КОЙ С КАКВО СЕ ЗАНИМАВА - ХОБИТА, РАБОТА...

Ами то май е ясно...

Модератори: Radoslav Petkov, ASENOV

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пон май 18, 2015 9:37 pm

Бляя бляяя, кви работи изчетох тук :grin1:
Моето хоби уж е или май беше рисуването...по едно време бях станал много добър с маслените боички, тръгнах по състезания и тн, но след 8 клас като ме пресякоха едни чуства и нещата все повече замират към това хоби...може би нямам и достатъчно време. Сега гледам малко повече внимание на немския да давам че след 3 години трява да взема С1 или там. DSD1 или DSD2... ммм кво още интереснооо...
Ами аз също харесвам тенис на маса и в училище цяла година само това играех...и без това не съм активно спортуващ. Обожавам да карам колело...мммм, в тоз тъпия град няма къде да карам колелото, затова съм го замъкнал на вилата, амааакризта нещо пооряза ежеседмичното ни ходене и сега лятото като отидем карам по баирите на Балкана като гламав това мое колело...оххх липсва ми :lol:
Също така като някакво хоби мога да кажа земеделието...от къде ми е заложено...ми предполагам от прабаба и прадядо ми, които са имали много декари с продукция.
Много обичам да посаждам, да копая, да поливам, да бера, да култуча доматито, абе всичко свързано със земеделие ме влече...самата земя, пръст, това ме привлича.
Аз защо си чуствам като депресиран все в тоз град...то няма къде човек да прави нищо. Затварям се в това 3 стайно жилище и само на тоз таблет и после що се самоубивали младежите... :green:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт май 19, 2015 12:17 am

Понеже всичко в България е в упадък, София не се брои.
Аз живея от 1 година в едно малко 16 хилядно градче, на 25 км североизточно от центъра Хамбург и на 10 км от крайните му квартали.
На пръв поглед е скучно, няма дори пешеходна алея в центъра, по която да се разхождаш и има само една сладкарница и 2-3 кафенета, където да седнеш. Но за сметка на това навсякъде наоколо има велоалеи и за минути си сред природата. Кеф ти гори, кеф ти полета. Почти през ден съм с колелото и обикалям с десетки километри. Дори до Хамбург ходя с колелото понякога. На 3 км от градчето има старинен замък с дворцов парк Ягдшлос Малепартус. На 5 км в другата посока има природен парк-защитена територия с поляни и гори Хансдорфер броок. На 7 км е съседния 30-хиляден град, там има пешеходна алея, има закрит басейн с изкуствени вълни, без вълни, джакузи, трамплини за скачане, сауни. И тва само за 6 евро входа. Като ми доскучее отивам там да поплувам. Иначе до Хамбруг има идеална връзка с влак, влаковете са на всеки час и се пътува точно 30 минути до центъра на Хамбург, много е удобно и е евтино дневна карта струва 6 евро. От друга страна Балтийско море е на 40 минути път с влак или кола в посока изток-севериозток, уикендите през лятото съм там по курортите, има супер плажове. Любек е на 30 км. от моя град, и е хубав град 200 000 жители.
Баргтехайде се казва градчето. В него има увеселителен център, където може да се играе боулинг, тенис и други игри. Има кино, театър, музей. Много зелено, тихо и спокойно, съвсем близо до огромния град и до хубавото Балтийско море. Населението му постоянно расте, строят се в покрайнините все нови луксозни жилищни райони с къщи и много зеленина.
Изображение
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
Shadow
Регистриран: пет яну 24, 2014 8:39 pm

Мнение от Shadow » вт май 19, 2015 12:22 am

Като климат , с какви впечатления си до момента.Предполагам е подобен на този в Бремен.

