ФУТБОЛ (до 2009 г. вкл.)

Тъй като, както се оказва, има доста футболни запалянковци тук, явно е добре да има отделен раздел за целта...

Модератор: Radoslav Petkov

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » ср окт 28, 2009 10:32 pm

И аз на твое място бих отишъл! :thumbup: Е, малко е скъпо, но пък може би си струва. :D

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср окт 28, 2009 11:07 pm

Струва си. Там футболът е религия. И има защо. Защото отборите се раздават докрай на терена. Няма балкански манталитет като отпускане, подценяване и прочие. Конкретно Вердер не играе стереотипно с ц-ентрирания и блъскане, има нетипичен за немския футбол нападателен техничен стил, обича да държи топката, играе по земя, високи центрирания които са заучени прилага само при статични положения, напада постоянно и тормози противника, не се прибира отзад да брани резултат, а твори. Коментаторите отбелязват, че отбора играе много силно, стабилно и винаги има по 6 офанзивни футболисти, като всички халфове са офанзивни и могат да играят и в нападение и да бележат. Няма от типа разбивачи в средата, които само гонят, блъскат, рушат атаките на противника. Откакто съм тук Вердер няма загуба, само победи, един равен но в УЕФА купа. И стадионът е пълен не само в Буднелигата, а и в групите на УЕФА и в турнира за купата на Германия както днес също. На малко места в малко държави хората пълнят стадиона винаги, другаде обикновено е пълно за националното първенство, а в турнирите на Европа или купата на страната ходят малко хора. А в Германия и на третодивизионни отбори ходят по 15 хиляди души. Има атмосфера, деца и старци, мъже и жени със зелени шалове загърнати през врата в студения Бремен отиват към стадиона. Има тръпка. В България ходят главно мъже, а там и жените са наравно с тях.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » чет окт 29, 2009 12:08 am

yogimax написа:Вердер няма грешка, и днес с лекота победи Кайзерслаутерн с 3 на 0 за купата на Германия у дома си, играе се само един мач и вече е на четвъртфинал. Фенове и на двата отбора се разхождаха из улиците на града още следобяд, а към стадиона час и половина преди мача се движеха трамвай след трамвай препълнени с отиващи на мача фенове със зелени шалчета! Аа вече няма да се стърпя и съм си заплюл следващата седмица мачовете с Аустрия Виена за евротурнирите в четвъртък или мача у дома с Борусия Дортмунд в неделя. Билетите за седящи места са от 25 до 50 евро, а за правостоящи от 8 до 15 евро.
Баща ми беше на един мач преи години Вердер-Левски! Стадиона Весер Щадион, мисля, че беше е много красив! Имам много снимки от него и града! А града Бремен според него е много чист и спокоен, с много колоездачи! Има много хубави впечатления от там!

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед ное 01, 2009 12:11 am

Баща ти има верни впечатления за Бремен. :wink:
Днес Вердер малко се поизложи като направи 2 на 2 като гост на аутсайдера Нюрнберг, изравнявайки в 90-ата минута с фамозен гол. Има обяснение обаче, Писаро е контузен и не игра, а той е половин отбор. Но всички останали конкуренти сгафиха също и помогнаха на Вердер да се изкачи едно място нагоре и вече е втори на точка зад лидера Байер Леверкузен. Най-ного се изложи Хамбургер, който загуби у дома от слабака Борусия Мьонхенгладбах с 2 на 3 и отстъпи второто място на Вердер. Байерн Мюнхен загуби две точки в Щутгарт, правейки 0 на 0. Това го остави на 3 точки зад Вердер. Другият опасен конкурент Шалке имаше второ поредно домакинство, срещу двата лидера, след онова 3 на 3 преди седмица с Хамбургер, сега по същия щастлив начин се добра до равенство 2 на 2 с Байер Леверкузен, като не му позволи да дръпне в класирането. Самия шалке взе само две точки от шест възможни в последните два кръга и си изгърмя двете поредни домакинства. За сметка на това Вердер пък изигра двата си мача поред като гост, от които взе 4 точки. Получиха се най-благоприятните възможни за Вердер резултати във всички други мачове. Така Шалке остана зад Вердер с 1 точка. Следващата неделя Вердер при победа вкъщи над Борусия Дортмунд вече има реален шанс за първото място. Нататък програмата на Вердер е най-лесна отново, със силните вкъщи, със слабите е гост.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
ehh
Регистриран: нед окт 21, 2007 2:42 am
Контакти:

