ПРОБЛЕМИ (вкл. вътрешни нередности) ОКОЛО НИМХ (и около науката в Бг изобщо)

Вече има теми по въпроса, като ги сложа тука всичко ще блесне и без никакви обяснения...

Модератор: Бял облак

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » чет окт 27, 2011 7:13 pm

Метеоролози и сеизмолози може да спрат работа на 1 ноември

http://dnes.dir.bg/news/ban-nikola-sabo ... 84169?nt=4

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » чет окт 27, 2011 7:14 pm

Остава само форумът тук :grin1:

Voivodata

Мнение от Voivodata » чет окт 27, 2011 7:18 pm

misacho написа:Остава само форумът тук :grin1:
Май само любители като нас ще дават инфо и прогнози в тази държава...! :|
Едно е ясно, може да стана милионер след време ако кодирам данните на "моите" станции и ги давам с определена цена... :grin1:

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » чет окт 27, 2011 7:37 pm

Освен НИМХ има още няколко звена които изготвят всеки ден по няколко прогнози.

krasi83
Регистриран: ср май 16, 2007 12:03 pm

Мнение от krasi83 » чет окт 27, 2011 7:41 pm

Проблем изобщо не е прогнозата за времето и как ще работим! Представете си една голяма празна дупка - Балкански полуостов, без данни, какво ще стане с моделите?

simovremeto

Мнение от simovremeto » чет окт 27, 2011 8:01 pm

Ясно е, че положението е зле, но просто вашите ръководители е трябвало да се справят със ситуацията, така както всеки се опитва да запълни дупките. Иначе парите от държавата никога не са достатъчни, това е ясно.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет окт 27, 2011 8:19 pm

Абе парите отиват първо за лични облаги на шефове, а по долните етажи каквото остане, науката пък остава съвсем на опашката да чака ред. Ето днес ми пратиха едно видео как свещеници имат скъпи мерцедеси за по 60 000 лева. И журналистите като им задават въпроси, те отговарят "Махнете се от нас, защо се занимавате с нас, какво ви интересуват колите ни, не намерихте ли да ми зададете някой духовен въпрос..." и обиждаха журналистката на "пикла". Но това е друга тема.
Просто в България има някакъв такъв манталитет да вземеш нещо на далавера. Отмъкване на материали от работното място, до пренасочване на пари към лични сметки...Не е да дадеш нещо, както тук 10 и повече хора дадоха пример как могат да стават нещата, дадоха пари просто ей така, за да има нова метеостанция някъде далеч от тях, без да питат "а аз какво ще получа в замяна".
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Voivodata

Мнение от Voivodata » чет окт 27, 2011 8:39 pm

И в същото време аз увеличавам мрежата от АС в СИБ... :!: Не е ли това парадокс и не е ли държавата на парадоксите :?:
Другата седмица живот и здраве трябва да "тръгне" станция Двореца-Балчик , а до НГ и с. Китка...
Дай боже до НГ да има и други , вероятно ще има... :wink:

simovremeto

Мнение от simovremeto » чет окт 27, 2011 8:42 pm

Ти си станал като дистрибутор на Сашо :thumbup: . Евала, за всичко! СИ и ЮЗ са вече доста гъсто обхванати, но центъра яко се губи.

Voivodata

Мнение от Voivodata » чет окт 27, 2011 8:44 pm

simovremeto написа:Ти си станал като дистрибутор на Сашо :thumbup: .
Симо, това оппределение в крайна сметка не е точно, поради простия факт , че желанието ми е да има мрежа от станции , а не да съм "доставчик на части" :idea:
Друг е въпроса , че Сашо е точния човек, който се е доказал , че му пука за данните...

Потребителски аватар
dacahyg
Регистриран: нед окт 17, 2010 10:08 pm
Местоположение: София,,Красна Поляна 2 и 3, Стрелбище, Студентски град, Дървеница, Бояна, язовир Пчелина.

Мнение от dacahyg » чет окт 27, 2011 8:45 pm

Цял ден ги слушам как ще спрат парите на НИМХ , кофти начин да рекетираш. Според мен от целия БАН само от тях се вижда резултата ама шефовете спират на тях парите, смешна работа. А и имам един въпрос - някой знае ли кой е тоя Стефан Георгиев/може и да бъркам името - не помня имена и дати и цифри/... слушах за него по БТВ - имал среща в еко- министерството , повода бил как отиваме към субтропика - и щяло да умре всичко живо и пожари и апокалипсис - само да не работи към НИМХ , да започнат да пестят от неговото съкращение. :cool:
Бръмча цял ден........

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет окт 27, 2011 9:10 pm

Подобен рекет правеха и от хандбалния отбор на Шумен. Всяка година плачат, че ако до нова година не се намери спонсор разпускат отбора и колко жалко щяло да е за шампионския отбор, а той всяка година все някак си събира пари и дори става шампион, вече 3 години поред и все не го закриват.
Благодарение на все по-достъпните автоматични станции се разраства мрежата. Което е силен светъл лъч. В другата мрежа обаче има станции-еднодневки. Станцията в Жеравна не работи вече повече от седмица. В Търговище също не работеше в последните дни, но сега гледам е потръгнала.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Voivodata

Мнение от Voivodata » чет окт 27, 2011 9:14 pm

Ами затова говоря- да откриеш една АС си е и отговорност и отделно голяма доза съпричастност към работата и и затова повечдето тук във форума незнаят какво е да си в нещата..
Иназче за другата мрежа....няма какво да кажа, вижда се от км кой е правилня път...

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет окт 27, 2011 9:59 pm

И сигурно не по баш най-подходящия повод, но се изкушавам да припомня пак едно малоумно намерение от лятото, което май в крайна сметка се е реализирало, поне временно и поне под някаква форма - просто като пример за това колко "далновидни" и "загрижени" за качеството на работата ръководители си имат в НИМХ-БАН, а сигурно и в целия БАН...
http://www.stringmeteo.com/forum/viewtopic.php?t=1711

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » чет окт 27, 2011 10:25 pm

yogimax написа:Абе парите отиват първо за лични облаги на шефове, а по долните етажи каквото остане, науката пък остава съвсем на опашката да чака ред. Ето днес ми пратиха едно видео как свещеници имат скъпи мерцедеси за по 60 000 лева. И журналистите като им задават въпроси, те отговарят "Махнете се от нас, защо се занимавате с нас, какво ви интересуват колите ни, не намерихте ли да ми зададете някой духовен въпрос..." и обиждаха журналистката на "пикла". Но това е друга тема.
Просто в България има някакъв такъв манталитет да вземеш нещо на далавера. Отмъкване на материали от работното място, до пренасочване на пари към лични сметки...Не е да дадеш нещо, както тук 10 и повече хора дадоха пример как могат да стават нещата, дадоха пари просто ей така, за да има нова метеостанция някъде далеч от тях, без да питат "а аз какво ще получа в замяна".
Нали знаеш до голяма степен кой е насадил този манаталитет на българите - любимите ти комунисти. :( Иначе за съжаление си прав, че е така.
БАН може би трябва наистина да спре работа за известно време, защото само със заплахи не става - "куче, което лае не хапе", но куче, което захапе... :wink:
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Отговори

Върни се в “Проблеми около метеорологията и климатологията”