НАЙ-ЛЮБИМОТО МИ ВРЕМЕ (Искам времето да бъде...) (2013-2017)

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

НАЙ-ЛЮБИМОТО МИ ВРЕМЕ (Искам времето да бъде...) (2013-2017)

Мнение от Бял облак » ср яну 02, 2013 12:34 pm

Едно от любимите ми времена през януари е такова, каквото бе в СБг през изминалите няколко дена/в момента също/ - слънчево и мразовито с краткотрайни мъгли сутрин със скреж за украса.:) Не че -10С сутрин и -3С следобед е зле, но би било още по-яко, ако сутрин има -25С, а следобед -15С или най-добре -30С/-20С. със слънчево време. Ей тогава ще е голям кеф. :grin1:
Абе, нещо като миналата зима с -20С на обяд при слънчево време! 8-) 8-)

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » ср яну 02, 2013 12:52 pm

+1000, тези дни на твоето село на камерата се радвам на здрава зима, идеал, е винаги може и по-добре, има време. :grin1: :cool:
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

YGeorgiev94

Мнение от YGeorgiev94 » вт фев 19, 2013 7:22 am

weather_master написа:Вече в опашката на ГФС се виждат 30-таци в най-северната част на Африка. След само месец и половина или два тези 30-таци ще са вече в Бг. Толкова се радвам, че зимата свърши. :D :D :D
Време му е вече да има 30таци в Африка.
А пък дано това лято подобрим рекорда от 45°C :thst: :thst: :thst:

Потребителски аватар
novobranec
Регистриран: пет дек 03, 2010 8:22 pm

Мнение от novobranec » вт фев 19, 2013 8:28 am

Just me 94 написа:
weather_master написа:Вече в опашката на ГФС се виждат 30-таци в най-северната част на Африка. След само месец и половина или два тези 30-таци ще са вече в Бг. Толкова се радвам, че зимата свърши. :D :D :D
Време му е вече да има 30таци в Африка.
А пък дано това лято подобрим рекорда от 45°C :thst: :thst: :thst:
Предлагам цяла седмица в Сопот да бъде с 40таци, а нощите да бъдат не тропични а субтропични, като искате жега толкова :dontknow:, щото е много лесно такива райони където през лятото си живуркат на по поносими Т, а рекордите падат другаде.
Няма нищо по-хубаво от лошото време!

YGeorgiev94

Мнение от YGeorgiev94 » вт фев 19, 2013 2:01 pm

В Сопот 40 минава на 10 години веднъж. Нощите редовно са с над 25°C минимална обаче.
Аз се кефя на екстремното време. Обичам, когато времето е интересно, а не антициклонално или пък слънчево с 30-35°C

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пет апр 26, 2013 4:25 pm

Ето такова ни е било лятото през 1961-1990. Гптино лято е било, поносимо. Тогава Юли и Август са били преобладаващо ей така до 28-30С, сутрин хладно. Подобно на както е в момента, само че сме Април. :grin1: Максимуми по високите полета над 33-35С са били рядкост, а екстремни достигащи 37-39С (по 1925-1970) изключителна рядкост (за високите полета).

За плаж в байсен с неотопляема или не минерална вода обаче, си трябва поне 32-33С :laughm: Мой личен праг на комфорт.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
AlekssS
Регистриран: пет дек 03, 2010 12:00 am

Мнение от AlekssS » нед юли 28, 2013 6:47 pm

maniac написа:
bismarck написа:мАНИАК, АЗ СЪМ "НА БАСЕИН" прз половината време тук на село :D
Така и 45 не са проблем.
Тук на Пчелина дори и +30 °C не стигна, инак при по продължителен престой извън водата заради сравнително високата ОВ в района си беше топличко :lol: Ходил съм на басейн и при +40°C преди време тук в града и тогава стоенете на слънце извън басейна за повече от 10 минути беше трудничко :buble:
Миналата година на 7.08 бяхме на плаж в Албена. Тогава на таблото в началото и в колата показваше 37°C към 12часа. Вечерта в 6 и нещо като наближихме Добрич, показваше 36°C (тогава максимума в Добрич май беше 38.7°C). И помня, че от 5 часа плаж, да сме прекарали 20мин под чадъра, другото време бяхме или във водата, или на сянка под мосчетата (също във водата) :) Това е единствения плаж, които помня да е бил наистина непоносимо горещ, дори и във водата не се разхлаждаш. На следващия ден май бях слънчасал, ама и май тенът ми си го биваше :grin1:

