Световно футболно първенство - РУСИЯ 2018

Тъй като, както се оказва, има доста футболни запалянковци тук, явно е добре да има отделен раздел за целта...

Модератор: Radoslav Petkov

Кой ще стане Световен Шампион?

Анкетата завърши на съб юли 07, 2018 8:36 am

Франция
6
29%
Русия
2
10%
Уругвай
1
5%
Хърватия
4
19%
Англия
1
5%
Белгия
2
10%
Швеция
0
Няма гласове
Бразилия
5
24%
Друг (Швейцария, Мексико, Колумбия, Япония)
0
Няма гласове

Общо гласове: 21

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Световно футболно първенство - РУСИЯ 20

Мнение от DANNIS » нед юни 10, 2018 1:10 pm

А вие за кои сте ? За мен големия фаворит е Бразилия.
П.С - Изтрийте другата тема,че станаха 2 без да искам.
Изображение

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед юни 10, 2018 6:46 pm

Щом я няма Холандия, съм за Германия.
Като чуя немския химн, още усещам онзи трепет.
Люта битка ще има и между Португалия и Испания.
Инетересно ще е и домакините докъде ще ги добутат. Наглед предолима група за тях.

m
Регистриран: пон ное 26, 2007 3:43 pm

Мнение от m » нед юни 10, 2018 7:21 pm

единият финалист с голяма доза сигурност се предполага да е Германия. Другите два вероятни отбора са Франция или Бразилия. При добро и правилно развитие на обстоятелствата Германия ще се падне в по-лекия поток. Другия поток ще е по-тежък. Там се очакват евентуално сблъсъци Аржентина-Франция Бразилия- Белгия/Англия. Финал Франция-Германия или Бразилия-Германия. Изненадите ги очаквам от Хърватия и Белгия. Два много стойностни отбора, въпреки че белгийците нещо не впечатлиха кой знае в контролите. Голмайстор - Антоан Гризман /в много добра форма и скрита лимонка за мен/, Меси или евентуално Неймар.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед юни 10, 2018 9:23 pm

As usual - твърдо за Испания и Аржентина и твърдо против Ънглия, Германия и Бразилия. :thumbdn:

От по-малките отбори са ми симпатични още от предишния Мондиал Колумбия.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед юни 10, 2018 9:40 pm

Русия може и да не могат да минат групата. В руския форум мнението е, че нямат поколение и няма да минат групата и са доста песимистично настроени, че ще се изложат.
Германия е доста зле в момента и е преодолима ако не се стегне. Вече ги няма Швайнщайгер, Лам и Клозе, а Йозил и Гедира вече са стари. Младите надежди от преди няколко години Ройс, Шюрле, Драхслер не показаха развитие и тъпчат на едно място, а Гьотце въобще не го взеха в състава. Защитата е лабилна, Нойер няма игрова практика след 8 месечна контузия и няма да е този великан на вратата. В нападение няма никой, на стария Гомес ли ще се разчита?
Загубиха от Австрия 1-2 и едва победиха на собствен терен Саудитска арабия с 2-1. Доста симптоматично.
Независимо от това какво поколение или в каква форма са, винаги си стигат до финал или поне до третото място.
1982 г. второ място и сребро
1986 г. второ място и сребро
1990 г. световни шампиони
2002 г. второ място и сребро
2006 г. трето място и бронз
2010 г. трето място и бронз
2014 г. световни шампиони
Само 1994 г. ние, а през 1998 хърватите ги изхвърлихме на четвъртфинал.
Сега обаче я няма черната им котка, страшилището Италия.
Испания вече няма онази машина, която беше. За мен най-опасния противник е Франция. Бразилия ще е по-добре, отколкото на миналото световно, но не знам докъде ще им стигнат силите. Аржентина се проваля на всяко световно, така че от нея не очаквам нищо особено.
Белгия и Хърватия могат да стигнат далеч. Мексико са машини на всяко от последните първенства и могат да създадат много главоболия.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » нед юни 10, 2018 10:30 pm

Испания и Аржентина са моите фаворити. Това са отборите които искам да стигнат максимално напред. Хърватска като близък до нас, не Сърбия, също ще се радвам да стигнат напред.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » пон юни 11, 2018 12:04 am

