ВКЛЮЧЕНИ ГРАДОВЕ В УИКЕНД-ТУРНИРА

За важни анонси, мнения, оплаквания (вкл. за бъгове и грешно въведени фактически данни :-D) и всякакви въпроси по адрес на всички метеотурнири.
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

ВКЛЮЧЕНИ ГРАДОВЕ В УИКЕНД-ТУРНИРА

Мнение от Stringmeteo » чет фев 22, 2007 6:48 pm

Предлагам от началото на следващия етап (Пролет 2007) - след 02.03., в турнира да се включи и Русе. Има ли желаещи да играят за този град? :wink:
Последна промяна от Stringmeteo на пон дек 03, 2007 12:39 pm, променено общо 4 пъти.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пет фев 23, 2007 10:50 am

Дам,би било добре,предвид,че се увеличават хората от Русе разглеждащи форумите тук :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет фев 23, 2007 11:01 am

Е, добре, значи Русе вече е вътре :wink: . И без това няма град баш от Северна България (Варна е по-особен случай), Русе е подходящ за попълване на тази липса. А на който му се иска, да играе, всичко в крайна сметка е за удоволствие и трябва да ти идва от вътре :wink: :)

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб фев 24, 2007 3:30 pm

stringmeteo написа:Е, добре, значи Русе вече е вътре :wink: . И без това няма град баш от Северна България (Варна е по-особен случай), Русе е подходящ за попълване на тази липса. А на който му се иска, да играе, всичко в крайна сметка е за удоволствие и трябва да ти идва от вътре :wink: :)
Да, аз също много бих се радвал да може да се прогнизира и за Русе.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон фев 26, 2007 12:55 pm

Само за информация - от вчера Русе е включен официално в турнира. За целта трябваше да се направят някои леки промени в скриптовете, като и в правилата. Ако някой забележи някакви проблеми, да свирка :wink:
От началото на етап 2 (този петък, 18ч.) ще има и още малко козметични промени в точкуването, но те няма да променят почти нищо като цяло. Идеята е да се поизравни тежестта на температурите и явленията при набирането на точки (досегашният регламент осигуряваше на явленията може би по-голяма тежест от нужното). Тези промени общо-взето вече са отразени в подробното описание на правилата, в случай, че някой полюбопитства (принципно това не е задължително :wink: )...

quittr

Мнение от quittr » пон фев 26, 2007 8:29 pm

Stringmeteo, извиниме, ако ти губя времето, но искам да попитам данните за метеоконкурса от НИМХ ли вземаш?

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон фев 26, 2007 9:02 pm

quittr написа:Stringmeteo, извиниме, ако ти губя времето, но искам да попитам данните за метеоконкурса от НИМХ ли вземаш?
Не, данните за София, Пловдив и Варна са от летищата, а само за Русе (който е включен от тази седмица) ще бъдат от станцията на НИМХ-БАН, тъй като няма данни от летище край Русе...
Не ми губиш времето, всеки може да задава всякакви въпроси, те са много ценни за мен. Ето, твоят въпрос сега ме подсети да уточня от къде се вземат данните за Русе в блиц-извадката в началната страница на турнира (пишеше само от летища, което не важи за Русе) :wink: .

quittr

Мнение от quittr » вт фев 27, 2007 9:26 am

stringmeteo написа:
Не, данните за София, Пловдив и Варна са от летищата, а само за Русе (който е включен от тази седмица) ще бъдат от станцията на НИМХ-БАН, тъй като няма данни от летище край Русе...
Не ми губиш времето, всеки може да задава всякакви въпроси, те са много ценни за мен. Ето, твоят въпрос сега ме подсети да уточня от къде се вземат данните за Русе в блиц-извадката в началната страница на турнира (пишеше само от летища, което не важи за Русе) :wink: .
То край Русе просто вече няма летище.Закриха го преди няколко години. :D

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет мар 02, 2007 12:37 pm

Сега е моментът любителите на прогнозите за град Русе да се пробват, ако имат желание де :wink: . Тази седмица е последната за Етап 1 и даже и да се издънят, няма да има голям ущърб. просто ще си остане като една тренировка. От следващата седмица започва Етап 2 - "Пролет 2007" и тогава ще започне ново официално набиране на точки (ново официално етапно класиране) и всеки отново ще може да провери (на нова сметка, нов опит :wink: ) доколко може да прогнозира или... поне доколко може да подбира най-точните прогнози от цялото изобилие на такива в Интернет :wink: ...
А за да можете да давате прогноза и за Русе, просто трябва да влезете в профила си (
http://www.stringmeteo.com/turnir/user_personal.php ) и от там от "промяна на профила" да влезете в режим на редакция и да добавите Русе в списъка с градовете, за които играете...

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » пет мар 02, 2007 1:11 pm

Вече се пробвах..колкот до снимките на главната страница,които се сменят,ако си ги правил ти поздравления..страхотни са осбено тая със залеза.. :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет мар 02, 2007 1:51 pm

Gladiator написа:Вече се пробвах..колкот до снимките на главната страница,които се сменят,ако си ги правил ти поздравления..страхотни са осбено тая със залеза.. :wink:
Относно снимките... ами... само някои от тях са лично мои. Сигурно бих могъл да изровя и други мои, въздействащи по подобен начин, но... някой път :wink:
А за кой точно залез говориш, защото то май има доста залези сред тях?...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон мар 26, 2007 12:34 am

Killerbeast написа:stringmeteo не можеш ли да сложиш в турнира и прогнози за Бургас. :roll:
Амиии, хм, мисля, че засега не е целесъобразно, но за в бъдеще... ще видим :wink: . То по принцип времето във Варна и Бургас е доста сходно, но, естествено, случва се да има и сериозни разлики...

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » пон мар 26, 2007 12:54 pm

Идеята ми, че всеки ще може да играе за своя град и за още някои.Така точките и факторът активно участие ще се повишат.
По принцип вярно е, че има големи разминавания между двата града само в отделни случаи, но на мен лично ще ми е доста интересно да играя и моя роден град. :roll:

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » чет юни 07, 2007 7:54 pm

Iskam da igarq za vsi4ki gradove,a ot promqna na profila mi nqma takava opaciq,kak stava6e noemra,4e sym zabravil :-?

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » чет юни 07, 2007 7:58 pm

Ми........... просто в полето "играя за......" маркирай всички градове! :)

Отговори

Върни се в “Метеорологични турнири”