ПРОФЕСИОНАЛЕН СПОРТ (разни, БЕЗ ФУТБОЛ!)

Тъй като, както се оказва, има доста футболни запалянковци тук, явно е добре да има отделен раздел за целта...

Модератор: Radoslav Petkov

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср дек 13, 2017 3:03 am

doncho написа:Русия не беше допусната до зимните олимпийски игри

При организирано от държавата ползване на допинг и прикриването и фалшифицирането на допинг тестовете пак от руската държава какво друго може да се очаква :dontknow:

http://www.dnevnik.bg/sport/2017/12/05/ ... _editorial
Мда...

Нов Волгин създава опасен микс от екстремизъм – смесва спорт с политика

Сляпото русофилство в средите на спортната журналистика брани руското участие на зимната олимпиада
...
Толкова много му се искало на водещия предаване да гледа Сборная срещу Канада или САЩ, пък МОК така грубо да пренебрегне желанията му.

Истинската „гад“, според журналиста, в случая е руският химик, шеф в допинг лабораторията, който разкри на света нечестния начин, по който руските спортисти трупаха медал след медал, и то в дисциплини без никакъв предишен исторически опит. Вместо да си трае, да защитава честта на Родината, този „предател“ взел че се закахърил за някаква там олимпийски принципи само и само да развали хатъра на българския спортен журнализъм.

Хората, които се занимават и коментират спорта, по принцип виждат света по друг начин, по опростенчески - „техни“ – „наши“, „победа-загуба“. Неусетно и естествено стават запалянковци. Като умножиш това с политика и става опасен микс от екстремизъм, който е не само недопустим, но и в нормални общества - престъпен.
...
Както казах, бях готов да приема още един Волгин в ефира. Не е приятно, но не е фатално. Но разпаленият пред микрофона Томислав Русев преминава всички мислими и немислими „червени“ линии, като атакува грубо и преднамерено Григорий Родченков - човекът, благодарение на който света узна за мафиотските методи на Путин, и го заплаши с убийство, както убития с полоний критик на Путин Литвиненко.

Пиша тези редове с надеждата, че спортните ни журналисти ще си свалят запалянковските очила и ще загърбят политическите си предразсъдици, като претеглят и преосмислят ситуацията с допинга, с нечестните методи и държавните политики, като информират балансирано слушателите си преди Зимните игри. И аз искам да гледам битки по спортните терени, включително и с участието на отборите и състезателите на Русия, защото спортът действително трябва да се освободи от политика. Именно това прави решението на МОК – опитва се да лиши руското ръководство от възможността да прави политика чрез спорта.
...
Ефирът ще издържи всякакви крайности и глупости. Но да се слави убийството на Литвиненко и заплашва със същото друг беглец от режима на Путин и то по българско "национално" радио като Дарик - ми идват в повече. Ментално и ценностно тези хора никога не са напускали Съветския съюз, въпреки промените и новите ни членства в ЕС и НАТО.

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » нед яну 21, 2018 2:49 pm

И през това сиво и неприятно януарско време нека поне да отбележим победата на Гришо на Australian Open!

Великолепен Гришо спечели три тайбрека и е на 1/4-финал в Мелбърн

:clap: :clap:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » нед яну 21, 2018 4:12 pm

Ще стигне полуфиналите гаранция и там го чака сигурно миналогодишния стар познайник и номер едно в света Надал! Време е за детронация на старите величия и изгряването на нови такива, визирам Григор. Не знам обаче дали е дорасъл за това ниво, времето ще покаже....ако ли не ще си остане в подножието като много други такива, не ме разбирайте погрешно, и това е адски високо.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед яну 21, 2018 5:26 pm

meteo fen написа: Време е за детронация на старите величия и изгряването на нови такива, визирам Григор. Не знам обаче дали е дорасъл за това ниво, времето ще покаже....ако ли не ще си остане в подножието като много други такива, не ме разбирайте погрешно, и това е адски високо.
Ами понеже правиш паралел с Надал, само да ти кажа, че той започна да мачка от 20-21год възраст. Да, да, знам хората какво ще кажат - чичо Тони, химия, ала-бала, ама истината е, че или го имаш манталитета на победител, или го нямаш. Григор след няколко месеца става на 27 години и още чака първа титла от турнир от ГШ.

Да, последно време се подобри психически, спечели завързани и на кантар срещи, които преди губеше, защото се сриваше, та да - има някакъв напредък в това отношение. Нека видим обаче какво ще стане до края в Мелбърн. Дано най-после ни зарадва.

pathfinder
Регистриран: нед юли 18, 2010 8:54 pm

Мнение от pathfinder » нед яну 21, 2018 5:30 pm

Шансът да стигне полуфинал е голям, но Гришо има един доста основен проблем, който му пречи твърде много - първият сервиз. Слаб и с много малък процент успеваемост, а вторият му пък е още по-зле. Това в модерният силов тенис е сериозен минус. Трябва да работи там и да го подобри ако иска титла от ГШ. Стискам палци иначе :wink:

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » нед яну 21, 2018 10:08 pm

За тениса трябва и много психика - според мен именно там е напредъка на Гришо! Полуфинал с Надал - има големи шансове - все пак това не е червена настилка - любимата на Надал.
Ето интервю за 24 часа веднага след мача:

Григор пред "24 часа": Голямо признание е да видя българските флагове в Австралия

- Харесва ли ти да играеш в Австралия?
- Харесва ми много. Винаги тръгвам насам с усмивка. Това е един от най-готините турнири. Винаги съм се чвствал много добре. Харесвам атмосферата, харесвам да е много топло, лятото, слънцето. Въобще няма нещо, което да не ми харесва в Австралия.

