ФУТБОЛНИ квалификации за ЕВРО 2016

Тъй като, както се оказва, има доста футболни запалянковци тук, явно е добре да има отделен раздел за целта...

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
Rafet Sokolic
Регистриран: нед авг 30, 2015 11:35 pm

Мнение от Rafet Sokolic » чет сеп 03, 2015 11:55 pm

FENIX написа:Това с бошняците го казахме, какви са, и няма никакво значение за това какъв е един човек. Майката не е тази, която те е родила (само и единствено), а тази, която те е отгледала, не е спала, била е до теб при всяка твоя болест и лошо и се е грижела за теб, за да бъдеш това, което си днес. Същото е и тук, човека е израстнал в България. Не е националистическо, но именно прабългарите и славяните са тези, които дават общия генотип на населението на Балканския полуостров, с малки изключения, да сте чували за древни сърби, няма и да чуете, защото няма, сърботе категорично в огромната си част произлизат също от прабългари, славяни и още няколко племена и народи, както и ние. Впоследствие се появяват някои разлики, иначе поначало е известен фактът, че именно българи поставят началото на сръбския народ.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
"Безсмъртен е този, който прави добро"- Босненска поговорка

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » пет сеп 04, 2015 12:20 am

Абдуллах_nov написа:Леваци или не, ние сме длъжни да ги подкрепяме и да бъдем с тях, тъй като са наши!
Благодаря за тези думи Абдулахе, ти си много положително настроен човек и изобщо си свестен тип. Ще ти кажа защо не мога и нямам желание да ги подкрепям и в случая Макс е прав. Нито мога да понасям посредствения начин по който играят, нито треньорите им загатват за някаква мисъл, пък за ръководителите нагоре по веригата да не говорим. Това, което играят е някакъв антифутбол. Погледнете ги и какво представляват. Единия го съдят за расизъм, другия (Рангелов) и той нещо се беше репчил на треньора си навремето- имаше там някаква тъпашка история, Митрев е нощна птица и шмърка, Попов (който е най-добрият) цели космоса от дузпа, Бандаловски само като го видиш ти е ясен и си е в реда на нещата, че с топката завива като тролейбуса на Сточна гара... Другият (който вече не играе) бил като Джизъс и много праведен, но зарязал бременната си приятелка с SMS на Коледа. Като отворихме дума за тези, които не играят, се сещам и за Божинов как в Спортинг избута редовния изпълнител на дузпи и взе топката да бие той, но не вкара и му биха шута... :grin1: Показателно е, нищо че не играят. От такива какво можеш да очакваш? Освен да береш срам пред телевизора, друго няма какво.
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

Потребителски аватар
Rafet Sokolic
Регистриран: нед авг 30, 2015 11:35 pm

Мнение от Rafet Sokolic » пет сеп 04, 2015 12:26 am

Слаби са спор няма, идиоти са много от тях спор няма. Обаче лесно е да подкрепяш, когато са силни, лесно е да се радваш, когато са успешни.
Обаче друго е да устоиш в трудните моменти, да си с тях, дори когато падат, макар и поради собствената си посредствена игра. Нашата подкрепа е важна. Как може да се освирква националния отбор, та те играят със знамето на гърди, все едно да освиркваш знамето. А те трябва да се променят, не се ли променят- нови играчи и нови треньори и така докато не си върнем старата слава.
Пак казвам, лесно е да подкрепяш победител, трудно е да подкрепяш падналия в калта, но именно тогава си проличава кой си и какъв си!
"Безсмъртен е този, който прави добро"- Босненска поговорка

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пет сеп 04, 2015 1:18 am

Боби Михайлов: Защо искат моята оставка? От 20 години не играя футбол

http://www.sportal.bg/news.php?news=564911

Мръсен и нагъл пияница!!! Същински тумор за футбола, съсипа го и го зарови на дъното.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » пет сеп 04, 2015 10:49 am

