СПОНСОРСТВО/ПОМОЩ ЗА (нови/съществуващи) АВТОМАТИЧНИ СТАНЦИИ на интересни места

Всичко около разполагането, инсталирането, поддръжката и онлайн-визуализацията на любителските автоматични станции...

Модератори: Бял облак, angilari, alexander

Voivodata

Мнение от Voivodata » вт мар 01, 2011 3:44 pm

..........
Последна промяна от Voivodata на пон мар 14, 2011 2:18 pm, променено общо 1 път.

meteoinf1
Регистриран: ср фев 11, 2009 10:04 pm

Мнение от meteoinf1 » ср мар 02, 2011 1:36 pm

Идеята Ви ми се вижда интересна,но дано всичко потръгне нормално.Няма смисъл да се карате и да си повишавате тон.Не мислех да вземам отношение,защото станциите ми са към другата мрежа.А община Трън е доста бедна община.Така ,че по ще е лесно да се насочите към печеливши фирми.Братовчедка ми е кмет на населено място и знам как не можахме да сложим една интернет антена,която хаби само 5 лева.Всичко трябва да минава през сесии на общината.А някой хотел или частна фирма е най-лесно.BGWN мрежата е с преговори към три фирми в този край.И за да не стават проблеми,нека всеки от регионите ,посочи интересни места за станции ,като ги номерирате и евентуално теглите жребий ,коя ще е следващата изградена.
АЗ БЯХ ДО ТУК!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » ср мар 02, 2011 1:54 pm

meteoinf1 написа:А община Трън е доста бедна община.Така ,че по ще е лесно да се насочите към печеливши фирми.Братовчедка ми е кмет на населено място и знам как не можахме да сложим една интернет антена,която хаби само 5 лева.Всичко трябва да минава през сесии на общината.А някой хотел или частна фирма е най-лесно.
Благодаря за съвета! Имаме го предвид това. Ще пробваме, пък където стане. А ако не стане - здраве да е, ще опитаме на друго място. :)
meteoinf1 написа:BGWN мрежата е с преговори към три фирми в този край.И за да не стават проблеми,нека всеки от регионите ,посочи интересни места за станции ,като ги номерирате и евентуално теглите жребий ,коя ще е следващата изградена.
Какви по-точно проблеми имаш предвид?

meteoinf1

Мнение от meteoinf1 » ср мар 02, 2011 2:02 pm

Ами всеки иска станция в негов район и след време и аз да бях ,щях да натискам втората да е при мен и така нататък.Един дава повече за негов район друг по-малко-това ми направи впечатление.

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » ср мар 02, 2011 2:09 pm

Местоположението на евентуалните бъдещи станции ще се решава обективно в зависимост от това къде има или няма покритост от други станции, както и от представителността на мястото. Това го коментирахме вече по-горе.

Относно това кой колко пари би отделил - това решава всеки сам за себе си.
:)

Voivodata

Мнение от Voivodata » ср мар 02, 2011 2:54 pm

..........
Последна промяна от Voivodata на пон мар 14, 2011 2:20 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » ср мар 02, 2011 3:06 pm

Според мен тази добронамерена кауза става много изнасилена. Не трябва да става със зор. Според мен идеята на Ангилари за малък месечен членски внос е най-приветлива. Така никой няма да се натовари, никой няма да има претенции за нищо. 5 лв или 10лв на месец ощипала ни муха. Събират се парите бавно и славно и накрая когато се съберат достатъчно да се инветсират. Мисля че такива пари на месец са нищо пари. Мисля че много се избързва без да има нищо сигурно (участниците). 60-70 лева на човек не са много пари, за месец два, всеки може да ги отдели, но дали си заслужава така да се меткаме напред с рогата?

Аз съм с вас поне за сега. Решавайте как да се процедира. Моето мнение не бива да влияе на никого.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
Liani
Регистриран: пон яну 10, 2011 1:42 am

Мнение от Liani » нед мар 06, 2011 3:29 pm

Проекта за станцията в Трън май започва да се разпада :hmm:

krasi83
Регистриран: ср май 16, 2007 12:03 pm

Мнение от krasi83 » нед мар 06, 2011 3:38 pm

Liani написа:Проекта за станцията в Трън май започва да се разпада :hmm:
ЗАЩО?

