ТОЧКУВАНЕ В ТУРНИРА "УИКЕНД", УЧАСТИЕ (разни)

За важни анонси, мнения, оплаквания (вкл. за бъгове и грешно въведени фактически данни :-D) и всякакви въпроси по адрес на всички метеотурнири.
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб апр 14, 2007 11:25 am

quittr написа:Стринг, нали като съм дал прогноза за София примерно в сряда мин.Т 5 макс.20 и после в петък променям 20те на 18гр. 5те си се с4итата за прогнозирани в сряда, а 18те в петък???
Не, важен е последния момент на каквато и да било промяна...

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб апр 14, 2007 11:54 am

Значи малко съм се прецакал, но както и да е за другия път ще знам. :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб апр 21, 2007 10:14 am

Абе, нещо започвам да се замислям за бонусите за предварението, май е логично най-малкото да се разделят прогнозите за различните градове - да може да дадеш крайна прогноза за София в понеделник, а за Русе - в петък, примерно. Ще има някакви промени в тази посока скоро, струва ми се...

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » съб апр 21, 2007 10:40 am

да може да дадеш крайна прогноза за София в понеделник, а за Русе - в петък, примерно
Ако съм разбрал правилно, значи ще може да променяме прогнозата за някой град без да губим предверието за друг :wink: . А ще може ли да променяме и само някои елементи от прогнозата (без да губим предверието за другите елементи)?

quittr

Мнение от quittr » съб апр 21, 2007 10:45 am

Точно както си мислех, че е и от там дойде тази моя издънка миналата седмица. :? Бях дал прогноза в понеделник и смених само 2 явления и 1 Т от 4те града в петък и всичко отиде на кино...Но аз съм си виновен, като ме мързи да чета докрай правилата... :D

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб апр 21, 2007 11:09 am

Weatherman написа:
да може да дадеш крайна прогноза за София в понеделник, а за Русе - в петък, примерно
Ако съм разбрал правилно, значи ще може да променяме прогнозата за някой град без да губим предверието за друг :wink: . А ще може ли да променяме и само някои елементи от прогнозата (без да губим предверието за другите елементи)?
Да, правилно си разбрал :wink: . Но специално на въпроса ти за цялостната разбивка, отговорът е твърдо не засега. Основанията ми:
1. Това доста променя условията на точкуването (най-вече във връзка с бонуса за предварението), ако все пак някога го направя, със сигурност бонусът ще е доста по-малък по-размер, може би максимум 1/2 от сегашния. Защото то даже и да играеш на лотария и въведеш произволна прогноза 1 седмица предварително, има голям шанс да си близо за около половината елементи. И ако последния ден "наместиш" останалата половина, ето ти почти 50% от максималния бонус + почти 50% доста точна прогноза (макар и без бонус за предварение, но вероятно тук-там с бонуси за точно познати елементи), и то само за игра на лотария, а не за реално точно прогнозиране на времето доста време предваротелно :roll: ...
2. Това доста ще усложни цялостното представяне на нещата в страниците на турнира (да не говорим за чисто програмистките проблеми, не че са чак толкова големи, но...), не знам дали си заслужава усилията, най-вече предвид на казаното в т. 1...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед апр 22, 2007 9:53 am

До ден-два (може и още днес) ще направя промяната за предварението - предварението за всички градове ще се отчита отделно :wink: и прогнозите на даден участник за всеки отделен град ще бъдат един вид независими. Това, естествено, вълнува само тези, които играят за повече от 1 град...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон апр 23, 2007 12:14 pm

Като има толкова ентусиасти за ранни прогнози :wink: , да взема да променя и точкуването за предварение. Предлагам, въпреки някои изразени съмнения, да запазя сегашния максимум, но да е разпределен върху по-голям период. В смисъл... В момента максимумът за конкретен случай се начислява за 4 или повече денонощия предварение (няма диференциация за повече от 4). Мисля, че е разумно да променя този период на 6 денонощия, като за 6 и повече (е, то повече от 7 няма как) денонощия максималният бонус ще бъде точно толкова, колкото сега за 4 или повече... :?:

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » пон апр 23, 2007 5:27 pm

Mislq da si go ostavish 4 denonoshtiq, zashtoto mnogo mrazq kusmetliite, a az sum tochno obratnoto za sujalenie i shte se draznq da gledam kak nqkoi e "spechelil jackpot-a", a samo na shega e dal nqkakva prognoza.

quittr

Мнение от quittr » съб апр 28, 2007 1:36 pm

Стринг, се съм чел всички последни съобщени и да те питам намали ли бонуса? :roll:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб апр 28, 2007 1:43 pm

Ами след дълъг размисъл направих онова, която съм написал през две съобщения по-горе. Намалявам на 2/3 от предишния бонуса за денонощие предварение, но максималният остава същият. Това става възможно, защото увеличавам периода, в рамките който бонусът нараства, на 6 денонощия (преди беше 4 денонощия). Така сега за 1 денонощие максимумът (при 100% улучено време) на точките за предварение става 667, а максимално възможният (за над 6 дни предварение, при 100% улучено време) си е пак 4000... :roll:
Последна промяна от Stringmeteo на пет сеп 05, 2008 11:17 am, променено общо 1 път.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон апр 30, 2007 11:39 am

Струва ми се, че при този начин на начисляване на бонусите за предварение (до 667/ден, до 6 дни, до 4000) се полуават доста по-неизкривени резултати. Ето, тази седмица quittr е с прогноза от понеделник вечерта (долу-горе с 2/3 от максималния бонус за степента си на познаване) и има бонус 2000, а simovremeto има бонус 763 (иначе разликата в точковите им индекси е около 1750). Даже и без бонусите класирането няма да се промени радикално (май съм пропуснал да добавя възможност за такова класиране :oops: ), но бих казал, че quittr напълно си заслужава големия актив тази седмица, защото още на пръв поглед се набива, че всичките му прогнозирани явления са много близки до реалността (особено като за 4 дни предварително). Е, поне според подреждането на явленията в таблицата с явленията...

quittr

Мнение от quittr » ср май 09, 2007 9:10 am

Струва ми се, че тази седмица в турнира всички ще имат доста точки, зашото засега не се очертават някакви валежи.

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » пон май 21, 2007 11:33 am

String защо за последните 10 % имам 0 т.?

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон май 21, 2007 11:35 am

Killerbeast написа:String защо за последните 10 % имам 0 т.?
Ами защото за толкова си познал...
Дал си "значителна облачност" (значимост 2), а то е било "гръмотевичен валеж" (значимост 9). Според сега действащите правила, при разлика между значимостта на реалното явление и прогнозираното 7 или повече, не се начисляват никакви точки...

Отговори

Върни се в “Метеорологични турнири”