САМОУСЪВЪРШЕНСТВАНЕ (приложна психология - разни)

Името е достатъчно красноречиво...

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

САМОУСЪВЪРШЕНСТВАНЕ (приложна психол

Мнение от Stringmeteo » чет май 29, 2008 12:07 pm

Радио за личностно развитие ChangeWire
ChangeWire e радио на вътрешната промяна. Този адрес не е за вас, ако искате да анализирате, да теоретизирате, да слушате формули. Има достатъчно други места за това. Радио ChangeWire е пристанът, от който може да се отправи яхтата на несъзнаваното - в едно удивително пътешествие - в наистина дълбоки води.

Как да извлечете максимална полза от програмите?

Въпреки че слушането директно от Интернет е възможно, запишете ги на MP3-плейъра си. Ако една програма ви допадне и от първия път имате чувството, че се отнася по някакъв начин за вас, слушайте я непременно още няколко пъти, по веднъж на ден или през ден в продължение на седмица или повече. В това време не слушайте другите програми. Използвайте слушалки. Потърсете тихо място, където никoй и нищо няма да ви смущава и няма странични шумове. Настанете се удобно, можете да затворите очи. Това е вашето време, времето, в което започва да се случва нещо важно - дайте му време да се случи и просто се отпуснете. Думите имат много планове и значения - тук те са адресирани към несъзнаваното. Бъдете тихи и то ще ги чуе!

Добре дошли!

Любомир Розенщайн
Звучи доста интригуващо, поне на пръв поглед. Обаче май част от нещата трябва да се купуват по някакъв начин...
http://radio.changewire.info/
Последна промяна от Stringmeteo на чет дек 10, 2015 6:09 pm, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет май 29, 2008 12:32 pm

много противен глас :?

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юни 10, 2008 8:47 pm

Ревността полезна, ако е с мярка
Тя се поражда от някакъв страх - страх от самота, страх да не бъдете отхвърлена, страх от загуба на любимия, страх да не станете за смях
Ревността може да бъде преодоляна, ако знаете как.

Ето някои препоръки:
...
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1207457

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет дек 05, 2008 2:42 pm

Gladiator написа: http://vbox7.com/play:1233e949

Ей тоя народ полудя. Тая ше ме изпоти от смях :rofl:
Тая я гледах при Милен Цветков преди десетина дни и определено останах с доста добри впечатления като цяло. Харесва ми идеята за насочване на вниманието на хората към нещо (официална версия - поезията й :lol: ) чрез такъв вид (сексуално-еротична) манипулация. Всъщност, то манипулацията в случая е по-скоро скрита в това, към което тя се опитва да насочи вниманието, но... нещата са малко оплетени и сложни за пълно изясняване :lol: ...

Истината е, че аз също се опитвам да използвам донякъде подобни прийоми на завоалирана манипулация понякога :wink: , но няма да кажа нищо повече :lol: ...

А, да, определено ми харесва и самата нетрадиционност и антипуритански заряд на идеята като цяло, консерваторите и радетелите на "морала" да си ядат ушите! :lol:
Последна промяна от Stringmeteo на пон фев 02, 2009 8:48 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пет дек 05, 2008 2:51 pm

И на мене ми харесва, нещо ново е и има подход. Определено и отива :wink: Нищо чудно да я привикат в някоя телевизия да води собствено предване. Интересът е голям към нея, а тя умее да манипулира хората по много скрит и ефирен начин. :D Преди всичко го прави, за да се самодокаже и обича вниманието на хората, славата :wink: А от друга страна като добра "поетеса" е решила, че това е начинът да успее да покаже таланта си в днешно време на незаинтересованост и упадък на нацията към стойностните и приоритетни ,градивни неща на живота. А дали поезията е прикритие на разголеното тяло или обратното не мога да разбера все още :lol:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед май 24, 2009 9:52 pm

Найден Шейтанов - "Духът на отрицание у българина"
(списание "Философски преглед" - 1933г., бр.2)
http://www2.tu-berlin.de/studentisches/ ... garina.pdf

Малко нещо като народопсихология...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед окт 18, 2009 1:54 pm

