'КНИГА ЗА ОПЛАКВАНИЯ ОТ ВРЕМЕТО' (Приемат се евентуално и похвали ;)) (2012-17)

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

'КНИГА ЗА ОПЛАКВАНИЯ ОТ ВРЕМЕТО' (Прием

Мнение от Stringmeteo » съб яну 07, 2012 1:13 pm

Темата е създадена във връзка с това: http://www.stringmeteo.com/forum/viewto ... 755#242755 :wink:
Последна промяна от Stringmeteo на ср юли 10, 2019 11:27 pm, променено общо 8 пъти.

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » съб яну 07, 2012 1:53 pm

Тука не е интересно. В тая тема имам предвид. Тия дето обичат да мрънкат, хленчат и да се самосъжаляват, предпочитат да го правят публично и навсякъде, за да могат всички да ги чуят и видят, включително и да кажат "аз нали ви казвах, че нещата ще се развият по най-черния сценарий". Въобще от черни пророци познали постфактум всички черни сценарии и преувеличили сто пъти всеки от тях, бъка милата ни Родина. Представяш ли си да имат едно ъгълче където само да им е позволено да заявяват "знаех си аз, винаги на мен се случва, е.ахти тъпата ш.бана работа, нали ви казвах и т.н." Че нали никой нормален човек няма да отиде там да им слуша хленчовете.

Та не мисля, че ще има много мнения в тази тема. Освен ако нарочно не си я измислил, за да можеш да триеш всяко квичкане и да кажеш "има си тема по случая, ходи и си изливай недоволството там".
Ама днес явно е почивен ден, такова писане отдавна не бях писал :D

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » съб яну 07, 2012 2:05 pm

Предполагам е, за да мести тук всички депресарски и псевдо-назидателни мнения от другите теми. Или пък просто ще ги трие и ще праща депресарчетата и песимистите да си пишат тук, а те защо няма да го правят, ти много добре си обяснил :) При всички положения добра идея.
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)
Зона Б5 - http://weather-webcam.eu/sofia-zona-b-5 ... a-panorama

Потребителски аватар
AlekssS
Регистриран: пет дек 03, 2010 12:00 am

Мнение от AlekssS » вт яну 17, 2012 8:45 am

Поне вече знаем, че януари месец ще го бележим (поне засега) без сериозен снеговалеж или айде поне до 25ти. Сега някой ще каже: "ее зима, как да я няма вие добре ли сте?" Еми.. освен минимумите сега и сп, която се стопи за 4 дена в началото на месеца, нищо зимно няма при нас : ))
Нещата никога не са толкова зле, колкото изглеждат!

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » вт яну 17, 2012 3:33 pm

Защо никой не прави оборт на тази тема? :dontknow: :laughm:
Аз искам да изкажа оплакване от зимата. След като съответният орган е създал този прекрасен сезон нека бъде последователен и поне малко да усетим присъствието му. Не стига, че живеем в такава държава, няма пари и почти нищо позитивно, поне да не ни отнезма зимата. :bowdown:
Имам една сделка към всевишния: До края на зимата да няма сняг, обаче лятото да няма комари и температури над 35 градуса. Ако не видя сняг до края на зимата, приемам отговора за положителен. :grin1:
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Voivodata

Мнение от Voivodata » вт яну 17, 2012 3:46 pm

Куити , ти помниш ли друга такава зима в която да не е паднал един светсен сняг в Русе и Силистра?Аз не помня за Варна , камо ли за при вас!Естествено , че е имало такива години, но определено такова нямане прави впечатление... :hmm:

quittr

Мнение от quittr » вт яну 17, 2012 3:55 pm

2006/2007 беше нещо подобно, с разликата, че на 3.01/07 падна стабилен сняг, който повсеместно натрупа 6-7см, макар и за кратко (за 2-3 дена замина). Докато декемврийския сняг тая зима беше общо взето киша, по афалта до 1-2см максимум... Та такова нещо до това време е било само 2005-та, когато имаше реванш с половин метър в края на януари и студове до -20 началото на февруари. :)

Voivodata

Мнение от Voivodata » вт яну 17, 2012 4:10 pm

Тази зима е уникална с това:
- ранно и брутално избухване ;
- много валежи , но предимно капризни откъм вид заради надм. височина;
- много сняг в планините ;
- липса на на какъвто и да е сняг в определени райони;
- ниски мин. Т в ЮЗБ , като направи впечатление дългия характер на този факт/ Рилци../;

masterweather
Регистриран: чет яну 24, 2008 2:19 pm
Местоположение: София-"Mан.Ливади-Запад" 626м.н.в.; Перник-717м.н.в.

Мнение от masterweather » вт яну 17, 2012 4:17 pm

- Силно наднормени температури в С и особено СЗ Бг...........

Потребителски аватар
dak_evil
Регистриран: ср юни 24, 2009 7:12 pm

Мнение от dak_evil » вт яну 17, 2012 7:35 pm

Мамка му и зима :grin1:
Бургаският Мастър предупреди преди доста време, че зимата ще е по-добра за ЗБ, а ИБ ще гледа отдалеч. Ние тук в центъра /Старозагорска България/ все го духаме :wink:
Е, оплаках се :wink:

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » вт яну 17, 2012 7:41 pm

Бургаският (истинският) Мастър е поредният осенен човек, напуснал форума и лично на мен ми липсва тук като ко-брейнсторм партньор, дано ме прочете, защото съм искрен. Дасно промени решението си и се върне.
А вие, криофилите, съвсем добронамерено - добре сте се ориентирали в темата. :buble:

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » ср яну 18, 2012 12:18 am

Бургаския Мастър на живо е голям пич, аз много го уважавам, много умно момче, ама тук малко в повече му идват лигавщините! Все пак дано се върне! :bowl: Инак за изтока може да е познал, но не позна в най-убеденото си твърдение, че "тази зима може да е всичко друго, но ще е суха", е по всичко личи, че ще стане точно обратното! :laughm:
Аз нямам много оплаквания, само за валежната сянка в НИ :twisted: , но балкана не можем да го взривим (не съм главнокомандуващ на армията :laughm: ) и тази сянка не е само тази зима, ами се явява доста често, нормално! Но все пак имах компенсация, три поредни нощи с хубав конвективен сняг в НИ и закрепих положението! Иначе в София зимата си е идеална, нормални Т и дни със СП, пък и два пъти над 15 см СП имахме, като сложим и претрупаната Витоша - пиша 5 на релси за зимата В СОФИЯ дотук!
За БГ и пиша добър 3.5 :?
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Станимир
Регистриран: чет яну 21, 2010 4:18 pm

Мнение от Станимир » ср яну 18, 2012 2:32 pm

Знаете ли кое е хубавото? Че догодина със сигурност зимата няма да е такава :buble:

Потребителски аватар
Мракогор
Регистриран: съб окт 20, 2007 9:49 pm

Мнение от Мракогор » ср яну 18, 2012 2:41 pm

От както е почнало това глупаво нахлуване, и 1 конвективна снежинка не съм видял, да го.............. :evil: :lol: . Само някакъв вятър, студен на усещане, а на температура не.

quittr

Мнение от quittr » ср яну 18, 2012 2:42 pm

Weatherman написа: Проклетата пустиня винаги е най-прецакана !
Поне тази зима сме на светлинни години от вас, един от немногото градове, които си имат пълнценна зима. Не знам защо си недоволен. :dontknow:
Станчо, а дано. :bowdown:
И все пак трябва да призная, че след 2 хубави зими, близко до акъла беше, че следва лоша...

Заключена

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”