Българските курорти и туристически услуги

...

Модератор: Weatherman

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » чет авг 08, 2019 7:36 pm

За пръв път ходя на море по начина, по който ходят хората от провинцията/вътрешността на страна, по обясними причини и реших да посетя места, на които не стм бил, а именно най-южният край. Много съм впечтлен от района на Царево-Ахтопол. Изключително приветлив и красив район, а градчетата са малки и спретнати. Бях на плаж на Силистар - уникално място, гора море, чистота абе природа отвсякъде. Седнахме в едно заведение вечерта в Царево всичко, което ни сервираха беше с уникални продукти - домати, краставици, пипер, лук изобщо всичкият зеленчук беше пресен и домашен. Добро обслужване и нормални цени, добро отношение. Не знам защо кенефа, който се е образувал между Слънчев бряг и Поморие трябва да е емблема на българският морски туризъм, там наистина е много потискащо, особено в Слънчев бряг и Свети Влас района, отвръщавам се само като минавам от там, но съм бил навсякъде вече по нашето Черноморие от Дуранкулак до Силистар и мога да кажа, че си има много страхотни места с хубави плажове и добро обслужване и на север, и на юг, не всичко е Слънчака и Златните, които наистина са тотал щета, не знам кой нормален би отишъл там да почива де. :thumbdn:
Прави ми впечатление, че чуждестранните туристи са малко обаче, там почиват предимно българи, може би е и по-добре така. Препоръчвам силно този район.
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед сеп 01, 2019 10:41 pm

Oceзaeм cпaд нa чyждecтpaннитe тypиcти y нac пpeз юли 2019 гoдинa
27.08.2019 13:25:28
Πoceщeниятa нa чyждeнци y нac нaмaлявaт в eдин oт нaй-пpeдпoчитaнитe тypиcтичecĸи мeceци зa cтpaнaтa. Toвa пoĸaзвaт дaнни нa Haциoнaлния cтaтиcтичecĸи инcтитyт (HCИ) зa пътyвaниятa нa чyждeнци y нac и нa бългapи в чyжбинa зa мeceц юли 2019 гoдинa.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 3:51 pm

Мнение от wilkosz » пон сеп 02, 2019 7:15 pm

Вчера гледах качен в ю тюб филм на германска ТВ за туризма в България, съвсем нов от това лято. Казаха, че в хотелите и заведенията работят предимно украинци, молдовци и турци. Питаха някои от тях колко изкарват и в какви условия са настанени. Казаха, че и плащат по 600 лева на месец и показаха лоши условия на стаите, по 10 човека в две стаи се гъчкат и прочие. Това за Златни пясъци, на работещи в четиризвезден хотел. Показаха и храната, която им давали някакви буламачи, докато за гостите на хотела съвсем друга храна и момчето от Украйна ядяло от остатъците, които останат, защото другата храна не ставала за ядене. Междувременно собственикът на хотела разбира,че момчето е влязло в контакт с немска ТВ и е разказало истината и той веднага го е уволнил. Такива зверове са алчните безвратови мафиоти! А момчето от Украйна направи толкова добро впечатление, бил студент, много интелигентен и добро излъчване. Това момче вече никога няма да дойде в България заради тези Идиоти!
Показаха и условията в Албена, там момчето готвач беше настанено в по-добра стая и при това самостоятелна, и с баня и душ, беше доволно, турчин. Каза, че е доволен.
Видеото има хиляди коментари на възмутени германци!
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
gosho97

Мнение от gosho97 » пон сеп 02, 2019 7:33 pm

Аз съм работил в 4-звезден хотел на Златни пясъци, изобщо не е вярно това за 600те лева, реално всички ги осигуряват на минимална, но в действителност никой не взима толкова, това всеки го знае, ама ето колко лесно се промиват мозъци, чисто 800лв без бакшиши е минимумът мисля и това за пиколо и чистачи, на рецепция с немски под 1000лв едва ли някой взима и това при смени 2 на 2, в която на нощна смяна спиш като къпан и на сутринта си ставаш и си заминаваш, реално за работа 7 дена в месеца. Персоналът може да се събира по 10 в стая като искат да си правят купон, естествено никой не спи в такива условия реално, поне в хотели с 4 звезди, каквито преобладават на Златни пясъци. Приятелката ми е работила в друг хотел пак 4 звезди пак на Златните и заплата беше 950лв чисто без бакшиши. Не че е рай да работиш на такова място, ама как се преувеличава всеки път не е истина. :thumbdn:
п.п. Да не говоря и какви други врътки има на хотелите на първа линия на Златните за рецепционисти и пиколо, от където да докарват още пари, отделно основния контингент там са ученици и млади хора на под 25 все още без образование от цялата страна - Враца, Пловдив, Русе, София и т.н. :flourish:

Потребителски аватар
Armaga
Регистриран: нед авг 03, 2014 10:02 pm
Контакти:

Мнение от Armaga » пон сеп 02, 2019 7:50 pm

Няма как да се въздържа тук. Работил съм на Златни пясъци и заплатата, която взимах беше "умопомрачителните" 400 лв на месец. Бакшишите не можеха да компенсират нищо, дори най-добрият барман в хотела не можеше да си докара 200 лв бакшиш на месец. Изкарах едно лято и от тогава съм се заканил, че повече няма да работя там.
То дори в момента, докато си чакам плаването и де факто нищо не върша на сушата, си изкаравам повече от мизериите в Златните. Все пак, ако не си на работодател от типа "върл експлоататор", работата е поносима, но определено не е приятно да се занимаваш ежедневно със стотици "туристи", които за нищо не стават.

Потребителски аватар
gosho97

Мнение от gosho97 » пон сеп 02, 2019 7:56 pm

Армага, кога по-точно си работил там? Аз съм работил и на Кранево в хотел 1 звезда и взимах 650лв чисто, а Кранево е едно селце.

Потребителски аватар
Armaga
Регистриран: нед авг 03, 2014 10:02 pm
Контакти:

Мнение от Armaga » пон сеп 02, 2019 8:03 pm

Преди точно 5 години. Все пак напълно достатъчно, дори за тогавашния стандарт да ме откажат да работя повече там. Иначе от хотела ме молиха да оставам да работя и в бъдеще там, но категорично отказах.

wilkosz

Мнение от wilkosz » пон сеп 02, 2019 11:09 pm

Да кажа, че и аз работих едно лято в хотел на Кранево и беше една звезда. Беше ужасно, спяхме в подземни влажни мухлясали помещения и още след първата седмица започнах да кашлям. Бяхме трима в такова помещение, оплаках се, че единият държи цяла нощ светнала лампата и ми пречи да спя и ме преместиха сам в друго такова помещение. И назидателно ми казаха "не си мисли, че ще останеш сам през цялото време, ще сложим и друг човек при теб". Представете си колко трябва да си ЗЪЛ, за да направиш такъв коментар. Така и никого не настаниха там, но аз изкарах само първия месец и се махнах. Не съм ял изобщо в хотел, ядях си на заведения от моите пари. Това дето им даваха там беше ужасно. Иначе беше лека работа на рецепцията. За 400 лева заплата, като ни осигуряваха на 150 лева. Това беше 2008 г. Какви бакшиши когато не си сервитьор? Откъде ще дойдат и кой и за какво ще ти ги даде??? А да, един ден ни юрнаха като магарета да носим легла от друг хотел от Албена и да ги товарим на камион и после да ги носим по етажите... Като роби.
Последна промяна от wilkosz на пон сеп 02, 2019 11:11 pm, променено общо 1 път.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон сеп 02, 2019 11:10 pm

Ей, на Макса математиката не му се отдава. На мен ми е интересно, ако си отвори къща за гости по колко ще плаща на чистачката. :laughm: Значи хем искате евтини нощувки, хем високи заплати. Ами то работата не става така! В САЩ най-евтините и долнопробни мотели в сгради от 40-50 години струваха по $70 на вечер. Да спиш в хотел 4* поне $300 на вечер трябва да приготвиш. Виждал съм нощувки за по $2000 в 5* хубави хотели. Ето там хората на рецепция, чистачките и т.н. получават нормални пари. Аз в Сандански тази година спах в страхотен хотел със закуска за 40лв. двойна стая. Къде другаде ще видите такива цени?

wilkosz

Мнение от wilkosz » пон сеп 02, 2019 11:18 pm

Пф, изказа се. Петък заминавам на хотел в планината Харц. На 40 евро за нощувка студио с тераса и с гледка към планината. Германия за щастие не е САЩ и тук цените в хотелите са достъпни. При това за 40 евро в Германия получаваш сто пъти по-добри и човешки условия, отколкото за 40 лева в България.
Изображение
Изображение

wilkosz

Мнение от wilkosz » пон сеп 02, 2019 11:21 pm

Даже в уж скъпата Швейцария спах за 78 евро в 4 звезден хотел в тузарския курорт Санкт Мориц, като хладилникът беше пълен с напитки и снаксове и бяха включени в цената, а имаше и басейн и сауна за ползване.
Въобще не си в час, за качеството на предлаганите услуги хотелите в България даже са с напомпани цени. Тази зима спах в Гармиш Партенкирхен в къща за гости с включена закуска за по 22 евро на нощувка!

Отговори

Върни се в “Икономика”