УПОТРЕБА НА НАРКОТИЦИ

За цигарите, алкохола и наркотиците е ясно, но май има и други видове пристрастявания...

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед юли 03, 2016 8:31 pm

Последствия от употребата на наркотика крокодил в Русия.
Най-токсичният и опасен наркотик, който ти изяжда плътта и органите отвътре навън. Кратък клип.
https://www.youtube.com/watch?v=2osfvu3 ... verified=1

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пет юли 29, 2016 11:51 am

Терапевтът Желяз Турлаков: Задължителен тест за кока на политиците

Те посегнаха към най-скъпата дрога преди 10 г., за да се чувстват силни и значими.

Познавам лично двама политици, които употребяват наркотици. За тях е сигурно, а професионално знам за поне още трима, с които не съм се срещал, но съм сигурен, че се дрогират. От 15 г. съм в тази сфера, имам наблюдения. Като терапевт, който работи с тези хора, имам достатъчно контакти и набор от знания. Един от тези политици дори е идвал при мен.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » нед юли 31, 2016 2:47 pm

Марихуаната – следващият голям бизнес в Македония

Марихуаната ще се превърне в следващия голям бизнес в Македония, след като страната я легализира за медицински цели.Набиращото популярност “зелено злато” е достъпно без лекарско предписание и се продава на цена от 2500 и от 3000 денара (80-95 лева) за опаковка от 10 милилитра, в зависимост от концентрацията на КБД и надценката, която самите аптеки ще определят.Макар маслото от марихуана да е лекарство в Македония, ако човек го купи оттам и опита да го вкара в България, то ще бъде иззето. Това казаха за “24 часа” от МВР и митниците.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет дек 29, 2016 4:25 pm

Не 2016-та, а наркотиците убиват знаменитостите

Много от нашите любими икони в шоу бизнеса умряха твърде млади и затова не е виновна 2016-та, а злоупотребата с наркотици и алкохол, пише Джуди Ан (Judy Anne) на страницата Мedium.

Изображение

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет фев 03, 2017 5:50 pm

Солиден доклад за канабиса потвърждава ползите му за здравето и призовава за повече изследвания

8 ключови констатации от един от най-пълните доклади, правени някога, за последиците от употребата на марихуана за здравето

Ползи, ползи, но тук са споменати и доста вреди :dontknow: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон апр 24, 2017 4:46 pm

Има ли наркотик по-безопасен от кафето?

Ако хирурзите вземат психоактивни вещества, за да подобрят кондицията си, това може да е по-безопасно, отколкото да пият големи количества кафе.

Това твърди проучване, публикувано в British Journal of Pharmacology, цитирано от IBTimes, което изследва ефектите на препарата модафинил - в Списък IV на наркотиците по реда на американския Закон за контрол на наркотични вещества.

Модафинилът помага на хората да останат будни за над 40 часа с пълния си умствен капацитет с малко странични ефекти, според изследване на DARPA.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет май 26, 2017 5:23 pm

Халюциногенните гъби са по-безопасни от алкохола, според глобално изследване (видео)

Първо най-важното: ние не препоръчваме използването на наркотиците - легални или нелегални - но, ако решите да употребявате и не сте сигурни от кой да започнете, халюциногенните гъби са сравнително безопасен избор.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет дек 07, 2017 11:11 am

Заболяване с повръщане и силни болки се свързва с редовната употреба на марихуана (видео)

Употребяващите редовно канабис в течение на години са изложени на риск от развитието на едно ново много тежко състояние, случаите на което зачестяват.

То се проявява с периодични пристъпи на гадене, крампи, силно повръщане и болки в корема в продължение на дни.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет май 09, 2019 10:14 am

БНР стартира националната кампания "Избери живота“ (гледайте на живо)

Българското национално радио стартира национална кампания под надслов „Избери живота“. Фокус на кампанията е вредата от употребата на наркотични вещества. Кампанията започва с дискусия в ефира на програма „Хоризонт“ днес в Деня на Европа от 10.00 до 12.00 часа.

Първата дискусия за кампанията под надслов „Избери живота“ ще бъде достъпна по програма Хоризонт и чрез видео стрийминг, осъществен от радио Бинар на сайта bnr.bg и Фейсбук страниците на БНР.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » чет дек 12, 2019 10:02 pm

