ОТНОШЕНИЯТА РОДИТЕЛИ-ДЕЦА, СЕМЕЙНО И УЧИЛИЩНО ВЪЗПИТАНИЕ

Името е достатъчно красноречиво...

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб ное 12, 2011 7:17 pm

Родители, има няколко фрази, които вашите деца не бива да чуват

Винаги трябва да внимавате какво казвате, за да избегнете редица неприятни ситуации

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб ное 12, 2011 11:37 pm

Не им казвайте да млъкнат

Така само ще влошите положението и ще изгубите доверието

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб яну 21, 2012 11:56 pm

Британци отглеждат детето си като човек с неутрален пол

Това е нашият начин да се борим срещу предразсъдъците на обществото, породени от половите различия, обясняват родителите

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон яну 23, 2012 12:01 pm

Умните глупости на Марти

Родителите на Марти са писателят Борис и художничката Дарина Христови, които от години живеят в родопското село Лещен

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон яну 23, 2012 10:18 pm

Да накараме децата си да се държат прилично в киносалона

Нека всички в залата успеят да изгледат филма на спокойствие

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » ср фев 08, 2012 6:13 pm

Родители карат 4 - годишно дете да тича голо на -13° .Ето как се каляват децата.

http://www.novini.bg/news/48426-%D1%80% ... BE%29.html :D

Потребителски аватар
FREDI
Регистриран: чет фев 02, 2012 11:27 am
Местоположение: Ракитника- Авренско плато-Община Варна -100 м.нвис.

Мнение от FREDI » ср фев 08, 2012 6:56 pm

misacho написа:Родители карат 4 - годишно дете да тича голо на -13° .Ето как се каляват децата.

Аз съм За моржуването, но според мен то трябва да е доброволно, желано и осъзнато действие, а не насилствено. Тук в клипа не ме притеснява, че детето е голо на снега, а че видимо не се чувства добре и зъзне почти ще се разплаче. Ако семейството моржуваше то децата биха искали да подражават и сами биха пробвали. Децата обаче трябва да се обличат поне с един кат повече дрехи от възрастния, по лесно се преохлаждат.

misacho

Мнение от misacho » ср фев 08, 2012 7:00 pm

Определено му е студено,но в Китай човешкият живот не струва и 5 пари.Луди хора :?

Blood
Регистриран: съб авг 13, 2011 8:59 pm

Мнение от Blood » ср фев 08, 2012 7:12 pm

misacho написа:Родители карат 4 - годишно дете да тича голо на -13° .Ето как се каляват децата.

:palm1: :palm1: :palm1: :guns: :grumpy: :bbq: :dontknow: Напълно луди хора... :crazy: :thumbdn:

Vanio Yanev

Мнение от Vanio Yanev » ср фев 08, 2012 7:27 pm

Зачетох се преди малко и видях ,че доста от хората във форума са описали ученическите си години и отношенията родители-деца...
Ами какво да кажа и аз...
По принцип винаги вдигам ръка ,не се притеснявам от учителите ,не съм някой затворен подлизурко ,да не вдигам ръка никога и да седя безмълвно и тъй,тъй послушно - не.
Вдигам ръка ,спазвам дисциплината ,често с другаря ми си говорим,като вали сняг сме като луди :lol: :grin1: :grin1: С учителите си говоря така ,както с връстниците си ,нямам проблеми с общуването с тях ,имат ме за ''печен'' човек...Оценките са ми повечето 6-ци ,малко 5-ции за гарнитура редки 4-ки ,но срочните и годишните ми оценки са винаги 5 и 6 при срочните и само 6 при годишните ,но по принцип не уча много ,сещам се да уча основно след 22 часа...
Когато с класа отиваме някъде на екскурзия ,аз съм центъра на забавата ,играя какво ли не ,като кючеци ,народни танци,техно ,дори и на рок ,с една дума се раздавам на макс ,когато се забавлявам го правя оригинално и ще продължавам да го правя.Общо взето живея си животаа...
Отношението с родителите ми е много добро...По принцип не ми викат ,карат или бият...Никога!Не са ми казвали да уча и ,че трябва да уча еди-какво си..Казват ми живота си е твой ,ние и да ти говорим ти така или иначе ще направиш това което се върти в твоята глава...И е така!По характер съм доста инатлив...
Когато се върна от училище гледам да си отпочина малко ,хапвам ,сядам на компа ,след 22 часа уча по каквото имам да уча и така ,но когато не съм на училищеее...Тогава винаги съм на кеф ,лягам си 3-4 часа сутринта ,след това 7:27 за наблюдение и после къртене до обедното наблюдение ,абе живот брат....Нема лабаво при мене ,живея си живота на макс ,че като гледам какви трагедии се случват трябва да си ценим живота и да изживяваме ценните моменти така както ни се иска ,а не винаги да сме послушни ,да си учим редовно уроците ,да си пишем домашните ,да се прибираме в точно 21 часа вкъщи...
Какви са тези работи ,иначе по отношение на излизането навън ,нямам вечерен час.Като минат жегите през лятото около 19 часа излизам с велосипеда и не се прибирам до около 00:0-01:00 часа вечерта ,ходя навсякъде ,по други компании ,улици ,пейки ,местенца където има по 20-25 човека ,разхождаме се с колелата при хладните вечери ,често отиваме и през вечерта в гората на прохлада ,ей така за кеф...Също така съм и голям планинар ,Беласица и Пирим съм ги избиколил от край до край ,благодарение на баща ми и дядо ми....!

misacho

Мнение от misacho » ср фев 08, 2012 10:08 pm

Ето още малко за случая с китайчето
http://www.dnes.bg/mish-mash/2012/02/08 ... ham.150893

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 09, 2012 4:05 pm

Какво е положението със сегашните тийнейджъри

И как се развива младостта им спрямо тази на родителите им
...
Проучванията в сферата на интимните отношения също са обнадеждаващи. През 1988 г 38% от девойките и 50% от момчетата са били сексуално активни, докато сега цифри изглеждат така - 27% при момичетата и 28% при момчетата.
...
:scratch:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон май 07, 2012 12:08 pm

Психолог: Гледаме деца с методи отпреди 100 години

В момента отглеждаме поколение, което израства не с нас, а покрай нас, в един паралелен, виртуален свят, смята психологът Иван Игов

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб май 12, 2012 10:38 pm

Отнеха дете от родителите му в Италия, били твърде стари

2-годишната Виола, дъщеря на 58-годишна жена и 70-годишен мъж, е била взета от тях и настанена в приемно семейство. Случаят предизвика недоволство в Италия

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет ное 09, 2012 1:47 am

За децата е важно не количеството, а качеството на престоя в нета

Доклад на европейската изследователска мрежа "Децата на ЕС онлайн" твърди, че дългите часове пред компютъра не са признак за проблемна употреба на интернет

Отговори

Върни се в “Човешките взаимоотношения. Успехът в живота”