Потребителски аватар
DEW
Регистриран: пет яну 13, 2012 9:04 am
Контакти:

Мнение от DEW » чет сеп 19, 2013 8:43 am

Понеже тая стра/в/ница е мой набор нека времето е лятно :!: :thumbup:
Usually, a "DEW" indicator or error code lights up on the display of most VCRs/camcorders, and on some, a buzzer may sound.respawn in kitchen: 3, 2, 1..

baiplamen
Регистриран: ср фев 22, 2012 7:06 am

Мнение от baiplamen » чет сеп 26, 2013 12:41 am

Още нямам обяснение на следния въпрос, който си задавам:
1. Кой нормален човек иска да вали сняг в началото на октомври.
2. Защо го иска.
3. Защо толкова се радва от дори 1% възможност за това в нЕкои равнинни места/ високи полета/ хълмисти места на СИ да превали мокър сняг.
4. Причини и желание да иска 0 гр. в началото на октомври.

Вероятно обяснение за всичко това:
1. Сложна симптоматика на нервно-психично състояние.
2. Непиене на определен вид медикаментозни хапчета.
3. Дълго подлагане на високи среднодневни Т-примерно 4 месеца среднодневна над 30 гр.-не се наблюдава в България-което води до желание за сибирски климат.
4. Сложно девиантно поведение вследствие на приемане на психотропни вещества или лекарства.
5. Четене на философска литература през нощта.

През лятото да иска хлад - това си го обяснявам, през зимата да се иска снежен период-това също, но сега-студ и сняг-не бих могъл да го обясня. Не искам да засягам никой, уважавам и познавам някои от хората във форума.

bold-pilot
Регистриран: нед сеп 22, 2013 7:00 pm

Мнение от bold-pilot » чет сеп 26, 2013 8:33 am

А аз няма да отговарям директно на тези реплики,само бай Пламене ще те попитам,а кой нормален здравомислещ с главата и мозъка си човек ще иска топло даже направо горещо през зимата и през 5-10 мин.пускаше обновленията на НОАА,с надеждата че ще стане и се кефеше като циганче на топъл хляб през зимата.....искам само на този въпрос да ми отговориш,здрав ли е сглавата подобен човек или не е... :dontknow:

baiplamen
Регистриран: ср фев 22, 2012 7:06 am

Мнение от baiplamen » чет сеп 26, 2013 6:36 pm

Прав си, не мога да не го призная, но и съм спорил с него например за зимата-защото той казва, че зимата в България е 2-3 седмици и аз няма как да се съглася с това твърдение-защото зима не е само когато вали 30 см. сняг, но както и да е. Не съм искал никой да засягам с поста ми-държа да го кажа, нито теб, още повече че и на мен половината рода ми е от Сливен. Аз лично есенно време обичам времето да е наднормено, а пролетно-обратно-заради сноуборда предпочитам хладно време-но това е субективно за всеки човек и всеки си има мнение и симпатии.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » чет окт 10, 2013 2:36 pm

Съвсем сериозно започвам да си мисля, че и една сурова зима ме устройва. Поне част от маймуните-имигранти, поредната тежест след мангали и търтеи на гърба на данъкоплатеца ще се уплашат и ще се върнат по топлите места :))

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » чет окт 10, 2013 2:46 pm

:grin1: :grin1: :laughm: :laughm:

Кво пък толкова харесаха тук! Може би тва, че ние не ги гоним, докато ако са във Франция например, ще ги натоварят на трамваите със залостени врати и право на летището за Сирия! Но ако ние направим това, ще има веднага надигане и глоби от ЕС и Франция конкретно!
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » нед ное 10, 2013 10:13 pm

Стринг, помниш ли един наш разговор преди години, дали е възможно подобрено издание на 6/7...? :grin1:
Ъъъъ...оф, забравих си мисълта - старост - нерадост..... :| :buble:

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » вт ное 26, 2013 6:42 pm

И сега ще свърши работа. Но ЛЯТОТО трябва да застане така АЦ буцата и да не мърда 6-7 месеца. :buble: :buble: :buble: :buble:

Изображение

Заключена

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”