Европейско футболно първенство (ЕВРО 2012)

Тъй като, както се оказва, има доста футболни запалянковци тук, явно е добре да има отделен раздел за целта...

Модератор: Radoslav Petkov

Кой ще стане Европейски шампион?

Анкетата завърши на пон юли 02, 2012 5:32 pm

Испания
7
70%
Италия
3
30%

Общо гласове: 10

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет юни 28, 2012 11:59 pm

Германците излязоха уплашени, без сърца, и тотално бяха надиграни от първата до последната минута. Направо не мога да повярвам, че можаха така да се подиграят и да отбият номера. Нямаше и намек за играта, която могат. Дори не можаха да реагират достойно с натиск. Срам. :green: Паднаха в капана, който сами градиха, не си пролича кой е почивал 2 дни повече и не е играл 120 минути, даже обратното. Не ми е тъжно, защото не съм германец, но само исках да видя радостта на германците тук наоколо, затова исках да станат шампиони. От друга страна с такава игра-нямаха шанс и на финал срещу Испания. Едва ли щеше по-малко да ги боли, ако бяха загубили от Испания финал, за втори път да бъдат елиминирани срещу Испания. Така че все едно, или всичко или както сега нищо.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » пет юни 29, 2012 12:02 am

Не бих казал, че след като Италия е надиграла Германия, от това следва, че ще спечелят и срещу Испания! Такава логика е много глупава! Финалът може да бъде спечелен и от Италия, но това не следва от тази безсмислена логика. Италия ще срещнат много различен съперник, моето мнение е, че изходът е напълно неясен и логики за крайния резултат и изход от двубоя не може и не бива да се търсят, просто защото няма! Поздравления за целият италиански тим и конкретно за Пирло, Балотели и Буфон! Добро включване и за Ди Натале, поздравления и за Касано! :thumbup: :thumbup:
Специален поздрав за Италианците и техните фенове, играта им много се доближава до играта им от това световно (пак едно от най-силните), на което химн беше тази песен! Макар там да стават шампиони точно Германия.... каква ирония! Между другото, това е първото световно първенство, което го гледах цялото и от което имам ясни спомени:
https://www.youtube.com/watch?v=dTbMwJMqilI
Тази песен, за мен е най-добрият химн на световни първенства до сега! Много завладяваща и нахъсваща за футбол песен! :bowdown: :bowdown:
Последна промяна от FENIX на пет юни 29, 2012 12:32 am, променено общо 1 път.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

masterweather
Регистриран: чет яну 24, 2008 2:19 pm
Местоположение: София-"Mан.Ливади-Запад" 626м.н.в.; Перник-717м.н.в.

Мнение от masterweather » пет юни 29, 2012 12:30 am

Ха Ха Хаааааааааааа, Вива Скуадрааааа, Вива СУПЕРМАРИОООООООООООО, Йоги как е?Е така е най- сладко, да натриеш вирантият нос на измисленият фаворит Германия, много ги боли ама многоооо!
Това наричам аз победа на НАЦИОНАЛЕН ОТБОР СРЕЩУ НИЩО И НИКАКЪВ ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ТАКЪВ!БЕЗЦЕННО! :deal: 8-) :buble:

wilkosz

Мнение от wilkosz » пет юни 29, 2012 12:52 am

Злобар, ти вече не си от групата на "Шаро", изключен си от отбора. :grin1:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пет юни 29, 2012 1:39 am

Такааа, време е да броим пилците :laughm: :birdfeed:

Както споменах днес ще бъда безпощаден 8-)

yogimax написа:Хърватия може да подчини Италия, както го е и правила на предишни ЕП. Очаквам това да се случи в следващия мач от групата. :D
Чиста доза провокация от страна на Макс - тип врачкуване. Хърватска трябваше да се радват на хикса който измъкнаха (чист късмет), та поставиха Италия в неудобно положение. Добре че Испания бе благосклонна и не влезна в уговорка.

