя, че последните 3 години в края на септември правя последните слънчеви бани. А на море тази година ходих в началото на юни и направих ядския тен,а времето беше горещо. Отдавна лятото в България си е присвоило тези два месеца като типично летни, време е за атака на октомври в неговата сърцевина, защото по традиция в неговото начало стават и жеги :buble:
:thumbup: Аз също октомври си правя последните морски бани. Октомври е много близко до това да си го присвоим като летен месец поне що се отнася до дневните температури. :D След това нямам нищо против ноември , декември и януари да са едни хубави дъждовни месеци и после да идва пролетта и след нея пак лятото! :cool:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
DANNIS

Мнение от DANNIS » пет сеп 06, 2019 2:40 pm

За тебе февруари и март са пролетни ? Болни мозъци. :hmm1: :| Много искам тази година още октомври да завали сняг,та тогава да те питам как така в летен месец вали сняг.

nakata_georgiev
Регистриран: нед авг 26, 2018 7:40 pm

Мнение от nakata_georgiev » пет сеп 06, 2019 2:47 pm

Dannis не се занимавай с този Блу :laughm:
Неговите мнения тук са с ниво 4 клас
Думата Жегаво му е любима ,като в Бургас е под 20 градуса реве като ощипана циганка ,явно този в предишен живот е живял в Сахара или Дубай :laughm: Много често зимата когато тук на усет не е студено същия спами и лъже хората как било много хладно :laughm: явно същия и зимата ходи в онзи ветрилник морската където да наистина е доста хладно като усет ,но града за радост е с денивелация и вече в центъра ,Възраждане и по на запад този студен вятър чувствително намалява и чувството за студ е рядко ,но както и да е
Метеостанция от Бургас 17м http://vzk-burgas.com/pws
село Факия
https://www.wunderground.com/dashboard/ ... wx_pwsdash
Камера от Бургаския залив
https://surfshopburgas.com/camera

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пет сеп 06, 2019 3:53 pm

DANNIS написа:
пет сеп 06, 2019 2:40 pm
За тебе февруари и март са пролетни ? Болни мозъци. :hmm1: :| Много искам тази година още октомври да завали сняг,та тогава да те питам как така в летен месец вали сняг.
Ами през последните 2 години това, което виждам какво беше в България и сравнявайки това, което беше в Северна Америка и в Чикаго в частност, мога с двете си ръце да кажа, че февруари в Бг е по-скоро пролетен месец, отколкото зимен, а за Март изобщо няма да коментирам. Данисе, съветвам те или да си намериш друго хоби или да имигрираш някъде на по-хладно. :lol:

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » съб сеп 07, 2019 10:46 am

Мастъре, имай предвид че това са места с напълно различен климат, а и последните два Март месеца бяха по-топли от обичайното. И пак имаха снеговалежи в София
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
DANNIS

Мнение от DANNIS » чет сеп 12, 2019 5:10 pm

Винаги съм се питал защо не обичате зимата ? Аз като зимоман не съм мразил лятото никога, мразя когато е над 30 градуса и е жега. Никога не съм отказвал приятно топло време,както обичам и есента и зимата и пролетта.. само топломаните мразят зимата и не казвам да е -10 -15 градуса,ами нормална зима от рода на -1 и 5-10 см сняг.. защо не ви кефи такова време дори и за месец ?? Сложна психология имат тези хора.

bagul
Регистриран: нед яну 14, 2018 4:32 pm

Мнение от bagul » чет сеп 12, 2019 6:07 pm

Има хора които се занимават със топлолюбиви земеделски култури и топлото зимно време им е джакпот защото не използват ток за изкуствено отопление зимата, има и такива които са по трудно подвижни и леда им създава проблеми.Предполагам много хора имат затруднение и с размера на битовите си сметки за ток.Аз лично мразя дълги периоди на студ както януари 2017г. и февруари 2012г.Разбира се никак не обичам и лета тип 2012г., когато всеки ден се молех този ужас да свърши, а то продължава и продължава.Това лято не е екстремно топло, но в Пловдив имахме много проблеми с почти ежедневни наводнения юни, едно от които си беше за бедствено положение, но кмета не обяви такова, това съпроводено с много неприятна влажна и потна жега целия юни и доста топло начало на юли, а една нощ все едно преживяхме бомбардировка като на война.После от началото на август до ден днешен жега, сухо и слънчево.Така че и аз нямам търпение да завърши лятото и да се установят едни температури минимална 10-12 и максимална 20-22.Само че искам да продължат до средата на ноември, когато зимноманите се нервите защо няма сняг. :flourish:

naftalinov
Регистриран: нед окт 21, 2012 7:11 pm

Мнение от naftalinov » чет сеп 12, 2019 6:49 pm

bismarck написа:
чет сеп 12, 2019 9:11 am
Ми нье, не беше за Англия :))
Ама ОК, твоята да бъде. Аз се интересувам само от нашата прогноза.
А те я между 60 и 80 на сто над медианата.
И между 1 и 3 и на НОАА, и на ЕС за ДЯФ сезона.

На твое място бих се съсредоточил върху успешността на дългосрочните (следващата студена зима неминуемо ще настъпи СЛЕД подобна топла прогноза (с) ), а не върху ФАКТА на сегашното им наличие и насоченост. За самоуспокоението си.
Пак да напомня: от 2010/11 до сега имаме:
една нормална
две студени
ШЕСТ меки зими.

Много приказки - на пазара.
Хрумна ми едно подходящо за случая: "На теб 11 студени зими от 10 възможни ли са ти необходими, за да осъзнаеш каква е реалността? Реалността, която гласи, че не всичко в този живот носи етикета "2006/7", за твое голямо съжаление." :laughm: Ама не, непременно трябва да повторим за 999-ти път как 6 от последните 9 зими били меки и колко много важни неща следвали от това. :lol: :grin1:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет сеп 12, 2019 7:18 pm

На Коледа няма да се връщам в България, ще бъда в най-високия град в Европа Давос. Много ще е яко всеки ден давали и трупа пухкав сняг там,а може и даимаслънпеви мразовити дни. Дано да доминира северозападен атлантически пренос тогава, ще се сипят конвекторни снеговалежи безкрай! Наази височина няма празно.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » пет сеп 27, 2019 9:28 am

Начало на преместени мнения от "прогнози" (бел. на админа).

Обожавам тези топли октомврийски дни, когато сме в топлите сектори на циклоните, тогава тези 25 ми се струват като 30℃(вероятно щото вече съм с блузка, а и след по-хладни дни). Първата половина на октомври често си има такива периоди. Изобщо, октомври не го броя от судените месеци. А да не говорим за октомври 2011, тогава целият месец си беше за мен летен, бях в казармата, питаш ли ме на плаца как се марширува на 25℃ под жаркото слънце.

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”