Олее, преди няколко години съм написал тук: "трева няма да пуша със сигурност".
Хора, никога не казвайте "никога" или "със сигурност"... :D
Е, определено нито съм зависим, нито пък го правя за гъзария, защото първо имам 5ма приятели на кръст, пред които да се "гъзаря" и второ, че по принцип се отпускам и бехам само вкъщи. Пред хора и на партита не ми е нужно и дори ми е глупаво.
Та преди сега да се изсипе някаква помия от сорта на "ама как така", "пропадащо поколение" и тн, ще кажа само, че наистина...или поне лично за мен, тревата в малки количества е нещо много яко дори.
Ободрява, чувствам се по-приятно...особено като съм вкъщи и ми става много по-уютно, много по-мисловно...не кисна в Юу туб, а започвам да си мисля за бъдещето и разни подобни. Просто се чувствам по-приятно. Особено след някакъв драматичен ден, наистина помага.
Не пуша цигари, пия все по- рядко. Тревата ми се явява като най-здравословното средство да се почувствам, за кратко време, по-добре.
Все пак рядко пуша, основно при по-тежки дни...
И не знам Макс дали е пробвал, но аз пък го насърчавам да го направи. Нито ще ти влоши здравето, нито ще се пристрастиш. Нито пък е толкова "аморално" както всички смятат...дали въпрос на консервативно мислене или на адекватно медицинско такова, че тревата ни вреди...все се намира някой да ти каже колко ужасно е това, което правиш, колко безсмислено и глупаво е това.
А всъщност не е, просто друга гледна точка. Мен лично ме прави по-продуктивен човек. Заедно със здравословното хапване и редовни тренировчици...ставам наистина, наистина по-щастлив човек.
И да, за 10-15 годишните вероятно е пагубно. Още повече, че те не усещат кога да спрат, колко често да вземат и защо го правят. Нали ви е ясно, че едно дете - стресирано и треперещо от вълнение пред приятелите си, като се напуши, ще стане още по-зле и като нищо може да припадне дори. Особено ако пък не следят за качеството на "пликчето", което те така или иначе още не разбират.
Не искам да убеждавам никого, че тревата е нещо хубаво. Напротив. Просто искам хората малко да се успокоят и да приемат чуждия начин на живот.
Нито съм станал по-глупав, нито по-лекомислен, нито пък пропадам. Даже напротив...научавам се все повече да се справям с живота сам, във всичките му нюанси. И не, тревата не ми помага за това, ххахаха, просто е способ да намирам по- лесно себе си, да отворя съзнанието си за мечтите, които понякога се потискат от ежедневието, да си пусна приятна музика и да си чилвам...

ПС: това го пиша основно за по-младите читатели тук, от по- възрастните надали ще срещна някакъв тип одобрение или поне приемане на нова, за тях, гледна точка...но и нищо не ми коства да си споделя моята.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет дек 12, 2019 10:41 pm

:grn_prch: :roll-pin: :cens: :roll2:

Аз всъщност точно в случая съм пас. Все още не съм станал съвсем като дядката от емотиконата :laughm: ...

Потребителски аватар
nikolai kamburov

Мнение от nikolai kamburov » чет дек 12, 2019 10:56 pm

Може сега да направим една анкета както в Инстаграм има...
"Подкрепям", "Не подкрепям"... :lol: :grin1:
Ж.Кювие

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет дек 12, 2019 10:57 pm

Защо мислиш, че тревата е забранена в повечето прогресивни западни държави, за източните да не говорим?!
Полезните неща не се забраняват. На тези години сте склонни да сте лекомислени и да се водите по удоволствията. А истината е, че тревата нанася трайни късни последствия като халюцинации, безпокойство, нарушения в паметта и концентрацията, страхове и паники. На мен ми писа едно момче с молба за помощ, което е било на трева и оттам са се отключили панически разстройства, постоянен страх, неувереност, неспособност да работи, загубило е работата си, изобщо руинирало е живота си заради пустата трева. Иска, но не може да си върне предишното здраво състояние на психиката.
Ако можеш да намираш щастието и радостта в естествените неща, няма да имаш нужда да прибягваш към такъв вид съмнителни патерици.
И не не съм пробвал, щеше да е учудващо ако човек като мен би пробвал. Но съм виждал хора, които са пушили трева и не приличаха на себе си. Хилеха се като малоумни и зяпаха в пространството като пияни. Не бяха приятна гледка.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
nikolai kamburov

Мнение от nikolai kamburov » чет дек 12, 2019 11:09 pm

Леле мале, Макс, стига с тези глупости. Обогати си знанията повече и тогава заяви с увереност каквото знаеш по темата.
Не че мнението ти е грешно, но ти даваш примери все с тежки случаи. С хора, които са слабохарактерни, лекомислени, глупави, нещастни, които прекаляват изключително много.
Само си представи. Всекидневно употребяване на трева в големи количества, стрес, алкохол, нездравословен начин на живот, депресии и тн. Ами всъщност тревата в какъв % унищожава този човек. Дали не е комплексът от всичко това?
Примери има толкова много, аз затова бях убеден, че почти никой няма да вникне какво казвам спрямо себе си.
Освен това случаи на "умиращи личности" има от абсолютно всичко.

Всъщност колко от съфорумците пият? Знаете ли, че алкохолът и всичките тия алифати вредят в пъти над една саска седмично. Примерно...
Ж.Кювие

Потребителски аватар
nikolai kamburov

Мнение от nikolai kamburov » чет дек 12, 2019 11:16 pm

wilkosz написа:
чет дек 12, 2019 10:57 pm
И не не съм пробвал, щеше да е учудващо ако човек като мен би пробвал.
Това малко ме рязсмя...всъщност какво означава "човек като мен не би пробвал"? Тоест ти си над тези неща ли? Или е по-правилно да попитам кой си ти? Ако ми разясниш това, ще е супер.

И също не си мисли, че не приемам мнението ти. За разлика от тебе, примерно, аз съм напълно окей, че това е нещо лошо и ненужно в твоите очи и толкова.
Ж.Кювие

Отговори

Върни се в “Вредни пристрастявания”