'КНИГА ЗА ОПЛАКВАНИЯ ОТ ВРЕМЕТО' (Приемат се евентуално и похвали ;)) (2012-17)

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » вт фев 21, 2012 10:22 pm

http://www.youtube.com/watch?v=6ludFfRTxn0&hd=1 Е заради това клипче ще запомня тази малоснежна зима с добро :grin1: 26 януари около 21 часа - температура -10°C. :buble: Вече и аз се радвам на затоплянето и чакам динамиката през пролетта и лятото :cool: Иначе като цяло през зимата кефа ми идва по време на валежа и на обстановките и най-много на следващия ден преди всичко да се изрине и замърси след това какво да му се радвам на снега... :grin1:

Voivodata

Мнение от Voivodata » нед юни 17, 2012 11:10 pm

Много яко време се задава , трябва да си уникален малоумник да ти е кеф африканската мазня навън.... :dontknow:

Voivodata

Мнение от Voivodata » пон юни 18, 2012 12:11 am

Днес беше страхотен ден - потнах се само 22 пъти, като това ми костваше около 2-3ч. в банята.Нищо работа, важното е времето навън да кипи от жега , а организма ни да му се радва.И да, щом природата го е създала трябва да го има и да го изживеем, но проблема не е тук....

Потребителски аватар
FREDI
Регистриран: чет фев 02, 2012 11:27 am
Местоположение: Ракитника- Авренско плато-Община Варна -100 м.нвис.

Мнение от FREDI » вт окт 23, 2012 7:21 pm

Защо, защо точно в неделята, когато е почивен ден иде такова брутално застудяване :evil: Твърдо против съм резки метеорологични промени- те са противоестествени за човешката природа и водят до метеотропни реакции и болести,а те до купуване на лекарства- ясно е вече кой има интерес от бързи студени фронтове и лабилизация на атмосферата. Още повече и по- гадно нещо от студеното време е мрачното време и твърде бързото намаляване на слънчевата мощ.
Нещо повече уж меката есен при морския климат се оказва все по мрачна и студена със всеки изминал месец :bowl:
Попаднах на една таблица за облачност по десетобална система за Варна( средна месечна)
януари-7,2 февр 7.0, март 6,7 апр 6.0, май 5,7 юни 4,7 юли 3,2 авг 2,9 и сега септ-3,8 окт 5,6 , ноемри 7.0 декември 7,3
Оказва се, че докато в началото на годината слънчевата радиация нараства равномерно, то есента спада по- бързо, а разликите с лятото са драстични
Сумарна радиация калории/ кв. см / на ден
За Варна
ян -124, февр-209, март-318, апр-449, май-538, юни-618, юли-637, авг-552, септ 407, окт-228, ноември 152, и декември 105
Тези данни са от учебник на Емил Лозанов- Туристически ресурси в България

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » ср окт 24, 2012 6:44 pm

Alex Vasilev написа:
baiplamen написа:Аз не вярвах в тази обстановка още преди 20 дни, само като видях откъде се задава и накъде отива и то при какви условия. По въпроса за застудяването Бисмарк добре каза, че може да удари СЗ и то при определени условия, говорим за сняг, а това беше и моето мнение. Понижение повече в СЗ България и по-малко в ЮИ България.
За Босна-нека да изчакаме събота-неделя и да видим дали наистина ще има сняг там и над колко метра. То и за Варна и Бургас даваха не само валежи, а и СП за това застудяване, а то какво стана-макс. ще падне от 21 на 16, поне по прогнози от днес, модели на различните центр. Въпросът с Адриатика, Егейско и Черно море го подхванах аз, но идеята беше друга и НЕ БИВА да се вади от контекста, не е честно.
А интересното предстои, гледах за другата седмица събота и неделя нещо ще случва на Балканите, но какво е то още е рано да се прецени.
Нищо няма да стане другия уикенд.
Аз казах ли още през август, че тая зима може да се сравнява с 2006-07, а и може да я мине даже? Казах ли, че Т непрекъснато ще са над нормата? Аз лично не помня поднормен ден (специално за ЮБ) от май месец насам, а преди това няколко дена през февруари. Абе кажи-речи 320 от 365 дни в годината - норма или норма +. Това е положението.
И ако си мислите, че 25 дни от даден месец ще ми е с 5 градуса аномалия и после дойде за 3 дни някакъв зверски студ и я стопи на 1-2 гр и това да се води ЛЕКО наднормен месец - не стават така нещата!
Било ли е 25 дни топло? Било е! Няма никакво значение дали ще дойде накрая на месеца студена вълна и всички да се радвате, че аномалията е срината. Я ми кажете, що не дойдоха 1 път 25 дена студ? Или може би правилният въпрос - защо не дойдоха 10-15 поредни яко поднормени зими, както летата са всичките необичайно топли!?
Такъв род писания са по-скоро за тази тема :laughm: Хейт до дупка :lol:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » чет окт 25, 2012 1:49 pm

