КОСМИЧЕСКИ АПАРАТИ, МИСИИ, СТАНЦИИ (проекти, резултати, открития, теории)

Между астрономията и метеорологията има някаква връзка, по-скоро само косвена, и въпреки че астрономията (астрофизиката) поначало си е доста сериозна и сложна наука, подобно на метеорологията и тя може да се причисли към раздела "романтични науки" ;) ...
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

КОСМИЧЕСКИ АПАРАТИ, МИСИИ, СТАНЦИИ (проекти, резултати, открития, теории)

Мнение от Stringmeteo » вт апр 01, 2008 7:21 pm

Американците се завръщат на Луната
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1179172
Последна промяна от Stringmeteo на чет юни 21, 2018 2:27 pm, променено общо 6 пъти.

mmirro
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:50 pm

Мнение от mmirro » вт апр 01, 2008 10:08 pm

В същност, според някои теории, те никога не са стъпвали там, и първите стъпки на човек на Луната са измама и манипулация! :D
Каквото и да мислят за теб, прави това, което смяташ за правилно. Бъди еднакво равнодушен и към порицанието и към похвалата.
Питагор

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » вт апр 01, 2008 10:16 pm

Дело на космонавти и прочия,чиято мечта да се прочуят като първи стъпили на Луната е пропаднала :lol: Нали знаете НАСА какъв състав наброява и колко от тях получават възможността да запишат имената си в учебниците :wink: Такива теории ми звучат малко като тези за Глобалното затопляне.....слабоумна работа,подкрепена с пари,възползваща се от незнанието на масата хора :wink:

mmirro
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:50 pm

Мнение от mmirro » вт апр 01, 2008 10:23 pm

Постът ти ми е малко неясен, но отговарям веднага:
http://bg.wikipedia.org/wiki/Apollo_Moon_Hoax

Истината е някъде там...
Последна промяна от mmirro на вт апр 01, 2008 10:30 pm, променено общо 1 път.
Каквото и да мислят за теб, прави това, което смяташ за правилно. Бъди еднакво равнодушен и към порицанието и към похвалата.
Питагор

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » вт апр 01, 2008 10:28 pm

Обвиненията са често отхвърляни като несъстоятелни от учени, техници и инженери, както и от НАСА и от астронавтите на съответните мисии

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » вт апр 01, 2008 10:30 pm

Аз съм почти убеден, че човек не е стъпвал на Луната. Първо около Земята има няколко радиационни пояса, при пресичането на които човешкото тяло поема голяма доза слънчева лъчиста радиация. Второ на Луната няма вятър и знамето би трябвало да "клюмне", а не да се вее... И не разбрах каква връзка има това с теорията на "Глобалното затопляне", която си е напълно вярна, и слабоумни са тези, които не вярват в нея. :evil:

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » вт апр 01, 2008 10:33 pm

Причните за ГЗ,които се изтъкват пък са още по-слабоумни :lol:

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » вт апр 01, 2008 10:35 pm

Изображение

:lol:
Реалист.

weather_master

Мнение от weather_master » вт апр 01, 2008 10:40 pm

И аз така мисля. :lol: Те причините са налице!...

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » вт апр 01, 2008 10:50 pm

Ами няма вятър,може пък този вятър да се дължи на близостта на Совалката,подобно при кацане на самолет.Не се сещам да съм наблюдавал архивни кадри,но пък едва ли ако всичко е планирано фалшименто,няма да помислят и върху този съществен елемент..Все пак зад всичко това стоят обединените научни открития на цяла една общност в тази сфера и такъв бъг е непростим....
А относно теорията Глобалното затопляне-звучи зиключително инфантилно и първично на базата на науки като физика и метеорология.Затоплянето като процес последните 100 години средно е факт,но причините и най-вече процесите в бъдеще,които се предвиждат на тази основа са смешни и лесно манипулиращи,поради по-оскъдното им възприятие и сдъвкателен характер :lol:
Наздраве,то верно бала ви наближава и доста пиене ви очаква..... :lol:

weather_master

Мнение от weather_master » вт апр 01, 2008 10:54 pm

Gladiator написа:...може пък този вятър да се дължи на близостта на Совалката,подобно при кацане на самолет...
На Луната почти няма атм.! Едва ли създава налягане повече от 10^-9 хПа...

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » вт апр 01, 2008 10:59 pm

А тези, които оспорват първия поход на Луната, признават ли поне следващите ? :lol:
Реалист.

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » вт апр 01, 2008 11:03 pm

Ако са им платили да си мълчат,няма да необходимо ти как мислиш? :lol: Аз не заявявам на 100%,че е стъпвал човек на Луната,това не може да го каже никой(просто знам каква е конкуренцията навсякъде и няма привилигировани).Всичко е догадки и размишления и ако има ясно становище,официално за обществеността то е в учебниците.Всичко друго попада в сферата на вероятностите.Да има неща,както казва Мастъра,които са много проблематични,които могат да се докажат на прима виста както се казва,но все пак.....развяването на знамето-трябва да го видя,ако някой знае линк с архивния филм да пусне :?

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт апр 01, 2008 11:46 pm

Ами имаше една поредица с вестници "Тайни и мистерии", руски филми. Там имаше цял филм, посветен на "фалшивото"ходене до Луната. Но в крайна сметка, в края на филма дават научно обяснение за проблематичните неща (от което те вече стават не толкова проблематични), т.е. реално може американците и наистина да са ходили на луната (макар аз да се съмнявам малко, основно заради по-ниското ниво на технологиите тогава, преди почти 40 години...). А филмът 100% го има някъде по популярните съответни сайтове, ама аз не ходя там, така че :lol: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср юни 04, 2008 9:11 am

Откриха лед на Марс?
В близките дни американският космически апарат "Феникс", който кацна на червената планета на 26 май, ще пристъпи към основната си мисия - да се вкопае в почвата на дълбочина до 60 см и да събере образци от марсианския лед
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1205376

Отговори

Върни се в “Астрономия, астрофизика. Космически мисии”