УКРАЙНА - между Запада и Русия

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?

Модератори: Weatherman, doncho

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед сеп 01, 2019 4:04 pm

Geogri Zahariev, може ли да не пускаш 3, не, цели 4 мнения в една тема през 1 минута?! :nono: След малко ще ги редуцирам, но... :hmm1:

Да напомня пак, макар че често го напомням по подходящи поводи, че смятам това за доста сериозно нарушение на правилата за писане тук!

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 7:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » нед сеп 01, 2019 6:26 pm

Добре!
Ама е вярно, нали? :twisted:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед сеп 01, 2019 8:26 pm

Geogri Zahariev написа:
нед сеп 01, 2019 3:53 pm
Кога Русия ще върне Крим на Украйна?
Отгиворът е .....

Следивателно точно толкива дълго ще продължат санкциите, или?

Ама снкциите не засягат севрен поток 1 или 2, а защо?

А, Русия, веднага след окупирането проведе референдум и от резултатите му, заключи, че демикратичният народен глас я задължава да защитава нейните граждани в Крим.
Ей така съ праи политика.
Ами прав си - санкциите няма да бъдат свалени скоро :laughm: ...

P.S.: То пък един легитимен референдум беше... с танкове паркирани пред секциите :grin1: ...

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 7:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » нед сеп 01, 2019 8:36 pm

:flourish:
Тъжното е, че в Крим живее най-голямата диаспора в Украйна.
...

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пон сеп 02, 2019 1:32 pm

Stringmeteo написа:
вт фев 26, 2019 7:03 pm
Порошенко: Две руски армии тръгват към Украйна

Украинският президент: Подготвят се близо до границата, в Смоленск, Воронеж, Белгород, Ростовска област и на територията на анексирания Крим

:dontknow:

Стигнаха ли вече Лвов руските армии? :buble:
Да си пожелаем топла есен до Ивановден и ранна пролет след това 8-)

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон сеп 02, 2019 2:15 pm

И защо трябва да стигнат точно до Лвов? :-? Те са близо до границата на Русия с Украйна.

А да си чувал за "превантивно алармиране"? ;) Това е похват, доста често използван в политиката, струва ми се :hmm: ...

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » вт сеп 03, 2019 9:46 am

Аз съм чувАл много работи, но от експрезидента Порошенко - предеимно балони и глупости.
Само му виж изборните резултати.
Знам, т е предполагам с голяма вероятност, какво е мнението ти за Майдана (свободолюбивият украински народ поиска европейско бъдеще :laughm: - нещо като спонтанните арабски пролети, довели до видимо процъфтяване там ), но това си е един доста успешен и евтин американски проект за сдържане на Русия.
Много успешен, траен и на ниска цена.
Руснаците правят, каквото могат, конкретно там не се справят особено добре.
Знам, че в твоя свят има само черно и бяло (Рамадан няма кусури, той е само бял! :buble: . Путин няма нюанси - той е само черен! :buble: :buble: ), но в реалността става дума за различни неща.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт сеп 03, 2019 9:57 am

Да, и тук пак съвсем спокойно мога да перифразирам един свой принцип - че не е решаващо важно кой колко е платен и кой колко голяма маскара е (след като очевидно всички хора/политици са такива, повече или по-малко ;) ), а най-решаващо важното е доколко в крайна сметка съответният човек/политик защитава (действа в съгласие с) моите собствени интереси/принципи (и още по-субективни лични желания/моментни прищевки ако щеш) :deal: ...

Нали знаеш освен това - разни хора, разни идеали ;) ...

P.S.: Все пак да уточня, че хора, които защитават дадена кауза единствено и само защото им се плаща за това, ме отблъскват много - факт. Но е факт също така и че при малко хора нещата са чак толкова крайно едноцветни, както се разбрахме ;) , така че... :dontknow:

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » вт сеп 03, 2019 10:36 am

И от това следва директно, че оправдаваш моралния релативизъм.
Демек, съгласихме се, че реално всеки има процент маскаризъм 8-) -едно, НО - две: щом този маскаризъм ти импонира, те са БЕЛИ за теб.
Оттук много лесно може да се оправдае както фашизмът, така и сталинизма, както бомбардировките на невинни цивилни (Белград), така и избиването на такива (Палестина) или изгарянето им живи (Одеса - щом се прави в името на "бяла" за теб кауза).
Ясно, разбрахме се.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт сеп 03, 2019 10:46 am

Сложих добавка към предното си мнение ;) . Но не, аз поначало не оправдавам никакви форми на насилие. Но след като хората очевидно и неспасяемо са такива ла*на и съответно светът е също толкова очевидно и неспасяемо ла*нян, все трябва да се избере нещо, да се намери начин за лавиране в... избора на методи, принципи, предпочитания... :dontknow: И не че по принцип и абсолютният нихилизъм не ми ипонира много и също не е добър избор за изначална отправна точка :grin1: ...

И да, фашизмът и сталинизмът се оправдават от твърде много хора (включително сега), което е ни повече, ни по-малко добро потвържение на убеждението ми, че "хората очевидно и неспасяемо са такива ла*на и съответно светът е също толкова очевидно и неспасяемо ла*нян" :laughm: . И да, и твърде много съвременници на Хитлер и Сталин са ги провидели като много смислени и положителни герои - въпрос на (лайн*ни) "принципи", податливост на манипулации и личен умствен багаж. Аз не бих. Е, и? :dontknow:

Отговори

Върни се в “Политика”