(Дребни) ЛИЧНИ ПСИХИЧЕСКИ (психологически) ПРОБЛЕМИ

Името е достатъчно красноречиво...

Модератор: mmirro

2007най-топлавBG
Регистриран: съб сеп 15, 2007 6:42 pm

Мнение от 2007най-топлавBG » чет юни 26, 2008 3:03 pm

Ще си призная,че имам обсесивно-компулсивно разстройство,като обсесията се дължи на това,че не различавам дали си въобразявам,че някои определени неща са се се е случили,които могат да има негативни последствия,или реално си го спомням.Дори когато направя това,ми е все едно:x .Просто не ги разграничавам и само със съответните проследяващи действия,понякога дразнещи, става,но това не ми пречи иначе да съм нормален,тоест разсъждавам така,когато помня нещо лошо,съм сигурен,че е станало,но може и да не помня,а пак да е имало :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юни 26, 2008 3:17 pm

Ами то обсесийно-компулсивни проблеми имат доста хора, струва ми се. Примерно аз - почти всяка сутрин, когато излизам от къщи, се налага да се връщам и да проверявам дали съм изключил ютията, макар и в 90% от случаите да съм почти убеден (спомням си), че съм я изключил. Е, в около 1% от случаите, когато не се сетя или реша да не се върна, се оказва, че наистина съм я забравил :? ... което всъщност, се явява добро оправдание за това да се връщам даже и когато съм 100% сигурен, че съм я изключил :? ...

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет юни 26, 2008 3:20 pm

Да,това зависи от средата вкъщи. :wink: Не от теб,естествено,че е нормално...

2007най-топлавBG

Мнение от 2007най-топлавBG » чет юни 26, 2008 3:21 pm

Това за ютията или заключването е по-нормално,но да не съм сигурен дали не съм направил някои действия ,които не може несъзнателно да бъдат извършени,без да съм в нетрезво състояние,звучи доста смешно и глупаво.Обаче,това ми мъчи мисълта,т.к не ги различавам:twisted:
Последна промяна от 2007най-топлавBG на чет юни 26, 2008 3:26 pm, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » чет юни 26, 2008 3:22 pm

И аз имам същия проблем, но не се връщам за ютията, а за да видя дали съм заключил вратата, защото много често имам чувството, че съм забравил. :lol: Ама връщането за проверка дали си заключил вратата е много често срещано, много хора са ми казвали, че и те често го правят.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет юни 26, 2008 3:24 pm

Баба ми има такъв проблем..заключва вратата и в същия момент ме пита заключих ли я?Това е страхова невроза според мен и пак ти акзвам зависи вашите далид ействат по същия начин.Аз не обръшам внимание на такива неща,може би не съм толкова лабилен,но ми е познато :? И апк ти казвам игнорирай ги тези неща,по-добре не си мисли з атях,защото само си затормозяваш мозъка...

petet
Лято е ;)
Регистриран: пон яну 22, 2007 9:49 pm

Мнение от petet » чет юни 26, 2008 3:42 pm

Ако е това за което мисля,че страдаш(то абсолютно всеки го има,обаче при едни е по-често) е Дежа Ву,нещата (приказки,случки,предмети,сънища и каквото и да е) ти се струват познати,все едно вече ти са се случвали,а реално те не са.Наскоро събирах информация за това.

До колкото се запознах с причините е,че това е забавен нервен импулс от/за мозъка,както и е възможно тези ситуации,и каквото и да е,да се е разигравало в сън в миналото и т.н

При мен се случва това почти през ден или всеки..

Мисля,че горните мнения са за извън темата
Ако някой иска да те засенчи- остави го да слънчаса!
Изображение

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » чет юни 26, 2008 3:50 pm

На мен психиката ми е лабилна доста.Лесно мога да се разтроя,разсърдя.И обратното,много лесно се паля.
Иначе и аз понякога имам този проблем,дори честичко,забравям дали съм заключил вратата и се връщам да проверя,обикн става само с вратата,но може би това "заболяване" се развива от това,че всеки е напрегнат и изобщо се опитва да защити имуществото си...ддз
Изображение

2007най-топлавBG

Мнение от 2007най-топлавBG » чет юни 26, 2008 3:52 pm

Да,но Дежа-ву-то е нещо друго,по-нормално и се изразява в това,че при среща с нещо съществува чувството,че даденото събитие е станало преди,докато при мен има няколко разлики:1 няма различаване;2 може да става въпрос за нещо преди сек. и мин,въпреки вниманието;3 отнася се за нещо негативно,предизвиква притеснение,докато дежа-ву-то е положително или неутрално;4 натрапливо е :wink:

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » чет юни 26, 2008 3:55 pm

Дежа ву -то не е само + и неутр,а е и -.Нз при теб де.

А реално при дежа ву-то абсолютно всичко е лъжа,създава само чувство,че това е станало.
Как "няма различаване",не мога да разбера?

Друг вариант е,че просто правиш нещо машинно,т.е не му обръщаш внимание,защото:
-или е станало рутинно за теб
-или си зает да мислиш за нещо друго
Изображение

Voksi
Регистриран: съб мар 22, 2008 9:59 pm

Мнение от Voksi » пет май 22, 2009 11:37 pm

Незнам това дали е най-подходящата тема, но от няколко седмици сънувам, че през лятото вали сняг. Това нормално ли е ? Също така получавам някакви видения и аз незнам точно какви, и исках да ви попитам на някой от вас получава ли се това ? :?
Камери от Димитровград: http://kameridimitrovgrad.eti.pw/

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет май 22, 2009 11:44 pm

Е, това за виденията звучи доста абстрактно, как ги получаваш, в какви моменти, какво по-точно виждаш...?

Иначе, според един съновник, който имах преди, да сънуваш сняг май значеше радост (особено за снегоман-човек :lol: ), но не съм напълно сигурен :? ...

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пет май 22, 2009 11:46 pm

Може в преден живот(спорна, но ни доказана ни отхвърлена концепция 8-) ) да е бил шаман от Тасмания, Нова Зеландия или Огнена Земя...

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб май 23, 2009 8:00 am

И аз преди 3-4 години често сънувах, че вали сняг, но това е съвсем нормално за човек който обича снега. Според мен човек сънува неща, които иска да станат, неща, от които го е страх и други, които са по-несвързани. :roll:

Voksi
Регистриран: съб мар 22, 2008 9:59 pm

Мнение от Voksi » ср май 27, 2009 10:39 pm

Тези видения ли, усещания продължават. Значи днес една съученичка закъсняваше за час и всички се чудеха къде е, аз също, но по едно време, незнам как, я усетих че има болки в корема и ѝ се гадеше. След това във видение видях, че беше при лекарката и видях как тя ѝ дава едно хапче за после. След като съученичката се върна, закъсняла 4-5 минути от часа, наистина бе ходила при лекарката и в ръката си държеше хапчето, което видях. :roll: В последните дни например усещам, ако някой ЩЕ ми чати по скаип, примерно и такива работи, само че незнам това на какво се дължат тези видения и усещания, но пък за сметка на това от няколко дена кашлям през 10 минути, без никакви симптоми на вирус или настинка. Преди 1 час пък ми текна кръв от носа, ама буквално ми текна от нищото. Течеше кръв около 30-40 мин., цялото ми лице стана в кръв. :? Това все още не съм го споделил с родителите си.
Камери от Димитровград: http://kameridimitrovgrad.eti.pw/

Отговори

Върни се в “Човешките взаимоотношения. Успехът в живота”