Относно педалския номер на моделите и продължаващото шибано наднормено време:
:cens: :cens: :cens: :cens: :cens: :cens: :toilet: :ban-18: :ban-18: :palm1:
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Потребителски аватар
AlekssS
Регистриран: пет дек 03, 2010 12:00 am

Мнение от AlekssS » чет окт 25, 2012 1:51 pm

angilari написа:Относно педалския номер на моделите и продължаващото шибано наднормено време:
:cens: :cens: :cens: :cens: :cens: :cens: :toilet: :ban-18: :ban-18: :palm1:
Нека добавя и : СУХО ! :thumbdn: :thumbdn:
Нещата никога не са толкова зле, колкото изглеждат!

maniac
Регистриран: пон дек 29, 2008 7:38 pm

Мнение от maniac » чет окт 25, 2012 2:02 pm

Времето е супер, може да направите социологическо проучване на тема: Харесва ли ви времето в края на октомври? Сигурен съм, че отговорилите с ДА ще бъдат над 95% :grin1: :clap:

paceko
Регистриран: ср фев 11, 2009 3:28 pm

Мнение от paceko » чет окт 25, 2012 3:14 pm

А,на мен си ми харесва времето от 1-ви март ,та до сега...е, можеше и да вАлне дъждец,ама природа - каквото-това.Сега ,да повали есенен дъждец до към Коледа,после малко снежец Януари(по планините може и да е много,ако иска) с минимални до -8 по моя регион,една ранна пролет Февруари (със сняг по планините) и ей го Март дошъл...Така ги виждам оптимизирани нещата аз :cool:

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » чет окт 25, 2012 3:17 pm

Категорично несъгласен! До минус 8 в МОЯ регион - в твоя до минус 3. Стискай зъби и приемай десета зона в сърцето си. :buble:

skior7
Регистриран: пет дек 03, 2010 2:43 pm

Мнение от skior7 » чет окт 25, 2012 3:43 pm

И аз съм като Веско , не съм съгласен така да се бъзикат моделите,направо не ми се вярва как така не могат 5 дена напред да познаят един процес как ще се развие , ГФС тотален провал , оплаквам се от тях да им отрежат по половин заплата :guns: :guns: :gright: :toilet:

Потребителски аватар
Дядо Мраз(я) студа
Регистриран: вт яну 26, 2010 12:32 pm

Мнение от Дядо Мраз(я) студа » чет окт 25, 2012 3:53 pm

Да им отрежат заплатите ли? Малко им е,да изпратим мафията да им отреже ушите и пръстите или като италианските сеизмолози,по 7 години затвор за да премислят хубаво следващата си прогноза :laughm:
Никога не е достатъчно горещо

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » чет окт 25, 2012 6:15 pm

Aз съм доволен от есента в София след горещото лято в Русе. :) Пък за сбяг - спокойно, има много време.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
Бай_Иван
Регистриран: вт ное 10, 2009 11:35 am

Мнение от Бай_Иван » чет окт 25, 2012 7:58 pm

Дядо Мраз(я) студа написа:Да им отрежат заплатите ли? Малко им е,да изпратим мафията да им отреже ушите и пръстите или като италианските сеизмолози,по 7 години затвор за да премислят хубаво следващата си прогноза :laughm:
.....накъде повече да им орязват заплатите...
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...
Изображение

Потребителски аватар
novobranec
Регистриран: пет дек 03, 2010 8:22 pm

Мнение от novobranec » чет ное 22, 2012 7:12 pm

Много добре, че сте направили такава отделна тема- тук мога да цивря на воля :laughm: Така, освен че може да излезе топла тази зима, още по-лошо ще е да излезе и суха- по една по-сочна обстановка на месец например- дано януарската да бъде от сняг, честно казано 50 -60 см сняг задържал се една седмица би ми измил очите при един евентуален провал на предстоящата зима.Въпреки, че говоря така, вътрешно се надявам, че може наистина да излезе нещо, като миналата е изключено, но поне да не като до момента- нито сух студ, нито слънце, нито валежи- направо под всякаква критика.Мисля в следващия половин месец да изразявам впечатленията и очакванията си от прогнозите на моделите точно в тази тема- така няма да пълним краткосрочни с ненужни циврещи постове. :grin1:
Няма нищо по-хубаво от лошото време!

Заключена

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”