В тази връзка още едно негово интервю тези дни:

Григор Димитров: Голяма жега, но не ми пречи, чувствах се като в България - лятото е сухо и горещо

- Пак казвам, че обичам горещото време. Това изобщо не ме плаши. Когато бях дете, в България през лятото бе горещо и сухо. Сега се чувствах почти като у дома. Страхотни условия.

Еееее истински българин - не реве като жена както други тенесисти които се оплакват от жегите в Австралия! Истински българин - обича лятото и жегата!

:bgflag: :bowdown: :clap:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » съб юни 02, 2018 10:09 pm

Смешниците паднаха и от Австралия днес ! Пламене разкарай се от отбора КУРВОООО !!!! Волейбола в България умря в последните 2 години.
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср авг 01, 2018 11:40 pm

Чудесна находка! Пълен запис от великия успех на националите на България по волейбол по време на световното първенство във Франция през далечната 1986 г., в който България водена от легендите Гълъбинов, Тонев, Кьосев и компания разбиха не кой да е, а самата Бразилия и то с убедителното 3-0 и за първи път в своята история грабнаха бронзови медали от световно първенство. След като преди това имат два сребърни медала по един от европейско първенство и от олимпиада. Успехите на България в този спорт не почват от Матей предателя...
Това е първият волейболен мач, който съм гледал през живота си и си спомням. С баща ми го гледахме заедно.
https://www.youtube.com/watch?v=1MR1hUmywZc
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » нед сеп 16, 2018 5:51 pm

Световно злато за ансамбъла на България.

https://m.dir.bg/corner/drugi/svetovno- ... -balgariya

wilkosz

Мнение от wilkosz » вт сеп 18, 2018 11:05 pm

Националите по волейбол отново не показаха топки и загубиха за втори път на световното, на което са...домакини. Този път от Полша с 1-3, след като вече бяха паднали срамно от Иран също с 1-3. Сега отиват в следващата фаза от абсолютно лоша и неизгодна позития, каквато сами си постлаха и скоро ще си стягат багажа. Поредна пропиляна възможност за нещо. Абсолютно никакъв облик, нито едно силно звено и освен това пъзльовци без топки. Днес в два от геймовете вървяха наравно и накрая и двата пъти се изкифлиха пораженчески и то у дома пред пълни трибуни. 22-25 и 23-25, пълни мухльовци.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср сеп 19, 2018 12:21 am

По принцип съм критик на Макса, но тук няма как да си изкривя душата и да не се съглася с него. Много се развали волейбола в Бг. И причината не е само Пламен Константинов, ами цялата волейболна асоциация начело с инженера Лазаров. Съсипаха волейбола. Защо им трябваше да изгонват треньора на Тренто, който мисля че 3 пъти е избиран за треньор номер 1 на света, заявявайки че бил некомпетентен. Така отказаха и Матей Казийски и сигурен съм още стотици деца да тренират волейбол и потенциални бъдещи таланти. Защо толкова години никой не ги сменя тези соц агенти там горе. И в БФС същото. Едни и същи горе си въртят далаверите. Отказаха децата да тренират футбол. Всеки си казва - за какво ми е. Но това е наследството от комунизма - всеки иска пари без да работи...

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед сеп 23, 2018 11:00 pm

И така България очаквано отпадна и то срамно от световното по волейбол, на което самата е домакин, след позорна загуба от анонимника Канада с 2-3 гейма. Вторият гейм вървеше 3-13 и 8-19... :dontknow: :green:
Най-срамното петно в историята на великия български волейбол беше лепнато от това поколение, водено от неудачника Пламен Константинов. Съсипахме всички спортове с безхаберието си. А тези манекени дори нямат сърце и душа, да се борят за честта на България.

npapanov
Регистриран: съб яну 16, 2010 2:13 pm

Мнение от npapanov » нед сеп 23, 2018 11:36 pm

Канада е силен отбор, бориха се добре момчетата. Според мен бяха пренавити в началото, а в тайбрека пак се стегнаха и не можаха да покажат играта от 3и 4ия сет. Ех, ако футбола ни беше на нивото на волейбола, това може само да си го мечтаем...

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » нед сеп 23, 2018 11:39 pm

Точно така. Днес волейбола също се развива и има много по-конкурентни страни от преди години. Просто вече трудно се среща слаб отбор. И наще все пак поддържат ниво, което не е толкова ниско, като във футбола. Точен пример.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » нед сеп 23, 2018 11:42 pm

Пълни глупости ,тотално свалихме нивото.... Никакъв блок, слаба атака и защита , епизодични прояви на сервиз и до там. Бих отличил Скримов основно като класен играч.
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

Отговори

Върни се в “Футбол, спорт изобщо”