Потребителски аватар
alexander
Регистриран: пон юни 04, 2007 1:13 pm
Контакти:

Мнение от alexander » нед мар 06, 2011 7:01 pm

Покрай „Спонсорство за нови автоматични станции в интересни места из страната” някои хора се опитват да прославят и рекламират същата дейност и същите свои амбиции, но свързани с друга мрежа и друг сайт.
Ако meteoinf1 не схване посланието ми , съвсем скоро ще се наложи да му кажа директно какво смятам за него!
Последна промяна от alexander на нед мар 06, 2011 10:27 pm, променено общо 1 път.
Метеостанции за дома и бизнеса, уеб-визуализация:
http://www.weathershop-bg.com/bg/
http://www.stringmeteo.com/stations/sell.php
Поръчайте на: 0888 280094; 0888 649436
Тестова станция Technoline WS1900 в с. Рилци, община Благоевград

webcambg
Регистриран: ср окт 06, 2010 12:03 pm
Контакти:

Мнение от webcambg » нед мар 06, 2011 7:36 pm

Здравейте колеги,
виждам че темата е доста напреднала, а както вече разбрах през седмицата която идва ще се отиде на място за оглед и до седмица две ще се инсталира станцията!
СУПЕР и БРАВО ЗА НАЧИНАНИЕТО!
Както обещахме ще преведем обещаната сума още в понеделник!
Нека и другите не забравят поетите ангажименти и да подпомогнем дружно делото :thumbup:
И нека тази инициатива да не е последната!
Времето чрез уеб камери - http://www.webcambg.com

Voivodata

Мнение от Voivodata » нед мар 06, 2011 7:39 pm

Остана да кажете, къде тук във форума ще бъде изписано кой колко е дал!
Както казах, аз ще преведа 20лв!Не са много, но пък не съм казал ,че ще е само за този проект!Надявам се обаче да се разглеждат всички предложения, независимо в коя част на БГ са!

webcambg
Регистриран: ср окт 06, 2010 12:03 pm
Контакти:

Мнение от webcambg » нед мар 06, 2011 7:54 pm

alexander написа:Всички извършени преводи, заедно с имената и точните суми ще бъдат обявени тук.
Ми той човека ще си напише... че и без бой всичко ще си каже :grin1:
Времето чрез уеб камери - http://www.webcambg.com

Voivodata

Мнение от Voivodata » нед мар 06, 2011 7:58 pm

webcambg написа:
alexander написа:Всички извършени преводи, заедно с имената и точните суми ще бъдат обявени тук.
Ми той човека ще си напише... че и без бой всичко ще си каже :grin1:
:thumbup: , това не съм го видял!

meteoinf1

Мнение от meteoinf1 » пон мар 07, 2011 12:01 am

alexander написа:Покрай „Спонсорство за нови автоматични станции в интересни места из страната” някои хора се опитват да прославят и рекламират същата дейност и същите свои амбиции, но свързани с друга мрежа и друг сайт.
Ако meteoinf1 не схване посланието ми , съвсем скоро ще се наложи да му кажа директно какво смятам за него!
Сашо ,гледам при моето отсъствие ти си писал някой неща от типа че съм си правил реклама за друг сайт и друга мрежа.Нищо подобно.Нали всеки е свободен да споделя и да си пише каквото иска.Тук има ли цензура питам аз?Аз не съм писал точно в раздела за вашите станции-там ми изместиха мнението,не ми трябва да се меся в работите за спонсорство.Ами мога имам средства,поставям станции-нищо лошо.Това че си изграждам метеомрежа в региона предполагам не ти пречи ?Те са за общо ползване от всички.Всеки си пише нещо под името,слага си снимка-ако е забранено ще ги махна.
Подпис:
Това е текстови блок, който може да бъде в края на съобщенията, което правите. Има ограничение от 255 символа.

Всеки пише ,пиша и аз.
И ако накрая ще ме режеш от форума давай!Защо ли сайта се казва Стрингметео???
За Трън ей сега можех да извадя станция и да я подаря ,но не така и с тези думи!
Тук искам да се намеси Иван и да каже мнението си пред всички.И каквото ще да става!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Отговори

Върни се в “Автоматични станции”