Личността се моделира много по-лесно, отколкото сме смятали
Психоложка превръща деца в лъжци, за да го докаже
...
Ето и цялата история. Дуик изучава личността и постиженията на човека. Тя е един от нарастващия брой психолози, които вярват, че личността подлежи на непрекъсната промяна, което е една радикално-различна позиция от стария начин на мислене. Старата представа за човека е, че нашата личност – общия сбор от качествата ни – се наследява, като се получава в точно фиксирани параметри с раждането и не подлежи на промяна през целия ни живот. Ето защо, доскоро хората са поставяни в категории: авантюристи или притеснителни; състезатели или непукисти; съзнателни и искрени или – разбира се – негодници и лъжци.
Според новия модел на мислене, чертите на характера не са фиксирани, а променливи, като има много идеи защо личността би могла да се промени. Теорията на Дуик казва, че нашите собствени представи за самите нас и за света имат огромно влияние върху това какви ставаме всъщност. С други думи, нашите собствени теории за личността и способностите оформят характера ни.
Ето го и доказателството - експеримента с лъжата.
...
Мда, доста интересна статия, но тези неща аз си ги знам отдавна и се опитвам да ги прилагам в живота си... доколкото имам желание и воля за това :) ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед ное 01, 2009 11:04 pm

Пет вида личности от форумите

1. Златното момче
2. Злият гений
3. Тролът
4. Вечно недоволният
5. Офтопик машини

Я да видим сега кой къде ще се познае :roll2: ...

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » нед ное 01, 2009 11:18 pm

ХАХАХа :lol: много готино , въпреки леко шеговития стил на документа , до голяма степен представя реалноста по форумите - аз бих се самоопределил като... понякога с право недоволния златен гений , който от време на време драсва по някой офтопик и троли за шоуто :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » нед ное 01, 2009 11:26 pm

Офтопик машини ... :rofl2:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 08, 2010 2:56 pm

Набарах този сайт, по моите критерии изглежда доста интересен, поне извън чисто комерсиалните неща :wink: :
Планетата на Триумфа

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » чет юли 08, 2010 3:59 pm

Не е лош сайтът. Това за смехотерапията обаче ми е малко... не както трябва. При такава целенасочена терапия смеха някак си не е от сърце, а лееко насилствен. От сърце се смея на Любо Нейков или на Гацо Бацов :lol:
Веднъж се случи така, че присъствах на едно разсмиване в метрото. Една група смехотворни ентусиасти бяха решили да влязат в метрото и да започнат да се смеят с идеята да заразят и останалите пътници. На мен ми стана любпитно и нарочно влязох с тях като страничен наблюдател да видя какво ще стане.
В началото (първите 3-4 минути) на почти всички хора им стана смешно и влака се разтресе от смях. Даже и аз се изкикотих няколко пъти :lol: Обаче ентусиастите продължиха да си се смеят и след тези 3-4мин., но на пътниците вече не им беше така смешно. Физиономийте им станаха сериозни и дори се четеше лека досада.
Грешката на смехотворковците беше, че след тези първи няколко минути не се прехвърлиха на друг влак.
Както и да е.
Мисълта ми е, че тези смехотерапии (сигурно има и изключения) те карат да се смееш насилствено, а не от сърце. Дали заради това, че другите се смеят и не върви само да ги гледаш - трябва и ти да се позасмееш малко. Ефектът няма да е голям от такова смеене. Макар че, знам ли, някои може наистина да се забавляват.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юли 26, 2010 2:39 pm

Де Боно: Проблемът на света е мисленето, не глобалното затопляне
26.07.2010 12:15
В ексклузивно интервю за Vesti.bg Едуард де Боно разказва за своите техники и начини на мислене
:scratch: :hmm1:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет авг 13, 2010 11:28 am

Петък 13-и - опасно ли е?
13.08.2010 09:24
За суеверните - със сигурност, за останалите тази комбинация не е по-различна от всички останали календарни дни
:tv:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет авг 26, 2010 10:37 am

Хитлер имал и африкански корени

Това показало ДНК изследване на 39 близки негови родственици

Още едно потвърждение на (почти) безспорния психологически принцип, че ние най-неистово и фанатично се борим със и отричаме точно тези от нещата извън нас, които отказваме да приемем и неистово подтискаме вътре в нас - т.е. такива неща, които все пак се спотайват и шават и вътре в нас, независимо че не искаме да си го признаем :wink: ...

Отговори

Върни се в “Човешките взаимоотношения. Успехът в живота”