Технически проблеми около АМС/техническа поддръжка

Всичко около разполагането, инсталирането, поддръжката и онлайн-визуализацията на любителските автоматични станции...

Модератори: Бял облак, angilari, alexander

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юни 12, 2018 5:57 pm

https://www.stringmeteo.com/forum/viewt ... 915#589915
alexander написа:...
Орцево, както е известно, от миналото лято е без ветромер, а от 03 март и без Т/Х сензор заради изтощаване на батериите му. Никой не се е качвал за профилактика на станцията, а липсата на лично мое време за целта (в делничен ден), както и на ресурс от общината да осигури кола, човек и стълба, обричат пункта на осакатяване. Принципно има подкрепа и разбиране, но никой не се наема сам да свърши тези неща.
Последното ми ходене в района бе през септември 2017 г., когато посетих Белица и Семково, но до там не стигнах.
...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юни 12, 2018 6:13 pm

Уффф, какво става с Лозен пък сега?! :?

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср юни 13, 2018 12:40 pm

Stringmeteo написа:
alexander написа:
Stringmeteo написа:Севлиево май плаче за нови батерии? :hmm:
Не, плаче за едно от следните три неща в реда на тяхната необходимост и вероятност да се случат:
- за нов компютър;
- за нова станция;
- за закриване.
Махам Севлиево от картинките на началната страница и в Централна Северна България дупката става още по-голяма :dontknow: ...
При Севлиево правено ли е нещо, защото гледам, че има подобрение в последните 1-2 седмици? :-? Засега я пускам пак на началната страница. Едновременно, махам Офелиите, твърде много и дълги загуби на обхват :dontknow: ...

Потребителски аватар
alexander
Регистриран: пон юни 04, 2007 1:13 pm
Контакти:

Мнение от alexander » чет юни 14, 2018 4:47 pm

Около 13-14 мм от валежа в Топчии и към 8-9 в Смолян днес, са резултат от бъгове, при комуникацията на станциите WS2307 със софтуера.
Метеостанции за дома и бизнеса, уеб-визуализация:
http://www.weathershop-bg.com/bg/
http://www.stringmeteo.com/stations/sell.php
Поръчайте на: 0888 280094; 0888 649436

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юни 14, 2018 4:52 pm

Хм, ако Смолян вече не прави много големи бъгове, да взема да я върна на началната страница (картата с валежите), по едно време бъговете редовно превишаваха с доста реалния валеж :dontknow: ...

Потребителски аватар
alexander
Контакти:

Мнение от alexander » чет юни 14, 2018 5:10 pm

Е, скоро след оня период в Смолян правиха профилактика. Преди и след него, видно от данните, станцията работи добре. От масата машини WS23== с известните, дори типични за тях проблеми, бих казал дори много добре.

PETAR_YANKOV
Регистриран: чет мар 27, 2014 8:25 pm
Местоположение: в.з. Осеново, Варненско -302м.н.в./с.Левски - Варненско- 328м.н.в./гр.Варна, кв.Левски 77м.н.в.

Мнение от PETAR_YANKOV » нед юни 17, 2018 9:25 pm

Ох... Хич не ми се пише ама.. тея станции поголовно сдават багажа. Ама не заради самие тях, ами заради хората окоюо тях.
В това число и аз!

В. З. ОСЕНОВО преди да спре нета заради натрупани сметки просто изчвзваше. Казвах на майка ми дс рестартира компа, тръгваше и след минути изчезваше визуализацията..
Платил съм преди месец всичко, но визуализация няма..
Козичино - няма кой да бутне камерата, станцията също не визуализира и АС ако някой там не се намеси Ако аз не звънна.
Така е и на Долище- там на кмета му пречал компа, бучал и излъчвал...
Искал да го махам..

На В. Дол има проблеми човека и не му е до камери..
На Левски камерата спря... Добре, че рестртирам компа с умен ключ... Иначе и там нямаше да има никой.
Истината е че ми писна..
А и имам много ангажименти.
Във Д. Чифлик минах преди месец.
Умишлено оставих тази станция да не е под мой контрол, а да е под погледа на тамошният ММиро..
Ами... Като видях стойката... Тя е наклонена Айфеловата кула..
Как да рабори дъждомер...

