КОСМОЛОГИЯ. АСТРОФИЗИКА. СТРОЕЖ, МИНАЛО И БЪДЕЩЕ НА ВСЕЛЕНАТА

Между астрономията и метеорологията има някаква връзка, по-скоро само косвена, и въпреки че астрономията (астрофизиката) поначало си е доста сериозна и сложна наука, подобно на метеорологията и тя може да се причисли към раздела "романтични науки" ;) ...
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

КОСМОЛОГИЯ. АСТРОФИЗИКА. СТРОЕЖ, МИНАЛ

Мнение от Stringmeteo » пон окт 29, 2007 12:10 am

http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1114693

Както и тука......
Това второто не е кой знае какво (вече го показвах в друг форум). В същия сайт обаче май има доста интересни нещица (макар и доста кратковати) по различни научни теми...
Последна промяна от Stringmeteo на нед дек 18, 2016 12:26 am, променено общо 6 пъти.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб дек 08, 2007 8:12 pm

Аз наистина не мога да си обясня как е станалло всичко.Значи преди да се зароди вселената всичко е било симетрично.Да, ама това нещо как в станало?Просто не мога да си обясня как е въможно да има нещо, което няма начло, а вероятно и край.Има и един друг въпрос който често си задавам и си мисля.Как съм се създал точно аз?Могат да станат топлкова комбинации, а точно аз съм станал.

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » съб дек 08, 2007 8:29 pm

Ами всеки притежава според мен своя собствена душа, което се въплътява винаги в определи живи форми и никога не умира, това е моята теория, т.е. ти винаги си съществувал, когато са се съставили организмите твоята душа се е установила точно в това раждащо се ново тяло, на което му предстои дълъг живот в своето съществуване :wink:

quittr

Мнение от quittr » съб дек 08, 2007 8:36 pm

Ok, ама тая душа как се е създала, кога, и как точно твоята или моята, като можеше да е някаква друга душа.И това с душите искам малкои да порасъждавам.Значи населението на света нали се увеличава.Значи или има чакащи души или се произвеждат нови или това не е вярно.

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » съб дек 08, 2007 8:40 pm

Eми точно де, те душите си ги имало открай време, а щом неселението се увеличава, вече нямам отговор и не съм се замислял, не би трябвало да се създавт нови души според мен... :roll:

quittr

Мнение от quittr » съб дек 08, 2007 8:51 pm

Значи има сигурно милиарди и чакащите си живет свой живот и там се увеличават.После като умрат идват в хора.После човека като умре отива при чакащите. :lol: Цяла история си измислих. :lol: :lol: Maks kiakwo li bi kazal po wyprosa mi. :roll:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб дек 08, 2007 9:35 pm

Ще изложа концепцията, която съм извлякъл от всички школи, до които съм се докосвал и разсъждавал. Начало и край има само в мащаба на планетата Земя. Тук всичко е форми, а формите не могат да бъдат вечни. Те се променят, имат начало и край. Затова ние сме свикнали да мислим, че няма нищо безкрайно. Те се създават и след известно време се разпадат. Но това в ограничен мащаб. В по-цялостен мащаб всичко, всички събития се случват в едно поле, което няма граници и което е безкрайно и безначално. Това поле може да се каже, че е енергия. То прониква във всеки атом на всичко, което съществува. А енергията е нерушима, това е доказан факт, тя само може да преминава от едно състояние в друго, но не и да се изгуби или изчезне. Така първоначално е съществувало само това поле, от което се е породила нашата слънчева система, и всички останали галактики. После от това същото поле се е породил живот, след време е отмрял (да си спомним атланската раса и нейното изчезване), после отново се е породил в друга форма, и някой ден отново ще изчезне, стигайки някакво ниво на еволюция. Но няма да се загуби, после могат да се породят други планети, или системи, в които да се породи друг вид живот на по-високо ниво и така до безкрайност. Един вид движение като спирала, като кръг, знаем че знакът за безкрайност не е права линия (правата линия има начало и неизбежен карй), а е полегнала осморка (този знак няма нито начало нито край, а се движи в нещо като кръг). Това поле от енергия според мен е също така и разумно, защото повечето неща във вселената са в порядък, те не са хаотични. Ако полето не беше разумно, то не би могло да създаде такава подредена планета като нашата, в която има ритъм и равновесие във всичко. Имаш тухли, обаче те няма да станат къща, преди да вложиш разум и да ги подредиш както трябва една върху друга. Това поле, което пронизва всичко съществуващо някои наричат Бог, висш Аз, или Абсолют. От него се е породило всичко и в него ще се върне. Няма противоречие и не е трудно за разбиране логически. Душите ни са излезли от Него, и са обречени да се върнат отново в него и да се слеят с него за вечни времена. По същия начин тялото ни е излязло от тази земя, и в нея ще се разтвори когато тялото умре. По същия начин растението излиза от земята, разцъфтява, и след това увяхва и се разпада в същата тази земя, от която е поникнало. Това е законът, всяко нещо се връща рано или късно там, откъдето и произлязло. Излизаме като индивидуални души от полето, за да изиграем някаква роля в някаква форма, веднъж тук на Земята, после може някъде другаде по друга форма, временно се връщаме в полето и отново излизаме от него, но в крайна сметка отново се връщаме в Него.

