Цигари. Алкохол

За цигарите, алкохола и наркотиците е ясно, но май има и други видове пристрастявания...

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср апр 08, 2015 9:55 am

„България без дим” уличи Радан Кънев в закононарушение

Гражданска инициатива „България без дим" призова Радан Кънев да поеме публична отговорност заради нарушаване на закона за тютюнопушене в закрити обществени места.

:thumbup:

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » ср апр 08, 2015 10:28 am

Последната ни надежда за реформи угасна с фаса на Радан. Москов да му изнесе една лекция за тютюнопушенето, ако и той не е пушач. :grin1:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет окт 29, 2015 6:16 pm

Защо едновременно пием и пушим - за да не заспим

Американски учени са обяснили защо хората пушат, докато пият алкохол дори и тези, които не го правят трезвени. Излиза, че двете зависимости се допълват взаимно и помагат на хората да си удължат "удоволствието".

Цигареният дим води до изтъняване на мозъчната кора

Масовото производство на цигари започна преди около 100 години. За този период от време научната и медицинската общност научиха невероятно много, за това как цигарите влияят на човешкото здраве.

Докато белодробните заболявания, хипертонията и заболяванията на устната кухина са сред най-обсъжданите вреди от тютюнопушенето, има все още много аспекти на влиянието на цигарите върху човешкото здраве, които науката, дори още не е започнала да изучава.

Нова публикация в Nature от един от водещите изследователи в областта Шериф Kaрамa (Sherif Karama) от McGill University съобщава как продължителното тютюнопушене предизвиква изтъняване на мозъчната кора (кортекс).

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пет окт 30, 2015 12:19 am

nikolai kamburov написа:Като става дума за марихуана споделям данни само за моя клас.
От 29 човека, към 27 са опитвали трева, а към 5 са си редовни наркомани. Всички са опитвали цигари, а около 10 са постоянни пушачи. Това ОТ МОЯ клас. Смятайте вече какво става, доста зле е положението. Забелязвам, че употребяващите всекидневно трева са доста странни и възбудени. Често нервни и жестоки. Други пък са като малоумни.
Аз съм опитвал и трева, и цигари. Нищо особено, трева няма да пуша със сигурност. Първо, че е скъпа, а и второ, нямам полза от нея. Иначе за цигари не знам. Все повече ми се допушва като имам проблеми, но се владея. Ако пропуша се надявам да е по-напред във времето.
Цигарите са нещо вредно, скъпо и безполезно. От тях ползи няма, само проблеми на организма ни. Но въпреки че ги знам тези неща, все пък вътрешно усещам едно желание...дано успея да го натисна..!
Скоро (през месец януари) ще станат 4 години откакто отказах цигарите. Никога, за нищо на света недей да ги почваш :wink: Може да те бележат за цял живот, ако не съумееш да ги откажеш.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
Radoslav Petkov

Мнение от Radoslav Petkov » вт ное 24, 2015 10:19 pm

Най-големите митове и истини за пиенето на вино?

Възможно ли е да се наслаждаваме на чаша вино, без да излагаме на опасност здравето си?

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт дек 29, 2015 12:27 pm

Тест: Как да различим опасния алкохол в домашни условия

Коледните и Новогодишните празници у нас често са един от многото поводи за алкохолна почерпка в неумерени количества. Алкохолът, създаден в домашни условия, не винаги е качествен, но често предпочитан, но може да бъде смъртоносен.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср дек 30, 2015 1:37 am

Алкохол и калории: Дебелее ли се от консумацията му?

Как високоалкохолните напитки влияят на тялото ни и как да ги консумираме по-отговорно, за да не пречат на резултатите от усилията ни в залата
...
Обичам, когато някой ме попита, какво е мнението ми за алкохола и очаква да му дам картбланш да пие. Трябва да бъдем откровени към себе си и да си признаем, че проблемът не идва от това, че някой си позволява една чаша червено вино всяка вечер. Повярвайте ми! Ако това беше цялото количество, тогава едва ли щяхте да имате застой и едва ли щяхте да повдигате темата. Проблемът идва от това, че обикновено едната чаша, прераства в половин или една бутилка. Освен това както всеки навик, така и пиенето върви в компания с други, които също се превръщат в противници за постигането на целите ни. Както написах миналата седмица, от онлайн работата си с много от жените, които се свързват с мен за режими, забелязвам, че българките пият МНОГО червено вино.

Замислете се! Колко често, отваряйки бутилка вино, вместо да си легнете навреме, оставате на масата до сред нощ? Колко често нареждате чинии с мезета и сирена и несъзнателно, едно по едно, всичко изчезва и накрая остават бутилка в кошчето и празни чинии в мивката? Ето как освен, че сте пили повече, сте поели по-голямо количество храна и сте направили компромис със съня си, а той е много важен за протичането на процесите в организма и за това метаболизмът ни да работи на пълни обороти.
...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт мар 15, 2016 12:18 pm

Почти никой не може да надпие родните младежи

Повече алкохол консумират тийнейджърите единствено в Дания, Унгария и Литва

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср мар 16, 2016 5:14 pm

Създадоха ваксина против пушенето

Група американски учени от изследователския институт "Скрипс" (The Scripps Research Institute) предлагат нов начин за спирането на тютюнопушенето. Те са създали ваксина, чието действие се основава на стимулирането на имунната система да произвежда антитела срещу молекулите на никотина, които антитела да влизат в организма при пушене.

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » ср мар 16, 2016 7:50 pm

Stringmeteo написа:Създадоха ваксина против пушенето

Група американски учени от изследователския институт "Скрипс" (The Scripps Research Institute) предлагат нов начин за спирането на тютюнопушенето. Те са създали ваксина, чието действие се основава на стимулирането на имунната система да произвежда антитела срещу молекулите на никотина, които антитела да влизат в организма при пушене.
Стринг, ти пушил ли си?

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » ср мар 16, 2016 9:22 pm

Тва няма да помогне, гаранция :D
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov

Мнение от Radoslav Petkov » ср мар 16, 2016 9:37 pm

Какви ли глупости не измислят, а е толкова просто. Воля + усилия и се получава :!:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт май 03, 2016 5:56 pm

Защо хората говорят по-силно, когато пият алкохол?

На всяко парти, заедно с натрупването на изпития алкохол, се увеличава и нивото на шума - всички, като че ли едновременно започват да говорят високо.

Д-р Карл Крушелнички (Karl S. Kruszelnicki) обяснява на страниците на ABC science как алкохолът се отразява на слуха ви.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юли 22, 2016 4:25 pm

Как спрях цигарите?!
BY ЮЛИАН ТОНКИН
Реших да напиша тази статия за всички умни и адекватни хора, които пушат цигари.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пет юли 22, 2016 7:00 pm

На работата ми никой от администрацията не пуши. Включително и останалите отдели много рядко ще се среще някой пушач.
Мисля, че такава работна среда си е идеална за спиране на цигарите, без да ти коства никакви усилия. :grin1:

Отговори

Върни се в “Вредни пристрастявания”