Потребителски аватар
alexander
Контакти:

Мнение от alexander » пон юни 18, 2018 10:35 am

Пешо..., какво да ти кажа :? :evil: :( , разбирам те напълно!
Не се занимавай с незаинтересовани хора, та дори с изкуствено дишане станциите да работят още месец-два. Жалко е за огромния ресурс, вложен от теб в проектите и поддръжката до момента, но такива са хората. Спрях да се пилея за подобни загубени каузи.
В един момент себеуважението, зачитането на личния труд, време и семейство надделява.
Колкото до Долни чифлик и наклонената от дълго време стойка за клетката и дъждомера, просто ме уби. ... :palm1: Последно Миро каза, че дори е паднала, барабар с всичко на земята, но нито дума, че месеци наред е била наклонена. :thumbdn: Честно, отписал съм я, независимо, че пътува до София и вече в екрана има нов приемник за увеличаване на обхвата. Там нещата винаги се случват постфактум и зависят от свободното време на определен човек. Кой както иска да го тълкува.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юни 18, 2018 2:47 pm

За Долни чифлик само да вметна, че въпросният човек, принципно, не е поемал официален ангажимент за поддръжка на станцията, а го прави на добра воля и когато може. Кой както иска да го разбира. ;) И пак да си натрапя и аз мнението - да, обгрижването на станции без реален и заинтересован "агент" на място си е предварително загубена кауза по дефолт...
Последна промяна от Stringmeteo на пет юни 22, 2018 5:52 pm, променено общо 1 път.

mmirro
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:50 pm

Мнение от mmirro » чет юни 21, 2018 6:03 pm

Аз съм въпросният човек - ММиро, ммирро, mmirro, Миро или както щете. Да, преди доста години, когато с "Войводата" монтирахме станцията, обещах, че ще я поддържам - Аз нямам време, нямам възможност, каза "Войводата" /Може би сега е PETAR_YANKOV?/. Все едно... Имах достатъчно свободно време и въпреки, че живея на 40 км. от Долни Чифлик, съчетавах поддръжката с личните си ангажименти и струва ми се, успявах да поддържам станцията. Сега обаче, ситуацията е по-различна - работя на друго място, нямам толкова свободно време, особено в делчнични дни, а това е решаващо за поддръжката, защото само тогава имам достъп до конзолата /за смяна на батерии и др./ Сашо разбира се, е запознат с всичко това.
Наклоненият кол /греда/ сравнително скоро го забелязах, да, трябваше своевременно да обърна внимание на това и да искам да го подменят. Падането е с човешко участие, вижда се на камерите, но няма нищо откраднато или потрошено. Вероятно вече е поправен. Колкото до дъждомерът - той излиза извън обхват от години, минахме през какви ли не перипетии - замяна с друг, откраднат, счупен и т.н. Така или иначе, и с наклонен /в интрес на истината съвсем леко наклонен/и с изправен кол, все не работеше. Бях го зарязал... Сега /следващата седмица/, надявам се, ще мога да стигна до стаята на зам. кмета, в удобно за него време и да свържа обновената конзола с компютъра.
В обобщение на цялото ми словоизлияние, за което няколко дни събирам сили и желание - правя каквото мога, съобразно личните ми ангажименти и приоритети.

Накрая - само за протокала - станцията е собственост на общината, а до "реалните" данни /предполагам/ има достъп единствено Сашо.
Каквото и да мислят за теб, прави това, което смяташ за правилно. Бъди еднакво равнодушен и към порицанието и към похвалата.
Питагор

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » пет юни 22, 2018 2:01 pm

От сутринта имам настойчив проблем с обхвата на Т/Х сензора. Дано да съм го вкарал в кондиция! Онзи ден вечерта сменях батерии на конзолата.
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юни 22, 2018 6:04 pm

А този валеж 3 мм около 13:30ч. в Костенец умишлено ли е изтрит в 15:30ч. или...?

mmirro
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:50 pm

Мнение от mmirro » пет юни 22, 2018 11:03 pm

Отново за станцията в Д. Чифлик - Бях планирал пускането за понеделник, но май няма да ми се получи. Налага се да отида на работа /във Варна/ по-рано от предвиденото. В най-добрия случай ще свържа конзолата, ще я пусна да търси датчиците и ще я оставя.
Каквото и да мислят за теб, прави това, което смяташ за правилно. Бъди еднакво равнодушен и към порицанието и към похвалата.
Питагор

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юни 22, 2018 11:57 pm

Да, изключително трудно е да бъдеш държан отговорен, при положение, че през повечето време не си в Долни чифлик и че достъпът ти на място в извънработно време е изключително затруднен (станцията не е в твоя или в някой друг леснодостъпен двор/къща) :dontknow: . Отново ще се повторя - това няма как да е типична станция с ангажиран и заинтерсован стопанин на място, а когато една станция няма такъв стопанин... ясно е какво става закономерно в над 90% от случаите :dontknow: ... А какви уговорки са правени в началото с PETAR_YANKOV и при какви предпоставящи условия е съвсем отделна тема, в случая явно най-важното е какви са условията в момента :!: .

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юни 24, 2018 2:22 am

Загуба на обхват за 3,5 часа тази вечер при Варна-Боровец :hmm: ...

Отговори

Върни се в “Автоматични станции”