За разликите между мъжете и жените...

Името е достатъчно красноречиво...

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » съб дек 20, 2014 10:28 am

imdnme написа:
yogimax написа:Доказано е, че мъжете са по-добри в най-сложните науки в училище-физика, математика, докато жените само в разказвателните, които не са трудни за разбиране и които се заучават наизуст. Тях за това ги бива, не могат да мислят задълбочено и да четат между редовете. :wink:
Жените действат подмолно и манипулативно за постигане на целите си и мислят, че успяват да те заблудят, но много се лъжат, понеже постъпките им са глупави. Също така пазаруват с часове в магазина, суетни са, което подчертава още повече склонноста им за губене на време в безсмислени неща и си е глупаво.
Глупости на търкалета. Нищо от казаното не се отнася за мен. Мисля, че много малък процент от жените са такива.
Аз отделям доста време за пазар в магазините за хранителни стоки :lol: (това не важи обаче, когато става въпрос за шопинг в някой мол или др. магазини, това не го понасям). Суетен съм :lol: ... и т.н., ама жена не съм. Тези неща не винаги опират до пола. По-скоро са си до човек. Но е вярно, че някои неща може да се припишат на някой пол, заради преобладаването.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » съб дек 20, 2014 11:53 am

Относно травмиращите събития, за съжаление съм съгласен, мъжете по-трудно споделят личните си проблеми с други хора, защото това ги прави да изглеждат и да се чувстват слаби. Жените нямат тоя проблем, като стане нещо кофти, веднага ще си изплачат мъката на някоя приятелка и това ще им помогне да преодолеят по бързо травмата. Хубаво е да се споделя, олеква ти на душата. Отново има мъже и мъже, ама повечето ги е срам да говорят за моментите си на слабост, включая мене, което съзнавам че не е хубаво. :grin1: Съответно тая тежест избива в посока рисково поведение, алкохол, к**ви и тн, а дори да не избие никъде, да се правиш че няма нищо, пак това те яде отвътре и е също толкова вредно за здравето.
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб дек 20, 2014 1:11 pm

Въпреки, че си изплакват пак са по-податливи и страдат от депресии, което е по-рядко срещано при мъжете, въпреки че не искат да споделят.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб дек 20, 2014 1:12 pm

Да, мъжете не страдат от депресии, хич, просто ги давят в алкохол :grin1: ...

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » съб дек 20, 2014 2:06 pm

Глупости, аз съм от години в депресия и вече почнах да си го признавам, защото съм вече склонен да направя всичко, за да ми мине. Вкл. посещение на психолог. Щом стигнах до там да не се кефя као играя игри (и да натискам alt+f4 на 5тата минута) и да не ми се прави секс... То това не е живот :| Да не кажем че дори радостта ми от снега започна чувствително да намалява... Така че мъжете влизат в депресии и лошото е че не си го признават. Гордостта не решава проблеми, нито позьорството :!:
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

imdnme
Регистриран: пет авг 01, 2014 4:14 pm

Мнение от imdnme » съб дек 20, 2014 2:15 pm

Windy написа:аз съм от години в депресия и вече почнах да си го признавам, защото съм вече склонен да направя всичко, за да ми мине.
Mедитирай - помага.
Ама не да си фантазираш разни видения, а истинска концентрирана медитация. В началото изглежда трудно и все те "налазват" разни мисли, но после е много готино и се отразява положително върху нагласата на ума и оттам на целия ти живот. :grin1:
Поздрави, Анджи
--------------------------------------------------
Mathematics is the language of nature.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб дек 20, 2014 2:28 pm

И аз съм ходил на психолог, но за да си изясня разни неща и няма нищо срамно в това.
И съм медитирал в продължение на много години, но зарязах медитациите. Това пак е временна играчка за ума, не е панацея :wink:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

imdnme

Мнение от imdnme » съб дек 20, 2014 4:12 pm

yogimax написа:Това пак е временна играчка за ума, не е панацея :wink:
Медитацията не е играчка.
Вярно, че повечето хора я зарязват в някакъв момент, обикновено заради липса на (достатъчно бърз за очакванията им) напредък. Големи застои се получават, когато сме близо до разрешаването на дълбок вътрешен проблем и егото ни буксува, или когато залитаме по фантазии, вместо просто да си правим упражнението.
Всъщност с теб, йога, сме от съвсем различни школи. Надали ще се разберем на теория, ама лафа да върви ...
Поздрави, Анджи

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб дек 20, 2014 4:29 pm

A nqkoi praktikuval li e dzen, da spodeli za rezultati? :roll:

imdnme

Мнение от imdnme » съб дек 20, 2014 4:36 pm

Да, аз.
Начинът на седенe/упражнението/ се нарича дзадзен.
Mога да ти препоръчам една книга с инструкции, ако искаш да опиташ. Доколкото знам в България няма дзен учители.
Поздрави, Анджи

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб дек 20, 2014 4:43 pm

Ami da moje da pi6e6 na li4na, za6toto ne e po temata. ....i na 4e samoto vglabqvane sasredoto4avane v deistviqtsbez da mislim za drugo e aadski trudno samata meditaciq trat minuti no dzen vazpitava drug model cqlostno varhu celiq misloven svqt i kontroliraneto na uma vav vsqka edna situaziq abe slojna rabota

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед мар 15, 2015 4:11 am

Женски трикове, които мъжете ненавиждат

Вие си мислите: „В кърпа си ми вързан!“, а той си мисли: „Омръзна ми от тези женски глупости!“

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед мар 15, 2015 4:57 am

9 разлики в мозъка при мъжете и жените

Различията между мъжете и женитеса сред любимите теми за шеги и анекдоти.
Оказва се, че тези разлики имат научно обяснение. Специалистите са открили различия в структурата и функцията на мозъка при мъжете и жените.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед мар 29, 2015 2:45 pm

10-ТЕ НАЙ-ГОЛЕМИ МЪЖКИ ИЗДЪНКИ

Мъжете често подхождат към връзките така, както жените подхождат към летяща в тяхната посока футболна топка

Може и да има нещо вярно тук-там :dontknow: , обаче сексизмът в подобни писания ми идва малко в повече ;) ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед авг 09, 2015 12:40 pm

8 забавни разлики между мъжете и жените (видео)

Ново видео във Vbox7.com показва по забавен начин някои различия между представителите на силния пол и нежните дами

Отговори

Върни се в “Човешките взаимоотношения. Успехът в живота”