Отоплително-охладителни несгоди

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пон авг 03, 2020 6:48 pm

SKYLINE написа:
нед авг 02, 2020 11:45 pm
Най-лошото е да се спи на климатик - изсушава въздуха и някак си става гаден като в хладилник.Ама и аз пускам всяка вечер , какво да правя иначе не се спи.Дори в колата ме дразни цяло лято..Всичко над 25℃ е гадно през лятото.... това е.Още месец и ще се усети хладината вечер дори и по морето... :pray: То и над 25 може да е много яко , ама да е вече края на септември и радиацията да е слаба , тогава е екстра дори 30 :laughm:
Моя закон, изпитан от практиката е +18 и нагоре. Над 25,26 вече е горещо. Хубаво море като миналата година става и в края на октомври. :D
Липсва ми морето в Балтика. Кеф ти топличко, без гнусни жеги, ярко синьо небе, свеж живителен морски въздух..чак се размечтах...
За мен комфортните летни температури трябва да бъдат 20-25 градуса.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пон авг 03, 2020 8:00 pm

При мен днес стигна 31,1 в стаята и тъкмо слънцето залязва и ще почвам да охлаждам. В терасата е 34, в хола 30. Като цяло се свиква с живота над 30 ама никак не е приятно и на лятото муда остават нялакви си 4 седмици. :D Мен ме изненадва заклетият жегофил Мастъра как си седи на хладно. :D
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » вт авг 04, 2020 5:00 pm

С източно изложение съм и ония олигофрени от Общината като клъцнаха короните на дърветата отсреща, напича директно в спалнята и външното тяло, респективно. Иначе се потя като скъсан и имам пишман-влагоуловител на Хенкел в стаята. Факт е, върши работа и в комбинация с климатика, към момента е 41% влажността при 22℃. Чувствам се идеално, дано не го изнасилвам прекалено, не знам кога последно е изключвал. В смисъл, външното тяло не работи, но вътрешното си лъха постоянно.
Синджира си иде, козъта ги нема

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пет авг 07, 2020 2:05 pm

Върнах се към родопското одеяло тия дни, всъщност съм спал само две нощи без него тази година, няма истинско лято, по моите разбирания за сега...
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
NorthStorm
Регистриран: вт авг 27, 2013 11:01 am

Мнение от NorthStorm » пет авг 07, 2020 2:24 pm

И при мен същото :grin1:
Добре че пообиколих ЦБ и по морето малко, та да видя лято :D
Summer!

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пет авг 07, 2020 2:34 pm

quittr написа:
пон авг 03, 2020 8:00 pm
При мен днес стигна 31,1 в стаята и тъкмо слънцето залязва и ще почвам да охлаждам. В терасата е 34, в хола 30. Като цяло се свиква с живота над 30 ама никак не е приятно и на лятото муда остават нялакви си 4 седмици. :D Мен ме изненадва заклетият жегофил Мастъра как си седи на хладно. :D
Хахаха, всичко с годините си. :lol: Едно време като бях на 18 нямах проблем на 30С да спя, но вече ми е топличко. Около 25С за стая е може би златната температура. Иначе продължавам да съм на мнение, че е по-добре жегата от студа, защото на студ е много гадно. Знам че сега тук ще ми скочат няколко с доводи как на студ може да си пуснеш парно, печки и т.н., но навън мръзнеш, освен това дишаш гадости. Лятото тази година е ок, но наистина беше по-облачно и влажно. Чувам че доматите в Софийско не вървят. :lol:

Windy

Мнение от Windy » пет авг 07, 2020 3:37 pm

Моите домати чак сега почнаха да розовеят, АВГУСТ месец! Да не кажа че съм почти единствен, който ги опази от мана (неполивайки по 2-3 дни преди предстоящи валежи или иначе казано очти изобщо + тор) ма си е мъка. И трябва да разбираш и от време и от отглеждането им, за да не ги загубиш :thumbdn:
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пет авг 07, 2020 3:41 pm

weather_master написа:
пет авг 07, 2020 2:34 pm
quittr написа:
пон авг 03, 2020 8:00 pm
Хахаха, всичко с годините си. :lol: Едно време като бях на 18 нямах проблем на 30С да спя, но вече ми е топличко. Около 25С за стая е може би златната температура. Иначе продължавам да съм на мнение, че е по-добре жегата от студа, защото на студ е много гадно. Знам че сега тук ще ми скочат няколко с доводи как на студ може да си пуснеш парно, печки и т.н., но навън мръзнеш, освен това дишаш гадости. Лятото тази година е ок, но наистина беше по-облачно и влажно. Чувам че доматите в Софийско не вървят. :lol:
Без климатик в панела в Тракия е ад, а зимата е студ но под завивката си си ОК..... :D ,

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пет авг 07, 2020 7:43 pm

Мастъра е прав и за мен.
Друго си е лятото. Събличаш се гол и свикваш с топлото. Не е кой знае какво да е около 30гр в стаята. Зимата не става така. В един момент може да изтръпнеш от студ.
Освен това зимата в града е повече от ужасна. Миришеща и мръсна. Въпреки че обожавам снега...напоследък зимите са посредствени.
Е, в Русе си има стабилни обстановки всяка година, но във Варна например...само мизерия.
А иначе в момента във Варна в стаята е 29гр. Днес цял ден оставих отворено. Освен това слънцето вече пада по-ниско и напича вътре.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
pulipet
Регистриран: пет юни 07, 2019 7:44 pm

Мнение от pulipet » пет авг 07, 2020 7:48 pm

тая вечер ще си легна по макари :laughm:
та я да я видя ся жената

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пон авг 10, 2020 10:00 pm

В София под Витоша започна да става хладно вечер. Още преди час беше около 20 градуса.
Без проблеми свалям под 25 градуса вътре. Като наближа вентилатора, ми става студено даже. Трябва си тениска. Няма как.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Windy

Мнение от Windy » вт авг 11, 2020 10:59 am

Тази нощ пак спах без родопско одеяло! Трети път тази година :wink:

Потребителски аватар
NorthStorm
Регистриран: вт авг 27, 2013 11:01 am

Мнение от NorthStorm » вт авг 11, 2020 9:17 pm

Ее браво :D при мен в източния апартамент, където седя най-много в момента е 25.5, тия дни и до 25 ще падне вече и ще вадя анцузите и юрганите :grin1: под 25 вече ръцете и краката са ми ледени...
Summer!

Windy

Мнение от Windy » вт авг 11, 2020 11:36 pm

То проблемът в нас е бтуталната изолация, къщата изобщо не се затопля качествено :(

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » ср сеп 02, 2020 12:01 am

Мудно върви изстиването тази вечер в София. Все още над 20 градуса заради вятъра.
Съответно и вътре закова на 25,5℃ след 27,1℃ максимална. Не ще да пада повече. При горещата вълна в края на юли стигна 28. Та не се оплаквам. Все пак това е последен летен напън за София. Следващи 30-таци след 10 месеца. :grin1:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”