yogimax написа:Какво стана, никой не коментира поредната победа на Германия, която няма спиране, дори и някакъв набеден за супер отбор на лалетата да е бил опрян до стената, германците слабо се притесниха от този факт и си взеха рутинната победа.
yogimax написа: преди да напиша предходното си мнение ми беше на езика да напиша "когато скапаните италианци жабари имат мач, тук темата пламва с възхвали без покритие"...но не го написах от благоприличие, сега обаче си го казах вече... :laughm:
На това първенство нещата отиват натам, че май няма кой друг да стане шампион, освен Германия. :flourish:
Макс ревнува. Невероятно арогантна самоувереност от негова страна.
yogimax написа:
Касано забърка каша
:laughm: Какво друго може да му роди главата на този палячо, келеш???
Видя ли го сега "палячото" и "келеша" как може да центрира? :grin1:

yogimax написа:Роналдо пък няма да стигне даже до четвъртфинал. Защото Холандия ще ги отнесат 2-0, и Португалия е аут. Толкова е лесно.
Нима? :) Тази твоя високомерност ми прилича на "аз и моето са най, защото аз така съм решил, нищо че не е така" Роналдо и Португалия стигнаха точно там, където стигна и прехвалената Германия :buble:

yogimax написа:Датчаните си останаха само с мечтите за победа над Германия. Естествено германците си биха, макар и не без проблеми. Ако беше Русия направо си падаше от Дания, каквито са пъзливци. Но германците удържаха, въпреки че в един момент висяха на един гол от отпадането. Но запазиха здрави нерви и показаха характер. Второто полувреме датчаните съвсем се затвориха. Тревожно е, че все повече отбори започват все по-успешно да рушат и да се бетонират отзад. Та Дания днес беше копие на Гърция... :green: Добре, че не всички са женчовци като руснаците и поляците и могат да решават дори такива сложни ребуси. Германия първа с 9 точки излиза от групата на смъртта. :!: Мемет Шол коментира в студиото на АРД, че Гърция е подарък за Германия на четвъртфинала и че не можело да се иска по-удобен отбор. Потриват ръце. :clap:
Макс, пак много знае, но пропуска да отбележие как ключово съдията подрпя Германия срещу Дания за неотсъдена дузпа. Пак розови очилца :buble:

yogimax написа: Сега на полуфинала ще се натресат французите на Германия, понеже ще сгазят Италия на четвъртфинал. Така че от сега мога да прогнозирам мачовете до края. Четвъртфинали:
Германия бие Гърция, Португалия бие Чехия, Испания бие Англия, а Франция бие Италия.
Полуфинали:
Германия-Франция и Испания-Португалия
Финал: Германия-Испания и този път победата е за Германия. Това е. :flourish: Днес хърватите разбиха мита за великата Испания като успешно противодействаха и играха като равен с равен.
Макс пак погледна в бъдещето и начерта схемата. Ако играеше еврофутбол с големи суми, те щяха да забогатеят на твой гръб
:laughm:

yogimax написа: Оф, като че ли привчесаните примадони от Италия в лицето на Пирло, и не на последно място лекето Касано са по-големи мъжкари от германците, които са бойци, доблестни, скромни и възпитани...Като почнете да говорите за неудобни отбори. Първо през 2006 г., когато Италия е победила Германия и то след продължения, Германия изобщо нямаше добър отбор, Германия беше в разруха между 2000 и 2004 г. и трябваше да гради съвършено нов отбор за домакинското световно 2006 г. И въпреки напълно новия, недоказан и неопитен отбор, Германия успя да се добере до бронзовите медали, загубвайки само от тази Италия и то в мач на кантар след продължения. Никой не е очаквал Германия да стане шампион тогава. Или пък архаичната победа на полуфинал 1970 г. с 4-3 след продължения. Като че ли да загубиш в равен красив мач на полуфинал с 4-3 от отбор притежаващ звезди като Рива, Ривера и компания, означава, че си бил слаб...??? Или през 1982 г., когато Германия с безлична игра стигна до финал, покорявайки много силната Франция с Платини, Жирес, Женжини и Тигана, загубвайки финала след три контраатаки. Нека Италия да излезе срещу тази Германия сега и да видим тогава. Испанците са симпатичен отбор, обаче тяхната песен е изпята, звездите им застаряват, а играта им става все по-шаблонна и разгадаема. Всички видяхме, че има лек срещу тотален футбол като този на Барселона, която беше отстранена на полуфинал и не взе титлата. По същия начин може да бъде остранена и Испания, напълно възможно. :flourish:
Ой, ой, ой, силни думи и нищо наяве :lol:

yogimax написа:Ако германците бяха слабоподвижни нямаше да разпорят Гърция на четири, и да създадат с лекота още много положения.
О да бях забравил 2002.
Според Макс, да биеш слабите Гърци с 4:2 е мерилото :baby:

yogimax написа:Добрата новина за Германия е, че Италия ще е много изморена, продължения плюс два дни по-малко за почивка, отколкото германците. Така че там ще е друг мач.
Да, видяхме, друг мач беше :grin1:

yogimax написа: Когато Италия спечели срешу Германия през 2006, бяха много силен тим-Дел Пиеро, Каморанези, Канаваро...Сега не е така.
Мда, не е така. Сега е по-зле, защото тогава Италия ги ноакутира едва в продълженията, а сега... :flourish: :deal: ю

yogimax написа:Доста голяма глупост е казал този ПрЪндели. Щели да нападат и предпочитал на контраатака да им вкарат гол. На Германия й е по-лесно да вкарва с контраатаки, така направо ще вкара вълка в кошарата. :laughm: Второ-Италия ще бъде много по-изморена и НЯМА да има сили да напада особено много. А дори и да опита, Германия ще я разходи, докато я изтощи, а накрая ще нанесе решителния удар. Това коментираха вчера немските спецове по ТВ, че Италия със сигурност към 70-а минута ще свърши силите и тогава маншафта ще си вземе своето с лекота. :flourish: Т.е. ще ги карат да гонят, и когато се изморят ще ги нокаутират.
Немските спецове, немските коментатори... Маншафта ще бие с лекота... :salute: :calm_d: :eyeb: :drunk1: :mosquito: :snooty: :laughpf: :shhh:

yogimax написа:Надъхвайте се преди да е почнал мача, щото по време на него и след него няма да имате поводи за радост. Реално погледнато Германия си е по-добрия отбор, излезе невредима от най-трудната група, има много по-силно нападение отколкото италианците, и по-голям потенциал изобщо. Италия извлече максимума и надскочи себе си досега. Просто няма основания да се смята, че Германия я е страх или е неуверена. Напротив, всички играчи казват в интервютата, че не ги интересува историята, и че в момента са най-добрия отбор на шампионата и ако си играят играта няма да имат никакви проблеми с Италия. Италианците могат да се надъхват колкото си искат, но реалността е такава-германците са над тях по игра. Италия разчита на двама луди глави в нападение, ако ги хванат здраво, Италия се превръща в безобидна овчица.
Безобидна овчица? :D :rofl2:

yogimax написа:Тук много пъти се повтори, че Германия нямала победа в последните 7 мача на световни и европейски първенства срещу Италия. Да ама от тези 7 мача без победа, има 3 загуби и ЧЕТИРИ равни. :flourish:
Велик аргумент, граднисимо :?