На това световно ще викам за Хърватска и Полша. Не за Сърбия, макар да са най-близки до нас - много ще ме е срам, ако направят нещо, постоянно ни натриват носа във всички видове спорт. (Но така или иначе няма да направят нищо, особено в тая група - това им е запазената марка на световни по футбол - отпадат в групата, защото играят без самочувствие и бавно).
Полша е много сериозен отбор с много добра физическа подготовка и много сработен във всички линии, изключително приятен за гледане и според мен ще са изненадата на това първенство. Имат проблем с техниката обаче, а и нямат психика на победители. Ще видим.
Най-качествените отбори са Франция, Испания и Бразилия. Плюс Германия. Но германците просто чувствам, как нищо няма да направят - май си отиват на лека екскурзия плюс за да отбият номера. Не усещам да имат някаква нагласа за игра или пък за някакви подвизи. Една Англия ще се представи този път много по-добре и ще стигне по-далеч, пък и никак не е лош отбор в момента. Ще продължават само напред, докато жребият не ги срещне с някой южен техничен отбор- тогава ще си отпаднат.
Ще стискам палци и за Аржентина. Швеция и Швейцария са също два много сериозни отбора, особено вторите имат доста класа във всички линии и добро самочувствие. Португалия пък е европейски шампион и хич не е за подценяване. Хърватите също имат страхотни изпълнители във всички фази на играта, малко им липсва бързина, но ще компенсират с опит. Белгия и Колумбия са добри.
От другите отбори нищо не очаквам. Много слабо ще се представят Уругвай, Перу, Мексико, Исландия и африканските тимове (само Египет може да впечатли).
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » ср юни 13, 2018 10:27 pm

Според мен Мондиала ще бъде спечелен между някои от Аржентина, Франция, Германия, Испания и Бразилия.

Фаворит номер 1 ми се мъдри между младата и много силна Франция и Аржентина. Аржентинците са вече доста обигран отбор и ако на този Мондиал не триумфират, няма кога да го сторят. Това ще бъде голям реванш на Меси към Роналдо за последните големи успехи на португалеца. Франция има изключителна мощ, но са все още млад отбор и са непредвидими - могат да победят всеки, но могат да загубят от откровенни прагматици.

Германия изглежда поостаряла, наситена и отслабнала. Но този отбор има опита да тримфира, така че ако влезнат във форма няма кой да ги спре.

Испанците сякаш надигнаха глава, но ми се струва че отстъпват на петлите и Аржентина. Сходна характеристика с тази на немците - много опит, но днес чета че Лопетеги е уволнен. С две думи треньорска криза и едва ли ще триумфират при тези обстоятелства.

Бразилия ми се струва, че имат най-малък шанс от изброените. Бразилците отдавна нямат поколение за шампиони. Кой знае, може пък това да е такова? По-скоро не.

Очаквам силни игри от ултра поколението на Беглия, Португалия както и Хърватия.

Аржентина и Германия са в най-интересните групи. Ще паднат хубави мачове.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » чет юни 14, 2018 8:36 am

Като явни фаворити слагам Бразилия и Германия. Веднага след тях слагам Франция и Испания . Скрити фаворити за мен са Аржентина и Белгия. Един от тези 6 отбора ще е шампион! :wink:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » чет юни 14, 2018 9:34 am

Ами в такъв случай дано да е Аржентина, за да може Меси да вземе шеста Златна топка.
Снощи Съединените щати спечелиха домакинството на СП през 2026 г. (ограничен брой мачове вероятно ще бъдат изнесени в Канада или Мексико). Така другият кандидат Мароко отпадна отново. Българите са гласували именно за американците, но ние пак няма да се класираме, защото от Европа ще се класират само 16 отбора (общият брой финалисти е увеличен на 48 ).
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юни 14, 2018 10:17 am

Мондиал 2018 започва с призив: Рускините да не спят с чужденци

Руска депутатка припомни горчивия опит от Олимпиадата в Москва през 1980 г.

:laughm:

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » чет юни 14, 2018 11:18 am

Сърбия ще е изненадата.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет юни 14, 2018 7:25 pm

Русия взема на мускули този мач. Но всичко ще си дойде на мястото. :hmm:

3-0 за Съетския съюз. Русофилите сигурно вече халюцинират и призовават духа на 94г.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » чет юни 14, 2018 7:54 pm

С. Арабия и Панама вероятно ще са най-слабите отбори на Мондиала
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » чет юни 14, 2018 8:03 pm

Германия над всичко :joyhat:

След тях съм за всички Балкански отбори (не знам кои точно са се класирали :grin1: ), след това съм за европейските отбори (категорично без Испания), оттам нататък съм за всички останали (без Бразилия и Аржентина).

Отговори

Върни се в “Футбол, спорт изобщо”