ПРОБЛЕМИ ОКОЛО НАЛИЧНОСТТА НА МЕТЕОРОЛОГИЧНА ИНФОРМАЦИЯ (2013-...)

Вече има теми по въпроса, като ги сложа тука всичко ще блесне и без никакви обяснения...

Модератор: Бял облак

dinkow
Регистриран: съб окт 31, 2009 2:17 pm

Мнение от dinkow » нед юни 23, 2019 7:24 pm

meteo fen написа:А данни от филиалите има, за пример ето моя град..... 29 градуса на обед днес.

http://plovdiv.meteo.bg/meteorology.php?pg=iv
Това е от вчера :flourish:
Пловдивският филиал пуска актуални данни само за 4 станции в момента - Елхово, Кърджали, Рожен и Чирпан.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » нед юни 23, 2019 7:57 pm

Не съм забелелязал това, както се казваше в един БГ филм, лошо Седларов, много лошо..... :evil:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юни 24, 2019 1:36 am

Гледам, че данните на НИМХ криво-ляво са се появили :laughm: ...

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 04, 2019 5:50 pm

https://www.stringmeteo.com/forum/viewt ... 363#625363
Stringmeteo написа:
Stringmeteo написа:
Бял облак написа:И като ги свалиш отново какво? Мислиш, че са обновени до по-нова дата ли? :)
Сега разчовърках това и... нищо. Няма данни след 2005г. за никоя станция, а преди имаше до 2012г., при последното ми сваляне. Това е меко казано странно :dontknow: ...
Бях има писал някъде около 2010, но за бъгове в данните (нещо отрицателните стойности не излизаха май), които те за щастие оправиха. Обаче точно за това не знам дали си заслужава да ги бъзикам... чудя се каква ли е вероятността липсата пак да е заради някаква тяхна грешка, а не заради... ясно какви причини :) ...
Бял облак написа:Пиши им - щом е имало някакви данни до 2012, а сега ги няма, вероятно причината може да е у тях, а не в НИМХ. Може да попиташ и дали ще има ъпдейт до 2018-2019, както е при другите страни.
Писах им и... :?
Thank you for your interest in the ECA&D dataset!

It is true that you can no longer download data after 2005 for Bulgarian stations. Let me try to explain the reason for this: The data provided by the data provider (in this case the Bulgarian Met service) is updated until the end of 2005. In case the data from the data provider does not continue until the end of last month, we use synoptical messages from the GTS network to extend the time series. But since these GTS/synop data are of lower quality, we do this only for 10 years (with the hope that the data provider has updated the data in the meantime). 2005 is currently more than 10 years ago, so the series are no longer extended with synop data. That is the reason why you could download the data, including synop data, in 2012 until that year, but currently (in 2019) only until the end of the original series (2005).

Отговори

Върни се в “Проблеми около метеорологията и климатологията”