НАЧИН НА ПРЕДСТАВЯНЕ НА ОФИЦИАЛНИ ПРОГНОЗИ (медии, сайтове)

За първите три неща е почти ясно, а за творчеството - става въпрос за лични или чужди произведения, тясно свързани с науките метеорология и климатология...

Модератор: angilari

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пет юли 20, 2007 11:40 pm

Ами аз друга карта не видях.Жалко, че ние не можем да я гледаме. :cry: Е ти можеш.

quittr

Мнение от quittr » пет сеп 28, 2007 9:19 am

Този по БТВ сутринта, който казва времето ми е доста смешен. :lol:

Потребителски аватар
alexander
Регистриран: пон юни 04, 2007 1:13 pm
Контакти:

Мнение от alexander » пет сеп 28, 2007 9:32 am

Този по БТВ не е просто смешен. Той е един от онези измислени герои, които не са нито синоптици, нито особено фотогенични актьори-говорители. Цялото постановка за представяне на прогнозата с красиви изрази и епитети, вместо с фоктология и конкретика, много ме дразни. Не знам защо от известно време протнозата във все повече медии прилича на "литературно-поетичен полет върху територията на прекрасната ни родина и внушаваща зареждащо слънчево настроение".

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » пет сеп 28, 2007 9:32 am

Да,говори много странно!И аз съм забелязъл.Според мен не е подходящ.И винаги се радва,когато има слънце. :evil:

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » пет сеп 28, 2007 9:35 am

alexander написа:Този по БТВ не е просто смешен. Той е един от онези измислени герои, които не са нито синоптици, нито особено фотогенични актьори-говорители. Цялото постановка за представяне на прогнозата с красиви изрази и епитети, вместо с фоктология и конкретика, много ме дразни. Не знам защо от известно време протнозата във все повече медии прилича на "литературно-поетичен полет върху територията на прекрасната ни родина и внушаваща зареждащо слънчево настроение".
Ще замълча с коментарите защото няма думи с които да се изкажа или поне не са прилични, но само ще вмъкна, че той е завършил МЕТЕОРОЛОГИЯ. Друг е въпроса, че не може да напише и една прогноза, на да не почвам, че ще стане страшно. Текстовете им ги пише ХМС + литератор.

Потребителски аватар
alexander
Контакти:

Мнение от alexander » пет сеп 28, 2007 9:36 am

Всеки един от нас би бил по-родходящ. И не само защото знае далеч повече от всеки псевдоговорител, а защото ще представи прогнозата такава каквато е. Всъщност е доста тъпо да внушаваш добро настроение само, когато времето е слънчево. Ако се съди по реакцията и коментарите му, при сняг и виелици през зимата, той трябва да е в дълбок траур. :D Пълен смешник....

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » пет сеп 28, 2007 9:42 am

Ще кажеш,че като дойде студеното нахлуване през януари и февруари или ако натрупа 70 см в равнините,горкят човечец ще започне да ни успокоява да не се притесняваме,че пролетта идва и няма да усетим кога
ще завърши лошото време.Мразя ги такива.

Потребителски аватар
alexander
Контакти:

Мнение от alexander » пет сеп 28, 2007 9:42 am

Симо, радвам се, че си отново тук!
Не проумявам как може въпросния господин да е завършил метеорология :shock:.
И...защо трябва да спестяваш думите си, в края на краищата къде другаде, ако не тук можем да кажем какво мислим.
Не е зле да споделиш и какво става с болния въпрос с данните от Благоевград - има ли някакво развитие, защото от там продължават да се излъчват странни стойности.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пет сеп 28, 2007 9:44 am

:headbang: Samo Ivo andreev mi se struva,4e e nai-podhodq6t,Hristina Balinska e vinagi razli4na,no e po-4esto bezpristrastna,no kakvo da kajem za Stanislava Traikova,koqto ponqkoga mi byrka zdraveto s nqkoi neini improvizacii,skalypeni po nai-naludni4av na4in i vinagi usmihnata,kogato 6te e slyn4evo i po4ti mymre6ta,kogato ni o4akva lo6o vreme :crap: ,nakazanie e da q slu6a6,Gergana Kyn4eva 5+...
Последна промяна от ASENOV на пет сеп 28, 2007 9:51 am, променено общо 2 пъти.