Radoslav Petkov написа:Боби Михайлов: Защо искат моята оставка? От 20 години не играя футбол

http://www.sportal.bg/news.php?news=564911

Мръсен и нагъл пияница!!! Същински тумор за футбола, съсипа го и го зарови на дъното.
:thumbup:
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пет сеп 04, 2015 11:47 am

yogimax написа: Твоите са Босна, къде се слагаш българин и ти :-?
Той е в пъти по-голям българин от тебе и що за наглост е това точно ти да му задаваш такъв въпрос!? :guns: Понеже съм с предупреждение за бан, ще се въздържа от гневни реплики и клалификации към тебе, макар че от доста време си заслужаваш един як тупаник!!! Надявам се админа да оцени въздържанието ми в този момент.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пет сеп 04, 2015 11:50 am

Иначе по повод мача - такова ни е нивото и толкова си можем. Не сме за европейско и това е. Може би, ако не бяха направили този бойкот на Любо Пенев, сега щеше да е по-добре. Той поне успя за дадено време да сплоти отбора и наистина товага Б-я играеше като отбор. Вчера поне според мен отбор нямаше. Нямаше го отборния дух.

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » пет сеп 04, 2015 1:50 pm

Aбдулa е нaпълно прaв. Хем сa си зa плюене от футболиaтите, тa до БФС, хем пък постaвете се нa тяхно място. Проблемите сa много дълбоки и рaзнострaнни. Зaпочвaтт от общото идиотско състояние нa държaвaтa, минaвaт през връзкaрството в детския футбол и стигaт до ценностнaтa системa не сaмо нa футболистите, a и нa цялото общество в своятa мaсовост. И нa кaкво отгоре тъпите журнaлисти говорят непрекъснaто и прaвят сметки зa клaсирaне? Кaкво клaсирaне бе? С колосите Литекс и лудогорец ли, или с цскa във В групa или слaбaкa Левски? Инaче пaк кaзвaм, aз съм от Левски и въпреки стрaшните идиотии и в този клуб, зaпочнaх отново дa ходя по мaчове и то редовно. Имa някaкъя опит зa промянa от стрaнa нa привържениците и имa някaкъв нaпредък. Aко сaмо седим и плюем и се вaйкaме нa окaяното си пиложение нямa дa стaне! И е чорбaтa имa ентусиaзъм, ходят много хорa по мaчовете им по ливaдите, дaже по добре мaй щеше и ние дa минем оттaм...
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Потребителски аватар
Frankie
Регистриран: нед яну 16, 2011 5:57 pm
Местоположение: Varna 148 м.н.в / 4503 M St, Biloxi, MS, USA, Keesler USAF

Мнение от Frankie » пет сеп 04, 2015 3:15 pm

weather_master написа:
yogimax написа: Твоите са Босна, къде се слагаш българин и ти :-?
Той е в пъти по-голям българин от тебе и що за наглост е това точно ти да му задаваш такъв въпрос!? :guns: Понеже съм с предупреждение за бан, ще се въздържа от гневни реплики и клалификации към тебе, макар че от доста време си заслужаваш един як тупаник!!! Надявам се админа да оцени въздържанието ми в този момент.
:thumbup: И аз тва казах преди няколко дена , но админа ми каза , че съм селянин и съм се бил правил на мъж :grin1: Максчо си заслужава понеже като малък явно му е липсвал боя и сега си мисли , че е недостижим :lol:

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пет сеп 04, 2015 9:28 pm

Сред такива бездарници и невиждани неудачници, дали един Валери Божинов не би блеснал, взех да се замислям. :laughm:

Абдулах е истински българин, според мен не вкарва и капка демонстрация. Личи си че е доста интелигентен в многото други теми, които е писал и не бих се съмнявал в правотата му дори без да го познавам. Може би той може да оцени най-добре какво е да обичаш родината си и това което му е дала, защото знае какво е да си принуден да загърбиш истинската си такава, само и само за да оцелееш.
Докато ние българите приемаме всичко за даденост и не оценяваме малките неща, вторачвайки се в най-лошото. Морал и ценности ги нямаме за нищо, какво останало за идентичност, бит и култура.
Трябва да се сблъскаш с живота истински, както той го е направил, за да разбереш какво е наистина да си българин в случая и да се радваш дори заради едната история и вечна памет на храбрите ни деди, чрез които сме на тоя свят. Само в критични и драматични моменти по време на война ние българите ставаме сплотени и като народ, много лоша черта, която ни тегли надолу през цялата ни история и само с нов начин на мислене и духовно израстване може да бъде променена. Трябват ни хора като Абдулах, които са видяли двете страни на монетата, за да се почувстваме горди българи и това е продиктувано от чувството ни за малоценност и уязвимата ни психика на ниво народ, идеали, култура. Така че изводът е че може и да си не по-малко голям българин, дори във вените ти да не тече българска кръв. Но дори и да тече, гаранцията, че си българин е също толкова, колкото и да не си такъв.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет сеп 04, 2015 9:33 pm