quittr

Мнение от quittr » съб дек 08, 2007 9:47 pm

Хм,интересно звучи.Ама тия енерги как са се създали??

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб дек 08, 2007 10:19 pm

Не се е създала, тя си съществува, нали е безначална?!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт яну 08, 2008 10:36 pm

По-странно и от фентъзи: паралелни вселени изкушават учени

http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1143498

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб фев 16, 2008 12:03 pm

Учени заснеха най-отдалечената галактика във Вселената, откривана досега:
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1160645

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср мар 26, 2008 12:03 pm

Космически взрив на 7,5 млрд. години видян с просто око
НАСА засече най-ярката космическа експлозия досега - мащабен взрив на енергия на 7,5 млрд. светлинни години от нас
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1176628

Потребителски аватар
weatherFREAK
Регистриран: пет юни 06, 2008 8:45 pm

Мнение от weatherFREAK » съб юни 07, 2008 12:06 am

Тъпо е да четете преводите на сайт като нетинфо.

Най-много да се объркате още повече.

Би Би Си са 100 пъти по-интересни на пак не е достатъчно.

Тази статия представя нова теория за така важния за нас въпрос - Какво е имало преди Големия Взрив!

http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/7440217.stm

Безсопрно е доказано че Вселената има начало и ще има и край.

Хората са просто нищо - с клетакити и телата си отделяме топлина и допринасяме за ентропията във Вселената.

Абсолютно нищо повече.

Хахах

Термодинамиката е ключа и там е решена съдбата ни и може би и бъдещето на Вселената.

А хората се мислят за толкова специални. Еволюцята на живота също допринася за ентропията.

Но наистина има неща който за сега никой няма отговор.

Защо на нас ни изглежда че времето има посока? Защо като се счупи нещо и не можем да го върнем.

Няма отговор.

Аз лично също не го разбирам.

КАКВА Е ПРИЧИНАТА ВРЕМЕТО ДА ИМА ПОСОКА?

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юни 07, 2008 1:12 am

weatherFREAK написа:...
КАКВА Е ПРИЧИНАТА ВРЕМЕТО ДА ИМА ПОСОКА?
Ами аз прочетох статията доста внимателно, но не намерих разбираем отговор на този въпрос :dontknow: :lol: ...

Потребителски аватар
supercell
Регистриран: съб сеп 01, 2007 12:18 pm
Контакти:

Мнение от supercell » съб юни 07, 2008 6:41 am

Според книгата, която съм чел относно тази тема Вселената е била в много компактно и подредено състояние (нещо като свръхатом) в самото си начало преди Големия Взрив. След взрива това подредено състояние се е нарушило и с разширяването на Вселената всичко в нея преминало от ред в безпорядък, което от своя страна е свързано с остаряването на всичко и склонността към разрушение- така наречената Теория на Хаоса. Ако ударим една порцеланова чаша тя се счупва на парчета, но ако ударим парчетата, шанса да се съберат отново в здрава чаша е умопомрачително малък (няма да ни стигне времето отделено за съществуването на цялата Вселена, за да се събере отново чашата). Това е прост пример от теорията. Именно разширяването на Вселената дава посоката на времето такава, каквато я познаваме ние: човек се ражда, остарява и умира. Но тук идва интересната част :) Какво ще се случи, ако Вселената спре да се разширява и започне обратния процес- свиване? Според теорията тогава и самата времева ос ще се обърне. Хората ще излизат от гробовете, ще се подмладяват с всяка изминала година, докато не "умрат" в утробата на майка си. За тези хора тази времева ос ще е напълно нормална и няма да изглежда, че е обърната. Парчетата от счупената чаша ще се събират по местата си, за да образуват здрава чаша, всичко ще преминава от безпорядък в ред. Така в общи линии стоят нещата с посоката на времето.

Отговори

Върни се в “Астрономия, астрофизика. Космически мисии”