wilkosz

Мнение от wilkosz » вт май 19, 2015 12:32 am

Общо взето е почти същия като в Бремен, но е с една идея по-добре. По-слънчев е, защото е по-на изток, и смущенията от запад по-трудно идват, отколкото в Бремен. При североизточен поток е хладно, защото въздухът тогава идва от морето, но тази пролет не е имало североизточен поток и то не се чувства.
През зимата са възможни лейк ефект извалявания при същия поток, но тази зима не е имало, само 2-3 пъти вална малко сняг по 1-2 см. Един път се задържа 2-3 дни. Мизерия. Но предни зими е имало приличен сняг, когато още не живеех тук. 2013 г. през февруари и март е имало почти постоянно сняг, докато в Бремен имаше само в отделни дни. Тогава Любек го е затрупало с 40 см лейк ефект и положително поне 20 см за стигнали и до Баргтехайде, понеже на пътя на потока.
Тази пролет е доста хубава, слънчева, но последните 3-4 дни е кофти, постоянно облачно, но почти не вали, само тази вечер поваля обложно, иначе вали краткотрайно. Не вали много тук, количествата са малки. По-малко вали отколкото обикновено в Шумен. Един път имаше силна гръмотевична буря с почти 20 литра през тази пролет, иначе нищо.
Като цяло няма стабилни топли периоди, беден е климатът, скучен. Прохладно е. Още се ходи с якета, в около 6-7 дни температурата е надхвърляла 20 градуса засега. Но всичко е зелено, кестените и люляците сега цъфтят, буковете се развиха преди 2 седмици. Около 2 седмици е закъснението спрямо България тази година.
Но когато има топли вълни, се задържат до половин ден по-дълго, отколкото в Бремен, докато успее да нахлуе на изток.
Природата е равнина и хълмиста, моренни хълмове са много характерни от ледниковата епоха, не е абсолютно равно като в Бремен. Край града е най-високия връх на общината 59 метра :laughm: Самият град е на около 45-48 м. н.в. Предимно са полета около града, горите са малко.
Едно видео от града от 2 февруари 2010 г. Много сняг е имало.
https://www.youtube.com/watch?v=OLNmlE7M9aI
И не се е топял. Него ден бях в Бремен, там беше едно мазало, +1 градус и киша до глезените, а следобяд премина в дъжд.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед авг 16, 2020 11:29 am

Новото ми хоби фитнес и колоездене. Вчера набрах смелост и направих най-дългия си вело-тур в живота досега. 82 км за един ден. От Баргтехайде до Мьолн и обратно, по 41 км е на посока. Поредният летен ден ме изкуши да го използвам по най-пълноценния начин и да го съчетая с къпане и релакс в тамошното езеро.
А и да проверя физическата си форма. Организмът ми се справи без никакъв проблем. На отиване бях дори само на едно смути от червено цвекло, една ябълка и една праскова. Леко хълмист е ландшафта общо 137 м изкачвания и 158 м спускания. Изгорил съм 2277 калории, отслабнал съм с 1,4 кг, времетраене 6:03 часа, средна скорост 13 км/ч.
Изображение

Изображение

Истинско удоволствие е да караш по гладките, сенчести пътища на Германия при +32 градуса
Изображение

Релакс в много поддържания парк на Мьолн след пристигането
Изображение

Пийване на рабарбер-шорле след половината добре свършена работа
Изображение

В парка има даже и шезлонги, където си полегнах за следобедна сиеста
Изображение

Изображение

Преоблякох се за разходката из градчето, за да не привличам внимание с това колоездачно трико
Изображение
https://scontent-ham3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5F5D877F
А градчето си е старинно и туристическо
Изображение

Изображение

Изображение

Колелото го паркирах долу, за да се кача на хълмчето, където е църквата. Градски туризъм с колело също е много голямо улеснение.
Изображение

Изображение

Германчетата както винаги са глезени с всякакви развлечения :grin1:
Изображение

Възрастните също си имат техните развлечения
Изображение

След това продължих още няколко км на юг от Мьолн, където е тамошното езеро за къпане, обградено от гора от всички страни. Водата продължава да е чай.
Изображение

Изображение

Изобщо никога не съм бил в толкова добра физическа форма. Сравнение на 34 г. спрямо 45 г.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » нед авг 16, 2020 2:08 pm

Добре, че е равно, иначе ако беше хълмист терена на маршрута, щеше да препаткаш, ако не ядеш.
Хапвай час-два преди потегляне и после на всеки 50 км или два часа по малко. :thumbup:
Синджира си иде, козъта ги нема

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед авг 16, 2020 3:44 pm

Не е съвсем равно. На връщане са повечето баири,но за щастие не са дълги. Един съседен маршрут е само 15 км, но има 4 км постоянен баир, това са най+дългите 4 км в живота ми половин час въртиш нагоре. Но на връщане без нито едно въртене се наслаждаваш на спускането.

Потребителски аватар
geoge

Мнение от geoge » нед авг 16, 2020 4:33 pm

wilkosz написа:
нед авг 16, 2020 3:44 pm
Не е съвсем равно. На връщане са повечето баири,но за щастие не са дълги. Един съседен маршрут е само 15 км, но има 4 км постоянен баир, това са най+дългите 4 км в живота ми половин час въртиш нагоре. Но на връщане без нито едно въртене се наслаждаваш на спускането.
Щом за 82 км имаш по-малко от 800 м денивелация, значи си е било равно като тепсия :) И да не забравяме, че за да се спуснеш, трябва първо да се изкачиш :))
Нещо друго ми направи впечатление - карал си двупосочно, а изкачването е повече от спускането, което няма как да стане :-?