Мнение от ehh » нед ное 01, 2009 12:55 pm

Макс, май ще те питаме за данни около отборите в Будеслигата, когато ще правим прогнози в Еврофутбол.
За мен лично, само Х между Щутгарт - Байерн и Шалке - Леверкузен не са изненадващи.

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » вт ное 03, 2009 3:03 pm

http://corner.dir.bg/news.php?id=5319719 Вижте ЛЕвски и Цска станахме за посмешище на цяла Европа. С такива президенти ченгета и престъпници на водещите отбори - това е :prison:
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » вт ное 03, 2009 6:10 pm

:thumbup:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

wilkosz

Мнение от wilkosz » вт ное 03, 2009 10:00 pm

Няма билети за мача в неделя Вердер-Борусия Дортмунд, всичко е разграбено, след този мач Вердер може да оглави Бундеслигата ако спечели, а Байер Леверкузен не победи Айнтрахт. Но се вредих за четвъртък, ще съм на стадиона на Вердер-Аустрия Виена. Броя дните и часовете. Тук и билетите можеш да купиш по телефона, после ти ги изпращат по пощата :roll: :D

Потребителски аватар
FENIX

Мнение от FENIX » вт ное 03, 2009 10:02 pm

yogimax написа:Няма билети за мача в неделя Вердер-Борусия Дортмунд, всичко е разграбено, след този мач Вердер може да оглави Бундеслигата ако спечели, а Байер Леверкузен не победи Айнтрахт. Но се вредих за четвъртък, ще съм на стадиона на Вердер-Аустрия Виена. Броя дните и часовете. Тук и билетите можеш да купиш по телефона, после ти ги изпращат по пощата :roll: :D
Браво, ще разказваш как е било! Това е от Лига Европа, нали! Е как няма да можеш по телефона да ги поръчаш, хората създават пълно удобство! Там е толкова чисто удобно и е помислено за всичко, че след една година, ако живея там, ще взема да се изнервям! :lol:

wilkosz

Мнение от wilkosz » вт ное 03, 2009 10:09 pm

Толкова е хубаво да живееш в град със силен отбор, където футболът е религия и всички са запалени и пълнят стадионите. Да от Лига Европа е, Вердер разбира се е на първо място и при победа си осигурява окончателно класирането по-нататък. Малко ме е страх от мача с Борусия Дортмунд, 5-6 отбора в челото са наблъскани в 3 точки разлика и една грешна стъпка, една загуба изхвърля който и да е от тези отбори след 5-6 място, включително и Вердер. Важно е да играе Писаро.
Дори и да не си на стадиона е хубаво, пъбовете се пълнят с фенове, защото всички мачове се предават пряко на отбопа и има телевизор в заведенията, хората слагат шалчетата и отиват там да гледат, преживяават, реагират, радват се, треперят, и накрая се поздравяват за победите.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » вт ное 03, 2009 10:26 pm

Ще чакаме снимки от кухнята, щом ще ходиш да усетим и ние атмосферата сред немските тифози.

А иначе аз за днес играх равен на байерн мюнхен-бордо, 2-ка на цска-малко оптимистично, но предвид факта, че манчестър със сигурност се класират и 2-ка за реал в отделни фишчета с по 2лв, но вече играя повече за тръпката, не преследвам печалби :twisted:

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » чет ное 05, 2009 8:31 pm

http://www.youtube.com/watch?v=sZ4e0yod0xA :D :D Много ми харесаха Интер през второто полувреме, но нямаха късмет. Като вкараха 2-та гола се зарадвах много, заслужаваха го! :D Много интересна група стана. Всички могат да се класират.

