КЛАСИРАНЕ В ТУРНИРА "УИКЕНД"

За важни анонси, мнения, оплаквания (вкл. за бъгове и грешно въведени фактически данни :-D) и всякакви въпроси по адрес на всички метеотурнири.
Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пон мар 19, 2007 12:59 pm

Погледнете кои водят в класацията за русе,естествено че тези,които сме от Русе,има логика нали... :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон мар 19, 2007 1:48 pm

Ами не знам дали има логика :lol: , ама щом казваш :wink: .
Като стана дума, quittr, така да се каже, успя да удари кьоравото, направо изби рибата тази седмица. С прогноза още от миналия понеделник, успя да вземе максимално възможния бонус за предварение и при това, прогнозата му беше достатъчно близка до истината, за да се окаже първи. Чак започнах да се чудя дали този бонус не е много голям в сегашното положение. Така че, който ще се възползва, да се възполва, за да не вземе работата да стане днеска има утре свърши... :lol:
Последна промяна от Stringmeteo на пон мар 19, 2007 9:45 pm, променено общо 1 път.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пон мар 19, 2007 7:56 pm

Ами да реших да пробвам в понеделник.Тази седмица до някъде компенсира миналата, когато бая се издъних.

quittr

Мнение от quittr » съб мар 24, 2007 8:40 pm

Стринг, до кога е този период на турнирам който започна от 10 март? И преди играех на турнира, в който си рекламираше сайта (откъдето и разбрах за него), но отдавна спрях.Твоя е много по-хубав. :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб мар 24, 2007 9:04 pm

Всички етапи/периоди продължават по точно 13 седмици. Така се получава, че горе-долу даден етап завършва с уикенд в началото на месеците, кратни на 3 (март, юни, септември и декември). Точно тогава (по-точно с прогнозите за следващия уикенд) и започват следващите етапи.
Специално настоящият етап (Пролет 2007) приключва с прогнозите за уикенда 02-03.06.2007, следващият уикенд (09-10.06.) вече е първия от етап Лято 2007. Ще взема някой ден да прекръстя тези етапи на сезони ("Сезон Пролет 2007" :wink: ), че така май е някакси по-... благозвучно :) ...

Благодаря за това, че турнирът ми е по-хубав :oops: :wink:

quittr

Мнение от quittr » нед мар 25, 2007 8:30 am

Най-големия плюс на турнира ти поне според мен е това, че точките не се събират, а се гледа средно, и така някой, който е участвал 1път, може да води , някой, който е участвал 10пъти.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед мар 25, 2007 9:39 am

Да, Quittr, това е едно от нещата, които обмислях много дълго време как точно да ги направя. :wink: Прав си по принцип, но за да сме съвсем точни, трябва да се добавят някои уточнения. За да не може все пак с 1-2 участия на етап да се стане първи в генералното участие (и да се вземе наградата, ако някой ден започна да раздавам такива :wink: ), съм въвел т.нар. фактор/лимит "активно участие". С прости думи, факторът "активно участие" за даден участник представлява индикатор за това, в каква част от всички възможни прогнози той се е включил. А лимитът "активно участие", съответно, е граничната стойност на този фактор, за да може да се участва официално в дадена (произволна) класация (в моментя граничната стойност е 0,30 или 30%). Иначе ти пак можеш да си първи, но примерно, ако редът с твоята информация на тази страница излиза в червено, значи твоята позиция не може да се брои за съвсем официална. За да стане такава, трябва да си отбелязал достатъчно висок процент на участие за моментния избран период.
Пример. Ето, това е класация за първите 2 седмици от етап "Пролет 2007". С просто око се вижда, че Gladiator е едноличен лидер. Той обаче има само едно участие (само 1 прогноза за един град) през тези две седмици и съответният му фактор е само 0,13 (при нужен поне 0,30). Така, той трябва да поиграе още малко, за да може да мине 0,30, при това, ако иска да стигне бързо тази стойност, трябва да се включи и с прогнози за поне още 1 град, освен Русе. Ако в следващата седмица той даде прогноза и за четирите града, още тогава факторът му ще стане 0,31 и всичко ще е ОК. Единственият малък проблем е, че тази прогноза ще му бъде доста по-сложна и е вероятно да не изкара много точки - и след това може би вече няма да бъде на първо място... Може да си вдигне фактора и с игра само за Русе, като примерно само веднъж на 2-3 седмици дава прогноза и за още един град, само че в този случай ще стигне 0,30 малко по-бавно...
Иначе, положението при теб е доста по-розово :) . Факторът ти е 0,25 и ако, примерно, в следващата седмица дадеш прогноза и за само един град, освен Русе, вече ще е ОК (ще стане 0,31). Ти сам преценяваш кога да дадеш и няколко странични прогнози, освен за Русе, ако играеш всяка седмица, достатъчно е само в три от седмиците да включиш и по 1 друг град (по твой избор, естествено), за да не бъдеш "на червено" в края на етапа :wink: .
Ето, това е "официалното класиране" за Етап 1, в което влизат само участниците с фактор на 0,30, останалите липсват тука...
(А този "фактор" ще взема да го прекръстя също на "индекс" някой ден, защото май така е по-правилно да се нарича...)
Последна промяна от Stringmeteo на нед авг 19, 2007 7:30 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » нед мар 25, 2007 6:48 pm