simovremeto

Мнение от simovremeto » пет сеп 28, 2007 9:47 am

alexander написа:Симо, радвам се, че си отново тук!
Не проумявам как може въпросния господин да е завършил метеорология :shock:.
И...защо трябва да спестяваш думите си, в края на краищата къде другаде, ако не тук можем да кажем какво мислим.
Не е зле да споделиш и какво става с болния въпрос с данните от Благоевград - има ли някакво развитие, защото от там продължават да се излъчват странни стойности.
Както сам виждаш се прави нещо по-въпроса - но за съжаление не илиза това което трябва, но желание има и скоро резултата ще е положителен.

Иначе нали се сещате че ги познавам всичките лично и всеки занам кой колко е.

Още по-галяма смешка е по Канал 1, където меко казано няма нищо общо с истината, като най-гадните грешки са да се обявяват максимални температури - тези от 15 ч. - липса на професионализъм. За НОВА каво да кажем - таме театъра е ясен, а и наблягат на други неща.

quittr

Мнение от quittr » пет сеп 28, 2007 9:50 am

alexander написа:Всеки един от нас би бил по-родходящ. И не само защото знае далеч повече от всеки псевдоговорител, а защото ще представи прогнозата такава каквато е. Всъщност е доста тъпо да внушаваш добро настроение само, когато времето е слънчево. Ако се съди по реакцията и коментарите му, при сняг и виелици през зимата, той трябва да е в дълбок траур. :D Пълен смешник....
:lol: :rofl: Инче поне е забавен и ме разсмива сутрин.Като се сетя какво казваше в жегите. :lol: Как няма да излиза от тях и ни успокояваше със захлажданията.При -20 наистина се чудя каква ще му е прогнозата.Този човек май е сбъркал работното си място. :lol: Ако тия изказвания ги измисля сам трябва да стане поет! :D

quittr

Мнение от quittr » пет сеп 28, 2007 9:55 am

Симо, те поне учочняват, че е било в 15:00 часа, а снощи БТВ написаха данните от 15:00 и ги обявиха за максимални!НАписаха за Русе 30, при положение, че макс. беше 31,5.Мисля, че канал 1 записват прогнозата преди 18:00 и просто няма от къде да знаят колко е макс.Т, като не е излязло обновлението на НИМХ.

krasi83
Регистриран: ср май 16, 2007 12:03 pm

Мнение от krasi83 » пет сеп 28, 2007 9:57 am

quittr написа:Мисля, че канал 1 записват прогнозата преди 18:00 и просто няма от къде да знаят колко е макс.Т, като не е излязло обновлението на НИМХ.
pravilno, zapisvat prognozata kum 17 h.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет сеп 28, 2007 10:28 am

simovremeto написа:...

Още по-галяма смешка е по Канал 1, където меко казано няма нищо общо с истината, като най-гадните грешки са да се обявяват максимални температури - тези от 15 ч. - липса на професионализъм.
...
Шшшшт, там не пипай :nono: :guns: , познавам лично една от презентаторките! :lol: :lol: Завършила е метеорология и даже е записала докторантура...

Иначе, бях попаднал на една статия, когато беше кастингът за презентаторите им, беше към края на миналата година и май пишеше, че едно от условията за кандидатите е да са студенти по или завършили география или метеорология...
Последна промяна от Stringmeteo на пет сеп 28, 2007 10:32 am, променено общо 2 пъти.

simovremeto

Мнение от simovremeto » пет сеп 28, 2007 10:31 am

Моите уважения, но не си личи много :idea?: :scratch:

Отговори

Върни се в “Медии. Линкове. Софтуер. Метео-творчество”