Потребителски аватар
FENIX

Мнение от FENIX » пет ное 06, 2009 12:24 am

Не знам, ама много ме е яд за Левски! Направихме може би най-хубавия си мач от 1 година насам! И пак детински постъпки! Този път Гошо Вратарчето, когато целият отбор игра отлично! Как да не го е яд човек! Залцбург не заслужаваха и точката, а си тръгнаха с три! Ние ги надиграхме, на моменти тотално! Е за това ме е толкова яд! :evil:

wilkosz

Мнение от wilkosz » пет ное 06, 2009 1:01 am

Вердер днес игра много слабо, бавно и с грешки, но въпреки това победи с 2 на 0 в последните 10 минути Аустрия Виена. Гостите опитаха да надскочат ръста си и играха на 200%, играха геройски опълчензците на Шипка, и дори на няколко пъти опитаха мълниеносни контри, но пропуснаха 2-3 добри положения. Но толкова им стигнаха силите ще отпаднат а Вердер си подпечата първото място два кръга преди края с 10 точки. Утре снимки и видео, беше яко на трибуните, 25 121 зрители изписаха на таблото. Но играта не си струваше 35-те евро, които платих за билет...Публиката мълчи като на театър повечето време, а агитката е много малка. Тук нямат българския горещ темперамент. Но поне няма инциденти, всичко е организирано, извънредни трамваи чакат пред стадиона и извозват без навалици и блъскане или чакане, конна полиция бдеше също, шалът на Вердер е 5 евро, взех си, дъждобранът е 1 евро, има и възглавнички за седалките за продан, през 10 метра в стадиона има бюфети за ядене и пиене, за всичко е помислено. Но стадиона ми се видя малък, не вярвам че събира 42 000 души. Днес беше почти пълен, а изписаха само 25 000.
Левски като гледам продължава да бъде посмешището на Европа с поредната загуба у дома и нула точки в групата. кой ли не се изреди да си тръгва с три точки от герена, то не беше втородивизионния Люцерн през 1992, не беше Любляна на два пъти, не беше Аалст никому неизвестен тим, не беше Тампере, Бате борисов, Жилина, Дебрецен, а сега и Залцбург...много добре, чудесно продължавайте да не разбирате от футбол и да сте глупаците на Европа...

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пет ное 06, 2009 1:31 am

FENIX написа:Не знам, ама много ме е яд за Левски! Направихме може би най-хубавия си мач от 1 година насам! И пак детински постъпки! Този път Гошо Вратарчето, когато целият отбор игра отлично! Как да не го е яд човек! Залцбург не заслужаваха и точката, а си тръгнаха с три! Ние ги надиграхме, на моменти тотално! Е за това ме е толкова яд! :evil:

Не, гола на Шимер беше кой знае каква грешка, а това че нямаме нападатели!!! Този гол можеше да е почитен, ако не бяха безумните пропуски пореден мач в Европа! За 4 мача в Европа имаме невероятните 23 чисти голови положения, това са чистите, от които отбори от ШЛ вкарват 90% от тях! Аз лично не съм наблюдавал мач, в който единия отбор доминира по този начин срещу който и д а ебил! Това се случва много рядко, просто Левски има стил и играе супер атрактивно в атака, но просто нямаме стрелец. Запълни се тази празнина в системата ни на игра, Левски с такава игра е за излизане от групи!!! Много акцентирате върху грешките в зашита, но не те са тези, които носят товара на загубите ни. Просто Левски играе нападателен футбол и никога не се затваря в глуха защита, така играят Арсенал, Челси, но те имат нападатели, другото е пълнеж, но покрай големите фигури и те стават знаменити и около няколко основни опорни играчи се гради всичко! Въпрос на треньорски умения и квалифициран управленски персонал и здрав, стегнат бюджет. Мача няма да коментирам тук! А няма и смисъл май....

Заключена

Върни се в “Футбол, спорт изобщо”