A stoinostta na faktora shte okazva li vliqnie pri kraino klasirane? Ili e dostatuchno da e nad 0.30 i posle se gledat samo tochkite?

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » нед мар 25, 2007 6:51 pm

Инетресno az аз си мсиля,че играх за тази събота и нделя,а никъде ме няма по списъците,явно съм се заблудил нещо.Следващия път няма да пропусна,да се утвърдя на върха... :lol: :shock: :D

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед мар 25, 2007 10:07 pm

Gladiator написа:Инетресno az аз си мсиля,че играх за тази събота и нделя,а никъде ме няма по списъците,явно съм се заблудил нещо.Следващия път няма да пропусна,да се утвърдя на върха... :lol: :shock: :D
Не, дал си прогнозата си чак след 19ч., по-точно в 19:27ч. в петък (крайният срок е 18ч. в петък!), за което съжалявам, явно си имал желание да се включиш... Тъй като прогнозата ти е дадена след крайния срок за тази седмица, в момента тя фигурира за следващата седмица, имай предвид това, за да я коригираш (или изтриеш) своевременно, защото иначе става... прецакване :wink:
Последна промяна от Stringmeteo на пон мар 26, 2007 5:55 pm, променено общо 2 пъти.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед мар 25, 2007 10:12 pm

Weatherman написа:A stoinostta na faktora shte okazva li vliqnie pri kraino klasirane? Ili e dostatuchno da e nad 0.30 i posle se gledat samo tochkite?
Поне според сегашния регламент е достатъчно само да е над 0,30. Симовремето подхвърли някакви идеи, но засега твърдо си важи това...

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » пон мар 26, 2007 1:02 pm

Мисля, че всички от класиранито трябва да са доволни, тъй като както от София, така и от Русе и Бургас е имало водачи в класирванията. :lol:

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » пон мар 26, 2007 1:50 pm

Поне според сегашния регламент е достатъчно само да е над 0,30. Симовремето подхвърли някакви идеи, но засега твърдо си важи това...
Тази идея е свързана с това да се поощрят хората, които са си направили труда да прогнозират за всички градове. Все пак за това са необходими освен повече време и желание, рискът да се издъниш някъде е доста, голям. Справка, въпреки че, тези които играят за всички градове имат доста добри попадения, са много назад точково от тези, които играят на твърдо, поради честите издънки. Но итака да остане не е лошо. Просто ми се струва малко несправедливо спрямо ентусиастите играещи за всичко. :roll:

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » съб мар 31, 2007 7:51 pm

String, ot chasove kape pochti bez spirane, no tolkova slabo, che dori ne moje da namokri asfalta (pone pri men de). Tova shte se zachete li kato valej za turnira ?

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » съб мар 31, 2007 8:16 pm

Тук от сутринта 9 часа до към 4,5 капеше ,по едно време малко по-силно,но нищо съществено като цяло.... :roll:

Отговори

Върни се в “Метеорологични турнири”