ПРОБЛЕМНИ ФАКТИЧЕСКИ ДАННИ (ВЪВ системата на НИМХ-БАН) - 2007

Вече има теми по въпроса, като ги сложа тука всичко ще блесне и без никакви обяснения...

Модератор: Бял облак

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб май 12, 2007 7:08 pm

Weatherman написа:Haide sega i prati tova. I pitai dali spored neq oblachnostta dnes e obhvashtala polovinata nebe, pone za malko.
Да, и тя като ще се засили да си задава този въпрос! :lol: Най-вероятно в момента е на някой хотел извън София и си е топнала краката в басейн, с коктейл в ръка...
Всъщност, основният въпрос, който ме терзае в момента е дали изобщо някой от шефовете е разбрал за писмото ми, всичко останало е подробности... Нито смятам, че аз мога да направя каквото и да било за НИМХ, ако в самия НИМХ няма свестни хора, на които им пука, нито тая даже и най-малки илюзии, че тази Минка Стоянова има поне някакво понятие какво по дяволите е това купеста облачност 4/10...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб май 12, 2007 9:21 pm

Да, признавам, че облаците от типа "висококупести памукообразни/куполоподобни" не са от елементарените видове :wink: , ама нали наблюдателите на НИМХ са големи професионалисти, по уверенията на г-жа Стоянова, би трябвало да могат да ги различат от обикновените купести облаци, както очевидно не са направили в наблюдението си 21ч (На снимката от 20:54ч. по-характерните облаци от споменатия от мен вид се намират долу към хоризонта, но и горните определено не са купести. В частта на небето в посока НИМХ имаше почти само от долния вид, при това бяха по-добре изразени от тези.)...

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед май 13, 2007 9:29 am

Аз оставам с убеждението си,че тея от Нимх си пийват редовно на работното място или пафкат някоя друга тревичка...друго обяснение няма,а ти Юстринг те съветвам да ги бъзикаш откъм теория,питай ги нещо като човек,който се инетерсува,да видим дали си имат понятие въобще от облачност,защото виждам доста от грешките им се крият от от незнание

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед май 13, 2007 9:54 pm

Оценявам желанието на НИМХ-наблюдателите от днес да разчупят стереотипа, но все пак, няма как в София в 21ч. да се наблюдава тип облаци "слоесто-купести от разпадането на купести" на височина 1,5-2 км, защото такова ниво над станцията минава в слоя на средните облаци (станцията се намира на височина 595 м). Вместо това, доста по-реален тип облаци би бил "висококупести от разпадането на купести".
Позагледах се от любопитство в данните в Пловдив и Русе и естествено, пак се мъдрят любимите фантасмагории на НИМХ с даване на конвективна облачност на невъзможно малка височина :roll: . А защо е невъзможно малка вече ми писна да обяснявам, който има желание и разбира, да направи бърза справка за влажността/точката на оросяване в съответните наблюдателни срокове. Други станции няма да гледам :-o , защото... просто си падам по по-големите градове :wink: ...

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пон май 14, 2007 8:33 am

String syvetvam te kato priqtel.......zemi edna palatka..otidi v tehniq rajon i im natrii mutrite najivo,ni6to ne gubi6.....ti pone si borben tip i sym siguren,`4e ako pone ne gi vrazumi6,6te gi napravi6 na posmesi6te...vsi4ki sme s teb!!!

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » пет май 18, 2007 2:41 pm

Kakvo stava ? Zashto NIMH ne davat kolichestvoto na valeja ?! :dontknow:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет май 18, 2007 2:47 pm

Ами, доколкото знам, имат някаква вътрешна директива (това по принцип не е задължително според главните международни директиви, май...) да мерят и дават валежите през 3 часа, но... нали няма смисъл да говоря повече? :lol: . Иначе, задължително е даването в сроковете 00 и 12 GMT (кол. за посл. 6 часа) и в сроковете 06 и 18 GMT (кол. за посл. 12 ч., а за 06 И за посл. 24 ч.)... :roll:

Потребителски аватар
Weatherman

Мнение от Weatherman » пет май 18, 2007 2:53 pm

Ne mi govori za direktivi... :lol: Bulgarite si vurshim rabotata koi kakto si znae ! :lol: A puk za tam sme se ubedili... Pak nqkoi si pravi tova, koeto mu e kef.

Потребителски аватар
Weatherman

Мнение от Weatherman » пет май 18, 2007 11:42 pm

Kakvo im stava na tiq puk sega ? :-? Ot okolo 2 sedmici davat prognozata na oficialniq si site za prognozi ( www.weather.bg ) s 1-2 izrecheniq ! Men ne me interesuva prognozata, a absolitnite maks. i min. temperaturi za vseki den, za koito davaha informaciq. I bqh reshil da si gi zapisvam v produljenie na 1 godina, za da moje i az da razpolagam s tqh, no... :bowl: Gledaite kakva prognoza sa slojili za utreshniq den, za koito moje da se kajata tolkova mnogo neshta : През нощта и утре ще преобладава облачно време, с превалявания, придружени след пладне от гръмотевици. Има условия за съществени валежи. Хладно за второто десетдневие на май.
Predi imashe informaciq i za planinite i za kakvo li ne... a nai-veche i za tova, koeto me interesuva- rekordite za dadeniq den ! Shte drasna edno mail-che na g-ja Stoyanova, zashtoto ne znam drugo mqsto, kudeto moga da namerq tazi informaciq. Iskreno se nadqvam, che tozi put jelanieto mi shte bude uvajeno. :bowdown:

krasi83
Регистриран: ср май 16, 2007 12:03 pm

Мнение от krasi83 » пет май 18, 2007 11:47 pm

Решили сме да не слагаме подробни прогнози даже и това е много, защо ли? Защото средствата за масова информация ни разпространияват прогнозите, без договор с НИМХ-БАН, което е забранено.

krasoto
Регистриран: ср апр 11, 2007 5:27 pm

Мнение от krasoto » пет май 18, 2007 11:48 pm

Може да правят така, за да може по-трудно да се използва нелегално прогнозата от средствата за масова информация, но пък се ощетяват хора като нас - за лично ползване! :?
Явно се оказах прав :wink:

krasi83

Мнение от krasi83 » пет май 18, 2007 11:51 pm

Имаме телефон на който даваме подробна информация.

krasoto
Регистриран: ср апр 11, 2007 5:27 pm

Мнение от krasoto » пет май 18, 2007 11:53 pm

Ами може да се чуем така по адашки :beer:

krasi83

Мнение от krasi83 » пет май 18, 2007 11:54 pm

krasoto,
Ами може да се чуем така по адашки :beer:
ok аз и без това съм дежурен сега и след 10 мин. имам включване по БНР

Потребителски аватар
Weatherman

Мнение от Weatherman » пет май 18, 2007 11:55 pm

Uaaaaau ! Krasi83, ti kum NIMH li rabotish ? Zashto ne kazvash be chovek ! :wink: String moje da ima mnogo vuprosi da ti zadava . :lol: Ama ti si i govoritel !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Заключена

Върни се в “Проблеми около метеорологията и климатологията”