Никой не отрича, че Абдулах прави много симпатично впечатление с отношението си. Харесва ми, че е такъв свестен младеж, каквито в България с лупа да ги търсиш, понеже са изпортени, за разлика от него. Но истината си е истина-той никога няма да бъде българин, както и арменците, които от 100 години живот в България след турския геноцид над тях все още не са станали българи и никога няма да станат именно защото са си арменци, както и Абдулах си е бошняк. Така че не виждам какъв е проблема?
В онази статия за бежанците една мургавелка бежанка от Сирия арогантно и расистки заявява "аз ще стана бяла като отида в Германия, там има малко слънце и ще стана бяла като европейците". Тези хора са се самозабравили, те си мислят че са царе, че Европа им принадлежи и че ще стават дори бели като европейци. :drunk1:
Днес във вечерната емисия по АРД показаха как бежанците разбиват блокадата на унгарските полицаи, събарят огради и нахлуват, а после тръгват пеша към австрийската граница понеже видите ли условията, при които унгарците ги настанявали не им харесвали, били недостатъчно уютни. И нито ЕДНа критика към това тяхно поведение в немските медии! За какви се взеха тези мръсни араби-мюсюлмани??? И Европа мълчи-критикува четирите източноевропейски страни - Унгария, Чехия, Словакия и Полша, които заявиха, че няма да се съгласят на диктата на ЕС за квоти и няма да приемат НИТО ЕДИН бежанец повече. При което немските журналисти - ПИОНКИ за Брюксел веднага лавнаха "истинска демокрация изглежда по друг начин". Това е диктатурата на ЕС, а скоро очаквайте диктатурата на мургавелите-мангали от Близкия Изток и Африка... :evil: :evil: :evil: Но това е за друга тема.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пет сеп 04, 2015 9:57 pm

Вчера бях на стадиона. Първото лошо впечатление - толкова малко публика не съм виждал досега на националния стадион (бил съм на 7-8 мача). Информациите са за 12 000. За сравнение - на мача от Б група Дунав-Созопол в Русе имаше близо 7 000...
Че сме загубили - не е проблем за мен. Но такава бездушна игра е просто потресаваща. Що за хора са това, носейки националната флнелка и представящи родината ни да играят по този начин. :( Нека да загубят, но да играят с хъс и желание, тичане до дупка - така беше при Любо Пенев. А снощи целия мач бе проведен все едно водим с 3-4 гола.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » пет сеп 04, 2015 10:28 pm

Гледах го мача- наистина сме доста слаби но причината е и в самите футболисти - просто толкова си могат. Незнам защо доказано дървета и слабаци продължават да ги викат в отбора- Бодуров, ,Манолев, Мицански- от слаб по слаби и некадърни :!:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
Frankie
Регистриран: нед яну 16, 2011 5:57 pm
Местоположение: Varna 148 м.н.в / 4503 M St, Biloxi, MS, USA, Keesler USAF

Мнение от Frankie » съб сеп 05, 2015 1:07 am

blue написа:Гледах го мача- наистина сме доста слаби но причината е и в самите футболисти - просто толкова си могат. Незнам защо доказано дървета и слабаци продължават да ги викат в отбора- Бодуров, ,Манолев, Мицански- от слаб по слаби и некадърни :!:
:thumbup: Забрави Бандаловски и Дяков :lol: И защо не викат Терзиев , а го пускат да играе с младежите .. да не говора и за Китанов който е 10 пъти по-добър вратар от Митрев .. не че той беше виновен за нещо но .. са ми странни тези решения :dontknow: Да не забравяме все пак , че Иван Иванов е контузен от доста време .. и защитата ни без него е пълно мазало :|

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб сеп 05, 2015 6:57 pm

Утре Валери Божинов вкарва от дузпа, бием Италия, Норвегия пада от Хърватска и се връщаме в играта. :grin1: Сигура :buble:

Заключена

Върни се в “Футбол, спорт изобщо”