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед авг 16, 2020 4:53 pm

А не се ли замисли, че може да съм минал частично по друг път? Защото точно така беше, на отиване табелите ме подведоха и въртях в грешна посока,докато погледна телефона и разбера, че съм на грешен път. А на връщане обърках на друго място. Така че не минах абсолютно по един и същ път. Оттам идва разликата. Избегнал съм някое изкачване чрез това.

Потребителски аватар
ivog_68
Регистриран: пон дек 16, 2013 9:48 pm

Мнение от ivog_68 » нед авг 16, 2020 5:59 pm

geoge написа:
нед авг 16, 2020 4:33 pm

Щом за 82 км имаш по-малко от 800 м денивелация, значи си е било равно като тепсия :) И да не забравяме, че за да се спуснеш, трябва първо да се изкачиш :)) ...
Мммне, началната и крайна точки от маршрута са на еднаква надморска височина . А превишението между тях е около 30м .
Иначе от снимките се вижда нивото на изградената и поддържана инфраструктура - чистота, подреденост, хармония ...

Потребителски аватар
geoge

Мнение от geoge » нед авг 16, 2020 6:04 pm

wilkosz написа:
нед авг 16, 2020 4:53 pm
А не се ли замисли, че може да съм минал частично по друг път? Защото точно така беше, на отиване табелите ме подведоха и въртях в грешна посока,докато погледна телефона и разбера, че съм на грешен път. А на връщане обърках на друго място. Така че не минах абсолютно по един и същ път. Оттам идва разликата. Избегнал съм някое изкачване чрез това.
Ахаа, ами понеже на картинката не се виждат големи отклонения, реших че е минат двупосочно маршрута :)

Потребителски аватар
geoge

Мнение от geoge » нед авг 16, 2020 6:05 pm

ivog_68 написа:
нед авг 16, 2020 5:59 pm
geoge написа:
нед авг 16, 2020 4:33 pm

Щом за 82 км имаш по-малко от 800 м денивелация, значи си е било равно като тепсия :) И да не забравяме, че за да се спуснеш, трябва първо да се изкачиш :)) ...
Мммне, началната и крайна точки от маршрута са на еднаква надморска височина . А превишението между тях е около 30м .
:snooty:

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед авг 16, 2020 6:40 pm

Не са на еднаква. Аз съм на 42 м, а Мьолн е на 22 м. Ето долу профила на маршрута. Най-високата точка е 74 м, т.е. има си 52 м разлика между най-ниската и най-високата точка. Здраво начупен е терена през цялото време.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » нед авг 16, 2020 8:39 pm

Евала Макс , трябва да се спортува , само така тялото и духа са в топ форма :thumbup: :buble: Ядене и пиене по масите е за лузърите :laughm: Моя най-дългия преход е 155км от вкъщи до н.Калиакра и обратно преди 5 години някъде , оттогава не съм правил толкова дълги , но е време , сега есента е идеално :laughm: Иначе като има денивелация е по-трудно- примерно ако тръгнеш от 50 нмв качиш до 500 и пак слезеш на 50 нмв е много по-трудно , отколкото да минеш същата дистанция ама на равен терен.Отделно насрещния вятър е много коварен понякога, все едно катериш баир ако е по-силен

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед авг 16, 2020 9:57 pm

Така е, осъзнах, че сме в този живот, за да развием потенциала, който имаме. Тялото е превозното средство, което ни е дадено, за да минем през този живот на формите и е наша отговорност да се грижим за него. А не да го тровим с мързел, йедене, пиене и безсънни купони.
Моите връстници са вече безформени плондери чичовци, със сенки под очите от безсъние и пиене. И с кореми. И даже за пример този Христо Иванов, ми че той е също на 45 г като мен, а я какъв корем има и изглежда по-състарен.
Впрочем и аз бях започнал да развивам корем преди да започна да спортувам, просто след 30-35 г обмяната на веществата се забавя и се започва. Преди това и нищо да не правиш още не се забелязват вредни последствия. Но с възрастта трябва да полагаш все повече усилия.
А на връщане даже имах помощ от бриза от Балтийско море, усилен от антициклона, който се намира там и бризът духаше зад гърба ми, но слънцето печеше безжалостно в лицето ми през целия път.
Аз се съобразявам с времето не правя турове при ветровито или мрачно време, защото не ми е кеф. Знам колко дразнещ е насрещният вятър. А мрачното време депресиращо.
Следващата ми цел е да стигна до морето. Гугъл го дава 3 часа и 56 км. Изкачването е по-малко, максимум 62 метра. Но връщането понеже е от морското ниво ще има плавно изкачване. Сутрин още няма бриз, ако тръгна в 7, в 10 съм там. А следобед мога да използвам бриза за помощ на обратно.
Изображение
Последна промяна от wilkosz на нед авг 16, 2020 10:13 pm, променено общо 2 пъти.

Отговори

Върни се в “Хоби - музика, градина, фотография...”