yogimax написа:
Radoslav Petkov написа:Сега един приятел ми званя. Минал е покрай "италианската махaла". Още от сега се сбират, имало знамена :lol:
Толкова по-добре. Много сълзи ще има довечера. :flourish: :rofl2:
Немски крокодилски ли? :-o :lol:

yogimax написа:Германците не са вече само германци, мозъците на отбора са Йозил и Гедира, на които е присъща импровизация. Така, че германците отдавна вече не са праволинеен отбор, с праволинейна игра и само с мощ не се разбива бетон като на Гърция...Те ги биха с разнообразна и изненадваща игра. Тук вече се чуват първите истерични викове на фенове, чувам през терасата. :D Вечерта ще има голямо обикаляне с коли и клаксони из града, лудница.
Защо, да не би да има много италианци в Бремен? :lol:

yogimax написа:Злобар, ти вече не си от групата на "Шаро", изключен си от отбора. :grin1:
След всичките цитати, да наречеш злобар човек който се радва на успеха не е коректно.

yogimax написа:Германците излязоха уплашени, без сърца, и тотално бяха надиграни от първата до последната минута. Направо не мога да повярвам, че можаха така да се подиграят и да отбият номера. Нямаше и намек за играта, която могат. Дори не можаха да реагират достойно с натиск. Срам. :green: Паднаха в капана, който сами градиха, не си пролича кой е почивал 2 дни повече и не е играл 120 минути, даже обратното. Не ми е тъжно, защото не съм германец, но само исках да видя радостта на германците тук наоколо, затова исках да станат шампиони. От друга страна с такава игра-нямаха шанс и на финал срещу Испания. Едва ли щеше по-малко да ги боли, ако бяха загубили от Испания финал, за втори път да бъдат елиминирани срещу Испания. Така че все едно, или всичко или както сега нищо.
Можеше поне да споменеш нещичко и за смешната дузпа, която се предостави на Германия :-? Изобщо смешна работа.

Макс, нямам лоши чувства към теб. Просто по време на цялото Евро не ми допадна надмеността с която пишеш и ти пречи да бъдеш реалист. Куитр ти го написа в прав текст, в едно мнение. Няма да го цитирам. Ако той реши и се сеща нега го стори. Няма друг съфорумец освен теб който гледаше в бъдещето "така сигурно". Това е недопустимо и костваше много дразги. С чиста съвест си пускам мнението. Бисмарк също се опита в псоледните мнения да направи нещо подобно, но поне не влизаше в тежки словесни битки. При него случая очевидно е друг (не нереалната заслепеност, в която често изпадаше ти). Иначе си приятен събеседник с познания, но... :dontknow:

Перфектната Италия постави на колене „непобедимата" Германия

Скуадрата се класира за финал
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пет юни 29, 2012 2:17 am

FENIX написа:
Radoslav Petkov написа:Сега един приятел ми званя. Минал е покрай "италианската махaла". Още от сега се сбират, имало знамена :lol:
Тази "италианска махала" има ли нещо общо с емигрантската дупнишка колония в Италия- Милано, Рим и др. ! Според мен има много общо. От тук има голяма колония в Испания- Памплона, Мадрид, Барселона и др. градове, но доста започнаха да се прибират, нещо и там кризата им е изяла хляба вече.
При някои има такава връзка, при други не. Пише си вътре в статията. За мен специално мога да кажа че няма никаква връзка. Иначе голяма част от града е сързан с Италия, чрез емигранти, търговия и т.н.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » пет юни 29, 2012 8:12 am

Ради, какво направи с горкия Макс, аз ако съм на негово място до световното няма да пиша в темите свързани с футбол, ако изкараме и злословията срещу Челси във връзка с другите германци от Байрен става еднаааа .... :grin1: :grin1: :buble:
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пет юни 29, 2012 8:21 am

Въпреки, че Радо не ме е цитирал, да направим някои изводи:
1. Очевидно футболът не е сред силните ми страни :buble: След снощния мач не прекъснах традицията си да НЕ ПОЗНАВАМ НИТО един резултат от това ЕП, без майтап. :D В смисъл, винаги ставаше точно обратното на очакванията ми за 7-8 мача. В тоя ред на мисли, признавам, че съм единствен от няколкото милиона българи, дето доброволно си признава, че НЕ разбира от футбол.
2. Италианците биха съвсем заслужено: все едно някой беше пуснал ХААРП на немците - дори не ме беше яд: нямаше да е справедливо, ако не бяха паднали :dontknow:
3. За финала съм сигурен, че Италия ще бие(вж. т. 1) :buble: :buble:

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » пет юни 29, 2012 9:26 am

Брей, подцених Италия, въпреки че знаех на какво са способни и надцених Германците. но и Льов е прав, че бяха ли вкарали гол даже до 80тата мин, ставаше друг мач, но Италианците са кучета и не гфи изтърваха нито за миг! Вече спокойно можем да кажем, че Германците започват да получават спрямо Италия нещо подобно на чорбарския комплекс от ЛЕВСКИ!

П.С http://vbox7.com/play:c109e68d Това някой го беше пуснал в сайта преди време, голям майтап свързан с Беботели :grin1: Доказа обаче че е голям футболист с потенциал и дух. Пример - как изпълни дузпата с Англия. Освен това, разбрах, че е имал доста труден живот, освен това като малък е претърпявал 6 коремни операции. :bowdown:
Последна промяна от wolfie на пет юни 29, 2012 9:39 am, променено общо 1 път.
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

masterweather

Мнение от masterweather » пет юни 29, 2012 9:38 am

wolfie написа:Брей, подцених Италия, въпреки че знаех на какво са способни и надцених Германците. но и Льов е прав, че бяха ли вкарали гол даже до 80тата мин, ставаше друг мач, но Италианците са кучета и не гфи изтърваха нито за миг! Вече спокойно можем да кажем, че Германците започват да получават спрямо Италия нещо подобно на чорбарския комплекс от ЛЕВСКИ!
:laughm: :buble:

masterweather

Мнение от masterweather » пет юни 29, 2012 9:40 am

angilari написа:Ради, какво направи с горкия Макс, аз ако съм на негово място до световното няма да пиша в темите свързани с футбол, ако изкараме и злословията срещу Челси във връзка с другите германци от Байрен става еднаааа .... :grin1: :grin1: :buble:
Макс мога да го сравня единствено с Пеле във футболните прогнози, каквото каже винагио става обратното :grin1:

stef
Регистриран: вт ное 03, 2009 7:28 pm

Мнение от stef » пет юни 29, 2012 9:52 am

За пореден път Италия влиза в ролята, която И подхожда - на единствения отбор, който може да спре фаворита/-ите в дадено първенство. Интересно е да видим в какво ще се случи в неделя и дали италианците ще продължат с доминиращата си роля в мачовете дотук (едва ли, по-скоро този път ще се "окопаят").

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » пет юни 29, 2012 10:05 am

Макс наистина познава като Пеле май :laughm:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

wilkosz

Мнение от wilkosz » пет юни 29, 2012 10:48 am

Оф, много от мачовете ми бяха пределно ясни изначално. Имам приятел фен на еврофутбола, който редовно ме пита за прогнози, защото знае, че познавам. Просто италианците направиха 2 атаки и вкараха 2 гола. Провървя им да им се получат двете атаки. И мачът свърши. Ако не бяха тези 2 гола, ако беше поне само един гол, всичко беше поправимо и щяха да ги обърнат, въпреки слабата си игра. Въпреки слабата си игра още в началото германците можеха да вкарат 2-3 гола, но италианците имаха късмет. Просто тези макаронаджии мафиоти късметът винаги ги покрива! Няма по-късметлийски отбор от италианците. :evil: Вторият късметлийски отбор е Германия, но на фона на Италия дори той не работи, но на Италия винаги работи. Нека сега испанците да паднат, защото в техни ръце беше да изхвърлят Италия като завършат 1-1 или 2-2 с Хърватия, но се направиха на много отворени и не им пуснаха. Сега отборът, когото спасиха от ранно и срамно отпадане ще им изяде главата на финала. :laughm:

masterweather

Мнение от masterweather » пет юни 29, 2012 12:01 pm

Значи Испания ще стане шампион.... :lol: :?

Заключена

Върни се в “Футбол, спорт изобщо”